PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bf Coupe vs F7R

EREN34
20-09-2011, 20:44
Bf Coupe (ide motor)---- cai kat iptal egzoz
F7r---- cai komple egzoz orj. den sunroofsuz (Bulgar arabasi)

Denemeler 2ye 2 oldu. İyi seyirler...

http://www.youtube.com/watch?v=hCLT4fguSho

http://www.youtube.com/watch?v=smqH4ierCHU

Görkem
20-09-2011, 20:53
güzel ve zevkli denemeler olmuş,,iki aracada maaşallah,,,,İDE iyi gitmiş yada F7R kötü gitmiş bence ,,bence yoksa f7r daha çok geçmeliydi .....

EREN34
20-09-2011, 21:05
İde 85 binde korpe araba belki ondandir belkide pilotaj. Zevkli ve dosthane oldu denemeler:)

edit: 200 ustune cikamadik yoldan oturu. Ufakta ufakta olsa ara acildigindan 5tede acilmaya devam eder gibime geliyor.

rebel
21-09-2011, 18:48
ya bu ideler hakkında pek iyi şeyler demiyolar çok problem çıkaraıyomuş
sonra yürümüyomuş. ilk defa yüreyen ide gördüm f7r geçmesi çok ilginç oldu.
eren hocam bişey sorucam çok temiz bu speclerdeki bi f7r sağlıklı vti ve gsi ile yürüyomu ?

Cliosportve
21-09-2011, 18:53
Helal olsun Tahtel Evrene :) İDE nin 1-2 eksiği var port polish yüzü görse araba kıyamet olcak bence :)

EREN34
21-09-2011, 18:54
ya bu ideler hakkında pek iyi şeyler demiyolar çok problem çıkaraıyomuş
sonra yürümüyomuş. ilk defa yüreyen ide gördüm f7r geçmesi çok ilginç oldu.
eren hocam bişey sorucam çok temiz bu speclerdeki bi f7r sağlıklı vti ve gsi ile yürüyomu ?

idelerde f7r lar kadar sorunsuz motorlardir. idelerin tek sorunlu kismi yakit kismidir. Vw fsi sisteminin aynisi mevcut ve olasi arizada cok pahali tamiri.

Video da gecen araba yani kirmizi araba f7r:) video yu idenin yolcu koltugundan ben cektim. Benim f7r yatti o aksam garajda. Bu speclerdeki duzgun bir f7r headers filtre egzozlu duzgun bir vti ile ayni gider diyebilirim. top speed de 230 dan sonra hacim konusur. astra gsi sfi hakkinda net bir tecrubem yok yorum yapmam hata olur ama top speed de vti ile olan olmaz ondan eminim

EREN34
21-09-2011, 18:55
Helal olsun Tahtel Evrene :) İDE nin 1-2 eksiği var port polish yüzü görse araba kıyamet olcak bence :)

Halledecegiz kanka ins. Bu cuma filtre kitini adam edecegiz ins

rebel
21-09-2011, 19:12
eyvallah hocam ben f7r dan çektiniz sandım. ide yinede çok iyi yürümüş. fsi teknolojisi olduğunu biliyorum bu yüzden çıkaracağı sorunlarda büyük oluyo ama geneli sanırım sağlıksız bakıldığından sorunlu. helal olsun ıkısınede. senınki zaten allahlık :) bişey daha sorcam idelere lpg takılmıyo deniyodu bi ara fsi ya takan bunada takar herhalde. sağlıklı bi ide nasıl gidiyo herkes gördü bence senin dediklerine emme / gaz kelebeği ve kapak polishlenip çelik ince contayla desteklense bide üstüne yazılımla clio rs ile yürür gibi geliyor. ide nin ağırlığı kaç full+full olanın?

EREN34
21-09-2011, 19:20
eyvallah hocam ben f7r dan çektiniz sandım. ide yinede çok iyi yürümüş. fsi teknolojisi olduğunu biliyorum bu yüzden çıkaracağı sorunlarda büyük oluyo ama geneli sanırım sağlıksız bakıldığından sorunlu. helal olsun ıkısınede. senınki zaten allahlık :) bişey daha sorcam idelere lpg takılmıyo deniyodu bi ara fsi ya takan bunada takar herhalde. sağlıklı bi ide nasıl gidiyo herkes gördü bence senin dediklerine emme / gaz kelebeği ve kapak polishlenip çelik ince contayla desteklense bide üstüne yazılımla clio rs ile yürür gibi geliyor. ide nin ağırlığı kaç full+full olanın?

LPG li ide hiç görmedim duymadım açıkçası. yüksek yakıt basınçlı (100 bar üstü) sisteme lpg uydurulduysa mantıken ide yede olması gerek ama inan ne duydum ne gördüm ne desem yalan. Bu ide'ye ilk olarak custom adam akıllı bir filtre kiti manifold ve kelebek port polish düşünüyoruz. ince conta benim çok sıcak baktığım bir olay değil zira ide nin sahibi hayatta motor kapağını açtırtmaz (km 85k civarında) clio rs ile yürümesi zor ama atıyorum 3 4 boy gerisinden kovalar. Aracın ruhsatta yazan 1145kg. (full+full)

rebel
21-09-2011, 20:17
düşündüğünüz şeylere + yazılımda ekleyin yazılımsız olmaz. bence ortayıda iptal edip orj. boruyla kullanın üstler daha rahatlar hemde bp düşmez. full + full ağırmış ya clio 1025 sanırım. bu kiloyla yürüyemez dediğin gibi

hakanbalkaya
21-09-2011, 20:53
maaşallah BF iyi yürümüş evren abi bukadarla durmaz bana kalırsa motora tam girer :D

