PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizellerde bas çek Sorunu.?

Remon
16-08-2011, 17:26
dizel (1.3 fiorino m.jet ) araçlarda bas çek yapmanın bir sakıncası varmı. bir parçaya mekanik aksama veyahutta başka bir şeye. bas çekten kastımıda bahsedeyim,araç 2.500 rpm civarındayken debriyaja basıp tekrar çektiğinde aracın daha fazla devirlendiği ortada yalnız bunun ne gibi sakıncaları olabilir. şimdiden teşekkür ediyorum benden daha tecrübeli olan techturkey üyelerine.. :confused:

slowmotion
16-08-2011, 17:28
baskı balataya zarar verir

63owen63
16-08-2011, 17:34
debriyaj tokatlamaktan bahsediyorsun sanırım bas çekle ?

Kadyr
16-08-2011, 17:35
Deb tazeleme sanirm balataya zarari olur ne olcak:)

Remon
16-08-2011, 17:36
gazdan ayağımı çekmeden debriyaj basıp çekmek,tabirini bilmiyorum ama tokatlamak oluyor sanırım :)

BRETE
16-08-2011, 17:38
amaç ne? .1.3 araba ne kadar gidebilirki debriyaja zarar motor kulaklarına zarar kesene zarar :D

EM-RE
16-08-2011, 17:40
Araba gucsuz kaliyor sanirim.
Pek bisi olmaz ama huy edinme uzun surede pek saglikli degil.

oğuz
16-08-2011, 17:40
gözle görülür bi farkı oluyormu ki :) roll de fln yapıncada zaman kaybı olur bence

özcan07
16-08-2011, 17:41
debriyaj tokatlamak yerine çip vs yapsanız

kaan megi
16-08-2011, 17:44
sadece rollde faydası olur onun haricinde debriyajın ömrünü kısatırsın

TolgaEsentepe
16-08-2011, 17:45
sürekli yapılırsa, ön takıma da zarar verir bence debriyajla birlikte

Remon
16-08-2011, 17:48
aracın canı belli zaten 75 hp fazla bir şey beklememek gerekli bunun farkındayım ama araba yavaş gidincede sinir olmuyor değilim :D alışkanlık haline getirmemeye çalışıyorum yokuşlarda cekmeme gibi bir olay olursa yapıyorum. chip düşündüm fakat babamla ortak kullandığımız için yanaşmıyor fazla bir şey yapmama (:

tdipower
baskı, balata, volan ve motor kulakları için hoş bir durum değil :)

AG0463
tokatlamak: yanlamak haricinde bi yararı olduğunu düşünmüorm =)

EM-RE
16-08-2011, 17:51
aracın canı belli zaten 75 hp fazla bir şey beklememek gerekli bunun farkındayım ama araba yavaş gidincede sinir olmuyor değilim :D alışkanlık haline getirmemeye çalışıyorum yokuşlarda cekmeme gibi bir olay olursa yapıyorum. chip düşündüm fakat babamla ortak kullandığımız için yanaşmıyor fazla bir şey yapmama (:

Chipi hbrsz yaptir ve baban kullansin.
Daha dun kendi babamla aramizda muhabbet gecti 10 senedir modifiye yapiosun en yaptgn hayirli is su arabaya yazilim yaptirman oldu dedi.
Aradaki farki gorunce baban bisi demez sanmiyorum bizde ole oldu en azindan..

Remon
16-08-2011, 17:53
tokatlamak: yanlamak haricinde bi yararı olduğunu düşünmüorm =)

araba bir anlık debriyaja bastığım anda gazda kaldığı için ufak bir kafa kaldırma yapıyor o kadar. bu araçlada yan dönemeyeceğime göre bencede gereği yok (:

Ayrıca volan ve kulaklara varacak kadar sorun yapıyorsa daha yapmam ben bunu :D

Remon
16-08-2011, 17:54
Chipi hbrsz yaptir ve baban kullansin.
Daha dun kendi babamla aramizda muhabbet gecti 10 senedir modifiye yapiosun en yaptgn hayirli is su arabaya yazilim yaptirman oldu dedi.
Aradaki farki gorunce baban bisi demez sanmiyorum bizde ole oldu en azindan..

