PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R/c sorunsalı

yusufcan_k
24-08-2011, 19:22
abilerim aramızda uğraşan baya bir insan vardır illaki :) ben 1 ay boyunca falan kullandım arkadaşımın benzinli hpi markaydı modelini hatırlamıyorum kısacası elim yatkın ve kendime bir araç almak istiyorum hem yanlasın hemde düzde de güzel gitsin istiyorum :) ne önerirsiniz nelere dikkat etmem gerekir bu arada ayırabileceğim bütce herşeyiyle 500 tl ilk olarak :) tavsiyelerinizi yardımlarınızı bekliyorum :) :soru::soru::soru::soru::soru:

berkay_aydin
24-08-2011, 20:55
ilk tavsiyem onroad olmasın :) kullanılacak alan yok

yusufcan_k
24-08-2011, 21:48
valla terimlerinden anlamıyorum ki :) marka model verirseniz daha güzel olur =)

onat
24-08-2011, 23:19
onroad dediği asflat, mermer, beton olmasın diyor...

bende hpi e10 başlangıç için almıştım benzinli değil bataryalı. avm lerin kullanılmayan kapalı otopark alanlarını kullanıyorum sürüş için. bence başlangıç için ideal bi araç e10 kasa.

OnurD.
25-08-2011, 06:41
Hpi e10 aldim alan yoklugundan kullanamadim. Simdi strada Sc aldim sifir 275tl ye hem hizli hemde Kaldirimda bahcede kumda toprakta kullaniyorsun. Eren Hobi de kampanyadan aldim tavsiye ederim.
Ayrica herbiyeri metal saglam bisey gibi.

oenal
25-08-2011, 06:48
Ben şuan Ofna ultra Lx 1 kullanıyorum ama nitro yakıtın pahalı olması nedeniyle brushless sisteme çevirdim çok memnunum acayıp hızlı asfallata toprakta heryerde kullanıyorum başlangıç için HPI marka araçları öneririm yedek parçalrını çok kolaylıkla bulursun ben HPI RS4 ile başlamıştım

year_one
25-08-2011, 06:49
tamiya tt-01 al direk mod parcası yedek parcası vs en cok bulunan r/c dir elektirikli almanı tavsiye ederim çünkü yakıtlının hem masrafı çok olur hemde ilk başlarda ayarlarıyla seni sıkıp bu işten sogutabilir aracın mantıgına hakım olana kadar elektirikli bir arac almanı tavsıye ederım yaklaşık 4 sene bu hobiyle ugrastım 1 araba parası aldı benden benden sana tavsiye hiç bulaşma sonu yok en son elektirkli bir araca 2400 tl harcamış oldugumu algıladığımda bu işi bıraktım :D

kelalper
25-08-2011, 08:12
Ben offroad araba ile başladım. Yarışlara kadar girdim sonra uçağa geçtim. Uçak olayın bittiği nokta. Bir dakika bile sıkılmıyorsun. Sürekli adrenalin ve heyecan. Her ctesi Kozyatağından Hezarfen e gidiyorum sabahın köründe. Uçak ya da heli tavsiye ederim. Kullanılmış arabalarıda rcpano sayfasından bulabilirsin arada düzgün ucuza şeyler çıkabiliyor.

kelalper
25-08-2011, 08:14
Araba çok para harcatır bi de. Uçakta motoru cartı curtu bir kere alırsın. Ondan sonra düştün mü gider yeni uçak alırsın eski motoru falan üstüne takarsın o da 100 tl ye de var 1000 tl ye de. Sana kalmış tamamıyla.

cMg
25-08-2011, 09:33
Ben offroad araba ile başladım. Yarışlara kadar girdim sonra uçağa geçtim. Uçak olayın bittiği nokta. Bir dakika bile sıkılmıyorsun. Sürekli adrenalin ve heyecan. Her ctesi Kozyatağından Hezarfen e gidiyorum sabahın köründe. Uçak ya da heli tavsiye ederim. Kullanılmış arabalarıda rcpano sayfasından bulabilirsin arada düzgün ucuza şeyler çıkabiliyor.

