PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meguiars Rize

S.Saka
12-08-2011, 09:51
Selam arkadaşlar..

bende izmirdeki ali abi gibi bir dükkan açmayı düşünmeye başladım.

size birkaç soru sormak istiyorum.

dükkan yetkili bayi olarak değil sadece ürünlerini kullanmayı düşünüyorum.

isim olarak bu şekilde düşünüyorum sakıncası olur mu ?

böyle bir dükkan açmak ortalama maliyeti ne kadar olur ?

dükkanın inşaat malzemeleri haricinde yıkama yağlama ve detaylı temizlik için alıcağım ürünlerin toplam maliyeti ne kadar olabilir ?

dükkan kirası fazla ödemeyeceğim dükkan annemin babasının yani dedemin dükkanı evimin altında merkeze yürüme beş dk filan sürüyor iş yapabileceğini düşünüyorum kredi çekip böyle bir işe girilebilir mi sizce ?

birde rize yılın yarısını yağışlı geçiren bir il böyle bir ilde bu dükkanın getirisi sizce ne olur ?

abimle ortak kurucağım bir iş olucak bu ve gelecekte lastik jant dükkanı olarakda yanında bir dükkan daha açmayı düşünüyoruz yani sadece yıkama yağlama olarak kalmayacak gelecekte jant lastik , sigorta acentesi ve rent a car olarak büyütmeyi düşünüyoruz sizce olabilir mi ?

geçenlerde bir konu kiralik araç konusu açmıştım fakat vazgeçtim böyle bir iş düşnüyorum siz ne dersiniz ?

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.:rolleyes:

kadirsa
12-08-2011, 09:54
Kira vermeyecek olman çok çok büyük artı. İşe 1-0 galip başlıyorsun. İlk olarak neden buna değindim ? Çünkü bir kalemde en çok zorlayan gider kira oluyor. Biz bu konuda zorlandıydık.

Yani diyeceğim o ki sadece bu avantajınız bile işe girişmeniz için büyük etken.

S.Saka
12-08-2011, 09:57
ya tabi vericem ama yılda 3 milyarı geçmez vericeğim kira ***** rize istanbul gibi değil kira oranları çok cuzi miktarda.

Oconner
12-08-2011, 10:00
rizede renault bayisinin yanında sonax var oda senin gibi hem jant lastik hemde detaylı temizlik cam flimi flan o işleri yapıyor onun sahibiyle konuşmansenin için çok iyi olucaktır

ACTPK
12-08-2011, 10:01
250m2 kapalı alan. 15bin lira malzeme teminatı. 35bin lira isim hakkı. müşteri bekleme salonu araçları görebilecek şekilde olmalı. kabaca şartları bunlar. yıkama makineleri polisaj makineleri kullanıcağın diğer malzemeler düzgün işçi bulmak vs. herşeyden kısarak en az 65-70 bin lirayı (ki bence 100e yaklaşır.) meguiar's adı altına girmek istiyorsan gözden çıkarman lazım.

S.Saka
12-08-2011, 10:04
rizede renault bayisinin yanında sonax var oda senin gibi hem jant lastik hemde detaylı temizlik cam flimi flan o işleri yapıyor onun sahibiyle konuşmansenin için çok iyi olucaktır

sonaxı biliyorum bayramda rizeye gelince görüşebilirim.

meguiars ürünleri kullanıcam bayilik alıcak kadar sermaye çıkamiyorum malasef :(

merve
12-08-2011, 12:56
o zaman ismini kullanamazsın tabiykide.

