PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 4 Galaxy s2 karşılaştırması.

EvoX
24-07-2011, 02:09
Arkadaşlar konuyu çok yerde araştırdım fakat bir türlü net bir bilgi bulamadım herkes birbirini kötülüyor 2 sinide kullanan birinden yorum almak isterim . İphone 4 te flash özelliği yok . Galaxy S2 en büyük özelliği bu . 3GS im vardı düştü fiziksel tamir yokmuş takas sayıcaklar bende almışken model yükseltiyim dedim . Sizce neden , hangisini almalıyım ?

AEAlmas
24-07-2011, 02:58
İnternet kullanımı i phone 4 g2 ile karşılaştırdık ama o da güzel makina arkta var memlun ama oyun program vs i4 onde o grafik olarak biraz daha onde genellemede i4 daha hızlı 2 makinada Turkcell vardı aynı dosya aynı anda 300 kb ye kadar çıktım o 200 Lerde kaldı garip geldi interneti wifi ile laptop a aktardık laptopda 3 4 mbit bağlantı gösterdi speed test te onda 2 3.2mbit bağlantı gösterdi iPhone alıştıktan sonra daha kullanışlı ve program acısından zengin g2 ise android olayı renk getirmis

EvoX
24-07-2011, 03:06
Hangisi internette daha hızlı anlıyamadım açık yazarsanız sevinirim .

ygtkrmdnz
24-07-2011, 03:27
biraz bekleyip iphone5 almak lazım

EvoX
24-07-2011, 03:36
Yıl sonu diyorlar onun için . O zamana kadar malesef kullanamam.

Oytun
24-07-2011, 03:47
iphone 5 de yine flash olmayacak bildiğim kadarıyla. emin değilim ama

imhotep
24-07-2011, 05:55
ıphone kullandım sunada s2 var. asırı hızlı , ekranı buyuk , ince tasarım pil sureleri hemen hemen aynı. android sistem onde gidiyor. galaxy s2 cok keyıflı bır alet

Onurkk06
24-07-2011, 09:46
kesinlikle galaxy s2 ayrıca internette gezinme olarak da s2 i4'e fark atar ve geniş ekranı zaten 10 numara duruyor

OnurD.
24-07-2011, 12:33
Speed test'i avea ile yapiyorum 3.8cikiyor ip4 te. Galaxy s yada s2 degilde galaxy ace de avea ile kullandim android ile avea uyumsuzlugu, market sorunu, guncelleme derdi hic bitmiyor. Ben memnun kalmadim androidten. E iosa gecis yaptim ip4 alarak jailbreakli bi ip4 piyasadaki butun cihazlardan iyidir ;)

AEAlmas
24-07-2011, 13:38
g2 nin net hizi daha kotu Turkcell de denedik en hızlı internet suan onda =) gezinti olarak tartısılır jailbreakli bi iphone 4 daha guzeldir :D ama g2 kötü bi cihaz degil oldukca hızı vs

onursumer
24-07-2011, 14:33
s2 yi şoyle ozetleyebilirim

arkadaşının iphone4 unu elinden ucuza almak istiyorsan s2 ile 1 saat yanlız bırak ;)

bu arada gormemişim iphone5 çıkışı yeni çift çekirdekli işlemcideki ısınma sorununu çozemedikleri için ertelendi bahsedilen tarihlerde yıl sonunda iphone4s gelicek 8mp kamera vs olcak

siR
24-07-2011, 17:01
s2 ye hakaret iphone 4 le karsılastırılması htc desire hd bile iphone 4 ten her şekilde üstün.. iphone 5 te çıksa galaxy S 2 yada htc sensation ..

efe_
24-07-2011, 17:07
Tabikide apple...Bugün galaxy varsa sebebi iphone'dur....

siR
24-07-2011, 17:12
Tabikide apple...Bugün galaxy varsa sebebi iphone'dur....

ilk dokunmatik ekranı cıkarttılar diye en iyisi demek yanlış... donanımlarını karşılaştırın bir kere fark cıkacak zaten .. telefondan anlayan anlmayan herkez yazabilir buraya arkadasım senın kafan karışır sen en iyisi donanım forumlarındaki inceleme videolarını incele karşılastırmaları var zaten ..

efe_
24-07-2011, 17:15
ilk dokunmatik ekranı cıkarttılar diye en iyisi demek yanlış... donanımlarını karşılaştırın bir kere fark cıkacak zaten .. telefondan anlayan anlmayan herkez yazabilir buraya arkadasım senın kafan karışır sen en iyisi donanım forumlarındaki inceleme videolarını incele karşılastırmaları var zaten ..

