PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yatan araba alımı hakkında

turbo16
12-09-2011, 12:17
3-4 senedir yatan araba aldıgımızda ne gibi sorunlar karşılaşırız

1-sigorta ve muyane hakkında ne gibi masrafları olur

2-kaportoda dogal olarak çürükler olacak muyane süresi satış sonrası nasıl olur

3-satış aldıktan sonra ruhsat işlemleri için 1 aylık süre geçerse ne olur(muyane olmadan ruhsat alınmıyor ki bu sureyi büyük ihtimal geçicez)

lütfen yardım:)

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 12:21
Bizde yatan bi mk1 almayi düşünüyoruzda maliyet ne olur hangi konuda sıkıntı cekeriz ?

turbo16
12-09-2011, 12:28
Bizde yatan bi mk1 almayi düşünüyoruzda maliyet ne olur hangi konuda sıkıntı cekeriz ?

aloooo benimki degildir inşallah:)

TigeR
12-09-2011, 13:27
aloooo benimki degildir inşallah:):D:D:D:D:D
haydiiii :D yok artık değildir herhalde :D ama öyleyse de ayrı bir komedi olur

B.Koçer
12-09-2011, 13:30
Hadi bakalım konuyu takipteyim :D

halilcan9455
12-09-2011, 13:33
biz muayaneyi 1 gün geçirdik diye 6 TL ceza ödedik.
inşallah uzun süre geçirenlerde farklı bir uygulama vardır yoksa günlük 6 TL den... :D

Emir_b16a
12-09-2011, 14:45
biz muayaneyi 1 gün geçirdik diye 6 TL ceza ödedik.
inşallah uzun süre geçirenlerde farklı bir uygulama vardır yoksa günlük 6 TL den... :D

deme :eek: 50 aydır muaynem yok demekki kısmet değilmiş dicez artık :D

By_HaNNibaLL
12-09-2011, 14:47
Benim araç akhisarda abi ama tam konumunu bilmiyorum araci yürür halde görüyorum bazen belkide hiçbir sıkıntısı yoktur ama proseduru öğrenmek lazim

Ahmet_28
12-09-2011, 14:48
muayene gecikme aylık % 5 arkadaşlar.1 günde geçse 1 aylık faiz işliyor direkt o yuzden günlük 6 tl sanmayın rahat olun :D

driftboy
12-09-2011, 14:48
Muayene konusunda şöyle bi bilgi vereyim, bursada bi arkadasımın aracı 8 yıldır muayenesiz, yaptırayım demiş 700 lira masraf cıkmış muayene icin.. Sizinde cıksa cıksa en fazla 400 500 civarı cıkar.. Muayene icin aracın masrafları olucak. Satışını alın önce Toplayın sora aracı daha sonra muayeneye girersiniz.

Ahmet Saraçoğlu
12-09-2011, 17:38
çürük ile ilgili de aracın hamgi şehirde , ne şekilde yattığı , kaç yaşında olduğu ve o modelin kronik çürüklerini bilebilirsek bilgi verbiliriz.

Onun haricinde mekanikte genel hidrolikleri deiştirin , kafa rahat olması açısından trigeri ve diğer kayışları değiştirin , sertleşmiş hortum varsa onları da değiştirin yola devam:D

kadirhamamciogl
12-09-2011, 21:45
Mk1 almak isteyenler için benim eski aracım 1.900 tl ye satılık suanda...

-Ben aldıgımda 2 yıllık muayenesı yoktu (Yaptırdım) Muayene Derdı Yok
-Ön Takım Komple Yenilendi
-Alt Taraf İç Tarafdaki Bütün Çürükler Yapıldı
-Fren Sistemi Komple Yenilendi.
-Elektrik Sistemi Komple Yenilendi
-Aydınlatma(Far vb ) Yenilendi
-Sıfır Tüp Taktırıldı

-Sadece boyası kalmıştı sıkıştığım için babama satmıştım oda sıfır araba alırken Kocaeli Pejo servisine vermiş ben aradım 1.900 ıstıyorlardı

81 Model kırmızı 4 kapı (2003 veya 2004) Trafıge cıkıslı ısteyen olursa aracla ılgılenen kısının telınıde ozelden verebılırım...