35 binde olduğu için hala gözünde büyültüyor arabayı ufak bir tesisatla idare ediyoruz şimdilik :D

EM-RE
16-08-2011, 17:57
Bu mesajimi babana okut :D
Ben 6 km de jant lastik 8.km de 5cm lik yay takmistim :)
Hee arabayi aldigimda 4 km deydi :D

HASANCOKO
16-08-2011, 17:57
yaa sen küçücük fiorino da bu kadar dert edinmişsin ben kamyon kadar dobloyla napayım :D çıldırıyorum chip yaptırıcam illa beyin sökülcek diyorlar :D

Remon
16-08-2011, 18:02
Bu mesajimi babana okut :D
Ben 6 km de jant lastik 8.km de 5cm lik yay takmistim :)
Hee arabayi aldigimda 4 km deydi :D

O biraz kendi bildiğini okuduğu için bana fırsat tanımıyor :D fiorinoya küçük değişiklikler bile yakışıyor ama gelde anlat :D

yaa sen küçücük fiorino da bu kadar dert edinmişsin ben kamyon kadar dobloyla napayım :D çıldırıyorum chip yaptırıcam illa beyin sökülcek diyorlar :D

doblo kullanmışlığımda var görüntü olarak fiorino belki daha tatlı olabilir ama doblodaki rahatlık fiorinoda yok şahsen. chip konusunda herhangi bi fikrim yok açıkcası :D

berkay_aydin
16-08-2011, 18:03
yanlış vites seçiminde işe yarıyor sadece :D

Remon
16-08-2011, 18:05
yanlış vites seçiminde işe yarıyor sadece :D

zarar geleceği halde arada bir öyle yapmakta bi hoş oluyor ama sonunun serviste biteceğini düşünüyorum işin içine volan motor kulaklarıda girince vazgeçtim sanırım :D

powERS
16-08-2011, 18:15
çoğu kişi debriyaj tokatlama olarak bilir sanırım bu dediğini.

debriyaj balatası nı yersin yani normalden daha cabuk biter. bide motor da hareketlendigi icin bi bosalıp bi yuke binince zorlanabilir. kulaklar filan..

ali_utku
16-08-2011, 18:32
Baskı balaya ya zararı büyük.aynı zamanda motor kulaklarına da zarar veriyor. Bence çok sık yapmayın.

By_HaNNibaLL
16-08-2011, 18:52
Bende 1.9 doblodan inip 1.3 fiorinoya bindiğim ilk defa köye gittik rampa bayir yollar 2 kere stop ettirdim arabada 5 kişiyiz bide babam dedi nabiyon lan :D

Gerçekten ilk kalkişlar hele inilmaz kalktiktan sonrada bayiliyor araba bende cok yapmiştim bas cek ama tavsiye etmem yani ilerde zararlarini görüp cebinize actiği yaradan sonra cildirmamak elde değil

BLuEBoY
16-08-2011, 18:56
benımde şirketin doblosu yada linea sında başıma gelıyo saçma sapan yerlerde bayıp kalıyolar ozaman mecbur basıyorum tokatı :D ayda 1-2 kereden fazla bişe çıkmaz sanırım :)

ondertopcu
16-08-2011, 19:03
Babanın haberi bile olmaz yaptır çipi :D

turbo16
16-08-2011, 19:43
fiorino ile drift mi yapıyorsun ki tokatlıyosun :)senin yaptığın tamamen psikolojik hiç faydası yok

powERS
16-08-2011, 20:14
bunun yanlamakla ne alakasi varki. Aracin devrini yukseltip motoru canlandiriyosun arkadan itiste yanlarsin onden cekerde biraz sarar firlarsin.

turbo16
16-08-2011, 21:53
bunun yanlamakla ne alakasi varki. Aracin devrini yukseltip motoru canlandiriyosun arkadan itiste yanlarsin onden cekerde biraz sarar firlarsin.

