PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik İçin Kalp Problemi

Burak E.
20-07-2011, 17:23
Şuan Okulum Devam Ediyor Fakat Doktora Gittigimde 2 kalp kapakcıklarının Açık Oldugunu Ögrendim Fakat doktora sordugumda askerlik %90 Yapamazsın dedi Ama %10 yapma İhtimalin Var Dedi böyle Bi Durum Başına Gelen Varmı Birisi Acıklarsa Sevinirim Saygılar..

Yigit-Y
20-07-2011, 17:25
yapamazsınız bildiğim kadarı ile...

106GTİ
20-07-2011, 17:26
Geçmiş olsun umarım iyileşirsiniz.

Alican
20-07-2011, 17:26
Hocam benim kuzendede kalp sorunu vardı onuda almadılar askere.

Shekil
20-07-2011, 17:27
benımde doğuşdan kalp de delik var mesela yapmadım.. Gataya sevk ettiler Anju oldum
allah yardımcımız olsun..

Sanada gecmis olsun kardesimm

svtec
20-07-2011, 17:27
Şuan Okulum Devam Ediyor Fakat Doktora Gittigimde 2 kalp kapakcıklarının Açık Oldugunu Ögrendim Fakat doktora sordugumda askerlik %90 Yapamazsın dedi Ama %10 yapma İhtimalin Var Dedi böyle Bi Durum Başına Gelen Varmı Birisi Acıklarsa Sevinirim Saygılar..

gata da biter olay eğer özel bi,r doktorun varsa onun verceği rapor etkiler herşeyi
bunu göz önüne alamazlar ve askerlik yapmazssın..

en kötü ihtimal.. gidersin acemi birliğinde gataya sevk olursun ordan teskereni alır gidersin..

ProdriveSTI
20-07-2011, 17:28
yaa bi de kilo boy orantısı tutmayınca da askere alınmıyo diye bişey duymuştum o doğru mu ?

Onuralp
20-07-2011, 17:28
İki seçenek var;

1. Alırlar ve geri gönderirler.
2. Direk almazlar.

1 arkadaşımın başına geldi, 2'de abimin başına geldi. Nedenini sorduğumuzda da "Askeriye risk almaz" dendi.

Burak E.
20-07-2011, 17:29
Geçmiş olsun umarım iyileşirsiniz.

Sagolun Teşekkür Ederim

svtec
20-07-2011, 17:29
1.75 130 kilo sınır :) yani kilo boyda öle ...

benim arkadaş var 175 altında 135 kilo :) almıyorlar

120 kilo 1.80 adam her türlü gidiyor :D

ProdriveSTI
20-07-2011, 17:30
1.80 - 54 kiloyum yahu,hani roll,drag'ta işe yarıyo hafif olmamda hiç memnun değilim ben :D
askere almazlar mı beni ?

Onuralp
20-07-2011, 17:31
1.80 - 54 kiloyum yahu,hani roll,drag'ta işe yarıyo hafif olmamda hiç memnun değilim ben :D

Hertürlü askersin.

Sagolun Teşekkür Ederim

Geçmiş olsun bu arada.

Burak E.
20-07-2011, 17:31
Doktorum Özel Kalp Konusunda Uzman Bİ Doktor Oldugundan Rapor yazdı adam 6 ayda bir kontrole geliceksin dendi Geçen Ay gittigimde 2.raporunu Yazdı Bunları Gataya sunucaksın dedi
doktorda Söyledi Askeriye risk Almaz Diye

ProdriveSTI
20-07-2011, 17:32
ohh iyi bari :) sonra çürüksün diye dalga geçip dururlar,gitmek en iyisi...

Onuralp
20-07-2011, 17:33
Doktorum Özel Kalp Konusunda Uzman Bİ Doktor Oldugundan Rapor yazdı adam 6 ayda bir kontrole geliceksin dendi Geçen Ay gittigimde 2.raporunu Yazdı Bunları Gataya sunucaksın dedi
doktorda Söyledi Askeriye risk Almaz Diye

Abiminde 2 kalp kapakçığı kaçırıyor onu da almadılar. 5 sene raporlu 2012'de bakalım son muayene %90 almayacaklar.

