PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıstanbulda gezılecek yerler?

TünayK
26-08-2011, 13:49
bayram munasabetıyle hanımla ıstanbula gıdıyorum..nerelere gıdelım? agırlık avrupa yakası...

SOMEONESPECIAL
26-08-2011, 13:52
ÇEYREKLERİ DE GETİR :hahaha:

SekoLive
26-08-2011, 13:53
tünay hoşgeliyorsun,

galatakulesine cıkmanı öneririm zaman var ise :), yemek için kanat severseniz kanatcı haydarı es geçmeyin memnun kalırsınız :)

florya sahili güzeldir sosyal tesislerin oldugu orayıda gezebilirsiniz

aklıma geldikce yazarım telefonumu pm atıyorm kayboldugunda yada daraldıgında arayabilirsin.

106GTİ
26-08-2011, 13:53
İstanbul'da gezilecek yerler / - Hürriyet (http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=35378&p=6&rid=4369)

şöyle bir kaynak buldum :)

XoR
26-08-2011, 13:56
Bebek, Arnavutköy, Rumelihisarı boğazda yürüyüş gezisi için.

Ortaköyden her saat başı 1 saatlik boğaz turu var mutlaka yapın.

Galata kulesine çıkıp İstanbul'u seyredin

sultanahmette köfte ye

eminönünde balık ekmek ye

eminönünden karaköye yürü. galata köprüsünden

kapalı çarşı ve mısır çarşısını gez

kurukahveci mehmed efendiden kahve al.

Topkapı Sarayı, Dolmabahçe sarayı, Ayasofya müzesi, Kariye Camii ve Müzesi
Yerebatan Sarnıcı, Arkeoloji Müzesi,

ve Mutlaka Rahmi Koç sanayi müzesi arabalar için

Ulus parkı, Yıldız Sarayı sabah kahvaltısı ve yürüyüş için.

Ama benim bu aralar favori kahvaltı mekanım Karaköy Namlı Gurme :D

Buralarda olucam aramazsan denk geldiğimiz yerde rezil ederim :D

oguzhan999
26-08-2011, 13:56
istnbul"da yasamama rağmen pek yer bilmediğim için takipteyim :)

TünayK
26-08-2011, 13:57
ÇEYREKLERİ DE GETİR :hahaha:

:D:Dyanımda olucaklar abı

tünay hoşgeliyorsun,

galatakulesine cıkmanı öneririm zaman var ise :), yemek için kanat severseniz kanatcı haydarı es geçmeyin memnun kalırsınız :)

florya sahili güzeldir sosyal tesislerin oldugu orayıda gezebilirsiniz

aklıma geldikce yazarım telefonumu pm atıyorm kayboldugunda yada daraldıgında arayabilirsin.

ok tesekkurler..:)

Boost Up
26-08-2011, 13:58
baltalimanı-bebek arası sahilde KALE de sabahın çok erken saatlerınde 7-8 gibi kahvaltı yapmanızı şiddetle tavsiye ederim:)

Low-Rider
Zort noktayi koymus en guzel yerler oralar

Hanim olmasa sultangaziyi falan gezdirirdik:D

YavuzNaz
adalarada gidebilirsiniz diğer yerler zaten söylendi :)

SekoLive
26-08-2011, 14:00
anadolu yakasında çengelköyde çınaraltında güzel bi çay ve kahvaltı edebilrisinz simiti böreği meşhurdur bide salatalıklarını unutmayalım :D

üsküdar sahilinde kız kulesine karşı cay çekirdek olayları olabilir. :)

TünayK
26-08-2011, 14:01
Bebek, Arnavutköy, Rumelihisarı boğazda yürüyüş gezisi için.

Ortaköyden her saat başı 1 saatlik boğaz turu var mutlaka yapın.

Galata kulesine çıkıp İstanbul'u seyredin

sultanahmette köfte ye

eminönünde balık ekmek ye

eminönünden karaköye yürü. galata köprüsünden

kapalı çarşı ve mısır çarşısını gez

kurukahveci mehmed efendiden kahve al.

