PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik durumu hk.

TolgaEsentepe
07-09-2011, 00:21
internetten askerliğimin tecilini öğrenebileceğim bir site varmıdır acaba ? ben bu zamana kadar okuldan tecil ettim.. sanırım 2 yıl mazeretsiz tecil hakkı varmış, bu hakka sahipmiyim şu an ben ? Tecilim bittiyse askerlik şubesine gitsem bişey olurmu ?
K.

Burak E.
07-09-2011, 00:24
arkadaşım işe girmek için askerlik subesine gittiginde 2013 kadar tecilli görnüyordu ve bu sene okulu bitti bende yarın gidicem sütlücedeki askeri subesine şubeye gidince bişi oldugunu sanmıyorum ben sadece işe giriş için evrak alıcam bi problem olmaz bi baktırmak gerek subeden

Ferhat
07-09-2011, 00:24
Mazertsız tecıl hakkında bı bılgım yok ama askerlk subesnden bılgı alabılrsın ıstedgn gbı..

Tunç
07-09-2011, 00:26
bitti diyip almasınlar hemen bence tehlıkelı

Burak E.
07-09-2011, 00:31
iş için tecil belgesi için gittiginizde tecilin yok derlerse hemen alma gibi bi durum yok die biliyorum genede bi araştırılmalı

Mr.K
07-09-2011, 00:34
netten bakılmıyo mu bu meret ? iilla şubeye mı gıtmek lazım ?

Tunç
07-09-2011, 00:35
netten bakılmıyo mu bu meret ? iilla şubeye mı gıtmek lazım ?

kanka netten bakıncada ıp den bulmasınlar :D

Mr.K
07-09-2011, 00:38
kanka netten bakıncada ıp den bulmasınlar :D

:hehe: :D ben yarın bir telefon açiyim ya :)

mertk
07-09-2011, 00:40
Abimde en son bi sordurim demisti tecili baktik yaylalar yaylalar Agri Habur:) aldilar hemen aman dikkat:) tanidik varsa sokun araya bence

Mutu
07-09-2011, 00:41
Benim de bu konuda sorum olacaktı, takipteyim. :) Şubeye gitmek gerekmiyordur umarım Bolu'da benim belgeler :D

krm
07-09-2011, 00:41
Vay baskan sira sana mi geldi ya :) ben oraya gelmeden gitme sakin kizilay meydani bizi bekler :)

Mr.K
07-09-2011, 00:42
Abimde en son bi sordurim demisti tecili baktik yaylalar yaylalar Agri Habur:) aldilar hemen aman dikkat:) tanidik varsa sokun araya bence

mert gerilim verme :D

mertk
07-09-2011, 00:52
Ahahah onur pm attim sana :) hele abim kiz arkadasiyla gitmisti subeye:) hala gulerek anlatirlar

ProdriveSTI
07-09-2011, 00:53
Ben 2006'da ilk muayenemi oldum 2008'de tekrar muayene kağıdı geldi yoklama kaçağı sayılıyosunuz diye,benim g*t tutuşmaya başladı tabi :D sonra okuduğuma dair belgeyi götürdüm. Allah'tan tecil ettiler gene :D

Okuyorsan eğer öğrenci belgesi alıp askeriyeye götür.

Tunç
07-09-2011, 00:53
bence hiç sormayın benımde ondan sıkıntım var belkı unutmuşlardır ben hatırlatmıyım :D sonra uyanacaklar kapıya dayanacaklar :D

mertk
07-09-2011, 00:56
Eve 2 kere polis gelmisti zaten :) her ay geliyordu , sonuncuda abim kasinmis tabi. Direk aldilar yani eve falan donmedi bile :)

CRUEL
07-09-2011, 00:57
bu zamana kadar sürekli okuldan dolayı tecil ettiysen ki buna tecil denmiyor uzatma deniyor askerliğini uzatmşsn sen şimdiye kadar. tecil hakkı kullanmadıysan 2yıllık hakkın var.

sanctuary35
07-09-2011, 01:02
4 yıllık fakülte bitirdiysen bu sene 31 ekime kadar ya tecil ettirmen lasm 2 yıl daha yada alın beni askere demen lasım karar senin :D

Mr.K
07-09-2011, 01:06
3sene okuldan 2 senede calısarak y.dısında tecıl ettım ben

sımdı hıc tecıl etmesem bıle o 2yıl devam edıyo mu yanı ? onu sorıyım ??