Olay ilk dokunmatik olayı değilki...Menülerine bir bakın cihazın tarzına bakın...Birebir apple..
Apple yıllar önce 2G çıkarttığında noktayı koymuştu diğer firmalar için...
İphone 4 çıkalı bunca zaman olmuşken böyle bir cihaz çıkarttığında anket yapıldığında halen apple deniliyorsa demekki birşeyler var...
2 cihazı elime aldığımdaki his,malzeme kalitesi yeterli zaten...

siR
24-07-2011, 17:18
malzeme kalitesinden bahsetmiyorum ben .. performans olarak bakarım olaya özellikle fiyat performans oranına bakarım .. pda telefon yapıyor apple flash destegi yok ?? ee nasıl olacak bu iş ? çok kaliteli ürünleri fakat performans olunca iş degişiyor.. eger hem kaliteli hem performanslı olsun diyorsanı HTC SENSATİON .. ;) eline aldıgnzda iş bitiyor..

efe_
24-07-2011, 17:21
malzeme kalitesinden bahsetmiyorum ben .. performans olarak bakarım olaya özellikle fiyat performans oranına bakarım .. pda telefon yapıyor apple flash destegi yok ?? ee nasıl olacak bu iş ? çok kaliteli ürünleri fakat performans olunca iş degişiyor.. eger hem kaliteli hem performanslı olsun diyorsanı HTC SENSATİON .. ;) eline aldıgnzda iş bitiyor..

apple ayrı bir dünya diyorum , yeterince kurcalarsanız fikriniz değişecek :)))

siR
24-07-2011, 17:27
üstad arkadaşımın teknik servisi var iphone 4 kullandı suan s2 kullanıyor iphone bunun yanında boş diyor adam :D apple kullandım kalite olarak birşey demiyorm ama android dünyası .. htc nin sense arayüzüyle müthiş bir olay .. şunu izlerseniz biraz daha objektif oluruz sanırım .d

‪iPhone 4 vs. HTC Desire HD - FIGHT!‬‏ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QcOOAgvfCgk)

Arenimo
S2 yle i phone 4 u zaten kiyaslamamak lazim s2 zaten i phone 5 e rakip olarak uretildi suan hicbiyerde 4 le mukayese edilmiyo

Day Walker
İphoneda flash var arkadaslar jb li olsun yada olmasin apple storeda bile programlar mevcut

efe_
üstad arkadaşımın teknik servisi var iphone 4 kullandı suan s2 kullanıyor iphone bunun yanında boş diyor adam :D apple kullandım kalite olarak birşey demiyorm ama android dünyası .. htc nin sense arayüzüyle müthiş bir olay .. şunu izlerseniz biraz daha objektif oluruz sanırım .d

‪iPhone 4 vs. HTC Desire HD - FIGHT!‬‏ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=QcOOAgvfCgk)

Kullandım ya zevk tercih meselesi apple doldu etraf zaten :D:D:D

siR
24-07-2011, 17:29
s2 yle i phone 4 u zaten kiyaslamamak lazim s2 zaten i phone 5 e rakip olarak uretildi suan hicbiyerde 4 le mukayese edilmiyo

++++++1905 :d

berkayGLRN
24-07-2011, 17:31
dostum babam dün iphone 4 aldı ..kardesımde de galaxy s var o da degıstırıp galaxy s2 almayı dusunuyo ama iphonu 1 saat kullandıktan sonra iphone onu daha cok cezb etti :)

siR
24-07-2011, 17:35
dostum babam dün iphone 4 aldı ..kardesımde de galaxy s var o da degıstırıp galaxy s2 almayı dusunuyo ama iphonu 1 saat kullandıktan sonra iphone onu daha cok cezb etti :)

Burdanda anladıgımız gibi zevkler ve renkler tartışılmaz :D hangisi alınırsa alnsın pişman olunmayacak telefonlar

