PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200sx hakkında yardım...

svtec
29-07-2011, 09:37
bir 200sx durumu var başımda alma olasılığım yüksek... aracı kullanan çok kişi var forumda sanırım şimdi :) hep önden çeker araç kullandığım için 1 ay içinde yanlama hevesiyle patlıcamın kendim bizzat farkındayım :D ama aracı almakla olay bitmiyor heralde... s13 alıcam 1.8t kronik rahatsızlığı varmı ? ilk siz alsanız neyine müdahale ederdiniz... ? parça konusunda sıkıntısı varmı (motor yürüyen) sağlıklı ve uzun soluklu binmek için neler tavsiye edersiniz..

bu araç nasıl mesela turşumu yoksa .. antalyadaymış galiba...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sekiiiiiiiillllll-veeee-guccccc-49345835/detay/

SHOCKİNG
29-07-2011, 09:44
Fiyatı bence aşırı derecede yüksek ve arka çamurluk ve kapı orantısı pek iyi durmuyor kaportada bolca macun mevcut gibi..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-200sx-nissan-200-sx-rs13-37812450/detay/

Bu linkteki kaporta olarak güzel duruyo fakat bununda fiyatı oldukça yüksek.

CaN000
29-07-2011, 10:41
bunun jant marka modeli nedir ya istiyorum bu jantlardan yarımcı olabilcek birisi var mı ?

charger
29-07-2011, 11:49
kronik bir problemi olmayan bi arac fazla basarsan piston kırarsın her araba gibi bende de var sx14a foget yaparsan bir ömür boyu binersin antalyadaki sx i biliyorum kötü bir arabada deil
sannedersem piston ve yatak forget tavsiye edecegim bir araba fiyatıda makul ama paran varsa s14 alderim yada s13 al sonra satar s14 e dönersin

Spawn
29-07-2011, 19:08
siteyi araştırırsan bayağı bilgi var aslında ,

fakat özet olarak ,

kesinlikle aracı almadan önce işi bilen birisine göstermen lazım . birinci kural bu süprizle karşılaşmamak için ,

bir de antalyaya gitmeden önce kaput içi fotoğrafını da istersin , aracın nasıl bakıldığıyla alakalı fikir veriyor .

bu ilandaki araç , diri duruyor , fakat ben senin yerinde olsam bulabildiğim en orjinal arabayı alırdım ...

parça sıkıntısı tahmin edildiği kadar çok değil . benim henüz lazım olupta bulamadığım malzeme olmadı .

kronik problemleri ;

-Orjinal benzin pompası şu ana kadar S13 alan her arkadşaımın sıkıntı çıkardı ben dahil.
-hidrolik iticiler( neredeyse tüm s13 lerin problemli )
-debriyaj üst merkez (bunu da 3-4 arabada gördüm yine ben dahil)
-sürücü tarafındaki kuleyle çamurluk sacının birleştiği yerde baş parmak tırnağı kadar paslanma olur .
- intercooler kaçakları !
- rölanti valfi
- driftte aşırı zorlamalarda orjinal fan yeterli gelmez. elektrikliye geçmek lazım.

bunlar genelde problem çıkartan noktalar. geri kalanında ise , yağını suyunu düzenli şekilde kaliteli yağ kullanarak değiştirirsen , arabayı kullanmadan önce ısıtır kapatman önde soğutursan hiç birşey olmaz.

eğer alırsan , ilk yapacağın şey coilover , kilit ve kaliteli ön lastik olmalı.

kRo_bOy
29-07-2011, 19:15
pm gönderiyorum bi arkadaşımda var eğer ilgilenirsen görüşürüz

onurdestan
29-07-2011, 22:09
efe olm şu saydıkların sırası bile değişmeden oldu bende hahhah çok özledim ben onu ya :(

ProdriveSTI
29-07-2011, 22:11
o fiyata satılık olan s13 silvia'yı alsan süper olur.

AEAlmas
30-07-2011, 00:17
bir 200sx durumu var başımda alma olasılığım yüksek... aracı kullanan çok kişi var forumda sanırım şimdi :) hep önden çeker araç kullandığım için 1 ay içinde yanlama hevesiyle patlıcamın kendim bizzat farkındayım :D ama aracı almakla olay bitmiyor heralde... s13 alıcam 1.8t kronik rahatsızlığı varmı ? ilk siz alsanız neyine müdahale ederdiniz... ? parça konusunda sıkıntısı varmı (motor yürüyen) sağlıklı ve uzun soluklu binmek için neler tavsiye edersiniz..

bu araç nasıl mesela turşumu yoksa .. antalyadaymış galiba...

Nissan / 200SX / 1.8 Turbo / ŞEKİİİİİİİİLLLLLL VEEEE GÜÇÇÇÇÇ sahibinden.com'da - 49345835 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sekiiiiiiiillllll-veeee-guccccc-49345835/detay/)

Motor u komple forged
sahibi zaten quantum ralli de calışan dı eski motor u ile cok cok iyi biliyor
keyifli araç forged motor vs ne ararsan var bilyalı turbo var diye biliyorum bu skyline turbosu araç çok fena gidiyor
Hem yanlarsın hem gazlarsın :) keyifli arac temiz bildiğim bi araç =)