bravo on puan bende onu yazıyorum drift için kullanılan bi sey ne gerek var diye...o dediiğin olay olmaz debrayaja bastığında aktarmayı kesersin ve gücü kaybedersin iki aynı arabada dene bakalım ne kadar fark ediyo

Remon
16-08-2011, 21:58
çoğu kişi debriyaj tokatlama olarak bilir sanırım bu dediğini.

debriyaj balatası nı yersin yani normalden daha cabuk biter. bide motor da hareketlendigi icin bi bosalıp bi yuke binince zorlanabilir. kulaklar filan..
tabir yanlış olabilir kusura bakmayın :) iş kulaklara volana bir çok şeye uzanıyorsa sakat bi durum olabilir tabi ki. tekerlekler vuruo zaten hemen bırakıyorum :D

Baskı balaya ya zararı büyük.aynı zamanda motor kulaklarına da zarar veriyor. Bence çok sık yapmayın.
hacim düşük arada bir oluyor öyle :)

Bende 1.9 doblodan inip 1.3 fiorinoya bindiğim ilk defa köye gittik rampa bayir yollar 2 kere stop ettirdim arabada 5 kişiyiz bide babam dedi nabiyon lan :D
Gerçekten ilk kalkişlar hele inilmaz kalktiktan sonrada bayiliyor araba bende cok yapmiştim bas cek ama tavsiye etmem yani ilerde zararlarini görüp cebinize actiği yaradan sonra cildirmamak elde değil
1.9 jtdleri bilirim iyi kaçarlar :D attan inip eşşeğe binmek gibi bişey olur tahminimce,fiorinonun tek sevindirdiği nokta mazot olabilir :D fiorinoyu baymak cok kolay vites değiştirme durumunda 4.000 rpmden aşağısı dik bi rampada kurtarmıyor :D

benımde şirketin doblosu yada linea sında başıma gelıyo saçma sapan yerlerde bayıp kalıyolar ozaman mecbur basıyorum tokatı :D ayda 1-2 kereden fazla bişe çıkmaz sanırım :)
demek istediğim buydu toz topraktada çok patinaja düşüyor :)

Babanın haberi bile olmaz yaptır çipi :D
5 dakikalık sökme-takma zamanlamasıyla pratik bir alet fakat arada askerlik durumlarıda var o yüzden maddiyatı kendime yoruyorum şu sıralar :D

fiorino ile drift mi yapıyorsun ki tokatlıyosun :)senin yaptığın tamamen psikolojik hiç faydası yok
tamamen psikolojik olmasa da vtec kadar yapıştırmadığı kesin :D

yanlamaktan bahsetmemiştim önden çeker araçla yanlanmıyacağının farkındayım,sorun rampada olan biten şeyler :D

emre_
16-08-2011, 22:03
Bircok parcanin omrunu kisaltmakla beraber zararda veren bir hareket bu bence bende arkadaslar gibi chip tavsiye edicem zaten fiorinoda kasa agir motor yetersiz yazilim kendine getirir babayida uyutur :)

Remon
16-08-2011, 22:06
Bircok parcanin omrunu kisaltmakla beraber zararda veren bir hareket bu bence bende arkadaslar gibi chip tavsiye edicem zaten fiorinoda kasa agir motor yetersiz yazilim kendine getirir babayida uyutur :)
babada bu işlerden az çok anladığı için farkedecektir ama iş işten geçmiş olacak tabi :D yanlış hatırlamıyorsam 1100 küsür kg değerine sahip en azından combimix versiyonları :)

powERS
16-08-2011, 22:08
benim yazdıklarımda bir sıkıntı var sanırım. ben ifade edemiyormuyum yada yanlıs cumleler mı kuruyorum...:soru:

bravo on puan bende onu yazıyorum drift için kullanılan bi sey ne gerek var diye...o dediiğin olay olmaz debrayaja bastığında aktarmayı kesersin ve gücü kaybedersin iki aynı arabada dene bakalım ne kadar fark ediyo

puanlamanız icin tesekkur ederim :)

fakat bu verdiginiz teknik bilgi ye gore arkadan itişli bir aracta bu olayı yapmıs bırısınız ben bunu anladım. dogrudur. arkadan itisli arabada gazdan ayagınızı cekmeden debriyajı tokatlayınca yanlamaya baslayabılırsınız.