Alican
20-07-2011, 17:34

Bende senın gıbıydım 183 boy 50-53 arasıda kılom gıdıp gelıyordu :D bildiğin çıta gıbıydım gıttım geldım askere sıkıntı yok :D

ProdriveSTI
20-07-2011, 17:35
herkes diyor bakalım askerde alırsın diye,ya birde ben tatile filan gittiğimde 1,5 haftada 3 kilo filan alıyorum iştahım açılıyor ama burda yok iştahım ya,ne saçma iştir :D

Onuralp
ohh iyi bari :) sonra çürüksün diye dalga geçip dururlar,gitmek en iyisi...

Bu sağlık kim dalga geçerse geçsin çokta fifi dersin. Adamlar almıyor sen gitmemek için katakulli yapmıyorsun mesela.

Burak E.
Cok Cekiyorum Bu durumu ya Arkadaşlarım Felan Bide SAclarım 3numara kumburgazdayken İhbar Ettiler Beni :D asker Kaçagı diye Sagolun teşekkür ederim

ProdriveSTI
20-07-2011, 17:37
Bu sağlık kim dalga geçerse geçsin çokta fifi dersin. Adamlar almıyor sen gitmemek için katakulli yapmıyorsun mesela.

haklısın işte,ama çok fazla laf anlamayan,insanları kınayan kişiler olduğu için çevremde rahatsız verici bir durum olurdu benim için,inşallah seneye ağustos'ta askerim...

Onuralp
20-07-2011, 17:38
Cok Cekiyorum Bu durumu ya Arkadaşlarım Felan Bide SAclarım 3numara kumburgazdayken İhbar Ettiler Beni :D asker Kaçagı diye Sagolun teşekkür ederim

Bende tecilliyim, bakalım benimde zor gibi. Platinler falanlar filanlar.

haklısın işte,ama çok fazla laf anlamayan,insanları kınayan kişiler olduğu için çevremde rahatsız verici bir durum olurdu benim için,inşallah seneye ağustos'ta askerim...

Vallahi ilk muayenemde (sağlık sebeplerimden dolayı) senin askerlik yapman zor demişlerdi. Benimle dalga geçecek adam yok etrafımda şükür. :)

mad_max1978
20-07-2011, 17:43
bu işler birazda şansa bakıyor.ben şırnakta askerlik yaparken çocuğun biri hem duymuyordu hem düz tabandı hemde peltek konuşuyordu.3 4 kere diyarbakıra sevke gitti ama nafile.seve seve askerliğini yaptı.+kilosu epey fazlaydı

Spec.
20-07-2011, 17:47
Kesinlikle yapamazsın dostum.

Burak E.
20-07-2011, 17:47
Bende tecilliyim, bakalım benimde zor gibi. Platinler falanlar filanlar.

Vallahi ilk muayenemde (sağlık sebeplerimden dolayı) senin askerlik yapman zor demişlerdi. Benimle dalga geçecek adam yok etrafımda şükür. :)

geçmiş olsun İnş cabuk iyileşirsiniz.

Burak E.
20-07-2011, 17:48
Kesinlikle yapamazsın dostum.

Teşekkür Ederim

Murat Özcan
20-07-2011, 17:54
çok geçmiş olsun umarım askerliğini yaparsın kardeşim

onursumer
20-07-2011, 18:00
kuzenimin 2 kalp kapakçığındada çokme var alsalar bile herhangi bir iş yaptırmıyorlar farklı bir raporu var

1 sene sonra tekrar kontrole gidicek büyük ihtimalle onuda almazlar

lnd_samet
20-07-2011, 18:34
ilk muayenende dengesiz bir rütbeliye düşersene sıkıntı çekebilirsin.
ne olursa olsun kesinlikle gataya sevkin olmalı.
çünkü sara hastasını birşey olmaz diye askere yollayıp(acemilik bitene kadar) ömrünü alan bu askeriye sonrasında cürük verip evine yolluyor.
o yüzden alttan gir üstten çık gataya sevkini al orda çürük alırsın zaten.
bir kaç tane farklı doktordan rapor alıp gitmende fayda var.
boşu boşuna dağ başında o halinle 40-75 gün acemilik yapma,yazık...

KÖROĞLU
20-07-2011, 19:19
Sana birkaç tavsiyede bulunayım. Askerliğimi Tk. Komutanı olarak yaptım az çok birşeyler gördüm aşağıda yazacaklarım ona istinadendir.

Öncelikle KESİNLİKLE bu durumunu askere gitmeden önce BELGE ile ispat edecek duruma getir. Rapor, Mr vs ne olursa.