Abi 2 tane aldımda düşürdüm, ama 5 dk havada tutabildim okadar keyif aldımki anlatamam, ama tam anlamıyla öğrenemedim uçurmayı.

yusufcan_k
25-08-2011, 09:56
tamiya tt-01 al direk mod parcası yedek parcası vs en cok bulunan r/c dir elektirikli almanı tavsiye ederim çünkü yakıtlının hem masrafı çok olur hemde ilk başlarda ayarlarıyla seni sıkıp bu işten sogutabilir aracın mantıgına hakım olana kadar elektirikli bir arac almanı tavsıye ederım yaklaşık 4 sene bu hobiyle ugrastım 1 araba parası aldı benden benden sana tavsiye hiç bulaşma sonu yok en son elektirkli bir araca 2400 tl harcamış oldugumu algıladığımda bu işi bıraktım :D

benzinli araçta sıkıntıları duydum çalıştırmak için ayarı falanı filanı elektrikli düşünüyorum bulaştık bi kere artık kullandım acayip hoşuma gitti valla :icon_tup:
elektrikli bir aracın bana toplam maliyeti ne olabilir ki ? sürekli kullanacak değilim hafta sonları 1 2 saat anca ???? :soru: :soru:

Araba çok para harcatır bi de. Uçakta motoru cartı curtu bir kere alırsın. Ondan sonra düştün mü gider yeni uçak alırsın eski motoru falan üstüne takarsın o da 100 tl ye de var 1000 tl ye de. Sana kalmış tamamıyla.

uçakları sevmedim gitti ya kuzenimde var helikopter bana göre değil sıkıntılı geliyo uçurması :) bide rc nin toplam masrafı ne kadar olur ki bana ?

OnurD.
25-08-2011, 10:17
Dedigim aleti dusun, hizli ve 15t lik hpi motor takip(50tl) 75kmh yapiyorsun. Kumda gidiyor, sasesi saglam fiyati cok uygun.

yusufcan_k
25-08-2011, 10:59
Dedigim aleti dusun, hizli ve 15t lik hpi motor takip(50tl) 75kmh yapiyorsun. Kumda gidiyor, sasesi saglam fiyati cok uygun.

valla aracı kullanacağım yer kapalı otopark ve düz asfalt olur :) offroad tarzı birşey şu an için pek düşünmüyorum birde ***** öğrenciyiz maliyeti yukarda yazdıkları gibi 2000 tl vs olacaksa gider kendime murat 124 alır daha çok eğlenirim valla :D

mesela forumdaki şu ilanlar için ne düşünüyorsunuz ???
1) http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/73280-satilik-ta03fpro.html

2)http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/92497-hpi-e10-gran-turismo-1-10-rtr.html

3)http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/81166-satilik-rc-canavar-kyosho-fw-05t.html

yanlış anlaşılmasın ilanları örnek olarak gösterdim :)

Fatih.
25-08-2011, 14:17
RC Elektirikli Arabalar, Uzaktan Kumandalı Elektrikli Arabalar, Uzaktan Kumandalı Araçlar., Maisto, Team Losi, Traxxas, Sunman, Maverick, Mercedes, Carisma , Dynamite, Electrix, Ferrari (http://www.hepsiburada.com/Liste/Department.aspx?CategoryId=1201466&page=4)

Elektrikli duşunuosan bak bu linkteki arabalara bnde alıcam bunlardan tavsiye ederm.. :):):)

yusufcan_k
25-08-2011, 14:32
RC Elektirikli Arabalar, Uzaktan Kumandalı Elektrikli Arabalar, Uzaktan Kumandalı Araçlar., Maisto, Team Losi, Traxxas, Sunman, Maverick, Mercedes, Carisma , Dynamite, Electrix, Ferrari (http://www.hepsiburada.com/Liste/Department.aspx?CategoryId=1201466&page=4)