Topkapı Sarayı, Dolmabahçe sarayı, Ayasofya müzesi, Kariye Camii ve Müzesi
Yerebatan Sarnıcı, Arkeoloji Müzesi,

ve Mutlaka Rahmi Koç sanayi müzesi arabalar için

Ulus parkı, Yıldız Sarayı sabah kahvaltısı ve yürüyüş için.

Ama benim bu aralar favori kahvaltı mekanım Karaköy Namlı Gurme :D

Buralarda olucam aramazsan denk geldiğimiz yerde rezil ederim :D

hahahah tamam yawrum ama bız senle ıstanbulda bulusamıyoruzkı hıc:)cabaladık zamanında bılıyosun...musaıt oldugumda hemen arayacagım yawrum:)

XoR
26-08-2011, 14:02
baltalimanı-bebek arası sahilde KALE de sabahın çok erken saatlerınde 7-8 gibi kahvaltı yapmanızı şiddetle tavsiye ederim:)

Kale'ye değil kesinlikle Sade Kahve'ye gidin kale çok kötü bence.

Eğer menemen yemek isterseniz ki sanmıyorum eşin olacak yanında, tek gelsen her türlü ayılığı yapardık :D İstiklal Caddesi Swatch'ın sokağından giriyosun 20 mt ilerde solda Lades var. Türkiyenin en iyi menemencisidir :D

Türkiye'nin en iyi 10 menemencisi. | Genel Bilgiler - | gezikolik.com | "Gezmeyi sevenlerin buluşma noktası..." (http://www.gezikolik.com/tr/Genel_Bilgiler/Turkiye/Turkiye_nin_en_iyi_10_menemencisi__/e_7408.aspx)

Bebek'de abbas'da waffle yiyin.

Yöresel tadları seviyosanız Galata Kulesinin hemen karşısında Kivahan var fenalık yemekleri var :D

Yada sen tüm bunları boşver sık sık konuşalım ben senin o anki psikolojine göre yerler bulayım:D

TünayK
26-08-2011, 14:04

Eğer menemen yemek isterseniz ki sanmıyorum eşin olacak yanında, tek gelsen her türlü ayılığı yapardık :D İstiklal Caddesi Swatch'ın sokağından giriyosun 20 mt ilerde solda Lades var. Türkiyenin en iyi menemencisidir :D

Türkiye'nin en iyi 10 menemencisi. | Genel Bilgiler - | gezikolik.com | "Gezmeyi sevenlerin buluşma noktası..." (http://www.gezikolik.com/tr/Genel_Bilgiler/Turkiye/Turkiye_nin_en_iyi_10_menemencisi__/e_7408.aspx)

Yöresel tadları seviyosanız Galata Kulesinin hemen karşısında Kivahan var fenalık yemekleri var :D

Yada sen tüm bunları boşver sık sık konuşalım ben senin o anki psikolojine göre yerler bulayım:D

tamam yawru bı cıft daha olucak bızımle oylama yapar ne ıstedeıklerı ogrenır senden canlı destek alırım:)

oguzhan999
26-08-2011, 14:04
bide sanki böyle bi konu vardı simdi aradımda bulamadım :), istanbulda gidilecek mekanlar die sanırm

oguzhan999
26-08-2011, 14:05

sabah eyüp sultandan sonra , 7-8 gibi az kahvaltı yapmadık zamanında orda :) başarılı biyer

XoR
26-08-2011, 14:06
tamam yawru bı cıft daha olucak bızımle oylama yapar ne ıstedeıklerı ogrenır senden canlı destek alırım:)

Nerede kalacaksınız bi pm at ona göre ben lokasyonları ve mekanları belirleyip sana sağlıklı bir liste hazırlıyım.

1 senedir bu işe yapmadığım için bianda heves geldi, Istanbul programı yapayım sana :D

Boost Up
26-08-2011, 14:07
bide sanki böyle bi konu vardı simdi aradımda bulamadım :), istanbulda gidilecek mekanlar die sanırm

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/34342-istanbulda-tavsiye-edilebilir-cafe-mekanlar.html

dediğin bu kuvvetle ihtimal

TünayK
26-08-2011, 14:08
Nerede kalacaksınız bi pm at ona göre ben lokasyonları ve mekanları belirleyip sana sağlıklı bir liste hazırlıyım.