İlk muayenende bu durumunu mutlaka seni muayene eden DR'a söyle muhtemelen askerliğe elverişlidir diyecektir ama hakkında oraya düşeceği ufak bir notun faydası olur.

Bunların akabinde eğer Briliğine teslim olursan seni orada da muayene edecekler yanında bu evrakları götür. Seni orda muayene edecek DR'a durumunu anlat ve raporlarım yanımda de. Bu şu açıdan önemli hiçbirşeyi olmayıp yırtmak isteyen sayısı çok olduğudan Dr lar kimseyi dinlemez hale gelmişler. Bu da olmadı Spora çıktığında at kendini yere git hastaneye orada dikkate alırlar (En son ve yanlış bir yol belki ama maalesef böyle) çünki hiçbir rütbeli eğitimde bir askerinin sorun yaşamasını istemez kendi başı belaya gireceği için.

Askerlik çok farklı bir ortam bikaç örnek vereyim zihninde birkaç fikir oluşur. Sara hastası olan bir askerim vardı nöbet geçirdi zorla doktor çağırdım (Nusaybin de yaptım askerliğimi) Hastaneye sevk ettirdim gözetim altında nöbet geçirmediği için askerlik yapmaması gereken bir adam 15 ay eziyet çekti. Hem benim hem kendi için sıkıntı oldu. Bel fıtığından dolayı ayakta duramayan, tuvalet ihtiyacını gideremeyen bir askerim hastaneye dahi gitmedi. Bölük komutanına defalarca DR'a da aynı şekilde defalarca durumu anlatmama rağmen ikisi de gerekeni yapmadı. Bunları anlatırken inan içim acıyor ama orda tek başınasın. Öyle bir yere düşersin ki (Benim karakolumda olduğu gibi) 2 haftada 1 doktor gelir zorla muayene olursun onda da verir bi ağrı kesici geçiştirir. İnşallah durumun ilk muayende dikkate alınır ve askerlik yapmazsın. Son olarak şunu da söyleleyim bu tür durumları kullanan çok insan var en basit örneği hiçbir fonksiyonunda bozukluğu olmayan sivil hayatında her haltı yiyen bi arkadaşım hesapta 8 numara göz bozukluğu var diye çürüğe ayrıldı hak mı bu ? Adamın hiçbirşeyi yok senden benden sağlam. Umarım yazdıklarım faydalı olur. Aklına takılan başka birşey olursa elimden gelen yardımı yaparım. İyi akşamlar.

h.guroglu
20-07-2011, 19:34
tolga kaana katılıyorum

gerçekten sağlık problemin varsa gitmeden önce ne gerekiyorsa yap özellikle acemi birliğinde insan vücüdunun sınırlarını çok ama çok zorluyorlar.örnek olarak 40 derece sıcakta 2 kişiye 1 küçük matara su veriyorlar ve akşiam yemeğine kadar 2 kişi o mataradaki suyla idare ediyorsun gün boyu koşturup süründürdüklerini saymıyorum bile

ben acemiliğimi ankara etimesgutta yaptım 75 gün sadece acemi birliğinde 3 asker sağlık sorunlarından dolayı vefat etti

KÖROĞLU
20-07-2011, 19:38
tolga kaana katılıyorum

gerçekten sağlık problemin varsa gitmeden önce ne gerekiyorsa yap özellikle acemi birliğinde insan vücüdunun sınırlarını çok ama çok zorluyorlar.örnek olarak 40 derece sıcakta 2 kişiye 1 küçük matara su veriyorlar ve akşiam yemeğine kadar 2 kişi o mataradaki suyla idare ediyorsun gün boyu koşturup süründürdüklerini saymıyorum bile

ben acemiliğimi ankara etimesgutta yaptım 75 gün sadece acemi birliğinde 3 asker sağlık sorunlarından dolayı vefat etti

ben sırtımda 35 kilo yük ile 27 KM yol yürüdüm :) (1.72 boy 70 Kilo iken) Askerlikte hiçbirşey imkansız değildir arkadaşlar :)

VtecPower
20-07-2011, 19:41
öncelşkle geçmiş olsun bildiğim kadarıyla yapmazsınız tandığımın birindede kalpte sorunu vardı hiç öyle riskli işlere girmezler hemen rapor yazarlar yapamaz diye

Turk-Look
20-07-2011, 19:54
Kardeşimin kalp kapakçığı gevşekti ,askerlik yaptığı yer ise Şırnak Namaz dağıydı.