en son tecılım eylul xx 'dıye hatırlıyorum ama kac x onu hatırlamıyorum :D

gökan
07-09-2011, 01:08
komsunun oglunu alıp goturmusler gecen saka gıbı hemde evden:D

emresener
07-09-2011, 01:10
mezunıyetten sonra okul bi sene tecil yapar. 2.senesini kendın muayeneye girip tecil ettirmen gerekir aksi durumda YOKLAMA KACAĞI olursun. onda da bi sorun olmaz tecil vaktin 2mezunıyet tarihinden itibaren 2 yıldır

@ 2yıl sonrası için bol sanş bakaya kalma durumu sakat. 31ekimden sonra benımde tecil bitio hayırlısı ile yolcu yolunda gerek :d

TolgaEsentepe
07-09-2011, 01:12
Vay baskan sira sana mi geldi ya :) ben oraya gelmeden gitme sakin kizilay meydani bizi bekler :)

benlik bişey yok olm sıkıntısı olan kendini belli ediyo zaten :D

grkm
07-09-2011, 01:14
Oncelikle dogum tarihiniz kac ?

Askerlik garip birşey gitmnek istemezsiniz hemen alma çalışmaları başlar, bozdurup gidiyorum dersiniz en az 6ay bakaya vermezler :)

Lise diplomanla alabildigin 2 senen var. 4yıllık fakulteye kayıtlıysan iki kere ustuste kalmadan sınıf geçtiğin takdirde her dönem tecilin olacaktır. Acikogretimde kalmış olsan bile bakaya dönemin gelmedigi surece ogrencilik iptaliyle 2 yıl tecil alma hakkın doguyor ve tekrar fakulteye yazılabilme hakkında oluyor tabi :)

kısacası 29 yaşına kadar askerligi yasal yollardan cesitli sebeplerle ertelemen mumkun fakat bunun dogum tarihin ve kullandıgın tecillerle cok alakası mevcut.

hasan çağri
07-09-2011, 01:22
Tecil durumunuza e-devlet kapisindan bakabilirsiniz. Benimde kasimda bitiyo yuksek lisans sonuclarini bekliyorum yoksa nisana kadar balaya kalicam is sebebi ile

SekoLive
07-09-2011, 08:25
yaw arkadaş bu sorun bizdede var.
2 yıllık bitirdim aöf ye yazılmak için askerlik tecil belgesi istiyorlar. ben liseden sonra 2 yl ertelettm sonra aöf yazıldım bitmiyordu askere gidicem anda örgün üni kazandım gidip aöf kaydımı sildirdim 1 yıl daha tecil hakkı verdiler o tecille gidip üniye kayıt oldum suan 2 yıllıgıda bitirdim yaş 25 napmak gerekli bu belgeyi almak için? yada belgeyi alma şanımız varmıdır? bilen birileri yardımcı olursa cok sevinirim :)

!KO
07-09-2011, 08:28
telefonla halledin bence nolur nolmaz :D

tecil bittiyse kagıt yolluyolardı sanırım eve bana gelmıstı

hasan çağri
07-09-2011, 08:30
yaw arkadaş bu sorun bizdede var.
2 yıllık bitirdim aöf ye yazılmak için askerlik tecil belgesi istiyorlar. ben liseden sonra 2 yl ertelettm sonra aöf yazıldım bitmiyordu askere gidicem anda örgün üni kazandım gidip aöf kaydımı sildirdim 1 yıl daha tecil hakkı verdiler o tecille gidip üniye kayıt oldum suan 2 yıllıgıda bitirdim yaş 25 napmak gerekli bu belgeyi almak için? yada belgeyi alma şanımız varmıdır? bilen birileri yardımcı olursa cok sevinirim :)

Serkan ben geçen gün gittim 2. üniversite olarak okuyacaksan tecil hakkı vermiyorlar. o askerlik durum belgesini de 29 yaşının üstünde olanlar için istiyorlar.

Yani sen 25 yaşında olduğun için gerekli değil. Ama 2yıllık okulu 4 yıla tamamlamak için değil de 2. bölüm olarak okuyacaksan tecil hakkı yok.

