PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Würth Pütür Bagaj içi Yalıtım Hk.

Ome_RS
02-09-2011, 15:42
Arkadaşlar 90model sedan EF aracımız var bunun bagaj içi yıllar yılı biraz pislenmiş ve paslanma başlangıçları olmus.hem bunun önune geçmek hemde temiz bir bagaj içine sahip olmak için bu ürünü kullanmayı düşünüyorum.
önce bagajı tel fırca ile fırçalıcam sonrasında paslanan yerlerin üzerine ince zımpara geçicem ardından komple bagajı silip temizledikten sonra bu ürünü kullanıcam.
ama öncesinde sprey boya kullanmam gerekirmi direk bunu kullanayımmı birde daha önce kullanan varsa nelere dikkat etmemiz gerekli 2 tüple komple bagajı havuzunu bitirebilirmiyim?

http://shop.wurth.com.tr/image/cache/00892-076-500x500.jpg

veya bunu kullansam daha verimli mu olur ama uygulaması nasıl bilmiyorum

http://shop.wurth.com.tr/image/cache/00893-075-500x500.jpg

Orhan
02-09-2011, 15:53
sanırım altında boya olması gerekiyor boyanıp sonra pütür atılması gerekli diye biliyorum

Ae86
02-09-2011, 16:11
Aslında fotoğraf koyarsan daha güzel olur daha iyi yol gösterebilirim.Tel fırça yerine pas durumuna göre ;

1-Eğer çok pas mevcut ise 80 zımpara al ama ıslak değil kuru zımpara.Bir güzel boyanın altına in pastan metali arındır.Sonra 150 ve 360 numaralı zımparalar ile geçiş yap işlemi bitir.

2-Eğer çok pas yok ise direk 120 ve 150 zımpara kullanıp 360 ile işlemi bitirebilirsin.,

3-Eğer saçın altından hafif delik görürsen ya saç kaynattır yada kendim yaparım dersen dayson meges ile delikleri geçici kapat kurumasını bekle.

4-Meges iyice kuruduktan sonra sikkens m600 tiner ile çıplak sacı sil.

5-Çıplak saça ilk önce saç astarı kuruduktan sonra 5+1 astar kullan.

6-5+1 astar kuruduktan sonra boyasını atıp işlemi bitirebilirsin.

Çürümesini bu şekilde uzun süre önlersin.Pütür bunlar haricince pek faydalı olmayacaktır.Hatta bu saydığım işlemlerden sonra würt mum sprey kullanırsan daha da paslanmasını önlersin.

ruudvan
02-09-2011, 16:14
kıckboxer malzeme alıcgn zaman yardımcı olur sana omer.slmımı sole

Schumi
02-09-2011, 16:32
Aracın görünmeyen bir kısmına yapılan sacdan akü kapı için nasıl bir uygulama yapsak? Direk pütür işe yaramaz mı ?

Ae86
02-09-2011, 18:00
Paslı sacı temzilemeden atarsan pek bir işe yaramaz.

Schumi
02-09-2011, 18:25
Paslı sacı temzilemeden atarsan pek bir işe yaramaz.

Sacda pas yok çünkü yeni sacdan sıfır yapıldı. Boya astar atmadan direk pütür atsak diyorum.

Ae86
02-09-2011, 18:46
Çıplak saca atmayın astar - boya - pütür tekrar pütür üstüne boya ile çok daha sağlıklı bir sonuç elde edersiniz.

Ome_RS
02-09-2011, 18:59
foto suan ekleyemem arac uzak ama ole cok pas yok hani stepneler bagajda dura dura hafif bi paslanır ya aynı o sekil kabarma delinme vs hiç yok bizim amacımız bagaj içi siyah ve temiz olsun hemde bagaj su alırsa paslanma yapmayı engellesin ***** hondalar bagaja su alıyor.
birde biz bagajda döşeme kullnmıcaz bagajı acında direk havuz görünücek o yuzden temiz ve siyah bi ortam istiyoruz anlatabilmişimdir umarım :)

Ae86
02-09-2011, 19:05
Ömer o zaman hafif bir zımpara ile astar-boya ve vernik uyguladınmı gayet temiz olur.İzmir de olsan yardım ederdim bende.