Burak E.
20-07-2011, 20:04
Sana birkaç tavsiyede bulunayım. Askerliğimi Tk. Komutanı olarak yaptım az çok birşeyler gördüm aşağıda yazacaklarım ona istinadendir.

Öncelikle KESİNLİKLE bu durumunu askere gitmeden önce BELGE ile ispat edecek duruma getir. Rapor, Mr vs ne olursa.

İlk muayenende bu durumunu mutlaka seni muayene eden DR'a söyle muhtemelen askerliğe elverişlidir diyecektir ama hakkında oraya düşeceği ufak bir notun faydası olur.

Bunların akabinde eğer Briliğine teslim olursan seni orada da muayene edecekler yanında bu evrakları götür. Seni orda muayene edecek DR'a durumunu anlat ve raporlarım yanımda de. Bu şu açıdan önemli hiçbirşeyi olmayıp yırtmak isteyen sayısı çok olduğudan Dr lar kimseyi dinlemez hale gelmişler. Bu da olmadı Spora çıktığında at kendini yere git hastaneye orada dikkate alırlar (En son ve yanlış bir yol belki ama maalesef böyle) çünki hiçbir rütbeli eğitimde bir askerinin sorun yaşamasını istemez kendi başı belaya gireceği için.

Askerlik çok farklı bir ortam bikaç örnek vereyim zihninde birkaç fikir oluşur. Sara hastası olan bir askerim vardı nöbet geçirdi zorla doktor çağırdım (Nusaybin de yaptım askerliğimi) Hastaneye sevk ettirdim gözetim altında nöbet geçirmediği için askerlik yapmaması gereken bir adam 15 ay eziyet çekti. Hem benim hem kendi için sıkıntı oldu. Bel fıtığından dolayı ayakta duramayan, tuvalet ihtiyacını gideremeyen bir askerim hastaneye dahi gitmedi. Bölük komutanına defalarca DR'a da aynı şekilde defalarca durumu anlatmama rağmen ikisi de gerekeni yapmadı. Bunları anlatırken inan içim acıyor ama orda tek başınasın. Öyle bir yere düşersin ki (Benim karakolumda olduğu gibi) 2 haftada 1 doktor gelir zorla muayene olursun onda da verir bi ağrı kesici geçiştirir. İnşallah durumun ilk muayende dikkate alınır ve askerlik yapmazsın. Son olarak şunu da söyleleyim bu tür durumları kullanan çok insan var en basit örneği hiçbir fonksiyonunda bozukluğu olmayan sivil hayatında her haltı yiyen bi arkadaşım hesapta 8 numara göz bozukluğu var diye çürüğe ayrıldı hak mı bu ? Adamın hiçbirşeyi yok senden benden sağlam. Umarım yazdıklarım faydalı olur. Aklına takılan başka birşey olursa elimden gelen yardımı yaparım. İyi akşamlar.

Teşekkürler Bilgiler için 2-3 doktordan rapor aldım bakalım kader kısmet herşey Tekrar teşekkür Ederim Bilgiler İçin

Burak E.
20-07-2011, 20:06
Sagolun Teşekkür Ederim..

Mikrop_Ali
20-07-2011, 20:49
muayenede sorduklarında şu rahatsızlıgım var de onlar zaten hastahaneye sevk ederler. veya hastalık ile ilgili raporlarınla git. ama yine olnlar gönderebilirler kontrol ederler heyete cıkartırlar buyuk ıhtımal sonra curuk raporu verırler.
evet kilodan sorun oluyo almıyorlar bide gözlük numaralarınızın toplamı 14'ü geçerse almıyorlar.

onursumer
20-07-2011, 20:51
son zamanlarda zaten sanırım bu sağlık işini çok ciddiye alıyorlar

birçok arkadaşım farklı farklı nedenlerden askere gidemediler

ozellikle tansiyon hastaları,kalp vede bazı fiziksel sorunu olanları askerde rahatsızlanıp başına birşey gelme ihtimali olanlara kesinlikle tolerans gostermeyip çuruk veriyorlar

daha geçen donemde çok yakın arkadaşım 4 gün gata da yattı almadılar askere :D gonderirkende gaz vermişler sen çuruk değilsin sadece elverişli değilsin şuan için acil durumda askerlik yapabilrisn vs vs diyip postalamışlar :D

Jehuty
21-07-2011, 09:07
Arkadaşım büyük geçmiş olsun inşallah tedavisi olan bir hastalıktır. Ben askerliğimi bölük vizitecisi olarak yaptım. Muhakkak raporunu al ve olayın üzerine git sonlara bırakma çünkü ben nelerle karşılaştım bir bilsen Hiper tansiyon hastası , tek ciğerli , tek böbrekli , tetik parmağı olmayan eline platin takılmış bu örnekleri çoğaltabilirim. Hepsi tıpış tıpış askere gelmiş sonra Gata ya sevk ettirdim de öyle terhis oldular..