Dragger
24-07-2011, 17:36
Biraz büyük durmuyor mu S2? cebe zor girer :D

AEAlmas
24-07-2011, 17:41

Boynuz kulagı gecebilir derler ama
Android i samsung cikarmadi işletim sistemi olarak
Apple ise ios kendi işletim sistemini cikardı

Bi android telefonun market kısmı bildigimiz sinekli bakal hesabi ürün az cesitlilik az
Ama bi apple a bakıldıgında ceşit cok ?
Flash destek cok şart bi konu degil

Apple yıllarca akıllı cep telefonu piyasasına girmedi nicin ? sabirla bekledi
Ama samsung yıllarca olmasına ragmen neden apple dan önce cıkmadı bu sistemleri ?

Apple herzmn gördügüm kendisi ile yarışır

Bu arada bu 2 cihazi kendi gözünüzle test etme şansınız oldumu ?

tool
24-07-2011, 17:43
Boynuz kulagı gecebilir derler ama
Android i samsung cikarmadi işletim sistemi olarak
Apple ise ios kendi işletim sistemini cikardı

Bi android telefonun market kısmı bildigimiz sinekli bakal hesabi ürün az cesitlilik az
Ama bi apple a bakıldıgında ceşit cok ?
Flash destek cok şart bi konu degil

Apple yıllarca akıllı cep telefonu piyasasına girmedi nicin ? sabirla bekledi
Ama samsung yıllarca olmasına ragmen neden apple dan önce cıkmadı bu sistemleri ?

Apple herzmn gördügüm kendisi ile yarışır

Bu arada bu 2 cihazi kendi gözünüzle test etme şansınız oldumu ?

program cesitliligi ekrandan zippo yakmak yada telefonu cevirip bira icmekse o isler icin ayfon ideal, ama hayati uygulamalarda android asagida kalir gibi degil kesinlikle...

krm
24-07-2011, 17:52
ıphone iyidir

Low-Rider
24-07-2011, 17:59
İphoneda flash var arkadaslar jb li olsun yada olmasin apple storeda bile programlar mevcut

Kamera flashindan bahsetmiyorsun dmi kanka:D

Day Walker
24-07-2011, 18:02
Kamera flashindan bahsetmiyorsun dmi kanka:D

Yaa sen yapma bari kanka yaww :D

MuratT
24-07-2011, 18:06
Ip4 S2 'nin rakibi değil zaten, cupra ile a3 karşılaştırması gibi olmuş. Anket şunu gösteriyor ki, ip3 vs S2 olsa yine iphone kazanacak. Ben olsam kesinlikle S2 alırdım. Hatta olaya bir de fiyat/performans açısından bakılırsa S2 açık ara önde.

Arenimo
24-07-2011, 18:21
cepten girdigim icin link veremiyorum fakat youtube a AR.Drone yazin hafta ici alicam iphone ile kullaniliyo mediamarkt larda var muazzam bisey sirf su adama i phone i pad veya ipod touch aldirir apple ayri bi dunya ikonlari olsun durusu olsun s2 o okadar hafif ki kalitesiz hissi veriyo i phone karar agarlikta cok daha kaliteli iphone ciktigi gunden beri baska telefon kullanmadim 4 ciktigndan beri var uzun surede degismeye niyetim yok AR.Drone u izleyin

Deagles48
24-07-2011, 18:55
S2'nin rakibi iPhone 4 degildir yeni çıkıcak olan iPhone modelidir zira birisi 1Yaşında digeri henüz 3aylık ben kücük ekran ve yıllarca aynı tasarım aynı arayüzden sıkıldıgım için iPhone 4'ümü satıp S2 kullanmayı düşünüyorum bakalım android nasılmış

Low-Rider
24-07-2011, 19:00
Olaya birde şölye bakın , iphone 2.elde fazlada değer kaybetmiyor zarar etmiyorsun ama diğer marka modellerde gördüğüm kadarıyla öyle değil

Deagles48
24-07-2011, 19:07
Olaya birde şölye bakın , iphone 2.elde fazlada değer kaybetmiyor zarar etmiyorsun ama diğer marka modellerde gördüğüm kadarıyla öyle değil