EREN34
21-09-2011, 21:01
düşündüğünüz şeylere + yazılımda ekleyin yazılımsız olmaz. bence ortayıda iptal edip orj. boruyla kullanın üstler daha rahatlar hemde bp düşmez. full + full ağırmış ya clio 1025 sanırım. bu kiloyla yürüyemez dediğin gibi

Yazmayı untumuşum:) tabiki yazılımsız olmaz.clio 1060 diye anımsıyorum. ön koltukları airbagli ve fabrikasyon deri olmasından tanesi 23 25 kg geliyor zaten:D

EREN34
21-09-2011, 21:03
maaşallah BF iyi yürümüş evren abi bukadarla durmaz bana kalırsa motora tam girer :D

Bakalım Hakan inş kardeşim. Gazı aldı :)

efe_
21-09-2011, 21:55
Bir ara İDE'ye dereceli egzantirik yazılım ss komple yapmış birisi vardı gümüş gri idi satılıktı..

EREN34
21-09-2011, 21:59
Bir ara İDE'ye dereceli egzantirik yazılım ss komple yapmış birisi vardı gümüş gri idi satılıktı..

Erdinç'in araba. O arabayı dünya gözüyle yürürken görmedim. Perf konusunda bir bilgim yok. Yazılanlara göre yürümesi hatta baya iyi yürümesi gerek. BF yi hazırlayalım ne kadar fark var görmek adına deneriz Erdinç ile

ozanbulbul
21-09-2011, 22:11
clio rs 1035 kilo.iki aracada maşallah.

freelife
21-09-2011, 22:14
Erdinç'in araba. O arabayı dünya gözüyle yürürken görmedim. Perf konusunda bir bilgim yok. Yazılanlara göre yürümesi hatta baya iyi yürümesi gerek. BF yi hazırlayalım ne kadar fark var görmek adına deneriz Erdinç ile

bf ile denemiş erdinç ama neticeyi söylemek bana düşmez yalnış anlaşılabilir :)...

rebel
21-09-2011, 22:53
hocam yükleyinde görelim bende ide takıbındeyım. :) bişsey sorucam arkadaşlar. clio rs mi coupe ide mi az yakıyor ? sakin kullanımda kaç lt ? hard core kullanırsak kaç lt ? ve son olarak yarı sakin yarı gazlamada kaç lt yakıyor ? 2 sini karşılaştırmak koşulyla söyleyenilecek varmı

EREN34
21-09-2011, 22:58
clio rs 1035 kilo.iki aracada maşallah.

Artistlik yapma kaçak:D Biraz daha zorlada yolda görünce tanıyamayayım seni ok?

bf ile denemiş erdinç ama neticeyi söylemek bana düşmez yalnış anlaşılabilir :)...

Abi haberdarım olaydanda detaya girmeme adına öyle yazdım

hocam yükleyinde görelim bende ide takıbındeyım. :) bişsey sorucam arkadaşlar. clio rs mi coupe ide mi az yakıyor ? sakin kullanımda kaç lt ? hard core kullanırsak kaç lt ? ve son olarak yarı sakin yarı gazlamada kaç lt yakıyor ? 2 sini karşılaştırmak koşulyla söyleyenilecek varmı

Kg güç oranını düşündüğümüzde rs daha az yakar ki aksini idda edende yoktur sanırıım. Ne kadar fark eder dersen tahminimce 100 km'de 1 litre falan

ozanbulbul
21-09-2011, 22:59

clio rsle 3 kişi bagaj dolu klima açık bayramda izmire gittim cmtesi günü ki yalova civarında 1 saat kadar dur-kalk şeklinde onun haricinde 110-120 civarında gittim 6.2 ortalamadaydı ki izmire vardığımda.tekrar fulledim depoyu yol bilgisayarı yanılabilir diye hemen hemen aynı değerlere geldi.şehir içi olayına gelince ben genelde 8 civarında dolaşıyorum.megane ide'ler hakkında bir fikrim yok

rebel
21-09-2011, 23:00
clio rs nekadar yakıyor bilmiyorumki :) bilsem karşılaştırma yapacam .

rebel
21-09-2011, 23:01
clio rsle 3 kişi bagaj dolu klima açık bayramda izmire gittim cmtesi günü ki yalova civarında 1 saat kadar dur-kalk şeklinde onun haricinde 110-120 civarında gittim 6.2 ortalamadaydı ki izmire vardığımda.tekrar fulledim depoyu yol bilgisayarı yanılabilir diye hemen hemen aynı değerlere geldi.şehir içi olayına gelince ben genelde 8 civarında dolaşıyorum.megane ide'ler hakkında bir fikrim yok

aynı anda yazmışız :) yav ciddi ciddi bukadar yakıyosanız dizel falan hikaye . lpg yede gerek yok :D

ozanbulbul
21-09-2011, 23:03
Artistlik yapma kaçak:D Biraz daha zorlada yolda görünce tanıyamayayım seni ok?
valla bende seni tanıyamıyacam herhalde görüşelim artık.