Ranthor
21-07-2011, 09:08
yumuşak kapakçıklarla
arızalı er olarak yaptım
hiç bir değişiklik olmadı, herkes ile aynıydım

denizoglu
23-07-2011, 12:14
gitsen de idare ederler zaten,herkesle aynı eziyeti görmezsin.

BaDCaT
23-07-2011, 12:51
Ya bu durumla dalga geçene söverim afedersin ama sağlık bu..başlarım askerliğine ya çürüksün diye dalga geçmekmiş gönder sen onları bana ben onlarla bir dalga geçiyim..Sen askere gitmezsen kimsenin bir yerinden birşey eksilmez tam tersi askerde sen sıkıntılara düşeceğine askerlik dışında başka bir yerde vatana millete yararlı işler yaparsın..o dalga geçenlere sor onlar napıyormuş..

Burak E.
23-07-2011, 13:35
Ya bu durumla dalga geçene söverim afedersin ama sağlık bu..başlarım askerliğine ya çürüksün diye dalga geçmekmiş gönder sen onları bana ben onlarla bir dalga geçiyim..Sen askere gitmezsen kimsenin bir yerinden birşey eksilmez tam tersi askerde sen sıkıntılara düşeceğine askerlik dışında başka bir yerde vatana millete yararlı işler yaparsın..o dalga geçenlere sor onlar napıyormuş..

dogru diyosun zaten laflarını alıyor Bi daha yapmıyorlar.. Teşekkür Ederim bütün Yorum Ve İlgilendiginiz İçin ;)

kerem22
28-10-2011, 08:48
s.a arkadslar bnm de kalp kapakcıklarında sorun war ileri derecede aort yetmezliği diyor askerlik yoklamasına gittiğimde ist. kasımpaşaya yönlendirdiler burdaki doktor heyete girceksn dedi sizzce askerlik yapabilirmiymm

BaDCaT
28-10-2011, 08:55
Heyet olarak toplanip konusmamiz lazim bu konuyu...şaka mi bu ? Burası techturkey..doktor heyeti mi

kerem22
28-10-2011, 08:58
arkadsmm sadece fikir almak istedmm ciddi bşi konusuyrzz ve siz bunu ciddiye almıyorsnzz Allah sizide böyle hastalıkla imtihan ettiğinde anlarsınzz

5ani5 mk3
28-10-2011, 09:08
geçmiş olsun kardeşimm. rahatsızlık hissettiriyomu bu rahatsızlık???
benimde kalbmde doguşdan çok kucuk bi delk var hiç bir sıkıntı görmedim ve askere gittiim ilk kontrolde soruolar ben raporlarımı yanıma almışştım gösterdim. dedi gataya gidiceksın 15 gun acemlkden sonra gataya svk oldum orda ultason anjio oldukdan sonra askelige elverişli diil raporu verdiler gönderdiler. doktorlar risk almıyo hiç bi sıkıntım yok dedigim halde terhis ettiler. hayırlısı böleymişş dedik geldik.. senin içinde hayırlısı olsun.. sen yine yanınıa al raporlarını.

kerem22
28-10-2011, 09:14
sağol kardesmm ztn bnm suan gitme durumum askere kesinlikle olamaz devlet memuruym asaletm tasdik olması lzmm bni kasmpaşaya sevk ettiler kardiyolojiye heyet fln toplanıyrmus bilginiz warmı

senna
28-10-2011, 09:16
sağol kardesmm ztn bnm suan gitme durumum askere kesinlikle olamaz devlet memuruym asaletm tasdik olması lzmm bni kasmpaşaya sevk ettiler kardiyolojiye heyet fln toplanıyrmus bilginiz warmı

geçmiş olsun,

forumu googledanmı buldun?

lnd_samet
28-10-2011, 09:23
evet-normal bi doktor kontrolünden sonra-heyet karşısına cıkacaksın oradada elverişsiz oldugun yüzüne söylenecek askere gitmeyeceksin bu kadar.

