PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kontratlı ıphone4 almak mantıklımı ?

devil_berk22
05-09-2011, 19:57
Uzun zamandır ıphone4 bakıyorum ancak almakla almamak arasındayım ıphone 5 gelicek dendi 4s gelicek dendi ancak kesin birşeyde yok ortada. Daha uzun surede yenisi gelmicek bu gıdısle bende bu yüzden artık bi ıphone almak istiyorum. Şimdi sorum, sızce aveadan veya vodafone dan kontratla almak mantıklımı ? genellıkle vodafone ıcı konusuyorum ama aveanında paket fıyatı daha uygun veyahut 3. bir seçenek olarak kontratsız nakıt almakmı daha mantıklı olabilir.

exvitermini
05-09-2011, 20:07
ben avea nın 99 tl kampanyasına dahilim.6 yıdır faturalı olarak avealıydım değiştirmeyi düşünmüyordum.dısarda 2000 tl vermek yerine hem 250 dk heryöne konusuorum hem 250 sms im var hemde 4 gb internetim cok da memnunum

zıpzıp
05-09-2011, 20:09
ben avea nın 99 tl kampanyasına dahilim.6 yıdır faturalı olarak avealıydım değiştirmeyi düşünmüyordum.dısarda 2000 tl vermek yerine hem 250 dk heryöne konusuorum hem 250 sms im var hemde 4 gb internetim cok da memnunum

bu kampanya devam etmektemi ?

exvitermini
05-09-2011, 20:21
30 eylülde sonmuş

Quantum
05-09-2011, 20:22
Vodafone un cep net paketi (100mb) ve 1gb lık paketi var iphone ile verilen.. Aralarında 10 tl var bildiğim kadarıyla.. 1gb lık paketi al alırsan.. Yeterse tabi..
Yetmediğinde 4gb lık bir internet paketi alamıyorsun vodafone da.. Neden diye sorma öyle.. Sözleşme o şekilde :) bitene kadar 7.2mbit hızda kullanıyorsun, 1gb bittikten sonra 96kb ile sınırsız.. Faturaya falan yansımıyor bu..

iPhone u evde modem olarak da kullanmak istiyorsan (evdeki interneti iptal edip), 1gb lık da yetmez.. O zaman Avea ya bakman gerek..

Ha iş alınır mı alınmaz mı konusuna gelirse de alınır.. iphone5 in ne zaman geleceği belli değil.. Geldi diyelim, iphone4 16gb fiyatları bile 1500 civarlarında iken iphone5 çok rahat 2000-2250 (peşin) aralığında olur. Onun da kontratlı bir şekilde satışa sunulması 2 ayı bulur..

Zaten iPhone4 ile 5 arasında donanım olarak 3gs ve 4 arasındaki fark kadar fark olmayacaktır.. Beklemiyorum.. Kamerası daha yüksek megapixel, işlemcisi A5 biraz tasarım, o kadar.. Zaten yazılım olarak aynı olacak.. ios5.. iPhone4 gayet başarılı.. 16gb lık gayet işini görür.. 32lik var bende bi ton şey (300app, 1000 civarı mp3, 500 üzeri foto vsvs)var yarısı bile dolu değil daha.. Bu işin sonu yok.. iphone5 ler kontratlı verilmeye başlandığında iphone4 de bulamayacaksın bu sefer piyasada.. 500-1000 TL arası daha fazla vereceksin..

devil_berk22
05-09-2011, 20:28
engin abi detaylı anlatımın için teşekkür ederim. peki birşey daha sormak istiyorum bende şuan avea hat yok alabilirmiyim ben yinede yoksa illa 6 aydır fatura ödeyen bir abonemi bulmam gerekiyor ?

onursumer
05-09-2011, 20:55
konuşuyorsan paketli almak mantıklı ama sadece telefon bedavaya gelsin diyorsan ayda konuşma masrafım 50tl yi geçmez diye düşünüyorsan hiç mantıklı değil

eskiden benimde faturalım düşüktü ama şuan iş vs yoğunluk nedeniyle çoğu zaman faturalarım 200tl leri buluyordu turkcell platinium paketi ile aldım birtane

şuan ayda 160 oduyorum

500dk heryone 500mesaj her yone 4gb internet paketi var ek olarak 2500mesaj turkcellliler ve 250 mesaj her yone ek paketim var :) 5tl de yanılmıyorsam ibb trafik için yazıyorlar :D

edit

bu arada almışken vodafoneden htc veya turkceldende galaxy s2 den başka telefon almayın :)

mgnPower
05-09-2011, 21:00
esim ve ben vodafone kampanyasindan aldik. her ikiside 16gb. ben gecen sene aralikda aldim esimede bir iki ay kadar oldu alali. aylik 110 lira oduyoruz kisi basina. cok rahat rahat yetiyor. vodem kullaniyordu esim daha once kasimda taahhutu bitiyor ve iptal edicez cunku ayfonu modem olarak kullanarak fazla bile geliyor cogu zaman. evde zaten sinirsiz fiber var uygulama yuklemelerini updateleri evdeyken yapiyoruz rahat rahat disaridada fazlasiyla yeterli oluyor bizim icin. bence kesinlikle kontratli al derim. birinisi cihaz garanti kapsaminda ikincisi bizim her yone 1000 dakika ve cep net paketi icinde kullandikca telefon kendini amorti ediyor. bu arada benimki garantiye gitti. bekliyoruz bakalim kulaklikda sorun oldu bir anda. degisim cikti yenisinin gelmesini bekliyorum. tum parayi bir anda baglamak cok mantikli gelmiyor bana nedense.