1 senedir bu işe yapmadığım için bianda heves geldi, Istanbul programı yapayım sana :D

you are PM'ed...

XoR
26-08-2011, 14:09
Olurda Kumkapı yapacak olursanız mutlaka haberim olsun Turist modeli olmayın esnaf fiyatı alırız :D

Piyem miyem gelmedi :D

SekoLive
26-08-2011, 14:10
miniatürkede gidebilirsinz tunay eğer dha önce gitmediyseniz güzel olacakdır sonrasında pierlotidede bi çay içebilrsinz manzarası idiyir. karagümrükde mola aşkı kültür parkınada gidebilrsiniz.

nargile severseniz tophaneyi unutmamak lazm :D

TünayK
26-08-2011, 14:11
Olurda Kumkapı yapacak olursanız mutlaka haberim olsun Turist modeli olmayın esnaf fiyatı alırız :D

Piyem miyem gelmedi :D

gelmesı lazım, mecıdıyekoyde olucam yawru:)

Berkan
26-08-2011, 14:16
Tünay Garipçe olabilir :) koray bey detay verir kanımca :P ahah

onursumer
26-08-2011, 14:17
bize yazıcak birşey kalmamış :D

ortakoyden itibaren boğaz ayrı bi dünya zaten şuan tamda mevsimi hava ne sıcak ne soğuk :)

XoR
26-08-2011, 14:20
Tünay Garipçe olabilir :) koray bey detay verir kanımca :P ahah

Garipçe değilde benim favorim burası,

UZUNYA BEACH RESTAURANT (http://www.uzunya.com/)

Özellikle kahvaltı için gidip sonrasında çimlerde yayılıp öğleden sonra deniz ürünleri keyfi yapmak harika oluyor :)

SekoLive
26-08-2011, 14:23
koray abi burada fiyatlar ne durumdadır :D güzelmiş

XoR
26-08-2011, 14:25
koray abi burada fiyatlar ne durumdadır :D güzelmiş

2 kişi karışık deniz ürünleri ve alkolsüz içecek 90 lira vermiştik.

Meze tarzında çok yemiştik balığa yer kalmamıştı

RCkid
26-08-2011, 14:27
istiklalde sabırtaşı diye bir yerde içli köfte ve mantı yemiştim çok iyiydi, manzarası da tüm istiklali görüyordu. beğenmiştim

XoR
26-08-2011, 14:31
istiklalde sabırtaşı diye bir yerde içli köfte ve mantı yemiştim çok iyiydi, manzarası da tüm istiklali görüyordu. beğenmiştim

Sabırtaşı Kebap, İçli Köfte ve Mantı Salonu (http://www.sabirtasi.com.tr/anasayfa.html)

Ali amca yıllarca içli köfteyi sokakta kar beyaz önlüğüyle sattı. Daha sonra zeki bir girişimci bu amcayı değerlendirdi ve onun adıyla restaurant'ı açtı. Yani aslında işin sırrı sokakta satılandan geliyor :D

Alıntı:

Ali bey 1936 doğumlu, Kahramanmaraş'lı. Maraşta 1987 yılında işleri bozulunca elinde avucunda ne varsa satarak altı çocukla İstanbul'a gelmiş. Çareler aramış, hayat arkadaşı Fatma Hanım ile kafa kafaya verip içli köfte yapmaya karar vermişler. İşte içli köftenin hikayesi böyle başlamış.
Bir evde bir kadın içli köfte yapmış, Ali Bey satmış, Çicek Pasajı'nda, kahvelerde...Şimdi Beyoğlu'ndan geçen herkes tanıyor onu. Sabırtaşı içli köftesi... O kadar beğenilmiş o kadar tutulmuşki Hilton ve Hyatt otelleri sipariş vermiş.
Ve nihayet Ali Bey, yıllarca İçli köfte sattığı İstiklal Caddesi'nde Taksim ve Tünel Manzaralı restaurantını açmış
Gelenekler ve ulusal değerler ancak sahip çıkılırsa yaşarlar. Ali Bey yılların yorgunluğu ve tecrübesi ile klasik Türk mutfağının doyulmaz lezzetlerini şimdi Sabırtaşı Kebap ile Sabırtaşı İçli Köfte ve Mantı salonunda sizlere sunuyor.

fastchild
26-08-2011, 14:33
2 kişi karışık deniz ürünleri ve alkolsüz içecek 90 lira vermiştik.

