PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçmimarı tasarım ve görselleştirme firmasına isim??

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:07
EDİTT
Bu konuyu açali tam bir sene olucak nerdeyse ,, ufak bı beyin fırtınası sonucu oluşumun adını dizayn stüdyo koymuştuk , kartvizitler , internet sitesi , twitter facebook hesaplari vss vss derken sektörden payımızı almak amaçlı bir senedir çabalıyorum , çok şükür umduğumdan da iyi gitti hersey , emeklerimiz bosa çıkmadı.Fakat beraber yola çıktığımız bi arkadasla yolları ayırma kararı aldığımız için ikimizin de farklı bı isim - marka ile devam etmesi gerekiyor.Hemde baktim , dizayn studyo ismini kullanan hem paralel hem farkli sektörlerde faaliyette firmalar var ...Farkli orjinal bişeyler olsun istiyorum.Gecen sefer şirket prosedürlerinin gerektirdiği patent vss de almamıştık , bu sefer orjinal bişey bulalım , isim hakkı patent vss de alınsın , kısmetse çalıştığımız süreç boyunca o isimle devam edelim diyorum.Düşünmeye devam :D ,,,

Benim ilk aklıma architecturk geldi ,,, önerilerinizi bekliyorum...

Arkadaşlar ; okuldan yakın bi arkadaşımla birlikte mimari gorsellestirme ve 3boyutlu özel tasarım yapacagimiz bi grup oluşturuyoruz.Öncedende yaptığımız bi işti fakat piyasaya açılacağımız için internet sitesinde , kartvizitte vss kullanılacak bi isme - markaya ihtiyaç var.

Basit , akılda kalıcı ve telafuzu çok kastırmayacak bişey olsun istiyorum (mimarlık ofisi yetkilisininde , kartonpiyerci usta abinin de telafuz edeceği , ne çok uçuk , ne çok apaçi bişey yani:D) ama aklımıza hiçbişey gelmediği ve gelenlerde kullanıldığınden dolayı iptal olduğu için her türlü fikre açığım..Ne kadar çok alternatif olursa o kadar iyi.Seçme şansı olur hiçdeğilse.(Ama mümkünse aklınıza geleni önce google da aratın , biz ne arattıysak aynısı mevcuttu google da , odan dolayı bukadar karıştı kafa)

xxxx tasarım , xxxx grup , xxx dizayn , vss ; o tür bişey yani. (ulan xxx te başka bişey çağrıştırdı şimdi tööbe tööbe:D)

Tek umudum sizlersiniz, yardırın gözünüzü seviym:D

ef186
31-07-2011, 01:08
arkadaşlarının isimlerinide yaz isimlerden bişi çıksın ortaya en basiti o ;)

bilalMW
31-07-2011, 01:09
NG Design (NG ne derseler Next Generation dersin abi) :D

ama xxx de fena değil :D :D

Yigit-Y
31-07-2011, 01:11
AS Tasarım
AS Grup
AS Dizayn

Ahmet Saraçoğlu

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:12
İki kişiyiz , diğer arkadaşın adı da okay , ama ikimizin ismi birleştimi pek bi halta benzemiyor:D:D , mimari görselleştirme , 3d proje çizim vs gibi bişey istiyorduk aslında ama onlarda alınmış zamanında.

Yigit-Y
31-07-2011, 01:14
İki kişiyiz , diğer arkadaşın adı da okay , ama ikimizin ismi birleştimi pek bi halta benzemiyor:D:D , mimari görselleştirme , 3d proje çizim vs gibi bişey istiyorduk aslında ama onlarda alınmış zamanında.

sen seçenekleri sunarsın belki çakmaz AS nin ne anlama geldiğini :D:D:D

3D AtölyE diğer fikrim

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:16
sen seçenekleri sunarsın belki çakmaz AS nin ne anlama geldiğini :D:D:D

3D AtölyE diğer fikrim

süper ama malesef mevcut:)

Burak E.
31-07-2011, 01:16
Kısa Olarak NE Next Evo Olabilir Aslında Kısa Ve Öz :) Akılda Kalabilir

baretta
31-07-2011, 01:18
Türkçe isim koyulması taraftarı olduğum halde aklıma şöyle birşey geldi , bilmem uygun olur m fikrimi söyleyeyim ama akılda kalıcı olacaktır kesinlikle ;