0zan
12-09-2011, 22:45
Benim aklıma ilk gelenler ise benzin deposu, radyatör, motor içi su hortumları gibi parçaları değiştirmen gerekebilir. Dışarıdan iş görür gibi görünseler de aracın yatması sonucu ekonomik ömürlerini doldurmuşlardır.

ufuck
12-09-2011, 22:49
ben 5 yıl yatmıs arabayı aldım.. muaynesı 1500 tl tuttu.. tek marsta sorunsuz halde calsıtırıp ewe geldım...muayneden bi seferde geçtı hemde tuvturk :D

ama alıcagın araba.. aldıgına değicek mı onu dusun ???

bugratemel
12-09-2011, 22:55
arabam 98 model kiraz kırmızı gtı

araç yaklaşık 2.5 yıldır yatıyodu sahibini zar zor ikna edip bi anda aracın satışını aldım
adamı ewde bulamıyorum haftanınn 7 günü yok bodrum kuşadası çeşmee geziyo altında dizel fabia bizim gtı kapıda sağı solu agaç bağlamış yeşermiş neyse aracı aldık
daha aracı kaldırmadan
lastik şişrme aparatı ile açılışı yaptık

tek marşla çalştıı takviye yapmıştık arkadaşın golfden

1. 350 lira sırf vize borcu ödedim vize ücreti hariç makbuzu bile elimde :D
2. devirdaim boruları zamanla çürümüş çoğu elden geçti
3. lastikler pert beklemekten taş olmuş
4. boyası solmuş 5 kat pasta cilaa ancaa kendin geldii boya
5. bekleyen trigerden korktum ve kmden dolayı triger devidaim baskı balata yağ flitreler vs vs vsss aklınıza ne geliyosa bakımını yaptırdım
bunlar - ler

araba orjinal 97 binde aldım :D dreksiyon ve pedallar ben orjinalım 97 bindeyim diye bağrıyo
arabam orjinal kazası belası yok sorunlar çıkarttı ama üstesinden gelincek sorunlardı şimdi memnunum daha geçen hafta 100 bin oldu olmamasını çok isterdim ama yapcak bişe yok
temiz yatmış bi araba bulduysanız :D bnce alınırr

c20let
12-09-2011, 23:00

-Sıfır Tüp Taktırıldı

-Sadece boyası kalmıştı sıkıştığım için babama satmıştım oda sıfır araba alırken Kocaeli Pejo servisine vermiş ben aradım 1.900 ıstıyorlardı

81 Model kırmızı 4 kapı (2003 veya 2004) Trafıge cıkıslı ısteyen olursa aracla ılgılenen kısının telınıde ozelden verebılırım...

kocaelideyim hazır yarında pederle alışverişe çıkacağız bi özelden adres ve telefon alabilir miyim ? belki alır geliriz :D

Safak
12-09-2011, 23:05
Tabana iyi baktırmak gerekir yatan araç alanırken. İçten ve dıştan.

Fitiller muhtemelen işe yaramaz hale gelmiştir.

Pilastik hortumlar ve kablolamanın kontrolu gerekecektir.

Motor suyu ve yağı değişmeden araç çalıştırılmamalı. Fren hidroliği dahil.

Lastikler iş görmez.

Sürekli durmaktan formu bozulan V kayışı tirgel kayışı vs... Yani komple bir ağır bakım ister.

Umrumda değil deyip binilip uzun km lerde yapılabilir, kapalı kutu mevzusu şans mevzusudur.

turbo16
13-09-2011, 00:15
satış aldıktan sonra muyane geçikirse ne oluyor

By_HaNNibaLL
13-09-2011, 00:57

-Sıfır Tüp Taktırıldı

Dizel olsaydi şimdi dolay cıkıyordum valla

bugratemel
13-09-2011, 10:37
satış aldıktan sonra muyane geçikirse ne oluyor

bişe olmaz her ay 7 lira borç ödemeye devam edersin trfik kıllata blir 2 defa yakanma şansın var ama sigortada kesinlikle salmıyolar kapatabliyor haberin olsun

palamut
13-09-2011, 10:50
yattığı yere göre fare ilaçlama koku giderme kemirilmiş elektrik tesisatı...