Meze tarzında çok yemiştik balığa yer kalmamıştı

abi istanbulda bilmediğin kenarda köşede mekan-semt kaldımı :D

XoR
26-08-2011, 14:34
abi istanbulda bilmediğin kenarda köşede mekan-semt kaldımı :D

10 sene işim gereği her deliğe girdim tabir-i caizse :)

Nerede ne yenir ne içilir nerede ne bulunur her şeyi bilirim. Ama son 1 senede açılan mekanlar hakkında hiç bilgim yok.

Concierge

lüks şehir otellerinde, otel müşterilerine uçak, tren, gemi, otobüs, konser, sinema biletleri ayarlayan; restoran , bar, gece kulübü rezervasyonlarını yaptıran; tur minibüsü ayarlayan; doğum günü, evlilik yıldönümleri için çeşitli sürprizler hazırlayan ve organize eden pratik zekalı olması ve en az bir yabancı dili bilmesi gereken ve ön büro departmanına dahil olan çalışanlara verilen ad.

senna
26-08-2011, 15:35

Nerede ne yenir ne içilir nerede ne bulunur her şeyi bilirim. Ama son 1 senede açılan mekanlar hakkında hiç bilgim yok.

Concierge

lüks şehir otellerinde, otel müşterilerine uçak, tren, gemi, otobüs, konser, sinema biletleri ayarlayan; restoran , bar, gece kulübü rezervasyonlarını yaptıran; tur minibüsü ayarlayan; doğum günü, evlilik yıldönümleri için çeşitli sürprizler hazırlayan ve organize eden pratik zekalı olması ve en az bir yabancı dili bilmesi gereken ve ön büro departmanına dahil olan çalışanlara verilen ad.

sen lazım olabilirsin adrese bolçi ateşliyorum:D

XoR
26-08-2011, 15:37
sen lazım olabilirsin adrese bolçi ateşliyorum:D

Annem getirdi bir koli artık sana ihtiyacım kalmadı :D

He bide Çin dönüşü ben bundan abandım biraz stoğa 400gr'lık tabletler halinde :D

Dün kaymaklı dondurmayı salata kasesine koydum altına bundan bi 4'lü kırdım fenalık oldu :D

http://www.dutyfreeshops.gr/files/products/resized/743323_1000x1000.jpg

senna
26-08-2011, 15:37
Annem getirdi bir koli artık sana ihtiyacım kalmadı :D

He bide Çin dönüşü ben bundan abandım biraz stoğa 400gr'lık tabletler halinde :D

http://www.dutyfreeshops.gr/files/products/resized/743323_1000x1000.jpg

olsun yinede lazımsın:D

şu tabletlerle değişebiliriz istersen:D

XoR
26-08-2011, 15:39
olsun yinede lazımsın:D

şu tabletlerle değişebiliriz istersen:D

Bakarız :p aylardır bi bolçi göremedik :D

mmustu
26-08-2011, 16:25
bolçi gönderecek 2 sene oldu :D inanma koray :D

senna
26-08-2011, 16:27

adresler gitti yeminle pm at adresi yarın göndermeye çalışıyım bayramda ye:D

mmustu
26-08-2011, 16:29
hahahha kasma kankaaa bak umut fakirin ekmeği sonra aç aç bekliyoruz gözlerimiz yollarda :D :D

senna
26-08-2011, 16:29
pm gönder adresi la :D birde neli istiyorsun valla gidip akşam alıcam foto çekicem:D

