PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkler 'hayatından memnun' çıktı

Mutu
18-08-2011, 19:56
Alman "Gelecekle İlgili Sorular Vakfı" tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de halkın yüzde 61'i "hayatından memnun". En memnunlar ise Danimarkalılar...

Avrupa'da 13 ülkede, 14 yaş üstü 14 bin kişi arasında yapılan kamuoyu araştırması, hayatından en memnun olanların yüzde 96 ile Danimarkalılar olduğunu gösterdi.

Ekonomik krize rağmen yüzde 80 ile Yunanlıların ikinci sırada yer aldığı listede, daha sonra yüzde 79 ile İtalyanlar, yüzde 77 ile Fransızlar, yüzde 72 ile Hollandalılar ve İngilizler, yüzde 71 ile İsviçreliler, yüzde 68 ile İspanyollar, yüzde 63 ile Avusturyalılar, yüzde 61 ile Türkler ve Almanlar, yüzde 50 ile Polonyalılar ve yüzde 37 ile Ruslar yer aldı.

Hemen hemen tüm ülkelerde kadınların erkeklerden, kırsal kesimde yaşayanların büyük şehirde yaşayanlardan, çiftlerin tek başına yaşayanlardan ve zenginlerin fakirlerden daha mutlu olduğunu gösteren araştırmaya göre, Avrupa gençliği geleceğe umutla bakıyormuş. :eek::eek:

Alıntıdır: ntvmsnbc.com

Frid
18-08-2011, 21:09
ben degilim :D ama şükür

Bluttbeton
18-08-2011, 21:31
ben de değilim bundan geri olmayalım da

RottingChrist
18-08-2011, 21:42
danimarkalılar konusunda çelişkide kaldım şimdi. giden gelen kişilerden duyduğum kadarıyla intihar sayısının yüksek ve yaşının düşük olduğu bir ülke olarak biliyordum. iklim koşulları nedeniyle insanların karamsar olduklarını hatta sinema konularında bile intiharın sıklıkla işlendiğini duymuştum. bu anket erkeklere yapıldı herhalde çünkü kadınları gerçekten çok asaletli geliyor bana :)