Evet birde orası var iPhone 4'ümü yurtdısından aldım 1.400TL'ye geldi 100TL'de pasaporta gitti 1.500'tl ye maal oldu 5ay sonra sattım kaç paraya 1.400TL'ye sadece 100TL zarar iPhone 4 den önce 1.300TL'ye yurtdısı HTC HD2 aldım 2Ay zor dayandım kaç paraya sattım 800TL ayrıca android biraz karışık bir işletim sistemidir hele telefonunuza uygun oyunu arayıp bulmak onu yüklemek ordan oraya burdan şuraya at sonra wifi açık olursa çalışmaz yok böyle olursa çalışmaz iOS'da öyle bir dert yok tüm uygulamalar İOS için yazılan orj emule edilmemiş uygulamalar bu yüzden performans stabilite en üst seviyede okadar özelliklerine ragmen S2 oyunlardaki performansında iPhone 4 den geride kalıyor sebebi ise oyunun iyi optimize edilmeyişinden

tool
24-07-2011, 19:23
iphone ciktigi gunden beri baska telefon kullanmadim 4 ciktigndan beri var uzun surede degismeye niyetim yok AR.Drone u izleyin

bunun beta surumu ciktigindan beri terminator 3 geliyor aklima..

Low-Rider
24-07-2011, 19:28
Yaa sen yapma bari kanka yaww :D
O zaman işe yarayan bir program ismi söyle bakem:)

GökhanO
24-07-2011, 19:47
O zaman işe yarayan bir program ismi söyle bakem:)

pusuda bekliyorum :D

efe_
24-07-2011, 19:53
SBSETTİNG en işime yarayan :)))
mxtube (youtube download'ı için)
.
.
. devam ettirelim :)))))

cem06
24-07-2011, 19:55
android kulklanıyorum kac aydır program sıkıntısı stabilite sorunu falan yok gayet memnunum..

Low-Rider
24-07-2011, 20:06
SBSETTİNG en işime yarayan :)))
mxtube (youtube download'ı için)
.
.
. devam ettirelim :)))))

mxtube cidden çok iyi

youtube programı ile girip bir video,şarkı falan açtığımda daha yavaş yükleniyor sanki mx tube daha hızlı geldi bana

said_
24-07-2011, 20:07
bana iphone çok basit geliyo (malzeme kalitesi olarak değil) yani bi menü ve uygulamalar bana çok basit geliyo ve bi çok yönden beni kısıtladığını hissettim illa itunes olck felan bana göre değil yani o yüzden s2 diyorum inş bu yazın sonunda da almayı düşünüyorum

efe_
24-07-2011, 20:19
mxtube cidden çok iyi

youtube programı ile girip bir video,şarkı falan açtığımda daha yavaş yükleniyor sanki mx tube daha hızlı geldi bana

bilmem fark etmedim aynılar gibi sanki :)))

WRX_STI
24-07-2011, 20:19
Bi S2 ile çekilmiş 1080p videoyu fullHD tvde izleyin sonra karar verin =)

Vlkn-fb
24-07-2011, 22:54
kımsenın tartısmasına gerenk yok ben satıyorum kullanıyorum ve onerıyorum aynı zamanda tabıkı zamana gore onerıler ama bana sorarsanız ıkısıde cok ıyı cıhazlar ama galaxys s2den bahsedelım makına normalde cok hızlı ve şaşalı ilk galaxy iye göre ekranı daha net ve amoled 2 ekran ve 1080p video kaydı yapabiliyor aynı zamanda izlenebiliyor suan başka cihazda 1080p desteği yok mkv formatı yani... ama ıphone 4'un ekran cozunurlugunde suanda cıhaz yok bence ıkı ekranda capasıtıf ve multıtoch ama dokunmatık hassasıyetı ve kullanılabılırlıgı ıphone onde gorunuyor galaxy s2 nın ınternete bağlanma hızı suan telefonlarda kullanılan en ust duzey wi-fi ile bağlanıldıgında bıle cok basarılı aynı 3g ıle baglanmıs hıssı verıyor.. android olması bir yandan iyi ama biryandan kötü bence sahsen ben cok fazla uygulama ındıren bırı degılım sadece ıhtıyacı olanları uygulama yonunde sıkıntı yok ama oyun oynamak ıstersenız ıphone onde gıder onun dısında pıl omru cokta uzun degıl her ıkı cıhazında yanı cok fazla sarj bıtebılıyor.. ıos ısletım sıstemı kendıne ozgu bır ısletım sıstemı ıphonecı kendı bılgını bıldık der androıdcı kendı bıldıgını bıldık der ... kımse bunun ustune pek bırsey koydurmaz ama ıkı telefonunda alanlarında farklı ustunluklerı var sayısal olarak suan ezıcı performansıyla ıphonenın onunde ama suna cıkan tum telefonlar aynı kasa hatta aynı ozellıklerde o yuzden kımsenın kafası karısmasın hepsı aynı telefon :D