SekoLive
07-09-2011, 08:33
Serkan ben geçen gün gittim 2. üniversite olarak okuyacaksan tecil hakkı vermiyorlar. o askerlik durum belgesini de 29 yaşının üstünde olanlar için istiyorlar.

Yani sen 25 yaşında olduğun için gerekli değil. Ama 2yıllık okulu 4 yıla tamamlamak için değil de 2. bölüm olarak okuyacaksan tecil hakkı yok.

3-4 yapıcam sanrım 2. üni olmuyor. yani hasan benden yana sıkıntı varmı yokmu kafam çalsmadı :D

Oldschool
07-09-2011, 08:37
askerlik subesinde tecilini bozdurmaya gidiyosun oradaki calışan zaten soruyor 2 sene daha tecil hakkın var kullanmak istiyormusun diye kullanıcam dersin ozman muayene olup 2 sene sonraki yoklamanı bekliyosn

SekoLive
07-09-2011, 08:46
askerlik subesinde tecilini bozdurmaya gidiyosun oradaki calışan zaten soruyor 2 sene daha tecil hakkın var kullanmak istiyormusun diye kullanıcam dersin ozman muayene olup 2 sene sonraki yoklamanı bekliyosn

aynısını 3yıl önce üniye kayıt sırasında yaptım adam sen neredesin seni bekliyoruz biz dedi :D allahdan iyi birisiydi git aöf den kayııt sildir gel dedi bu sekilde gelirsen 3 gün sonra askersin demişti aynısını bidaha yaşamak istemem :)

ulasoztas1
07-09-2011, 09:06
okulun bittiği kafta eve kağıt gelmişti (nasıl bir istiparat varsa :D) diplomayla şubeye gidip 2 yıl tecil ettirmiştim, şimdi dgs ile tekrar okuyorum okul tecil etmiştir inş. sakata gelmeyelim :)

onursumer
07-09-2011, 10:44
açıkoğretim kaydı varsa zaten tecil bitmeden sildirip 1 sene daha tecil alabiliyorsunuz

aldığınz tecil ile yeniden kayıt olup 2 sene daha tecil alabiliyorsunuz aynı bolume kayıt olmamak şartıyla tabikide

yani aslında yasal yoldan iş güç vs askere gitmek istemezseniz uzabilicek şeyler var basitçene

ben kaçtır askere gitmeye niyetlenip vazgeçiyorum aof sayesinde tecil ediyorum hep şimdi gene bi niyetim var ama kararsız kaldım kayıt sildirip tecil ettirebilirim :D

cess
07-09-2011, 11:02
Ben şubedeki bayana sorduğumda mezuniyet tarihinden itibaren 3 ay içerisinde tecil ettirmeniz gerekiyor denmişti..
O sebeple yarın tecil ettirmeye gidiyorum,zira tecil için son 3 günüm kaldı

SekoLive
07-09-2011, 11:04
Ben şubedeki bayana sorduğumda mezuniyet tarihinden itibaren 3 ay içerisinde tecil ettirmeniz gerekiyor denmişti..
O sebeple yarın tecil ettirmeye gidiyorum,zira tecil için son 3 günüm kaldı

cess şubeye gittiğinde bizim yukarıda yazdıgımz durumuda sorma şansın varmı

rodya
07-09-2011, 11:06
Tecilinizin bitme ihtimali varsa sakın kendiniz gitmeyin.
Yaşı geçkin bi öğrenciye şubeye gidip kontrol etmesini söylemiştim. adam 1 yıl sonra geldi asker selamıyla. direk almışlar askere "ben okuyomm abi yaaae" demesine rağmen :)

Bunun dışında geç habersiz vs geç gittiğinizde dava açılıyor. O yüzden zamanında birini gönderip ögrenmek lazım durumu

34tb9544
07-09-2011, 11:07
Askerlik şubesine Gitme ben gecen gittim kacaksın dediler göte geliyodum tanıdık olmazsa en iyisi telefon et ben su an açık öğretim ogrencisiyim aftan yararlanip yazıldım okuyorum ama aynı anda kacak gözüküyorum gerisini sen hesap et neler olur :)

Selman
07-09-2011, 11:11
Benimde askerlik durumu sakat yıllardır:D

Açıköğretime direk 3.sınıftan başladım. 3. sınıfı 3 senede geçtim. 1 sene kaçak dolaştım. 4 . sınıfa geçtikten sonra polis falan gelmedi eve. Bu sene gene kaldım 4.sınıfta galiba gene kaçak gezicem gidipte askeriyeye durumumu soramadım. Bugüne kadarda daha hiç muayene olmadım:D

CorsaGSI
07-09-2011, 11:34
internetten askerliğimin tecilini öğrenebileceğim bir site varmıdır acaba ? ben bu zamana kadar okuldan tecil ettim.. sanırım 2 yıl mazeretsiz tecil hakkı varmış, bu hakka sahipmiyim şu an ben ? Tecilim bittiyse askerlik şubesine gitsem bişey olurmu ?
K.

