PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izmirdeki okullar

sahinsp
21-07-2011, 22:28
Bugun lys belli oldu bende izmirde özel ünilere bakıyorum hiç bilgim yok.Bilkent tobb gibi zor olmayan beykent gibi daha rahat okullara bakıyorum izmirde bu tarz okullar hangileridir acaba?

tool
21-07-2011, 22:31
hangi bolum oncelikle?

sahinsp
21-07-2011, 22:33
işletme düşünüyorum

Low-Rider
21-07-2011, 22:35
beykent izmirde varmı?

varsada uzak dur 5para etmez

sahinsp
21-07-2011, 22:36
beykent izmirde varmı?

varsada uzak dur 5para etmez

yok hayır istanbulda, o tarz cok kasmayan okullar

cagri-35
21-07-2011, 22:37
İzmir'de 4 tane vakıf üni. var .

İzmir Ekonomi Üniversitesi
Yaşar Üniversitesi
Gediz Üniversitesi
İzmir Üniversitesi

İEÜ ve Yaşar iyidir, diğer ikisi daha yeni bu üniversitelere göre. Gedizin kampüsü şehrin baya dışında hazırlık alsancakta. İzmir üniversitesi kampüsü olmayan binada bir üniversite, şehiriçi üni yani.

İEÜ Balçova'da kuzenım ve birçok arkadaşım okudu , güzeldir öneririm.
Yaşar Üniversitesi ben okudum, eski kampüsümüz kötüydü ama her geçen gün çıtayı yükseltiyorlar hem eğitim hemde diğer konularda,yeni kampüs güzel eğitim iyi öneririm.

Eğer özel tercih edilecekse İEÜ yada Yaşar tercih edilmeli diye düşünüyorum. Ama burs vs. kovalayacaksan gediz geçen sene baya burs verdi yeni olduğundan giren eden çok var...

sahinsp
21-07-2011, 22:39
İzmir'de 4 tane vakıf üni. var .

İzmir Ekonomi Üniversitesi
Yaşar Üniversitesi
Gediz Üniversitesi
İzmir Üniversitesi

İEÜ ve Yaşar iyidir, diğer ikisi daha yeni bu üniversitelere göre. Gedizin kampüsü şehrin baya dışında hazırlık alsancakta. İzmir üniversitesi kampüsü olmayan binada bir üniversite, şehiriçi üni yani.

İEÜ Balçova'da kuzenım ve birçok arkadaşım okudu , güzeldir öneririm.
Yaşar Üniversitesi ben okudum, eski kampüsümüz kötüydü ama her geçen gün çıtayı yükseltiyorlar hem eğitim hemde diğer konularda,yeni kampüs güzel eğitim iyi öneririm.

Eğer özel tercih edilecekse İEÜ yada Yaşar tercih edilmeli diye düşünüyorum. Ama burs vs. kovalayacaksan gediz geçen sene baya burs verdi yeni olduğundan giren eden çok var...
izmir ekonomiye çok sıkı okul demişti bi arkadasım yani zorluyolar anlamında

onur_S
21-07-2011, 22:42
olm desene girip yerlesmesi değilde biraz okuyabileceğim ,cok zorlamayan bi okul hangisi diye

cagri-35
21-07-2011, 22:44

Valla ekonomide benim gördüğüm biraz hocaları tanıdıktan sonra eğer çok tembel değilsen geçersin. Hazırlıkta kasıyorlar kalabilirsin. Ama bu bahsettiklerim yaşardada pek farklı değil.Eğitim konusunda gediz ve izmir üni.yi bilmiyorum ama tahminimce daha kolay olabilir diye düşünüyorum çünkü misal okudugum okul daha önceden bu şekilde değildi, tabi bir çok faktör var bu işlerde...

sahinsp
21-07-2011, 22:44
olm desene girip yerlesmesi değilde biraz okuyabileceğim ,cok zorlamayan bi okul hangisi diye

bunu demek istemiştim :D

cagri-35
21-07-2011, 22:45
Ayrıca birşey daha sorayım özellikle neden İzmir, yani beykentse neden istanbul değil :)

sahinsp
Ayrıca birşey daha sorayım özellikle neden İzmir, yani beykentse neden istanbul değil :)

istanbul karmaşık geliyor içinden çıkamayabilirim :D

F.A.T.İ.H

İzmirde özel üniversite düşünüyorsan tercihini Yaşar yada Ekonomiden yana kullanmalısın. Ekonominin zorladığı doğrudur adamın gözünün yaşına bakmıyolar çatır çatır bırakıyolar sonucta senin sınıfta kalman yada yaz okuluna gelmen onların yararına bu aslında diğer özeller içinde geçerli :) Yaşarda sınıf geçmenin biraz daha kolay olduğunu söylüyorlar..

sanctuary35
21-07-2011, 23:01
özel düşünüyorsan ekonomiyi seç o bile ufacık diğerleri hepten lise gibidir. ekonomi kolayda bnm lise arkadaslarım hep ortalama (3.00+) yapıorki inek insanlar değil

driftboy
21-07-2011, 23:01
İzmirde özel üniversite düşünüyorsan tercihini Yaşar yada Ekonomiden yana kullanmalısın. Ekonominin zorladığı doğrudur adamın gözünün yaşına bakmıyolar çatır çatır bırakıyolar sonucta senin sınıfta kalman yada yaz okuluna gelmen onların yararına bu aslında diğer özeller içinde geçerli :) Yaşarda sınıf geçmenin biraz daha kolay olduğunu söylüyorlar..

Bu yaz okulna bırakma özel degil devlet üniversitelerinde de var. Bu sene bölüm hocam acık ve net bi şekilde biçoğunuzu bıraktım yaz okuluna gelin arabayı degistircem dedi ve apıştık kaldık.. Sınıfın %80'i yaz okulunda..

PimPCaR
22-07-2011, 01:42
ne ekonomi ne yaşar eğer amaç kolayca üniden mezun olmaksa izmir üniversitesi diyorum. Ekonomide yaşarda çok kasıntılıdır kolay kolay mezun etmek istemezler bol bol yaz okuluna kalırsın ömrünü okulda geçirirsin :) ama şöylede bi durum var ikisininde ortamı ders harici bakarsan çok iyi :) izmir üniv öyle bi durum yok. kampus yok. cok fazla sosyal bi ortamı yok. dersime girerim sonra sağda solda alsancakta orda burda takılırım diosan senin için en ideali bence orası.

BurakCengizhanoğlu
22-07-2011, 02:02
bende aynı şekilde işletme istiyorum ama istanbulda özel bi üniversitede.tavsiyeleriniz nelerdir?

onur_S
22-07-2011, 07:30
o zaman kampüste varsa ekonomi mantıklı duruyor sahin

douu
22-07-2011, 09:29
ekonomi üniversitesi baya sıkı idi :) başka bilgim yok :D

ae101
22-07-2011, 09:35
ılla ozelmı olmak zorunda... izmirde yasamak ıstıyosan celal bayarı yaz izmirde yasa servısle gıt gel.. yada manısada yasa ızmır zaten 15-20 dakka ben ole yapıyorum...;)

busene ızmırdeydım gt gel yaptım...;) yanı paran cebındekalır

MeMo
22-07-2011, 15:17
ılla ozelmı olmak zorunda... izmirde yasamak ıstıyosan celal bayarı yaz izmirde yasa servısle gıt gel.. yada manısada yasa ızmır zaten 15-20 dakka ben ole yapıyorum...;)

busene ızmırdeydım gt gel yaptım...;) yanı paran cebındekalır

Ahaha aklın yolu bir yürü be cem :)

Ama eger Cem'în fikrine sıcak bakmıyorsan yaşar ve ekonomiden baska üniye bakma derim ben...

rdmmm
22-07-2011, 18:22
ekonomide okuyan biri olarak söylüyorum sakın gelme. Her şey paraya döndü okulda. Yakında attığımız adımdan para alcaklar. Bazı hocalar bariz bırakmak için uğraşıyor. Çünkü yaz okulunda dersin saati en son 300 dolardı. Öğrenci belgesi istiyorsun para diyorlar. Diplomaya bu sene 200 lira alıyorlar seneye 300 olur. Çok iyi hocalar var aldığın hak ettiğin notu veren geçmen için her faydalı şeyi yapan, fakat onlarda sözde bol not veriyorlar diye yukardan emir geliyor onlara bol not veriyorsun yapma diye. Ayrıca eğitim dili İngilizce ama sözde İngilizce. Çoğu hoca Türkçe işliyor.

onur_S
22-07-2011, 18:24
izmirde yaz okulu paralı olmayan,cokta ogrencileri zorlamayan,herseyi para olmayan okul hangisi?

rdmmm
simdiki aklın olsa izmirde nereye giderdin özel olarak?

rdmmm
22-07-2011, 18:37
izmirde yaz okulu paralı olmayan,cokta ogrencileri zorlamayan,herseyi para olmayan okul hangisi?

rdmmm
simdiki aklın olsa izmirde nereye giderdin özel olarak?

ben yaz okulunun paralı olmasına bir şey demiyorum. Okul zorda değil fakat zorlaştıran hocalar var. Başıma geldiği için biliyorum. İlk senemde 3 dersten kaldım danışmanıma bu durumu anlatınca ilk sene normal bırakır hocalar dedi. diğer sene 3 derside AA ile farklı hocalardan geçtim. Ekonomide her şey paraya döndü kampüs olarak artık çok yetersiz. Daha çok para gelsin diye yeni bina yaptılar bir tane daha yapcaklar. Hep aktivite yapılcak dinlenilecek alanları yok ediyorlar. Benim yaşadığımı yaşayan çok öğrenci var. Hocaların çoğu kitapların slaytlarını kullanıp ders anlatıyor. Senelerdirde hep aynı hiç kendileri bir şey katma çabasında olmuyor. Ekonomide durumun farkında olan hocaların ve öğrencilerin söylediği bir laf var burda öğrencilere yürüyen dolarlar muamelesi yapıyorlar diyor hepsi. Şimdiki aklım olsa Yaşar'a giderdim orda okuyan arkadaşlarım çok memnun öğrenciye değer veriyorlar kampüsleride çok güzel süreklide bir gelişim var. Son yaşadığımız bir olayıda anlatıyım. Yabancı diller final sınavında bir arkadaşımın apandistinde ağır bir ağrı vardı. Acıdan kıvrandığı halde herkese söylediği halde kendisini o halde sınava aldılar rapor getirsende kabul etmeyiz dediler. Niye çünkü girmediği zaman yaz okuluna kalıp okula para kazandırcaktı.

rdmmm
22-07-2011, 19:19
ekonomi 12 civarıydı 2 taksit yapıyorlar. parayı 1 gün bile geciktirirsen ders seçemiyorsun. Sözel için en iyi bölüm bana göre halkla ilişkiler ve reklamcılık. Türkiye'nin sayılı reklamcılarından ders alıyoruz çoğuda uygulamalı. Ama ilk sene hep ortak dersler alınıyor.

sanctuary35
22-07-2011, 23:17
ben yaz okulunun paralı olmasına bir şey demiyorum. Okul zorda değil fakat zorlaştıran hocalar var. Başıma geldiği için biliyorum. İlk senemde 3 dersten kaldım danışmanıma bu durumu anlatınca ilk sene normal bırakır hocalar dedi. diğer sene 3 derside AA ile farklı hocalardan geçtim. Ekonomide her şey paraya döndü kampüs olarak artık çok yetersiz. Daha çok para gelsin diye yeni bina yaptılar bir tane daha yapcaklar. Hep aktivite yapılcak dinlenilecek alanları yok ediyorlar. Benim yaşadığımı yaşayan çok öğrenci var. Hocaların çoğu kitapların slaytlarını kullanıp ders anlatıyor. Senelerdirde hep aynı hiç kendileri bir şey katma çabasında olmuyor. Ekonomide durumun farkında olan hocaların ve öğrencilerin söylediği bir laf var burda öğrencilere yürüyen dolarlar muamelesi yapıyorlar diyor hepsi. Şimdiki aklım olsa Yaşar'a giderdim orda okuyan arkadaşlarım çok memnun öğrenciye değer veriyorlar kampüsleride çok güzel süreklide bir gelişim var. Son yaşadığımız bir olayıda anlatıyım. Yabancı diller final sınavında bir arkadaşımın apandistinde ağır bir ağrı vardı. Acıdan kıvrandığı halde herkese söylediği halde kendisini o halde sınava aldılar rapor getirsende kabul etmeyiz dediler. Niye çünkü girmediği zaman yaz okuluna kalıp okula para kazandırcaktı.

bu olay her üniversitede var. 12 puanla tek derse bıraktılar benide ki başkalarına ekledi 11 12 puan tek dersede adam lazım deyip bıraktı.

rdmmm
22-07-2011, 23:26
bu olay her üniversitede var. 12 puanla tek derse bıraktılar benide ki başkalarına ekledi 11 12 puan tek dersede adam lazım deyip bıraktı.

ekonomide yarim puanla hatta kusuratla bile kalan arkadaslarim var hoca istese kanaat falan ekler geçirir hazirlik atladiğim sene gecer not 64 bucuktu yarım puanla bile sirf hazirlik okusunlar para gelsin diye çok kişiyi bıraktılar. Okulun çok öğrenci bırakıyor yeni kontejyan açmıyor diye çok uyarısı ve cezası var.
ayrıca vize haftası diye bir şey yok. cuma akşam 7 de sinava girip cumartesi sabah 9 da sınava girdiğim çok oldu. Hatta pazar gününe sabahın 8 , 9 una bile sınav koyma gibi bir adetleri var

cagri-35
22-07-2011, 23:42
Yaşar'da okudum , kuzenım ekoda. Yaşar bence daha iyi şu an için konusmak gerekırse arkadasta soylemıs gercekten ekonun kampusu yetersız. Rakamlara gelınce valla yasar ya 16300-16400 lere çıktı diye biliyorum. Ekonomı 8000 küsür dolardı en son. Rakamlar belkı tam degıl ama yaklasık yani.

sahinsp
23-07-2011, 11:30
gediz üniversitesi hakkında bilgisi olan varmı acaba