o dedıgım olay dan kastınız. devrı yukseltıp motoru canlandırma olayı onden ceker aracta neden olmuyo onu anlamadım. arkadan ıterde oluyorda yanlıyorsun. onden cekerde de sarıp fırlıyorsun yanı bunun kacarı yok. neden gucu kaybedıyoruz ?

altınızda cdti motor var muhtemelen fiorino nun motorla aynıdır yada 90 lık olanıdır. denemeye davet ediyorum. bakalım aracınızın tepkısı ne olucak ?

tabir yanlış olabilir kusura bakmayın :) iş kulaklara volana bir çok şeye uzanıyorsa sakat bi durum olabilir tabi ki. tekerlekler vuruo zaten hemen bırakıyorum :D

yanlamaktan bahsetmemiştim önden çeker araçla yanlanmıyacağının farkındayım,sorun rampada olan biten şeyler :D

bende zaten sana solemedım yanlarsın yanlamazsın demedım :) diger kişiler bu olayın yanlamak ıcın kullanıldıgını solemıs onlara soledım.

arkadan ıterde evet yanlamaya baslarsın. onden cekerdede biraz sarar sonra guc yukseldıgı ıcın turboyu devreye alıcak devrı yakaladıysan fırlar gıdersın yanı olay bu.. oncekı post umda da belırtmıstım ?

yanlıssa ozur dılıyorum benıde aydınlatın :)

Remon
16-08-2011, 22:14
benim yazdıklarımda bir sıkıntı var sanırım. ben ifade edemiyormuyum yada yanlıs cumleler mı kuruyorum...:soru:

puanlamanız icin tesekkur ederim :)

fakat bu verdiginiz teknik bilgi ye gore arkadan itişli bir aracta bu olayı yapmıs bırısınız ben bunu anladım. dogrudur. arkadan itisli arabada gazdan ayagınızı cekmeden debriyajı tokatlayınca yanlamaya baslayabılırsınız.

o dedıgım olay dan kastınız. devrı yukseltıp motoru canlandırma olayı onden ceker aracta neden olmuyo onu anlamadım. arkadan ıterde oluyorda yanlıyorsun. onden cekerde de sarıp fırlıyorsun yanı bunun kacarı yok. neden gucu kaybedıyoruz ?

altınızda cdti motor var muhtemelen fiorino nun motorla aynıdır yada 90 lık olanıdır. denemeye davet ediyorum. bakalım aracınızın tepkısı ne olucak ?

bende zaten sana solemedım yanlarsın yanlamazsın demedım :) diger kişiler bu olayın yanlamak ıcın kullanıldıgını solemıs onlara soledım.

arkadan ıterde evet yanlamaya baslarsın. onden cekerdede biraz sarar sonra guc yukseldıgı ıcın turboyu devreye alıcak devrı yakaladıysan fırlar gıdersın yanı olay bu.. oncekı post umda da belırtmıstım ?

yanlıssa ozur dılıyorum benıde aydınlatın :)

siz benden yaşça ve bu işin içinde daha fazla bulunmaktan daha çok deneyim sahibisinizdir ona bişey demek olmaz ben üstüme almış olabilirim ama aynı şeyleri konuşuyormuşuz fikirlerimiz bir sanırım.. arkadaş itişli ve önden çekişlilerde tepki oluyor katılıyorum. gerçekten bir fark oluyor ve bunu anlıyorsunuz,tamam zararları mutlaka vardır ama araç çok keskin tepki veriyorum özelliklede turbo açtığında ki bu turboda 1750 dd de açılıyor sanırım.. daha yüksek viteslerde sarma yapmıyor bu sefer kendini ileri itiyor araba :)