ılk once telefon alırken neden aldıgınızı dusunun ımar,ozentı,ıhtıyac,vs gibi ıkı telefonda cok pahalı cunku benım herzamankı fıkrım ıhtıyac neyse o alınmalı saygılaR

OnurÖzden
24-07-2011, 23:09
Benim görüşüm iphone kullanıcıları tamamen fanatik :)
Fiyatı 1.200'e felan düşşe s2 alıcam :D

Type-R
24-07-2011, 23:14
İphone 4 candır.:)

derece43
24-07-2011, 23:14
Millet iphone yada benzeri cihazları prestij ve tribine alıyor(hondacılar gibi:)) kullanıyor sorsan bi özellik falan açtığı kullandığı yoktur varsa yoksa angry bird oynar işte boş bakkal işi... Bence Dostum sen kullanım maksadına göre al düşün bu telefon olayını... Sonuçta bu cihazların babası Apple olsada bu imparatorluğu yıkacak markalar çeşitli cihazları sürmeye başladılar eylülde sony de giriyor bu ortama bakalım.. Şimdilik ben 2 cihazıda eş görsemde S2 multimedya ve işlev olarak kısıtlama olmamasından dolayı önde görüyorum..

captaingurkan
24-07-2011, 23:15
iphoneların bluetoothu araç kitlerine bağlanılabiliyor mu şimdi? eskiden bluetooth sadece iphonelar arası aktif oluyordu?

AEAlmas
24-07-2011, 23:53
program cesitliligi ekrandan zippo yakmak yada telefonu cevirip bira icmekse o isler icin ayfon ideal, ama hayati uygulamalarda android asagida kalir gibi degil kesinlikle...
Valla o tip uygulamalar maalesef var ama isteyen tipler oluyor
office uygulamalari vs daha bir düzgün
özellikle skype cok saglıklı calışmakta
ios uygulamalari her ne olursa olsun daha sorunsuz
Hem kişisel güvenlik bakımından android markette acıklar olmuştu düzelttiler ama amerikada hala düşünceli yaklaşmakta insanlar android market e
ama ios ta oyle birşey olmadı
Her türlü code farkı var java sisteme ben pek güvenmem acıkcası
basit bir örnek
sadece 10 $ a bu piyasada 300 400 ytl ye satılan bi navigasyon cihazından daha saglıklı program var ve geciste ayarlama ile benzin alınacak yerleri restorantlari mesafe olarak belitrmekte ve bu türkce olarak yapmakta radar hız uyarısı ve radar tespitindede yardımcı :) 3d gorüntülü sistemde var bazi binalar icinde görsellik acisindan
Ayrıca ozel aksesuarlari var telefon kabi gibi ama arkasında batarya mevcut görsel olarak pek kotu degil ama can kurtarıcı ben hic telefonum şarşı bitti diye düşünmüyorum şarj mi bitti cebimde kendi kendine şarj oluyor

bugun arkadaşın önerdigi bi program

Trapster: iPhone'unuz varsa, kırmızı ışıktan, radardan ve trafik cezalarından korkmayın. Trapster ile hız tuzağı, radar, polis bekleme noktaları, hız kameraları için bölgenizi tarayabilirsiniz. Sistem, iPhone'un WiFi mevkii yeteneğini kullanarak harita üzerindeki noktaları gösteriyor. Kullanıcı, seyahati boyunca Trapster'ın veri tabanına radar noktalarını giriyor. Sistem, hız tuzaklarına ya da radar noktalarına yaklaşınca sesli uyarı veriyor. Dünya çapında 330 binden fazla kullanıcıya sahip uygulama, üstelik ücretsiz.

i phone u sadece zippo olarak görenler icin =)

