PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebay dan ray ban güneş gözlüğü

turgay.ozgur
25-08-2011, 18:13
arkadaşlar ebay dan ray ban güneş gözlüğü alacağım. ürünün fiyatı 93 dolar kargoda 27 dolar tutuyor. Gümrükte takılma gibi bir sorun yaşanırmı son durumlardan haberi olan yada bu tarz bir alışveriş yapan varmı son zamanlarda? araç parçası çok getirdim sorun yaşamadım ama güneş gözlüğü ilk olucak...

Evrenoz
25-08-2011, 18:14
Geçenlerde 75 dolar üzeri gümrüğe tabi diye bir haber çıkmıştı..

turgay.ozgur
25-08-2011, 18:18

bundan 2 hafta önce 150 dolarlık bir siparişim oldu ve hiç takılmadan direk kapıya kadar geldi ürün ama işte böyle güneş gözlüğü filan değildi yani o konuda bilen getirten varmı gözlük filan?

Sh4rk
25-08-2011, 18:21
gözlukte sıkıntı olmaz sanırım kabına koysunlar ınvoıce degerıde 10-15 usd yazsınlar tamamdır

Boost Up
25-08-2011, 18:23

75 euro abi, bende gozluk sıparıs edecektım bır arkadasım soyledı. 75 euro olmasının sebebi ise TR nin ebayde alışveriş yaparken harcadığı para ortalama 75 euroımıs

AtmoSpheriC
25-08-2011, 18:25
takıLmaz galiba 100 $ üzeri elektronik eşya takılıyo diye biliyorum..

Evrenoz
25-08-2011, 20:55
bundan 2 hafta önce 150 dolarlık bir siparişim oldu ve hiç takılmadan direk kapıya kadar geldi ürün ama işte böyle güneş gözlüğü filan değildi yani o konuda bilen getirten varmı gözlük filan?

75 Euroymus, bu kanunla ilgili haber bu hafta yayınlandı sanırım ama çok detaylı bilmiyorum.

///KDrÖZER
26-08-2011, 08:31
konun takipçisiyim bende getirmeyi düşünüyorum ebay fiyatı 148 dolar 160 dolar arası

turgay.ozgur
26-08-2011, 10:12
değerini düşük girme olayı filan herşey halledilirde. biyerlerde duymuştum burada satılan ve hani ürünleri türkiye ye vergi vererek sokup satışını yapan optikçiler olduğu için bu tür bir ürünü ebay dan alarak vergisiz şekilde elimize ulaştırdığımız için gümrükte gözlük olduğu anlaşılınca takılıyo diye duydum bende varmı daha önce getirten ???

h.guroglu
26-08-2011, 10:16
hazır bayram üstü üzerine gift yazsınlar açılmadan adresine gelir

XoR
26-08-2011, 10:18
Bu şekilde gözlük falan almayın bence. Ne göndereceğini bilemezsiniz.

Çin'den henüz döndüm A+ replica gözlükler perakendede 30-35 Usd civarında satılıyor ama gerçekmi replikamı anlama şansınız yok o derece iyiler. Bunlar dışında her yerde bulacağınız replikalarda var 5-10 Usd civarına satılan. E-Bay'den alacaklarınız bu 5-10 dolarlık gözlüklerden olabilir dikkat.

searock///
26-08-2011, 10:20
ankaradaysan sorun oluyor ...yoksa hıcbırsey olmuyor !!!

turgay.ozgur
26-08-2011, 10:21
Bu şekilde gözlük falan almayın bence. Ne göndereceğini bilemezsiniz.

Çin'den henüz döndüm A+ replica gözlükler perakendede 30-35 Usd civarında satılıyor ama gerçekmi replikamı anlama şansınız yok o derece iyiler. Bunlar dışında her yerde bulacağınız replikalarda var 5-10 Usd civarına satılan. E-Bay'den alacaklarınız bu 5-10 dolarlık gözlüklerden olabilir dikkat.

hadi yaa işte şimdi kıllandım. Derin bir araştırmaya gireyim uyandırdığın ve verdiğin bilgi için çok teşekkürler :)

XoR
26-08-2011, 10:27
hadi yaa işte şimdi kıllandım. Derin bir araştırmaya gireyim uyandırdığın ve verdiğin bilgi için çok teşekkürler :)

Rica ederim ama sorun şu ki alacağınız ürün bu 30-35 dolarlık A+ replikalardanda olabilir :D

Hatta şöyle bişey diyim kendime aldığım gözlüğü buraya orjinal diye satışa koysam kimse anlamaz. Örnek olarak ismini vermiyim oldukça tanınan bir gözlük satıcısına gözlüğümle gittim sorun varmış gibi bakmasını rica ettim adam kesinlikle anlamadı, replika garanti belgesini bile verdim o bile A+ olduğundan gayet güzel muamele gördüm ve çıktım dışarı :D

Emre Ekrem
26-08-2011, 10:31

aynen, Ankara bir garip ya ne getirdiysem sorun oldu.

iynn-RS
26-08-2011, 10:39
arkadaşlar ebay la ılgılı bı sorum olacak.yenı konu acmak ıstemedım.

bır urun almak için buy ıt now yaptım. adresı gırdım fakat telefonu bır turlu kabul etmedı.odeme kısmına gecemedım.

sonra baska bır ılandakı urunu aldım odemesını yaptım.

sımdı maıl gelıyor ılk almak ıstedıgım urun ıcın odeme yapmamı ıstıyorlar.

ne yapmam lazım.odeme yapmazsam ne olur?

negatıve feedback dısında bı yaptırım olurmu ve alacagım - puan ın bana alısverıslerde ne gıbı etkısı olur

arnawood omer
26-08-2011, 10:40
Rica ederim ama sorun şu ki alacağınız ürün bu 30-35 dolarlık A+ replikalardanda olabilir :D

Hatta şöyle bişey diyim kendime aldığım gözlüğü buraya orjinal diye satışa koysam kimse anlamaz. Örnek olarak ismini vermiyim oldukça tanınan bir gözlük satıcısına gözlüğümle gittim sorun varmış gibi bakmasını rica ettim adam kesinlikle anlamadı, replika garanti belgesini bile verdim o bile A+ olduğundan gayet güzel muamele gördüm ve çıktım dışarı :D

:D nerde bulabiliriz abim o replikaları içerde?

mstfcn28
26-08-2011, 10:41
Bence internettn gözlük alma derim gözlüğü deneyerek almak daha mantıklı derim.

Rockford
26-08-2011, 10:45

kızıl halen teror estiriyomu abi :) kabusum olmustu hatun

XoR
26-08-2011, 10:53
:D nerde bulabiliriz abim o replikaları içerde?

Ömer şöyle bir durum var Çin'de en azından benim gittiğim Shanghai'da devlet inanılmaz bir yaptırım uyguluyor ve bu tarz A+ replika ürünlerin piyasada bulunması oldukça zor. Ben gözlükleri korku filmi seti gibi yerlerden geçerek bildiğin gizli kapılar arkasından zar zor aldım.

İhracat yapıyorlar direkt olarak fabrikalardan ama Türkiyede bu ürünleri kimler getiriyor nerede satıyor bilmiyorum.

Tahtakale civarında büyük Hanlarda girip araştırmak lazım :D

TigeR
26-08-2011, 11:20
sakat iş ne geleceği belli olmaz belkide sahte 5 TLlik gözlük gelir iyi araştır :D internetten alışveriş tehlikeli iş