PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba satmak ne zor iş arkadaş

Mivec_4G63
05-09-2011, 21:45
Arabayı sattığım kişi devamlı fiyat kırmaya çalışıyor 2000 model ek sedanı 14.000 e verdik. Sağ çamurluk kaput değişik harici boyasız. Ufak bir kazası vardı. Yok kırmızı anahtar var mı, yedek anahtar var mı. Arabanın dosyaları da lazım bana, bu nedir arkadaş 0 araba mı alıyoruz. Araçla ufak çaplı bir arıza yaşamış , 1000 km önce trigeri değiştirdim, dediğine göre ustam tam sıkmamış vidaları mil kasnak bişeyler ded. 400 lira masraf çıkmış. Ben 1000 km kullandım sen alınca neden böyle birşey oldu beni arayıp böyle böyle diyor. Noter satışında parayı sen ver falan dedi ne yapayım verip kurtulucam. Bundan sonrada 2. el arabayı 0 araba alacağım yere 2bin altına veririm kafam ağrımaz. Telefonumu değiştircem o derece.

Selman
05-09-2011, 21:47
Noter satışında derken. Aracın satışını vermedinizmi daha?

powERS
05-09-2011, 21:51
aracın satısını vermedıysen cek bı hafta altından aklı basına gelsın. ayrıca neden 1000km kullanıpta sen deyken bısey olmuyoda o alınca oluyo. hıc kulak asma.arabayı da almak ıstıyosa ustune catır catır odesın. sen nıye sıkıyosunkı canını?

kımbılır arabayı nasıl zorladıda arıza yaptı arac.

duzgun kullansa da olsa o sekılde sen kullanırkende olurdu. yanlısmıyım ?

orkuteren
05-09-2011, 22:01
anlattıkların çok can sıkıcı şeyler ama noter satışsızda araba teslim edilmezki bu devirde

DetailEF
05-09-2011, 22:01
Arabayı satarken, para bir yana satış bir yana prensibim vardır. Hiç bir zaman bunun tersini yapmadım vadeli araçta vermedim. Çek altından aracı sendeyse satışı, çalındı de bişey de yakalama kararı çıksın küt diye tutarlar merak etme ispatlayamayacaksa yap bunu sonra paşa paşa gelir ;)

SekoLive
05-09-2011, 22:11
14e ek sedan nerede verilmiş ki :) okadar aradım bulamadım. keşke denk gelseymisiz :)

gökan
05-09-2011, 22:11
aracı sattysan yuzsefer arasa neolur senmı bozdun arabayı

onursumer
05-09-2011, 22:16
satışı yapmadan teslim mi ettinizki ?

eğer satışı yapmadıysanız alın arabayı vermeyin satışı :)

sinan-s
05-09-2011, 22:21
Ne tuhaf yaa..Satışı verdiıysen zaten gei dönüşü yok boşver gitsin..

Ome_RS
05-09-2011, 22:26
sen o aracı bana satsana 14e :D

Mivec_4G63
05-09-2011, 23:01
Aracı sattım satış protokolü yaptık. Parayı teslim aldım noterden satış kaldı yarın onu da yapıp sıyrılıcam bu iş çok canımı sıktı

Mivec_4G63
05-09-2011, 23:03
Arabayı isteyenler araç otomatikti :) hayır o değil 4 lastik yeni triger , bütün filtreler değişti, orta ss değişti , alt takım yenilendi sıfır akü takıldı daha ne yapayım ben

Mivec_4G63
05-09-2011, 23:05
aracın satısını vermedıysen cek bı hafta altından aklı basına gelsın. ayrıca neden 1000km kullanıpta sen deyken bısey olmuyoda o alınca oluyo. hıc kulak asma.arabayı da almak ıstıyosa ustune catır catır odesın. sen nıye sıkıyosunkı canını?

Ruhsat hala benım uzerıme kayıtlı , trafik cezası, ölüm vb şeylerde beni bulacak o nedenle devri yapayım parası neyse verıcem artık

edit: bu devir işlemi yaklaşık ne kadar tutar acaba

emp:)
05-09-2011, 23:05
Kaç defa araba aldık hep noter masrafını çektik, öyle şeymi olur alan öder işine gelmiyorsa almasın.

Burak E.
05-09-2011, 23:24
noter masrafı olarak 70 lira bi para veriyorsun o kdar diye biliyorum ben

Osman Bahadır
05-09-2011, 23:29
Noter masrafının seninle ne alakası var?

Alıyorsa, masrafı ödesin alsın noterden arabayı. Almıyorsa çek al altından. Protokolün hiçbir hükmü yok. Parasını isterse de günlük kira kes.