Elektrikli duşunuosan bak bu linkteki arabalara bnde alıcam bunlardan tavsiye ederm.. :):):)

ben biraz daha güzel birşey istiyorum acıkcası :) daha prof yani bunlar cocuk işi gibime geldi :) :o

hondafit
25-08-2011, 15:53
bende ta03 fpro var istersen
300 liraya ta03fpro+tamiya 23t motor+hpi kumanda - Hobi ve oyuncak çeşitleri Türkiye'nin ücretsiz ilan sitesi sahibinden.com'da - 54000817 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-rc-model-tertemiz-ta03fpro-54000817/detay/)

OnurD.
25-08-2011, 18:58
valla aracı kullanacağım yer kapalı otopark ve düz asfalt olur :) offroad tarzı birşey şu an için pek düşünmüyorum birde ***** öğrenciyiz maliyeti yukarda yazdıkları gibi 2000 tl vs olacaksa gider kendime murat 124 alır daha çok eğlenirim valla :D

mesela forumdaki şu ilanlar için ne düşünüyorsunuz ???
2)http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/92497-hpi-e10-gran-turismo-1-10-rtr.html

yanlış anlaşılmasın ilanları örnek olarak gösterdim :)

Ben sattım aracımı :)

2000TL harcamak falan yok onu nerden çıkardın ?

yusufcan_k
25-08-2011, 19:26

Ben sattım aracımı :)

2000TL harcamak falan yok onu nerden çıkardın ?

aha burdan cıkardım :D

berkay_aydin
25-08-2011, 21:46
Bütçeyi biraz aşarsanız traxxas serileri öneririm slayer mesela

OnurD.
25-08-2011, 21:49
aha burdan cıkardım :D

Offroad alınca okadar harcadım dememişki :D Bu işler geriptir. Ben hiç bişey bilmiyordum gittim E10 aldım, 1 gün kullandım, 2 gün araştırdım okudum sordum ettim. 3.gün komple dağıtıp motoru değiştirip dişli değiştirdim, batarya aldım yeni ve 1 gün sonra hımm bu iş iyimiş ama yetmez diyip yeni araç toplamaya karar verdim.
Allahtan yan taraftaki okulun bahçe girişini kapattılarda alan yokluğudan off-road a geçmeye karar verdim. Bu gün 2. günüm ve keşke en baştan off-road alsaymışım diyorum. Hızlı gidiyor, Yanlıyor :) , toprakta gidiyor, rampadan uçuyor :)
Ha şase , motor, ESC, servo, lipo piller vs. vs. kaşıntın tutar alırsan harcarsın paraları. Ama 13t limitli esc li Maverick strada, fırçasız motora geçmiceksen hertürlü tatmin eder. alıcağın 1 tane batarya olur okadar.

year_one
26-08-2011, 01:04
hpi e10 ben tavsıye etmem acıkcası tamıyaya gore malzeme kalıtesı daha kotu,ve sana tavsıyem r/c alırken rtr (ready to run ) denılen setlerden almaman cunku bu setlerın ıcınde daıma en ucuz en dusuk ( motor,esc,servo,kumanda) kullanılıyor sen 1 hafta sonra pil bana yetmıyor dedıgınde hadı pil al,motor bana yetmıyor dedıgınde hadı motor al buna gore esc al vs. ıs daha pahalıya cıkıyor,sımdıkı fıyatları nedır ne degıldır bılmıyorum ama tamıya tt-01 sase sı sana fazlasıyla yeter ondan al kumanda olarak ta bu ısı devamlı yapıp ılerletmeyı dusunuyosun guzel bır futaba kumanda al,esc motor setlerını de kafana gore ayarlarsın ne amacla alıyosan ona gore motor secımı yap. rc pano da bırsuru ılan var ucuz yollu onları takıb et sıfır alma, onun dısında hobbyrc dıye bır sıte var oraya gır ordan ıstedıgın bılgılerı alabılırsın cunku r/c mevzusu senın dusundugun gbı oyuncak mevzusu degıl derınlemesıne detaylı bır mevzu en son kafayı kırıp bursada yarıslara gıtmıstık sadece ızlemek ıcın orda cadırda kalıp kamp yaptık ızleyebılelım dıye :D bence bulasma :D

turgay.ozgur
26-08-2011, 01:07
sakura zero s öneririm. fiyat performans konusunda çok güzel bir şase 3 racing in şasesi. bir araştır derim. Camber caster ayarlarına kadar her türlü ayarlar var şasede. Drift içinde bu yüzden çok uygun onroad olarakta rahatlıkla kullanabilirsin yumuşak lastikleriyle...