S.Saka
12-08-2011, 13:19
o zaman ismini kullanamazsın tabiykide.

o zaman özel bir isimle açıcam. tabelanın köşesine not düşerim artık :)

lnd_samet
12-08-2011, 13:32
aynen öyle-
bir marka oluştur yaz yanına kocaman ........ ürünleri kullanılmaktadır diye;).
isim hakkı ciddi para.
ziebart-meg. filan sitelerinden bilgi alabilirsiniz bu anlamda...
fakat kolayiş değil.
yaparım ederim diye girişme aylarca araştırmalısın...

oğuz
12-08-2011, 14:25
valla hemşerim dediğin gibi rizede çoğu zaman yağmur yağar. 2 hafta kaldık aracımız çamur patak oldu ama kapıda çeşme var doldurdum kovayı yıkadım. köy evleri yani bildiğin gibi kuyu su fln var çoğu yerde. sen merkeze açıcaksın gerçi,sonuçta yağmurda yağsa araç çamur oluyor.ticarileri bağlarsın onlardan iç kazanırsın hertürlü. güzel geniş bi mekana sahipsen rizede çevrende vardır illaki.iş yaparsın bence

onursumer
12-08-2011, 15:57
acmak ıstedıgın alan buyuk genısmı? Bence daha cok detaylı boya koruma vs gıbı seylerden para kazanılabılır merkezde oldugun ıcın cevredekı galerılerı vs baglayabılırsın

TünayK
12-08-2011, 15:59
isim "meküres rize" olsun basınız agrımasın.

zekky
12-08-2011, 16:04
İsim hakkını geç.. Bizde bu işin içindeyiz sana tavsiyem boya koruma ve detaylı temizlik olsun 1 arabadan 3 günde yıkamadan kazandığın parayı kazanırsın.

S.Saka
12-08-2011, 16:37
yer tam olarak geniş değil ama uzun detaylı temizlik içinde yıkama içinde uygun..

şimdilik araştırma ve para biriktirme aşamasındayım öyle hemen pat diye atlamıcam işe.

S.Saka
12-08-2011, 19:45
güncelll çekelimm

0M42
12-08-2011, 23:01
Hayırlı olsun ama hayal kırıklığı yaşayabilirsin.Bir zaman sonra iş yerinin sıradan bi oto yıkama servisine döndüğünü göreceksin muhtemelen.

Şimdiden hayırlısı ne ise o olsun olursa Allah bereket versin inşallah.

WarmongeR
12-08-2011, 23:50
Rizede oto yıkama iyi iş yapar, en azından kendi ailemden biliyorum. neredeyse her gün yıkatıyorlar araçlarını, ancak her yapılan işte olduğu gibi diğerlerinden farklı olduğunu ve daha iyi olduğunu öne çıkarmalısın. Meguiars gibi marka ürünler kullanarak bir adım öne çıkman olumlu olur ancak işin tuttuğunda orada paralı adam çok olduğundan karşına bir meguiars bayisi açılma olasılığı yüksek. esnaflık yüksek bir risk ve maliyet hesabını iyi yaptıktan sonra olmayacak şey yok.

S.Saka
13-08-2011, 09:57
Hayırlı olsun ama hayal kırıklığı yaşayabilirsin.Bir zaman sonra iş yerinin sıradan bi oto yıkama servisine döndüğünü göreceksin muhtemelen.

Şimdiden hayırlısı ne ise o olsun olursa Allah bereket versin inşallah.

abi ben dükkanı açtıktan sonra başka yere gitmezsin inş. :)

WarmongeR:ailenize benim dükkanımı tavsiye ederseneniz açtıntan sonra mutlu olurum hergün bir arabada bir arabadır :)

0M42
13-08-2011, 10:31
Ben aracımın temizliğini kendim yapıyorum ama eşe dosta arkadaşlara haber uçururum ne demek sen yeterki hayırlısı ile aç iş yerini.

S.Saka
13-08-2011, 10:37
@OM42: Teşekkür ederim abi.

coderz:evet öyle birşeyde düşünülebilir isim hakkını almayı düşünmüyorum o kadar sermayem yok zaten :)

Oconner
13-08-2011, 10:45
ha bide galericilere oto kuaförde uygun bi fiyat dersen galericileride bağlarsın

S.Saka
13-08-2011, 11:09
ha bide galericilere oto kuaförde uygun bi fiyat dersen galericileride bağlarsın

benim açıcağım bölgede hiç galeri yok kardeşim ya :o