Eğer siz kendiniz hiç tecil ettirmediyseniz, en son mezun/terk oldugunuzdan sonra mazeretsiz 2 yıl tecil hakkınız var. Bu tecil için şubeye gitmeniz gerekiyor.

Açık öğretim okuyordum ilk ve ikinci sene hiç sınava girmedim, açık öğretimde 2 sene üst üste kalırsanız tecil düşer, son sınava girmeden önce terk kağıdı aldım, 2 sene tecil ettirdim,

Şu anda başka bir üniversitede okuyorum tecilimi yapıyorlar, okul bitsin yada terk edeyim atılmadığım sürece +2 sene daha tecil hakkım bulunuyor :)

Umarım açıklayıcı olmusumdur

SekoLive
07-09-2011, 11:37
Eğer siz kendiniz hiç tecil ettirmediyseniz, en son mezun/terk oldugunuzdan sonra mazeretsiz 2 yıl tecil hakkınız var. Bu tecil için şubeye gitmeniz gerekiyor.

Açık öğretim okuyordum ilk ve ikinci sene hiç sınava girmedim, açık öğretimde 2 sene üst üste kalırsanız tecil düşer, son sınava girmeden önce terk kağıdı aldım, 2 sene tecil ettirdim,

Şu anda başka bir üniversitede okuyorum tecilimi yapıyorlar, okul bitsin yada terk edeyim atılmadığım sürece +2 sene daha tecil hakkım bulunuyor :)

Umarım açıklayıcı olmusumdur

cosragsi yaş kaç acaba? :) bu yazdıklarına göre bizim için sıkıntı yok gibi

CorsaGSI
07-09-2011, 11:42

24 Yaşındayım.

SekoLive
07-09-2011, 11:45
24 Yaşındayım.
teşekkürler...

grkm
08-09-2011, 00:17

yyalnız bu ornekte şöyle birşey var serkan.. yeniden bir yere kayıt olup 29 yaşına kadar okuma hakkın doguyor. Şayet kayıt oldugun yaş 26ysa askerlik subesi tecil vermiyor. Hele AOF yse şöyle bir açıklama getiriyorlar::

Nasıl olsa AOF ve devam zorunlulugu yok.. Gel askere hafta sonu yolda vericem sınavlardan once , izinde vericem.. O da okumak bu da okumak ...

Hic sevmiyorlar AOFlileri :rolleyes:

SekoLive
08-09-2011, 00:19
yyalnız bu ornekte şöyle birşey var serkan.. yeniden bir yere kayıt olup 29 yaşına kadar okuma hakkın doguyor. Şayet kayıt oldugun yaş 26ysa askerlik subesi tecil vermiyor. Hele AOF yse şöyle bir açıklama getiriyorlar::

Nasıl olsa AOF ve devam zorunlulugu yok.. Gel askere hafta sonu yolda vericem sınavlardan once , izinde vericem.. O da okumak bu da okumak ...

25 ile kurtarıyormu yani görkem :D :D eğer vermezlerse durum cok sakat o evrak olmadanada kayıt yapmyorlar dimi

E.Güleç
08-09-2011, 00:22

temmuz gibi hava değişimine gelmiştim bilecikdeki usta birliğimden yarın bitiyor iznim ve komutanı aradığım halde "haftasonu sınavım var 1 gün için geri gelmiyeyim iznimden kullanayım haftasonu sınava girip pazartesi oraya geleyim" dediğim halde izin vermeyip " buraya gel cuma günü ben sana izin ayarlayıp yolluyucam (imalı bi konuşma biçimiyle :D) diye cevap alınca üstüne de bu aof liler muhabbeti hiç iyi olmadı gece gece ya :( :o