RUP Group

Rational Urban Process
(Rasyonel kentsel süreç)

Bu da slogan

The process of rational urban

Google Çeviri :)

Yigit-Y
31-07-2011, 01:20
Tasarlio | 3d Tasarm | 3d Modelleme | 3d Animasyon | 3d Mimari (http://www.tasarlio.com/) çok güzel bulmuşlar valla :D

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:20
Türkçe isim koyulması taraftarı olduğum halde aklıma şöyle birşey geldi , bilmem uygun olur m fikrimi söyleyeyim ama akılda kalıcı olacaktır kesinlikle ;

RUP Group

Rational urban process
(Rasyonel kentsel süreç)
her meslek grubundan insanın kolay telafuzu ve kolay aklında kalması için bende ilk etapta türkçe isimde yanayım ama yinede akılda bulunsun , teşekkürler.

|KaAn|
31-07-2011, 01:22
ARTölye :soru::soru:

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:23
Tasarlio | 3d Tasarm | 3d Modelleme | 3d Animasyon | 3d Mimari (http://www.tasarlio.com/) çok güzel bulmuşlar valla :D

Aynen , akılda kalıcı son ismi bulma çabasındayım bende:D , gerisini sektöre benden sorna atılanlar düşünsün.

can_ksk
31-07-2011, 01:23
chimenteo:D şaka bir yana Allah kolaylık versin,isim olayları cidden zor.

Yigit-Y
31-07-2011, 01:27
Proje3d
maxproje

boşta sanırım

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:31
Proje3d
maxproje

boşta sanırım

Aynen boştalar.Bi mani yoksa site kesinlikle WWWproje3dCOM olucak o zaman saolasın...Ama isim arayışına devam.

Yigit-Y
31-07-2011, 01:33
Aynen boştalar.Bi mani yoksa site kesinlikle WWWproje3dCOM olucak o zaman saolasın...Ama isim arayışına devam.

uykum yok ben biraz daha düşünem :)

Mutu
31-07-2011, 01:37
cizdimoynamıyorum.com :D

Ciziyoruz, ciziyorum falan komple dolu arkadaş, önüne gelen isim alırsa böyle olur :D

tasarliyoruz.org olmaz mı :D (com dolu)

aotasarim.com bence en iyisi :) Hem Türkçe olur, hem emeği geçenlerin baş harflerini içeriyor.

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 01:40
cizdimoynamıyorum.com :d

:d:d............

MBuğra
31-07-2011, 03:30
Kiraladığınız büroya göre değişebilir ama "62 metrekare" veya "82 metrekare" gibi isimler.. Ya da kendi alanınızdaki terimlerden bir isim yapabilirsiniz :)

merve
31-07-2011, 11:18
mimar yada iç mimar falan mısınız? yani ticari ünvan olarak "mimarlık" adını kullanabilecek misiniz? ona göre bir isim oluşturulabilir, bikaç harften veya sayılardan oluşan ve kolay okunan isimler direkt düz anlamını veren isimlerden daha etkili olur genelde.

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 11:29
Aynen içmimar ünvanını kullanmakta herhangi bi engel yok , okul bitti bu sene.Benimde hedefim bahsettiğiniz basit isimlerden bulmak ismi.

S.Saka
31-07-2011, 11:36
zor iş ya :)

ASO Dizayn Nasıl Olur ?

yada SOA

Ahmet Saraçoğlu Ozan baş harflerle birşeyler bulabilirsiniz

fastchild
31-07-2011, 12:07
SEL dizayn-grup-tasarım :D nasıl abi yine bağladık arabaya

oğuz
31-07-2011, 12:10
ismi bulamadım ama slogan şu olabilir
'içiniz rahat olsun' xxxx grup :D

fastchild
31-07-2011, 12:44
dışınız güzel olsun içinizi SEL halleder :D

merve
31-07-2011, 14:09
roll mimarlık olsun :D
ama rollinglerle ilgisi olmayan insanlar kötü algılar, taklitçiyiz der gibi :D ne garip anlamlar çıakrdım :D

bu arada şaka bi yana, madem iç mimarlık unvanını kullanabileceksiniz, nacizane tavsiyem dizayn,tasarım,dekorasyon gibi ekler kullanmayın. çünkü direkt mimar değiliz, amatör takılıyoruz izlenimi veriyo =) hayırlı olsun şimdiden

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 14:21
Araçlarla ilgili olanlarda iptal malesef:D ,,

roll mimarlık olsun :D
ama rollinglerle ilgisi olmayan insanlar kötü algılar, taklitçiyiz der gibi :D ne garip anlamlar çıakrdım :D

bu arada şaka bi yana, madem iç mimarlık unvanını kullanabileceksiniz, nacizane tavsiyem dizayn,tasarım,dekorasyon gibi ekler kullanmayın. çünkü direkt mimar değiliz, amatör takılıyoruz izlenimi veriyo =) hayırlı olsun şimdiden
aynen , isim bulunduktan sorna .......... iç mimarlık ta olabilir , önemli olan akılda kalıcı net bir isim , aramaya devam:)

fastchild
31-07-2011, 14:41
net mimarlık

gayet açık ve net

Ahmet Saraçoğlu
31-07-2011, 18:11
güncel olsun

BLuEBoY
31-07-2011, 18:30
2kafadar 3d tasarım ofisi :D :D

yada 3d terimlerden bişelerde bulunabilir. Render Tasarım - Materyal proje falan gibi :D

ruudvan
31-07-2011, 18:49
artvısıon
bnce bu işlerde ahım şahımbı ısımden cok yapılan ıs onemlı cok basıt bı ısımdahaııolucaktı yapıcagın tasarımlar zaten adından söz ettırıcektır.
alyazmalım içmimarlık

berkay_aydin
31-07-2011, 19:00
itg olabilir :) İçmimarı tasarım ve görselleştirme

Yigit-Y
31-07-2011, 20:02
Bro Dizayn
Bro Tasarim

buda olabilir :)

cvxx
31-07-2011, 21:44
son noktayı koyuyorum '' DETAYCI'' ismini kullanabilirsin saygılar ( teşekkürü unutmayın :) )

ReßeL
01-08-2011, 06:56
Stüdyo Neo

gurcell
01-08-2011, 07:16
Üçüncü boyut dizayn veya ileri boyut dizayn koyun...

orhansah
01-08-2011, 07:54
Güzel İşler Atolyesi

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 03:18
Bu konuyu açali tam bir sene olucak nerdeyse ,, ufak bı beyin fırtınası sonucu oluşumun adını dizayn stüdyo koymuştuk , kartvizitler , internet sitesi , twitter facebook hesaplari vss vss derken sektörden payımızı almak amaçlı bir senedir çabalıyorum , çok şükür umduğumdan da iyi gitti hersey , emeklerimiz bosa çıkmadı.Fakat beraber yola çıktığımız arkadasla yolları ayırma kararı aldığımız için ikimizin de farklı bı isim - marka ile devam etmesi gerekiyor.Hemde baktim , dizayn studyo ismini kullanan hem paralel hem farkli sektörlerde faaliyette firmalar var ...Farkli orjinal bişeyler olsun istiyorum.Gecen sefer şirket prosedürlerinin gerektirdiği patent vss de almamıştık , bu sefer orjinal bişey bulalım , isim hakkı patent vss de alınsın , kısmetse çalıştığımız süreç boyunca o isimle devam edelim diyorum.Düşünmeye devam :D ,,,

Benim ilk aklıma architecturk geldi ,,, önerilerinizi bekliyorum...

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 10:12
Güncel olsun.

yigitblr
29-07-2012, 10:44
Olimpia,pergel falan ilk aklıma gelenler

m. ali öz
29-07-2012, 10:57
architecturk güzelmiş. hangi ildeyseniz o ilin alan kodu da olabilir mesela eskişehir için 222 antalya için 242 gibi. bazı illerde uygulayıp güzel bi tabelayla birlikte tutturan arkadaşlarım var sonuçta söylenişi kolay, akılda kalıcı, herkes isim yazarken siz numara yazıyorsunuz.
ama istanbul için yorumum yok :)

rcbrs
29-07-2012, 11:36
Arcitech
EachMimar
SinanMimar (isin en tepedeki kisisinin ters yazımı ile şirket ismi)
Yanlış anlama ama tam uçuk birşey istersen;
π iç mimarlik

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 12:47
Olimpia,pergel falan ilk aklıma gelenler
Pergel mevcut malesef , olimpia da ilk etapta kendi manası ötesi araba cami firması cagristiriyor bana :D öneriler için teşekkürler

architecturk güzelmiş. hangi ildeyseniz o ilin alan kodu da olabilir mesela eskişehir için 222 antalya için 242 gibi. bazı illerde uygulayıp güzel bi tabelayla birlikte tutturan arkadaşlarım var sonuçta söylenişi kolay, akılda kalıcı, herkes isim yazarken siz numara yazıyorsunuz.
ama istanbul için yorumum yok :)
sayı olayı guzel ama 234 plakadan ötürü ikiyüzotuzdört değil de ikiüçdört seklinde okunur ilk etapta , onun için pek sinmedi icime

Arcitech
EachMimar
SinanMimar (isin en tepedeki kisisinin ters yazımı ile şirket ismi)
Yanlış anlama ama tam uçuk birşey istersen;
π iç mimarlik
Sinan mimar bayaa farklı versiyonlar da dahil olmak üzere mevcut malesef

Oneriler icin cok tesekkurler arkadaslar ,,aramaya devam :)

turci
29-07-2012, 14:11
postlari okumadim,

icmar ??

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 15:05
Oneri icin tesekkurler , Halen aranıyor günceli:D

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 16:58
Başka fikri olan yok mu?

lnd_samet
29-07-2012, 17:00
güzel bir soyadın var.
düşün bence.

cookies
29-07-2012, 17:03
İşleri iyi gidiyorsa değiştirme derim.. kurumsallığı oturmuşsa, yasal hak tabep etmiyorsa ayrılan arkadaş maceraya gerek yok diyorum. Risk faktörü..

Ahmet Saraçoğlu
29-07-2012, 17:21
güzel bir soyadın var.
düşün bence.
Tesekkur ederim ,, Bir arkadasımız ayrıldı , halihazırda iki arkadas olarak devam ediyoruz.Onun için sadece benim soyismimle isim yapmak ona haksızlık olur.isim soyismden cok farklı bı marka oluşturma çabamın sebebi bu.

İşleri iyi gidiyorsa değiştirme derim.. kurumsallığı oturmuşsa, yasal hak tabep etmiyorsa ayrılan arkadaş maceraya gerek yok diyorum. Risk faktörü..

Ayrılan arkadasla bı problemimiz yok , onun herhangi bir hak talebi de yok ama o da biz de farklı bı isimle devam etme kararı aldık bundan sonraki islere....ama asil degisim istegim suanki isimle benzer sektörlerde faaliyet gösteren firmalar oluşu...zamanında isim hakkı vss almadık.oncesinde de sonrasında da farklı firmalar kuruldu.onun içn bambaşka bı isimle daha kurumsal biçimde devam etmek istiyorum.

Ahmet Saraçoğlu
30-07-2012, 01:47
diğer konu kapanınca boşluğa düşen olursa burda kafa yorabilir benim probleme :D:D

twin
30-07-2012, 01:52
yonkers(yankırs)

FcX
30-07-2012, 01:56
diğer konu kapanınca boşluğa düşen olursa burda kafa yorabilir benim probleme :D:D

Yaban çakalı :D

Architecturk başarılı bence, ama senden önce düşünüp .com, .net domainleri almışlar :D .com.tr si boş ama.

mevlut-S
30-07-2012, 04:11
"organize işler mimarlık" olabilir bence :) hani çok orginezeyiz her işimiz yolunda işler gibisinden :) tamam filmden alıntı yapmış olabilirim ama aklıma geldi bi an :)

Fırtına_siR
30-07-2012, 04:30
designer architect olabilir tasarımcı mimar anlamında

bunların ilk 3 harfleride olabilir desarc

eagle-archi olabilir beşiktaşlı olduğum için kartal mimarlık anlamında :D

aklıma geldikçe yazarım daha :D

Edit : cast archi olabilir :D