AEAlmas
24-07-2011, 23:54
Millet iphone yada benzeri cihazları prestij ve tribine alıyor(hondacılar gibi:)) kullanıyor sorsan bi özellik falan açtığı kullandığı yoktur varsa yoksa angry bird oynar işte boş bakkal işi... Bence Dostum sen kullanım maksadına göre al düşün bu telefon olayını... Sonuçta bu cihazların babası Apple olsada bu imparatorluğu yıkacak markalar çeşitli cihazları sürmeye başladılar eylülde sony de giriyor bu ortama bakalım.. Şimdilik ben 2 cihazıda eş görsemde S2 multimedya ve işlev olarak kısıtlama olmamasından dolayı önde görüyorum..

Jailbreak yaptıktan sonra hiç bir kısıtlama yok =)

Dou
25-07-2011, 00:03
android software olarak apple softwaresinden çok daha iyi

üstüne üstlük galaxy hardware olarakta daha iyi iphone 4 ten

ben iphone 4 kullanıyorum ama bundan sonraki telefonum androidli bişey olacak

5500
25-07-2011, 00:08
cepten girdigim icin link veremiyorum fakat youtube a AR.Drone yazin hafta ici alicam iphone ile kullaniliyo mediamarkt larda var muazzam bisey sirf su adama i phone i pad veya ipod touch aldirir apple ayri bi dunya ikonlari olsun durusu olsun s2 o okadar hafif ki kalitesiz hissi veriyo i phone karar agarlikta cok daha kaliteli iphone ciktigi gunden beri baska telefon kullanmadim 4 ciktigndan beri var uzun surede degismeye niyetim yok AR.Drone u izleyin

şu AR.Drone işi süpermiş ya. ne kadarki bunun fiyatı

cem06
25-07-2011, 00:17
skype fringe trapster igo sygic vs androidde var program sıkıntım hic olmadı suana kadar hatta wifi uzerinden print programına kadar var. iphone un benim icin tek farkı satarken fazla zararın olmuyor...banka tv video vs gibi flash tabanlı siteleride acıyor galaxy

siR
25-07-2011, 03:08
ya abi iphone 4 tek cekirdek 1ghz işlemci galaxy s 2 ise cift cekirdek 1.2 ghz.. galaxy s2 daha fazla enerji harcamasına ragmen şarjları hemen hemen aynı süre dayanıyor.. galaxy s2 dijital kamera seviyesinde resim cekiyor ve video kaydediyor... nette hızlı ne yaparsan yap telefon takılmıyor.. iphone 4 te resimleri ayrı ayrı klasör bile yapamıyorsun jailbreak te yapsan kısıtlı telefon... maksat apple 'm var demekse alınır birde 800 liraya felan düşürürsen al ama diger türlü hiç mantıklı degil iphone4..

ygtkrmdnz
25-07-2011, 03:24
iphoneların bluetoothu araç kitlerine bağlanılabiliyor mu şimdi? eskiden bluetooth sadece iphonelar arası aktif oluyordu?

Evet iphone4 ü citroen ds3 de kullanıyoruz.

Arenimo
25-07-2011, 08:20
şu AR.Drone işi süpermiş ya. ne kadarki bunun fiyatı

750 tl mediamarkt da var kullandim inanilmaz kabiliyetli bi alet rc helikopter kullaniyodum 1 sene once cok zor ama AR Drone cocuk oyuncagi ve kamera olayi mukemmel amerika hava kuvvetlerinde 4000 tane drone varmis suan savaslarda kullanilan daha buyuk drone lar bu onlarin kucuk basit hali S2 de bole bisey yok:D

berkayGLRN
25-07-2011, 09:13
Burdanda anladıgımız gibi zevkler ve renkler tartışılmaz :D hangisi alınırsa alnsın pişman olunmayacak telefonlar

aynen öle ikiside güzel telefon:D

AEAlmas
12-01-2012, 22:06
Güncel olsun konu tartışılsın biraz daha acımasız olmucam iPhone 4s beyaz ve galaxys2 beyaz bana bakıyor kuzu kuzu :)

onursumer
12-01-2012, 23:47
galaxy s2 nin beyazı daha yakışıklı hatta bide ustune mat ekran koruyucu miss :D

bence iphone4 kasasına beyaz kesinlikle yakışmıyor çok basit duruyor telefon