powERS
16-08-2011, 22:35
siz benden yaşça ve bu işin içinde daha fazla bulunmaktan daha çok deneyim sahibisinizdir ona bişey demek olmaz ben üstüme almış olabilirim ama aynı şeyleri konuşuyormuşuz fikirlerimiz bir sanırım.. arkadaş itişli ve önden çekişlilerde tepki oluyor katılıyorum. gerçekten bir fark oluyor ve bunu anlıyorsunuz,tamam zararları mutlaka vardır ama araç çok keskin tepki veriyorum özelliklede turbo açtığında ki bu turboda 1750 dd de açılıyor sanırım.. daha yüksek viteslerde sarma yapmıyor bu sefer kendini ileri itiyor araba :)

yok ole senden cok engin bilgilerim filan yokta.

yani hepimiz aynı ... lacivertleriyiz az cok aynı noktada bulusuyoruz.
bende arkadan iter arabada surdum debriyaj tokatlayarak kose de dondum. kımsenın soledıgıne karsıda gelmıyorum. arkadan ıtıste yanlamaya yarıyo bu olay.

onden ceker aracta kullandım. rampa cıkarken bayılıyo araba tokatlıyosun kendine geliyo arac bunu anlatmak ıstedım. :D

Remon
16-08-2011, 22:39
yok ole senden cok engin bilgilerim filan yokta.

yani hepimiz aynı ... lacivertleriyiz az cok aynı noktada bulusuyoruz.
bende arkadan iter arabada surdum debriyaj tokatlayarak kose de dondum. kımsenın soledıgıne karsıda gelmıyorum. arkadan ıtıste yanlamaya yarıyo bu olay.

onden ceker aracta kullandım. rampa cıkarken bayılıyo araba tokatlıyosun kendine geliyo arac bunu anlatmak ıstedım. :D

evet hepimiz aynı şeyin farklı renkleriyiz galiba :D rampada resmen şahlanıyor diyebilirim abartı olmazsa :)

lethaldoze
16-08-2011, 23:33
Ben 2008 clio sünbül ile bu arada 1.5 dci. 2 sene bilffil hergün 2. viteste yaptım. Şansıma hiç birşey olmadı. debriyajı 100 binde keyfe keder değiştirdik sayılır. 2 viteste sarmaya başlıyor direk. İlk defa gören arkadaşım naaptın sen nos mu bastın demişti. Bağzı zor anlarda işe yarıyor bayağı. onun haricinde aracın gücü zaten belli. Sayılan bütün sıkıntıları yapar bencede.

DetailEF
16-08-2011, 23:41
Yahu nasıl bi araba kullanış şekli bu :)

Arkadaş gaza basılı halde neden debriyajı tokatlıyorsun anlamıyorum çek ayağını gazdan yükselt devrini çek ayağını hafif hafif debriyajdan bak bakalım nasıl bi tepki alıyosun, yazık günah o arabalara.

Sonra baban tabi modlamanı yasaklar, senin gibi oğlum olsa bas çek yapsa arabama bilinçsiz valla araba vermem 365 gün döver 6 saat dinlendirir yine döverim kusra bakma :D

Remon
16-08-2011, 23:53
Ben 2008 clio sünbül ile bu arada 1.5 dci. 2 sene bilffil hergün 2. viteste yaptım. Şansıma hiç birşey olmadı. debriyajı 100 binde keyfe keder değiştirdik sayılır. 2 viteste sarmaya başlıyor direk. İlk defa gören arkadaşım naaptın sen nos mu bastın demişti. Bağzı zor anlarda işe yarıyor bayağı. onun haricinde aracın gücü zaten belli. Sayılan bütün sıkıntıları yapar bencede.
bazı zor anlar dışında pek kullanmıyorum ama dediğiniz gibi kısada olsa yapıştırma söz konusu :D

Arkadaş gaza basılı halde neden debriyajı tokatlıyorsun anlamıyorum çek ayağını gazdan yükselt devrini çek ayağını hafif hafif debriyajdan bak bakalım nasıl bi tepki alıyosun, yazık günah o arabalara.