kickboxer
02-09-2011, 19:07
ilk resimdeki pütür ince olanı daha cok marjpıyl altlarına sıkıyolar dıgerı ıse kalın olanı
kalın olanı kullanman daha yararlı olur senın ıcın 1 tup yeterlı olur sanırım ama kalın kalın atıcam dıyosan 2 tüp al
pas konusuna gelıncede eger eger pas varsa güzelce temizleyip tinerle silip
würth pas donusturucu sür 3 4 saat bekle sonra 1 kat daha sür bi 3 4 saat daha bekle reaksiyon süreci bitenekadar sonrasında ınce bi zımparayla yüzeyi ufaktan temizle sonradan yapılmış(kaynak ek yerivarsa ) sadece ek yerlerine würth çinko sprey sik(perfect olanından olursa ıyı olur)
sonra würth pütür atarsın eger kesmezse würth ziftli kağıt tamamdır
soğuk galvenizleme olayları fln varda seni baya bi götürür bu yaptıkların
kapalı yerlerede würh mum sakarsın kenarlara köşelere tamamdır:D
bide standoxun zehirli astarı var sprey ıcınde tüpü var tek kullanımlık oda güzeldir onuda bi araştır derım

Ae86
02-09-2011, 19:13
ilk resimdeki pütür ince olanı daha cok marjpıyl altlarına sıkıyolar dıgerı ıse kalın olanı
kalın olanı kullanman daha yararlı olur senın ıcın 1 tup yeterlı olur sanırım ama kalın kalın atıcam dıyosan 2 tüp al
pas konusuna gelıncede eger eger pas varsa güzelce temizleyip tinerle silip
würth pas donusturucu sür 3 4 saat bekle sonra 1 kat daha sür bi 3 4 saat daha bekle reaksiyon süreci bitenekadar sonrasında ınce bi zımparayla yüzeyi ufaktan temizle sonradan yapılmış(kaynak ek yerivarsa ) sadece ek yerlerine würth çinko sprey sik(perfect olanından olursa ıyı olur)
sonra würth pütür atarsın eger kesmezse würth ziftli kağıt tamamdır
soğuk galvenizleme olayları fln varda seni baya bi götürür bu yaptıkların
kapalı yerlerede würh mum sakarsın kenarlara köşelere tamamdır:D
bide standoxun zehirli astarı var sprey ıcınde tüpü var tek kullanımlık oda güzeldir onuda bi araştır derım

Bu malzemeleri aldımı battı demektir :D Würth dövizdeki artıştan dolayı baya pahalanmış:(

Ome_RS
02-09-2011, 19:18
ya abi abartmayın muzelik arac yapmıyoruz arac sahibine kalsa ole kullncak ben biraz toplu güzel görünsün die boyarım senin bagaj içini dedim sonra ugrascaksam biraz da iyi olsun dedim yani işin fikir amacı 10tl ye 2 tüp siyah sprey alıp sıkmakla basladı ole yaglar ballar mumlara gerek yok buna ayırdıgımız butcede max 50tl :D

Ae86
02-09-2011, 19:20
O zaman sprey saç astarı + akçalı sprey boya ve zımpara işini görür.Bence pütüre gerek yok.

kickboxer
02-09-2011, 19:22
ya abi abartmayın muzelik arac yapmıyoruz arac sahibine kalsa ole kullncak ben biraz toplu güzel görünsün die boyarım senin bagaj içini dedim sonra ugrascaksam biraz da iyi olsun dedim yani işin fikir amacı 10tl ye 2 tüp siyah sprey alıp sıkmakla basladı ole yaglar ballar mumlara gerek yok buna ayırdıgımız butcede max 50tl :D

abi gızma yav:D bende yardım etmek istedim herkezi kendim gibi hasta zennettıgımden kusura bakma :D ozaman en güzeli zımparala ve pütür at tamamdır:D jilett:D

Bu malzemeleri aldımı battı demektir :D Würth dövizdeki artıştan dolayı baya pahalanmış:(

abi ben alalı 4 5 ay fln oluyo valla son fiyatları bilmiyorum doğrudur:D

Ome_RS
02-09-2011, 23:43
O zaman sprey saç astarı + akçalı sprey boya ve zımpara işini görür.Bence pütüre gerek yok.

tamamdır bana böyle sonuclar lazm :) zımpara astar sonrası boyamı pütür mü karar veremediğimiz nokta boya çizilir vs kötü durabilir acaba bu pütürlerin sağlamlıkları nasıl stepne flan koyunca kopmasın

abi gızma yav:D bende yardım etmek istedim herkezi kendim gibi hasta zennettıgımden kusura bakma :D ozaman en güzeli zımparala ve pütür at tamamdır:D jilett:D

yok estağfurullah ne kızması bende isterim basladımmı öyle birsey olsun ama arac sahibi kasmaya gerek yok diyor :)