forumda ilginç günler part III.

kerem22
28-10-2011, 09:23
ewt ndn? sordnz

kerem22
28-10-2011, 09:24
tşkkr ederm arkadaslar aydınlattğnz için

TünayK
28-10-2011, 09:36
tşkkr ederm arkadaslar aydınlattğnz için

tam olarak aydınlanmak ıcın...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/98143-quotilluminatiquot-ilgilenen-merak-eden-bilinclenmek-isteyen-iceri.html

senna
28-10-2011, 09:47
ewt ndn? sordnz

otomobil ile ilgili bir forum olduğu için sordum

birde Türkçe yazabilirsen sevinirim

coskun_ant
28-10-2011, 09:53
allah şifa versin :(

Jem89
28-10-2011, 10:07

Geçmiş olsun kardeşim.. Umarım ömrü hayatın boyunca sıkıntı çekmeden yaşarsın.. Yüksek ihtimal askere alınmazsın.. Yani umarım alınmazsın bu şartlar altında.. Evet herkes vatanını seviyor ama sağlık daha önce gelir.. Elinden geleni yap..

Son 2-3 konudur takip ediyorum sürekli alırlar mı alırlar mı.. Gidicen kaçarı yok :D :D Benim boyum 1.75 , kilomda 55'ti.. Teçhizatlı 3 km koşuyodum her sabah :D Alıyorlar ve yaptırıyorlar herşeyi.. Sen bile inanamayacaksın neler yapacağına.. :D :D

onursumer
28-10-2011, 10:28
risk oluşturucak herhangi bir hastalığa sahip hiçkimseyi almıyorlar artık

ozellikle tansiyon,kalp,tek bobrek vs gibi şeyleri direk ayırıyorlar kiloda 1-2 kere git gel yapabiliyorsunuz zayıflama ihtimali olduğundan

veya askere alsalar bile gorev olarak masa başı oluyorsunuz not duşuyorlar şunlardan muaftır diye

bende niyetliyim bu aralar gidip gorcez neden alıyorlar neden almıyorlar diye :) hayırlısı artık

kerem22
28-10-2011, 10:47
Allah razı olsn arkadaslar rabbim bütün hasta kardeslerimize şifa wersin inş hyrlı cumalar..burann oto forum sayfasını oldugunu biliyrm fkt hayat sadece arabadan ibaret olmasa gerek...

TünayK
28-10-2011, 10:48
Allah razı olsn arkadaslar rabbim bütün hasta kardeslerimize şifa wersin inş hyrlı cumalar..burann oto forum sayfasını oldugunu biliyrm fkt hayat sadece arabadan ibaret olmasa gerek...

evet motorlarda var...

miniks
28-10-2011, 11:10
Ben de de doğuştan atrial flatter var kalp kapakçığımın da bir tanesinde hafif kaçak var yıllardır

askerliğe mani değil sadece spordan men olursun

gayrısız derler askerde :)

BaDCaT
28-10-2011, 11:34
arkadsmm sadece fikir almak istedmm ciddi bşi konusuyrzz ve siz bunu ciddiye almıyorsnzz Allah sizide böyle hastalıkla imtihan ettiğinde anlarsınzz

Ne alaka ? Ciddi birseyi oto forumunda ariyacagina doktora git muayne ol sana cevabini soylesin..kimsenin bu konuda sana birsey soylemez..uzmanlik gerektiren bir konu da adresin kardiyologtur..o sana ne yapman gerektigini ve ya askerlik durumunu degerlendirir rapor yazar o raporla gidip askeri heyete cikarsin onlarda bir kontrol eder sonra gerekn karar verilir..ciddi almiyomusmusum lafa bak bi de ustune duygu somurusu yapiyorsun anlarmismisim..hastaligin varsa doktora gidersin nezle grip gibi bir ust solunum rahatsizligi degil bu kalp..