Ayıp ya... Sıfır araba mı alıyorsun... Lastik patlasa seni arayacak utanmasa...

powERS
05-09-2011, 23:31
Ruhsat hala benım uzerıme kayıtlı , trafik cezası, ölüm vb şeylerde beni bulacak o nedenle devri yapayım parası neyse verıcem artık

edit: bu devir işlemi yaklaşık ne kadar tutar acaba

henuz bırsey yoksa. zorla gıtsın ya. mesela ara sımdı polısı aracım calınmıs de. kapatsınlar arabayı aradıgındada ıstıyosan yarın gel notere yap ıslem lerı dersın gecer gıder. ole sacmalıkmı olur. herkes araba alıp araba satıyo ben daha bu gune kadar gormedım araba satanın noter ıslemını yaptırmasını.

plaka degısırse 130 kusur yada 160 kusur olması lazım.
plaka degısmezse 60 yada 70...

deniz06
05-09-2011, 23:35
o yüzden al gülüm ver gülüm yapacaksın noterde ,,,kafam agrımasın diyosan

slowmotion
05-09-2011, 23:38
benim kulağıma küpe oldu. expertiz raporu yaptırmadan araç satmıyorum. ayrıca 1tl bile eksik olsa satıştan vazgeçiyorum. herkese tavsiye ederim. kafa ağrımıyor. geçmiş olsun millet ufakçı olmuş, alemin cini kendileri olmuş...

Utku
06-09-2011, 10:55
Arabaya gelir bakar yakınsa ustasınada götürürz müsayet olduğumuz güne anlaşır notere gider paramı sayır imzayı atar ona teslim ederim protokolmuş satış almamaymış çok sıkıntılı işler çok kötü örneği görüldü keşke böyle yapmasaymışsın yerinde olsam alırım altından hiç çekinicek bişey yok :)

CorsaGSI
06-09-2011, 12:06

Yanlışsınız, o milin sıyırması zorlamakla alakası olan birşey değil.

svtec
06-09-2011, 12:19
parayı bozmadıysan al aracını geri bence öle adama satıcana al evinin öününde çürünsün çirkef ve şirret anlayışsız insanlardan nefret ediyorum.. sanki ilk araba alan o adam pimpiriklimolur dikkatli bir adam olur anlarım gider bakar baktırır ama böle cart diye alıp sonra şu oldu bu oldu diye konuşursa çirkef oluyor işte :D ölesine hiç söz vermicen ver arkadaş arabamı al paranı güle güle pzevenklere bak yaa paran kıymetli ise git sıfır al .avat ikinci el araba bu kumar niyetine.. diyicen ikinci el alıpta sıfır masrafla kullanan insan bir elin parmakları kadar anca vardır..

Mivec_4G63
06-09-2011, 12:35
öyle tabi ancak bir daha 2. el araba satım işine girmem, heleki internetten...

powERS
06-09-2011, 21:49
Yanlışsınız, o milin sıyırması zorlamakla alakası olan birşey değil.
ama 1000 km az bır yol degıl o aralıkta bozulmamısta neden sımdı bozulmus? denk mı gelmıs dıyorsunuz ?

UtkuG
06-09-2011, 22:15
Böyle aptallar insanı belaya sokar ya sadece noter satışı 70-100 tl arasında biseydi galiba

Numan
07-09-2011, 00:05
trafıge gidip arabayı baglattır adama söyle almazsa üstüne araba bende kalır hesabı zaten alır üstüne korkudan,korkut sonrada değiştir numaranı yolla gitsin

Pug
07-09-2011, 00:28
bir cok arkadasin dedigi kardes cek altindan akli basina gelsin .. ben arabami verdim canimi yakti son 1 miktari geciktirdi cok beddua ettim birak 1000 km 500 km olmadan 2.500 tl lik masraf cikti parami aldim 2500 tl lik senedide bendeydi arabada benim uzerimeydi dusun cekinmedim tehtid ettim ses cikaramadi disini goztermezsen tepene binmeye kalkar ..

svtec
07-09-2011, 00:34
nerde o herif ya :D gidip kafasını gözünü kıralım :) arabayıda alalım parayıda itneden...

Mutu
07-09-2011, 00:38
nerde o herif ya :D gidip kafasını gözünü kıralım :) arabayıda alalım parayıda itneden...

Şiddete yönlendirme ban sebebi olsa uzun bi tatile çıkardın abi :D

@yüzaltı

Herkes aracı alınca kurban keser, bence sen aracı satabilince kes o kurbanı :)

svtec
07-09-2011, 00:48
şakası bir yana o kadar araba alıp sattım şimdi ben alırken baktırırım kendimde bakarım aldıktan sonra bişeyler çıksa satan değil bakan ustaya çemkiririm kendime kızarım eğer satan kusurunu bilerek bana sattıysa Allaha havale ederim.. diyer türlü aracı al yok şu çıktı yok böle oldu olmaz ... arkadaş haklı bu konuda adam kaşınıyor kardeşim sen parasını verdikten sonra her sorumluluğu aldın demektir demekki noter olmasa kimse bişi alıp satamıcak... kimse kimseye güvenmicek kan gövdeyi götürcek demektir.. onun için noter satışı olmadan para dahi alsanız aracı vermeyin..derim ben..