Sonra baban tabi modlamanı yasaklar, senin gibi oğlum olsa bas çek yapsa arabama bilinçsiz valla araba vermem 365 gün döver 6 saat dinlendirir yine döverim kusra bakma :D
hahahaha :D:D bunun zararlarını o yüzden merak etmiştim neler olabileceğini açıkladılar sağolsunlar. toplasan zaten ya 3 ya 5 defa yapmışımdır. önemli olan ne gibi sorunlar çıkabileceğini düşünüp çok geçmeden ders çıkarmaktı :)

powERS
16-08-2011, 23:56

e gene gitti debriyaj balatası :D

ama tabi sarsmadıgın ıcın aracı motorda ole sangır sungur hareket olmuycaak.

tokatlamaya gore daha fazla debrıyaj yersın ama olede bısey var..

yanı her turlu zarar da.

bı yerden kısıp obur tarafa daha cok yuklenıyosun bundada. :D

sonuc ? gene hızlanırsın :D

DetailEF
16-08-2011, 23:58
Hızlı araba al sorunun kalmasın :) Al sana en güzel çözüm :D

Hacmin olsa hadi otur uğraş diyeceğim, 1.9JTD falan olsa üstünde parçala kendinide 1.3, ağırsın, deli gibi rüzgar tutuyosun, olmaz o iş :)

DetailEF
16-08-2011, 23:59

yanı her turlu zarar da.

Şöyle düşün tokatlarsan motor kulaklarını aksları zorluyosun ve debriyajın yine bitiyo, bu şekilde sadece debriyajda problem oluşuyo :)

Remon
17-08-2011, 00:02

yanı her turlu zarar da.

yine debriyaj yine anlık hızlanma ve yine debriyaj sorunları :D şuna basmadan vites geçirmenin manuelde yolu yokmu :D:D

Hızlı araba al sorunun kalmasın :) Al sana en güzel çözüm :D

Hacmin olsa hadi otur uğraş diyeceğim, 1.9JTD falan olsa üstünde parçala kendinide 1.3, ağırsın, deli gibi rüzgar tutuyosun, olmaz o iş :)
rüzgarı tuttuğu çok doğru :D ama ticaride modifiye konusunda fikrimce başı çekiyor,yavaş ama çekici :D

DetailEF
17-08-2011, 00:03
yine debriyaj yine anlık hızlanma ve yine debriyaj sorunları :D şuna basmadan vites geçirmenin manuelde yolu yokmu :D:D

rüzgarı tuttuğu çok doğru :D ama ticaride modifiye konusunda fikrimce başı çekiyor,yavaş ama çekici :D

Ayıp ediyosun olmaz olur mu :D Basmadan geçir :D

Remon
17-08-2011, 00:04
Ayıp ediyosun olmaz olur mu :D Basmadan geçir :D

:D:D yok canım artık o kadarda değil :D

powERS
17-08-2011, 00:11

yanı her turlu zarar da.

Şöyle düşün tokatlarsan motor kulaklarını aksları zorluyosun ve debriyajın yine bitiyo, bu şekilde sadece debriyajda problem oluşuyo :)

bak yukarda bolt olan yerleri bi gozden gecirirsen tekrar aynı seylerı dusundugumuzu gorebılırsın :D:D

Remon
17-08-2011, 00:14
bak yukarda bolt olan yerleri bi gozden gecirirsen tekrar aynı seylerı dusundugumuzu gorebılırsın :D:D
önden çeker, arkadan çeker muhabbetini gördüğümde aynı tarafta olduğumuzu anlamıştım zaten. fazla geç sürmedi ALLAH'tan :D