Shekil
28-10-2011, 11:37
Benimde Kalpte Doğuştan delik var Askerliğe el verişliği değilsin die almadılar % 100 rapor verdiler Gatada 1 gün yattım anju yaptilar..
gecmis olsun kardesim

kerem22
28-10-2011, 14:03
badcat bn duygu sömürüsü yapmıyorm sn duyguszluk yapıyorsnn tabi başa gelmeyince bilinmez bazı şeyler...arkdasmm sn bnm neler çektiğimi biliyrmusn konusuyrsnn Allaha şükretmiyrsn da bzle dalga mı geçiyorsnn yazıklar olsn bn sana ne kötülük yaptm da hakaret ediyorsn birde gerçi bin nasihat bir musibettn iyidir..rabbim sana da böyle bir imtihan wersinde belki bizi daha iyi anlarsn o zmn

Kakus
28-10-2011, 14:07
Benim kalbimde 2 delik vardı ve kalp kapakcıklarım içeri doğru yamuktu. Ameliyat oldum ama ömrüm boyunca kendime dikkat etmem gerektiği söylendi. Nedir benim için yorumunuz?

SekoLive
28-10-2011, 14:15
Benim kalbimde 2 delik vardı ve kalp kapakcıklarım içeri doğru yamuktu. Ameliyat oldum ama ömrüm boyunca kendime dikkat etmem gerektiği söylendi. Nedir benim için yorumunuz?

hepimiz gibi sende dikkat edicen furkan. allah daha büyük dert keder vermesin. askerlikden yanada zaten muayeneye gidince söliceksn durumu illa bi farkın olacakdır diğer askerlerden eğer alırlarsa askere spor v.s. şeylerden men edilebilrsn.

orhansah
28-10-2011, 14:28
benımde doğuşdan kalp de delik var mesela yapmadım.. Gataya sevk ettiler Anju oldum
allah yardımcımız olsun..

Sanada gecmis olsun kardesimm

Benimde Kalpte Doğuştan delik var Askerliğe el verişliği değilsin die almadılar % 100 rapor verdiler Gatada 1 gün yattım anju yaptilar..
gecmis olsun kardesim

geçmiş olsun

S.Özeren
28-10-2011, 14:59
yapmazsın büyük ihtimalle gidersen geri gönderirler

muayne oldunmu ? olduysan ne kadar sürdü ? benim bi karaciğer ameliyatım var 3 ay muaynem sürmüştü :(

Burak E.
28-10-2011, 15:17
yapmazsın büyük ihtimalle gidersen geri gönderirler

muayne oldunmu ? olduysan ne kadar sürdü ? benim bi karaciğer ameliyatım var 3 ay muaynem sürmüştü :(

daha muayene olmadım fakat işe giriş için tecil belgesi almaya gittigimde komutan muayene odasındaydı aklıma gelip sordum 2 kapaktada acık var askere gidermiyim dedim adam gitmezsin dedi ama raporlarını 3 yerden al 1 tanesi kesin devlet olsun dedi bende florasan nıtıngelden aldım bitanede devlettten digerini sonra alıcam herşey komutana kalıyor o derse gidicen gidicen gitmiycen dersen gitmiycen arkadaşım tırnak batması vardı ayagında gitmedi askere

S.Özeren
28-10-2011, 15:23
daha muayene olmadım fakat işe giriş için tecil belgesi almaya gittigimde komutan muayene odasındaydı aklıma gelip sordum 2 kapaktada acık var askere gidermiyim dedim adam gitmezsin dedi ama raporlarını 3 yerden al 1 tanesi kesin devlet olsun dedi bende florasan nıtıngelden aldım bitanede devlettten digerini sonra alıcam herşey komutana kalıyor o derse gidicen gidicen gitmiycen dersen gitmiycen arkadaşım tırnak batması vardı ayagında gitmedi askere

dediği gibi sen bi tane rapor al git ondan sonra baya bi uğraşıyorsun sevk falan veriyolar

ben 2 kez kasımpaşa askeri hastane , taksim gümüşsuyu ardından gata'a gittim kan testi , ultrason , tomografi falan çektirdiler yani baya uzun sürüyo işler tescil için gitmiştim bu kadar uğraştırınca tartıştım komutanla el verişli dedi heyete çıkarmadan tartıştık diye sanırım