SekoLive
26-08-2011, 16:31
senna geçen tatile giderken varanın tesiste satılıyordu sırf imotep xor ve senin bolçi muhabbetinden gittim aldım birazda pahalıydı :D :D dehşet bişeymiş bu bolçi denen şey :D dönüşde bi kutu daha aldm :D

senna
26-08-2011, 16:32
senna geçen tatile giderken varanın tesiste satılıyordu sırf imotep xor ve senin bolçi muhabbetinden gittim aldım birazda pahalıydı :D :D dehşet bişeymiş bu bolçi denen şey :D dönüşde bi kutu daha aldm :D

afiyet olsun:D

mmustu
26-08-2011, 16:38
pm gönder adresi la :D birde neli istiyorsun valla gidip akşam alıcam foto çekicem:D

hahah nelisi var la bunun :D karışık paketi yok mu :D geçen bi dinlenme tesisinden aldım fındıklı garip bişeydi kafana göre işte kanka pm atıyom :D fotoyuda bekliyom :D

mmustu
26-08-2011, 16:39
ulen 3 kağıtçı pm at kanka diyo bide posta kutusu dolu :D :D

buraya yazıyorum

Gülbahar Mahallesi Güney Sokak Yaşar kaptan apartmanı kat/2 daire 9 Gülbağ Mecidiyeköy İSTANBUL :D :D

senna
26-08-2011, 16:40
hahah nelisi var la bunun :D karışık paketi yok mu :D geçen bi dinlenme tesisinden aldım fındıklı garip bişeydi kafana göre işte kanka pm atıyom :D fotoyuda bekliyom :D

gönder kutuyu temizledim dolmuş

fıstıklısı bademlisi fındıklısı falan vardı sanırım benim sevdiğimden gönderirim sana

MiaMi
26-08-2011, 16:45

Bebek bitmiş ya adamın altında 700 bin tl lik araba var kalkmış Dolce Locca mı ne resmen sokakta bira içiyorlar yazık.

Her gittiğimde iğreniyorum et pazarlarında.
Bence boğaz sadece sabahları güzel öğleden sonra durmayacaksın pek.

Tünay avrupa yakasındasın bizim taraflara gelirsende haber et güzel yerler var.
Köftesi olsun Beytisi olsun Kahvaltısı olsun :)

mmustu
26-08-2011, 16:46
bir üst mesajda yazdım dadlım :D senin sevdiğinden olsun D:

MiaMi
26-08-2011, 16:48

Concierge

Sefaköyde Hamsi tava yedinmi , Çağlayan balığı biliyonmu kaardeşim :)

Koray şaka bi yana mekan olarak çok güzel yerde çalıştın ordan vukaatsız nasıl çıktın ben hayret ediyorum :p

XoR
26-08-2011, 16:48
Bebek bitmiş ya adamın altında 700 bin tl lik araba var kalkmış Dolce Locca mı ne resmen sokakta bira içiyorlar yazık.

Her gittiğimde iğreniyorum et pazarlarında.
Bence boğaz sadece sabahları güzel öğleden sonra durmayacaksın pek.

Tünay avrupa yakasındasın bizim taraflara gelirsende haber et güzel yerler var.
Köftesi olsun Beytisi olsun Kahvaltısı olsun :)

Tünay,

Mayami'nin yanına gideceksen pasaportunu yanına al Mayami'den Yunanistan sınırı 10dk mesafede :hehe: :D :D

MiaMi
26-08-2011, 16:49
Tünay,

Mayami'nin yanına gideceksen pasaportunu yanına al Mayami'den Yunanistan sınırı 10dk mesafede :hehe: :D :D

:( Kanka zaten gözümde tütüyorsun yapma böyle :(

XoR
26-08-2011, 16:51
:( Kanka zaten gözümde tütüyorsun yapma böyle :(

Kankacım 4 eylül Akhisar demiştik ama yalan oldu, hal böyleyken Bayram'da ben bi organizasyon yapıcam görüşecez :)

fastchild
26-08-2011, 17:52

abii maltepede bir dükkan var depo gibi bir yer kocaman tabela ile bolçi yazıyor bi ara araştıracağım