DetailEF
17-08-2011, 00:14

Kaç saattir araç yalıtımı yapıyorum haberin var mı gözlerim bozuldu artık bide yarın devam edicem offf :D Hadi yattım ben :D

powERS
17-08-2011, 00:16
önden çeker, arkadan çeker muhabbetini gördüğümde aynı tarafta olduğumuzu anlamıştım zaten. fazla geç sürmedi ALLAH'tan :D

herşey senin yüzünden zaten :Deli::Deli::hahaha: basma debriyaja filan :D:p

Kaç saattir araç yalıtımı yapıyorum haberin var mı gözlerim bozuldu artık bide yarın devam edicem offf :D Hadi yattım ben :D

hadı allah rahatlık versin :D

benim mesainin bitmesine daha 8 8.30 saat var :(

Remon
17-08-2011, 00:22
herşey senin yüzünden zaten :Deli::Deli::hahaha: basma debriyaja filan :D:p

yanlış anlaşılma diyelim,suçluluk duygusu hissettim şimdi :hahaha:

oğuzk
17-08-2011, 00:25
Dizel arabanın yokuştaki kalkmama isteği neye bağlı peki hacim/ağılıkla ilgili felan mı çözemedim ben bu işi :)

1.4TDİ 1100kg çok rahat kalkıyordu 1.9TDİ 1500kg zor kalkıyor.

Aynı duruma opeldede şahit oldum 1.3cdti zor kalkıyor 1.7 debriyajla yürüyor :)

powERS
17-08-2011, 00:48
Dizel arabanın yokuştaki kalkmama isteği neye bağlı peki hacim/ağılıkla ilgili felan mı çözemedim ben bu işi :)

valla ucu cok acık. :D

genel olarak kalkıs devrınde basınc gelmedıgı ıcın, motor hacmı ufak, arac motora gore buyuk, agır, yüklüdür, klima açıktır ( hele klima acıksa zksen kalkmaz) falan filan :D

Remon
17-08-2011, 00:50

naz yapıyor olabilirler çünkü bazen gerçekten gitmek istemiyorlar :D fiorino adına konuşacak olursak turbo devrine geldiğinde anca kendine geliyor. opelin kullandığı 1.3 cdti da zaten fiatlarda bulunan motor aynı şeyin farklı renkleri işte :D

Remon
17-08-2011, 00:58
valla ucu cok acık. :D

genel olarak kalkıs devrınde basınc gelmedıgı ıcın, motor hacmı ufak, arac motora gore buyuk, agır, yüklüdür, klima açıktır ( hele klima acıksa zksen kalkmaz) falan filan :D
en çok buna katılıyorum :hahaha:

oğuzk
17-08-2011, 00:59

Baskı balata yaktım ben yokuşta dur kalk yaparken sırf o yüzden :)

Remon
17-08-2011, 01:01
Baskı balata yaktım ben yokuşta dur kalk yaparken sırf o yüzden :)

hep yarı debriyaj biyere cıkmaya çalışırkende çok kokuyor denenmiştir :D

powERS
17-08-2011, 01:06

1.3 90hp linea emotion bile klima acıkken cırt yani. hesapta 90lık ama klima canını alıyo motorun. normalde bile zaten anca kaldırıyo sıkıntısız, klima acık cıkmak yokuslarda fılan ımkansız.

Remon
17-08-2011, 01:08
1.3 90hp linea emotion bile klima acıkken cırt yani. hesapta 90lık ama klima canını alıyo motorun. normalde bile zaten anca kaldırıyo sıkıntısız klima acık cıkmak yokuslarda fılan ımkansız.

bizde en düşük versiyonu vardı 1.3 90lığın. çok başarılı gelmişti bana o araç 75liğe göre çok çok başka bir hızlanması var :)

powERS
17-08-2011, 01:14
bizde en düşük versiyonu vardı 1.3 90lığın. çok başarılı gelmişti bana o araç 75liğe göre çok çok başka bir hızlanması var :)

ağırlık meselesi giriyo orda devreye sanırım. cok farkeder tabıkı.

1.6 nın en bosunu almak lazım 105 hp yanılmıyorsam 290nm... sonra bascan tokatı bascan tokatı :D

Remon
17-08-2011, 01:28
ağırlık meselesi giriyo orda devreye sanırım. cok farkeder tabıkı.

1.6 nın en bosunu almak lazım 105 hp yanılmıyorsam 290nm... sonra bascan tokatı bascan tokatı :D

biniceksin üstüne vurucaksın kırbacı :D:D