Sen heyete çıkarsın büyük ihtimalle gitmeden alırsın el verişsiz raporunu

BaDCaT
28-10-2011, 15:25
badcat bn duygu sömürüsü yapmıyorm sn duyguszluk yapıyorsnn tabi başa gelmeyince bilinmez bazı şeyler...arkdasmm sn bnm neler çektiğimi biliyrmusn konusuyrsnn Allaha şükretmiyrsn da bzle dalga mı geçiyorsnn yazıklar olsn bn sana ne kötülük yaptm da hakaret ediyorsn birde gerçi bin nasihat bir musibettn iyidir..rabbim sana da böyle bir imtihan wersinde belki bizi daha iyi anlarsn o zmn

güzel kardesim hala ne diyorsun..benim de kalbimin sol ventrikülerinde anevrizma var 10mm capinda hemde noooldu ?..onun icin bir sürü canli canli borular yutup kalpte delik varmi vs bakildi bende cok cektim anliyorum..ama senin beni kizdiran noktan birincisi Allah'a sükretmedimigi mi nerden biliyorsun müneccim misin bu yetkiyi sana kim verdi ? İkincisi,askerlik konusunda tek danisabilecegin yer UZMAN DOKTOR'dur burdaki üyeler buna karar veremez anlatabiliyor muyum ?Kafan da eger soru isareti varsa kardiyologa gitmelisin ! Eğer seni ciddiye almasaydim ,gidersin ya da gitmezsin derdim forumdakiler beni tanir saglik problemleriyle spor vs herkesin ilgilenirim yardimci olurum ama bu işin ihtisasini yapmış birisinin lafı başka burda sadece klavyeden yazan birinin başka hala ANLAMADIN MI ? demek istediklerimi de duygu sömürüsü yapiyorsun bana ?Rahatsizliginla ilgili sana birsey demedigim halde bana neler cekiyorum diyorsun anliyorum rabbim acil sifalar versin ama alakasiz seyler yaziyorsun ve ben sinirleniyorum

Burak E.
28-10-2011, 16:04
dediği gibi sen bi tane rapor al git ondan sonra baya bi uğraşıyorsun sevk falan veriyolar

ben 2 kez kasımpaşa askeri hastane , taksim gümüşsuyu ardından gata'a gittim kan testi , ultrason , tomografi falan çektirdiler yani baya uzun sürüyo işler tescil için gitmiştim bu kadar uğraştırınca tartıştım komutanla el verişli dedi heyete çıkarmadan tartıştık diye sanırım

Sen heyete çıkarsın büyük ihtimalle gitmeden alırsın el verişsiz raporunu

inş tartıştıysan kesin asker gönderiyorlar orda Bıdı BIdı bi asker vardı benim gittigimde rapor için ne şey yapıyorsun artislik ver bakıyım evrakları bi verdi hadi askere gidiyorsun orda bi adam etsinler seni dedi yolladı

S.Özeren
29-10-2011, 04:06
inş tartıştıysan kesin asker gönderiyorlar orda Bıdı BIdı bi asker vardı benim gittigimde rapor için ne şey yapıyorsun artislik ver bakıyım evrakları bi verdi hadi askere gidiyorsun orda bi adam etsinler seni dedi yolladı

ya ben ağzımı açmadım adam gereksiz konuştu 50 tane yer yolluyo sonra ben yollmaadım seni diyo :D insanda sinirleniyo yani 3 ay sonuçta

Burak E.
29-10-2011, 08:45
ya ben ağzımı açmadım adam gereksiz konuştu 50 tane yer yolluyo sonra ben yollmaadım seni diyo :D insanda sinirleniyo yani 3 ay sonuçta

askerlik bi dert askeriyede ugraşmak ayrı bi dert tamam askerlik güzel bişi her türk vatandaşın yapması lazım :) ama yok şuraya git yok buraya git askerden sogutuyorlar resmen :D tecil için 1 gün ugraştım ya :) ben cıktıgımda hala muayene vardı cekilicek dert degil o sıra :)

egeturbo
29-10-2011, 09:01
yaa bi de kilo boy orantısı tutmayınca da askere alınmıyo diye bişey duymuştum o doğru mu ?

kalp olayını komutanlara sordum acemi birliğine alılrlar orda kontrollere girer çürük alır gönderirler dediler.

boy ve kilo orantısı doğru ben acemilik yaptığımda yedek body benim çok cılızdı oda 3 ay hava değişimi aldı.
Şuan askerlik yaptığım yerdede aşırı kilolu bi arkadaşım var 3 ay hava değişimi vereceklerdi ben askerliğimi yapmak istiyorum paşalar gibi dedi şuan hala görevinin başında ama sen illa ben gitmek istiyorum dersen komutanlarla iice bi görüş derim. Şuan benimde gözlerim ile ilgili ciddi problem var ve gittiğim bi kaç görevden dolayı hava değişimine göndermeye hazırlanıyorlar.Dediğim gibi her şey sende bitecek sadece ilgili bi komutanla ciddi ciddi görüş