PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Exedy daikin ile ilgili sorun ???

yesil544
30-07-2011, 01:00
Arkadaşlar 99 ies civice yaklaşık 3 ay önce exedy daikin baskı balata alıp taktırdım baskı balata kaçırıyor. Aldığım parçacıya gittim ve durumu anlattım burun kırın etti zamanında niye getirmedin 3 ay geçmiş ne diyim ben gibilerinden tabi sonunda sök getir bende bunu direk distirübutöründne alıyorum gönderirim bakarlar dedi. Neyine bakacaklar diye sordum Kullanıcı hatasımı yoksa ürün sıkıntılımı diye bakarlar 1 hafta sürer dönmeleri falan dedi bende parçacıya deidm ki bu iş nasıl olacak şanzıman tekrar inecek usta tekrar şanzıman işçiliği isteyecek artı adam 1 hafta aracı şanzıman inik dükkanında niye tutsun artı kullanıcı hatasıda neymiş debrija basıkmı geziyoruz falan dedim ben ancak sana öyle yardımcı olurum gönderirim bakarlar dedi.. şimdi bu durumda ben ne yapmalıyım ilk etapta valoe takacaktım fiyatı uygun herkezde kullanıyor hemen hemen ama japonlarda kaçırma sorunu yapıyor en iyisi orjinal japon takmak diye ustalar uyardı bizde öle yaptık iyi bişey olsun japon olsun dedik 3 ayda baskı plaka sıyırmaya başladı sizce bu durumda ne yapılmalı ??

ruudvan
30-07-2011, 02:14
bazı yerlerde exedy dıe baskısı başka marka balatası başka marka satıldıgını duydum bıde volanı taşlatmak gerekıyormuş bazı yerler bılmedıgı ıcın volanı taşlamıyor orjınal fcc den başka markalr bu yuzden çabuk bıtebılıyor exedy yı bn kullanmadım ama kullanıcı yorumlarından şunu ozetleyebılıyorum oem i iyi deil fakat stage olayında daha başarılılar .geçmiş olsun.

yesil544
30-07-2011, 02:26
volanı taşlattım artı baskı balatayı alıp ustaya ben götrüdüm kontorl ettim kurcaladım baktım baskıda plakada exedy diye hatırlıyorum

CagkaN
30-07-2011, 09:05
Fabrikadan defolu ürün çıkmış olabilir o da sizi bulmuş olabilir ama exedy'nin "çakma"sı oldukça fazla bulunuyor piyasada.Orj olanların her parçasında Exedy Daikin Japan ibaresi bulunuyor onlara dikkat edin, eğer balatayı değiştirmeyi düşünürsenizde Aisin balatayı deneyin AE101 Corolla'da kullanıyoruz çok memlunuz.

Geçmiş olsun Kolay Gelsin

MeRtCaN
30-07-2011, 09:08
3 ay gercekten uzun bır zaman
ben 6 km deki sıfır bir aracın debriyajının yanındıgını bılıyorum

Yetıkılı bır bayıde aracı yokusta kaldırmaya calısan eleman debrıyajı yaka yaka bıtırdı

yanı kullanım kaynaklı veya montaj hatasıda olmus olabılır.

yesil544
30-07-2011, 12:30
3 ay gercekten uzun bır zaman
ben 6 km deki sıfır bir aracın debriyajının yanındıgını bılıyorum

Yetıkılı bır bayıde aracı yokusta kaldırmaya calısan eleman debrıyajı yaka yaka bıtırdı

yanı kullanım kaynaklı veya montaj hatasıda olmus olabılır.

montaj hatası nasıl olabilirki ??

fsunnetci
30-07-2011, 12:54
piyasada exedy daikin adı altında çin malları satılıyor 200TL fiyatı var uzak durun bunlardan..kutusu aynı yalnız içindeki malzeme farklı:rolleyes:

yesil544
30-07-2011, 18:54
valla ne olursa olsun çıkartıp parçacının kafasına atacam üzerinde japon malı olduğu yazıyorr

ruudvan
30-07-2011, 20:45
debriyajını cıkartırsan egeryuzeyden herturlu kullanıcıhatasımı montaj hatasımı yoksa hatalı uretımmı yada yan sanayımıoldugu anlaşılıyor .bılgılı mercılerden aldımbılgılerı sen soktur debrıyajı olay cozulur.

onn_dear
30-07-2011, 21:07
bildiğim kadarıyla baskı balata değiştikten sonra da rodaj aşaması vardır. 500 km. kadar rodaj yapmak gerekir, aksi halde kısa zamanda baskı balata takılır takılmaz drag roll kovalanırsa kısa zamanda kaçırır diye biliyorum. Bir arkadaşımın başına geldiği için biliyorum, yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

yesil544
31-07-2011, 01:17
bildiğim kadarıyla baskı balata değiştikten sonra da rodaj aşaması vardır. 500 km. kadar rodaj yapmak gerekir, aksi halde kısa zamanda baskı balata takılır takılmaz drag roll kovalanırsa kısa zamanda kaçırır diye biliyorum. Bir arkadaşımın başına geldiği için biliyorum, yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

hımmmmmmmmmmmmm

yesil544
31-07-2011, 01:19
debriyajını cıkartırsan egeryuzeyden herturlu kullanıcıhatasımı montaj hatasımı yoksa hatalı uretımmı yada yan sanayımıoldugu anlaşılıyor .bılgılı mercılerden aldımbılgılerı sen soktur debrıyajı olay cozulur.

aynenn artık pazartesi salı çıkacak beni ondan sonrası düşündürüyorbazen diyom ulan taksaydın valeo yu anasını satayım bedava iyisi olsun dedik daha beter oldu..

ygtrn
31-07-2011, 10:47
4x4 270hp aracımda (1500kg) yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve rad'e bağlayarak kalkmamı araziye girmemi dersin balataya yapmadığım işkence kalmamıştır, bu iki yılın neredeyse her ayında en az 1 kalkış yapmışımdır balatam daha yeni kaçırmaya başladı, oda 0dan kalkıp balatayı cehennem gibi ısıtırsam, normal kullanımda halen bir kaçırma sözkonusu değil......

yani rıdvanın dediği gibi gayet başarılılar....
exedy stage1 kullanmaktayım saygılar....

yesil544
31-07-2011, 23:54
yaaa normal kullanımda sıkıntı yok ancakk kendim denedim emin olmak için başka bir ustaya daha gösterdim kaçırıyor daha yeni taktık ama kaçırıp kaçırmamasını geçtim benim sıkıntım yukarıda yazdığım gibiii

yesil544
04-08-2011, 02:06
............. :(

ruudvan
04-08-2011, 02:09
noldu debriyajı söktürecektin .söktürdüysen bi foto rica edicem.

bysever
04-08-2011, 09:24
oem den şaşmıcaksın kardeşim geçmiş olsUn..

34JDM55
09-07-2015, 11:16
slm kardeşim öncelikle gecmiş olsun .benimde 1.6 ies var balatam bitti banada exedy tavsiye ettiler baska secenegim varmı acaba teşekkürler