Selman
05-09-2011, 21:03
Ben turkcell kamuluyum. Geçen gün sordum nasıl alabilirim diye.

Ayda 99 lira ödücem+ 45 tl kendi tarifem sadece 1gb internet dahil başka hiç bişey yok kendi tarifemden devam edicem. Banada pek cazip gelmedi bu.

mr.korhan
05-09-2011, 21:47
bende vodafonedan almıştım, aylık paketimize +65 tl +7tl 100mb kadar 3g , daha sonra edge hızına düşen internetle birlikte, paketim 35 tl idi +65 tl + 7 tl , aylık totalde 110 lira * 18 ayda almıştım, kısa hesapla cihaz 1560 liraya geliyordu 2010 sonunda almıştım, bence en avantajlı cihazı vodafone veriyor , özellikle wildfire kampanyası aylık 5 liradan 24 ayda 120 liraya bedavaya geliyor.tabi o kampanya için 55 liralık pakette olmak gerekli, bizim firma hatlarının tamamı bu pakette olduğu için 5-10 tane cihaz siparişi verdik.

OnurD.
05-09-2011, 22:01

+1 Bende bu tarifedeyim. Gayette memnunum.

6 aylık abone olmaya gerek yok ilk 12ayı direk karttan çektirdiğin(12taksit) taktirde.

Avea kampanyasına gelince artık iphone yok ellerinde. Tarifeye geçmek gibi bir yanlışlık yapmayın veremiyorlar telefonu. Arkadaşıma daha ağustos başında alıcaktık kalmamıştı distribütörde bile.

devil_berk22
05-09-2011, 22:19
yarın avea ve vodafone tarifelerine bakıcam şuanda kullandığım hattım vodafone olduğu için esas öncelik onda ancak hangisi mantıklı gelirse ona alıcam ama aveanın elinde cihaz yoksa zaten mecbur vodafone alıcam

Dağhan
05-09-2011, 23:53
Mantıklı.Ekim ayında 32gb lık aldım 105tl/ay ödüyorum üstünde 29tlye genç tarifem var gayet memnunum :)

Ozan.E
06-09-2011, 00:01
benim hattım turkcell şuanda ip4 bende düşünüyorum ancak hattım kontürlü.Vodafone kampanyasıyla telefon 1500 1600 civarınamı gelecek.Faturalı hatta geçmem lazım tercihimi vdf'dan yanamı kullanmam lazım ? bu konu hakkında bilgi verebilecek biri varmı ?

exvitermini
06-09-2011, 01:21
+1 Bende bu tarifedeyim. Gayette memnunum.

6 aylık abone olmaya gerek yok ilk 12ayı direk karttan çektirdiğin(12taksit) taktirde.

Avea kampanyasına gelince artık iphone yok ellerinde. Tarifeye geçmek gibi bir yanlışlık yapmayın veremiyorlar telefonu. Arkadaşıma daha ağustos başında alıcaktık kalmamıştı distribütörde bile.

aynen bunu yazmayı unutmuşum :) ben alırken elinde baya vardı :) hatta beyaz istersen 4 gün içinde getirebilirim demişti bana (3 hafta öncesi ) eski calıstıgım yer oldugu içinmi dedi yoksa yapabildigi içinmi bilmiyorum :):):)

onursumer
06-09-2011, 01:58
yarın avea ve vodafone tarifelerine bakıcam şuanda kullandığım hattım vodafone olduğu için esas öncelik onda ancak hangisi mantıklı gelirse ona alıcam ama aveanın elinde cihaz yoksa zaten mecbur vodafone alıcam

vodafone den alıyorsan htc sensation den başka telefon alma kontratlı alıyorsun değsin aldığına :D

OnurD.
06-09-2011, 06:30
aynen bunu yazmayı unutmuşum :) ben alırken elinde baya vardı :) hatta beyaz istersen 4 gün içinde getirebilirim demişti bana (3 hafta öncesi ) eski calıstıgım yer oldugu içinmi dedi yoksa yapabildigi içinmi bilmiyorum :):):)

Evet normalde distributorun beyaz getirmedigini soyluyorlar hep ama benimde bi arkadasim 1-2gun sure verirsen ayarlariz demisti.

Suan hicbiri yok ya :D

Ludacris
06-09-2011, 07:01
Evet normalde distributorun beyaz getirmedigini soyluyorlar hep ama benimde bi arkadasim 1-2gun sure verirsen ayarlariz demisti.

Suan hicbiri yok ya :D

Hala beyaz ip4 ariyosan vereyim :)
Sanirim bayan icin ariyodun pempe bumperde hediyem olsun

zıpzıp
06-09-2011, 07:09
turkcell'den almayı düşünüyorum ama bugün bi gidiyim bakıyım

OnurD.
06-09-2011, 07:39
Hala beyaz ip4 ariyosan vereyim :)
Sanirim bayan icin ariyodun pempe bumperde hediyem olsun

Kiz kardesime alicaz beyaz. Israrimdan dolayi beklemede simdilik. Sifir istiyordu ama sorayim yinede. Ilanini gormustum zaten :)

devil_berk22
10-09-2011, 05:47
vodafone dan kontratlı alamadım 6 ay faturalı hattımın olması gerekiyormuş malesef parayla almak zorunda kalıcam sıfır garantili 16gb olanların fiyatları nedir acaba Turkcelle sordum suan yok fiyatta veremeyiz dediler biryerde 2bin tl dedi çok geldi açıkcası