OnurD.
26-08-2011, 09:05
Sakura zero S sase 150tl. Kayislilidir iyidir. Kafana gore toplarsin. Ama ben hala offroad diyorum :)

yusufcan_k
26-08-2011, 19:24
Offroad alınca okadar harcadım dememişki :D Bu işler geriptir. Ben hiç bişey bilmiyordum gittim E10 aldım, 1 gün kullandım, 2 gün araştırdım okudum sordum ettim. 3.gün komple dağıtıp motoru değiştirip dişli değiştirdim, batarya aldım yeni ve 1 gün sonra hımm bu iş iyimiş ama yetmez diyip yeni araç toplamaya karar verdim.
Allahtan yan taraftaki okulun bahçe girişini kapattılarda alan yokluğudan off-road a geçmeye karar verdim. Bu gün 2. günüm ve keşke en baştan off-road alsaymışım diyorum. Hızlı gidiyor, Yanlıyor :) , toprakta gidiyor, rampadan uçuyor :)
Ha şase , motor, ESC, servo, lipo piller vs. vs. kaşıntın tutar alırsan harcarsın paraları. Ama 13t limitli esc li Maverick strada, fırçasız motora geçmiceksen hertürlü tatmin eder. alıcağın 1 tane batarya olur okadar.

off road tarzım değil :) oldum olası hiç sevmem gercek hayattada jipleride sevmem :) varsın yoksun onroad :D şimdi ben alcam 500 600 e bişey 1 hafta sonra otu boku cıkacak :D daha fazlasını isticem o yüzden o kadar para harcanır gibime geliyo :))

hpi e10 ben tavsıye etmem acıkcası tamıyaya gore malzeme kalıtesı daha kotu,ve sana tavsıyem r/c alırken rtr (ready to run ) denılen setlerden almaman cunku bu setlerın ıcınde daıma en ucuz en dusuk ( motor,esc,servo,kumanda) kullanılıyor sen 1 hafta sonra pil bana yetmıyor dedıgınde hadı pil al,motor bana yetmıyor dedıgınde hadı motor al buna gore esc al vs. ıs daha pahalıya cıkıyor,sımdıkı fıyatları nedır ne degıldır bılmıyorum ama tamıya tt-01 sase sı sana fazlasıyla yeter ondan al kumanda olarak ta bu ısı devamlı yapıp ılerletmeyı dusunuyosun guzel bır futaba kumanda al,esc motor setlerını de kafana gore ayarlarsın ne amacla alıyosan ona gore motor secımı yap. rc pano da bırsuru ılan var ucuz yollu onları takıb et sıfır alma, onun dısında hobbyrc dıye bır sıte var oraya gır ordan ıstedıgın bılgılerı alabılırsın cunku r/c mevzusu senın dusundugun gbı oyuncak mevzusu degıl derınlemesıne detaylı bır mevzu en son kafayı kırıp bursada yarıslara gıtmıstık sadece ızlemek ıcın orda cadırda kalıp kamp yaptık ızleyebılelım dıye :D bence bulasma :D

valla en başta yazdığım gibi ayıracagım bütce 600 700 arası ve sorunsuz olmasını istiyorum yani yok o koptu bu parcalandı yakarım valla o zaman makinayı :D sen yetkili bi abiye benziyon yardımcı olabilecek kafamdaki soruları yanıtlayacak cevapları verdin teşekkürler :) :)

sakura zero s öneririm. fiyat performans konusunda çok güzel bir şase 3 racing in şasesi. bir araştır derim. Camber caster ayarlarına kadar her türlü ayarlar var şasede. Drift içinde bu yüzden çok uygun onroad olarakta rahatlıkla kullanabilirsin yumuşak lastikleriyle...

valla ankarada parçasını en bol bulabileğim bi marka olması cok büyük avantaj sağlar bana da dediğin aracıda düşünücem :icon_tup: