PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : branda işine ne diyosunuz?

pepecura
22-07-2011, 12:18
forumda baktım benzer konu bulamadım nette herkes bıseyler soluyor, siz ne diyorsunuz? tabıkı cem yılmazın naylon bırandosu gıbı degılde içi elyaflı olanlar nasıl?

branda zararlımı?

iynn-RS
22-07-2011, 12:22
bende var içi elyafmı pamukmu neyse beyaz yumusak bı tabaka var.
2 senedir devamlı kullanıyorum herhangı bı sorun yok.

ama ben aracı zaten kapalı alanda tutuyorum.

güneşin altında durum ne olur bılgım yok.

Ahmet Saraçoğlu
22-07-2011, 12:23
benim kesin edinmem lazım bi tane , dikişli deri kokpit te geldi , kesin üçüncü dördüncü yaz a atma yapar sıcaktan.

Ama w126 ya özel varmıdır, yoksa ölçüye göre mi yaptırılır , tahmini ne kadara mal olur hiç bilmiyorum.

Time-R
22-07-2011, 12:27
Disarda birakacaksan aracini kediler ustune cikarken yirtiyor tirnaklarinla, cabuk yirtiliyor, yeni aldigin zamanlarda cilala arabani yagmur yagmak uzereyken kapat, yagmurdan sonra cikar islanmamis olarak gorebilirsin

Kullanisli fakat omru cok yetersiz

pepecura
22-07-2011, 12:39
kullanma ömrunden zıyade benım aklıma takılan gunesın altında kalıyor araba zararlımıdır?

en azından insanların verıdgı zararlardan zararlımıdır? :) geçenlerde 4 kişi sallamaya çalışmış , daha 2 gun önce fardan stopa çizik , kuş pislikleri kedilerin çişleri falan çok önemlı degılde gözden uzak tutmak ıcın branda şart.

e30 a olan brandayı focusa cuk oturtttuk. cok fazla araba modelıne göre degısmıyor sanırım.
kullananlar daha ıyı bılır.

Time-R
22-07-2011, 12:43
Ben aksaray'dan almistim birkac arac modellerine gore satiliyor kez ici pamuklu, guneste kalmamasi tabiki lazim ama ici pamuklu oldukca zarar verecegini dusunmuyorum

DetailEF
22-07-2011, 12:47
Uzun süre araç üzerinde bırakırsan eğer kaputta bagajda çamurluk uçlarında kısacası yapışmış olduğu her yere iz yapıyor sanki kıyafetin üstünde klorak dökmüşsünde öbek öbek rengi açılmış gibi oluyor.

Eğer 2-3 günde bir açıp havalandırabileceksen güzel bişey ama üşeneceksen yapma :)

pepecura
22-07-2011, 12:48
pamuk degılde.. elyaf yanı elyafa cok benzettım ben. pekı neye göre zararlı boyaya yapısır falan denılde bana ? naylon brando lar ıcın mı :)

pepecura
22-07-2011, 12:49
Uzun süre araç üzerinde bırakırsan eğer kaputta bagajda çamurluk uçlarında kısacası yapışmış olduğu her yere iz yapıyor sanki kıyafetin üstünde klorak dökmüşsünde öbek öbek rengi açılmış gibi oluyor.

Eğer 2-3 günde bir açıp havalandırabileceksen güzel bişey ama üşeneceksen yapma :)

2 gunde bır havalandırırm valla hemde seve seve. teşekkurler.

İBRAHİM_MEY_GTİ
22-07-2011, 13:00
panpa aman dikkat et diyim aracı korucaz diye brandanın felaketine ugrama sen hergün havalandır bence :)

Tugral
22-07-2011, 13:03
brandayı serdim bitti gitti diyeceksen zararlı, yağmurdan sonra cıkarırım, fırtınada cıkarırım dinince geri takarım, havalandırırım düzenli, temizliğini yaparım diyorsan faydalı bir icat. Ben serdim bitti gitti diyen taraftan olacağımı bildiğim için hiç bulaşmadım

yunus_kg
22-07-2011, 13:07
bende geçen sene kullanıyordum içi pamuklu cilalayıp örtüyodum bi sıkıntı olmadı ama siz yine havalandırın

PimPCaR
22-07-2011, 13:34
branda eğer araca tam oturuyosa sıkıntı olmaz. oturmuyosa bile brandayı arabanın üzernde gezmeyecek şekilde sabitlersen rüzgar vs gibi etkenlerden dolayı arabanın köşe yerlerinin branda tarafından zımpara yapmış gibi olmasını engellemiş olursun. arada sıradada havalandırırsan sorunsuzca kullanırsın. Birde benim kadar kılsan brandanın arabaya tam deymemesi için köşe yerlere ve düz yerlerine yastık benzeri küçük parçalar koyabilirsin. Bende şimdi araçlarımdan birini yaklaşık 2 aylık bi süreç için sürekli brandalıyacağım. senelerdirde böyle brandalarım. Tavsiyeler tecrübeyle sabittir. :)

recky
22-07-2011, 13:40
http://img829.imageshack.us/img829/8329/img0046zf.jpg

Bez branda sumerbank yapimi sahin 131 yaziyor ustunde degerli bir insan verdi saolsun
Koruyor gunesten direk pamuklu kumAs

GTCihad
22-07-2011, 13:43
En iyisi direk ince kumaş tarzı olanlar gibi geliyor bana hem örtmesi açması kolay hemde yer kaplamaz

Shadow_Dancer
22-07-2011, 13:55
96 model şahin'de kaç tane eskittigimi ben bile hatırlıyorum. pamuklu kumaştan custom olarak diktiriyordum Adana'da.. Eger ki düzenli hava aldırırsan yagmurda felan çıkartırsan çok faydasını görürsün. O kadar nemli ve sıcak havaya ragmen arabamın boyası tertemiz.

aslan
22-07-2011, 13:59
bende pek sıcak bakmıyorum örtmek istediğinde aracın temiz olmalı sıcakta fazla kamıştı benim ki tavanda ciddi yanıklar oluşmuştu o yüzden karbon kaplattım tavanı

pepecura
22-07-2011, 14:22
bugun 2. gün aksam cıkarıcam 1 2 turlarım gece tekrar takarım. ve yagmurlu havalarda cıkarıcam,
sıkıntı olursa paylaşırım. :)

garajı olmayan için guzel bır icatmış taktıkran sonra anladım.

halili
22-07-2011, 20:14
arabam mahalledeki calışma nedenıyle 2 haftadır brandada duruyodu. iş gelişi actım .arka spoyler sıyah tı ama boyası aşınmış kenarlarda beyaz astar cıkmış :(birde cilalı olması sayesınde tertemız dı toz toprak olmadan :D