PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yapı ve İnşaat bölümü hakkında bilgi...

burak35-
20-09-2011, 18:07
Abilerim okulumda yapı ve inşaat bölümüne geçicek gibi görünüyorum bu bölüm hakkında aranızda bilen mutlaka bir kaç kişi vardır benim sorucaklarım;
1.Geleceği varmı bu işin?
2.Maddi gelir konusunda güzel bir bölümmü?
3.İş bulma garantisi varmıdır?
Merak ettıgım konular bunlar şimdiden teşekkür ederim :)

aron76
20-09-2011, 18:40
meslek lisesi mi, teknik lise mi, yüksekokul mu
ayrıntısını verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım

burak35-
20-09-2011, 20:36
Meslek lisesi abi.

aron76
21-09-2011, 07:48
şuan inşaat işleri toki (toplu konut dairesi) lerden dolayı oldukca iyi. ama sadece oradan mezun olacaksan boşver gitsin. tavsiye etmem. devamını okuyacaksan eğer ileride okulda sana faydası olur. devamdan kastım mühendislik, mimarlık. zaten okuduğun bölümü seçersen artı puanın var.
ben meslek lisesinde ortalama artırıp teknik lise altyapı bölümüne geçtim. çok yararlı bir bölümdü. yüksekokulda derslere hiç girmedim dersem yeridir. tamamen teknik lise bilgilerimle mezun oldum. daha önceleri teknikerlikte pek işe yaramıyordu. şimdi toki (toplu konut dairesi) ihalelerinde teknik personel listelerinde tekniker istemeye başladı ve buda iş imkanı olarak iyi oldu. teknikerler odasınında kurulması daha yeni sayılır. bununda faydası olacaktır ileride
ama ben sonuna kadar okumanı tavsiye ederim. yani devamında mühendislik, mimarlık gibi.
inşaat sektörü özellikle türkiye de bitmez.
maddi yönü ise tamamen senin başarınla ilgilidir. kendini ispatlarsan iyi gelir elde edebilirsin. gelir durumu şehirden şehire değişir. istanbulda 5000 tl, burdurda 1200 tl alan tekniker arkadaşlarım var.arkadaşım var
inşaat sektörü bitmedikce geleceği elbette var
bütün meslekler için işi sevme başarı getirir. başarı ise geliri artırır.

PROMINENT
21-09-2011, 08:38
Mühendis ol ortalama 3000 dolar maaşı var.. iyilerine ( uzun bir tecrübe ) 4000 dolar civarında alıyor.. mimarlarda öyle ( yurtdışı için konuşuyorum)

ersu55
21-09-2011, 10:42
kardeşim inşaat teknolojısını bıtırıp mimari restorasyon gibi bölümleri seçersen işte bulursun parada kazanırsın yanlız kendını geliştirmen gerekiyo sektörde ben oturayımda iş teklıflerı bana gelsn dıye bısey yok hani. röleve alıcam sadece çizim yaparımm dersen işsiz kalırsın en basiti. uygulaması var projesı var ölçümü çizimi var sen kendin ünide onu seçebilirsin:)

timucintt
21-09-2011, 11:01
her meslekte para var... yeterki işi parası için değil sevdiğin için yap ve geliştir...

imprezaWRC
21-09-2011, 11:04
yeterki işi parası için değil sevdiğin için yap ve geliştir...

Katılıyorum, sevmeden yapacağın işten ne sana ne başkasına ne de işverene hayır gelir.

orhansah
21-09-2011, 11:12
her meslekte para var... yeterki işi parası için değil sevdiğin için yap ve geliştir...

çok doğru :bravo:

burak35-
21-09-2011, 15:24
Anladım bu bölümde kendimi geliştirirsem ve işi severek yaparsam başarılı olurum :)

burak35-
21-09-2011, 17:04
Peki siz olsanız hangi bölümü seçerdiniz birde size sorayım..
1.Bilişim teknoloji(bilgisayar)
2.Yapı ve inşaat
3.Elektrik elektronik.
Bu 3 bölüm arasından hangisini seçerdiniz ?