PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : basın dışardan duyulması ?

izmirlicem
22-09-2011, 19:45
abiler 30 cm kicker cvr 12 aldım.ztn bu bölüme bakan abilerimizde beni tanıdı sayılır :)38 cm mi alsaydım acaba?sesi dışardan dinliyorum önden ve yandan pek kuvetli değil gibi ama arabanın içini baya sallıyo :)bassın dışarı çıkmasını nasıl sağlarız.insan istiyo hani azcık insanların bakmasını :)bunun için 38 likmi almalıydım?yoksa kutum ufak olduğu içinmi dışarı az ses çıkıyo?anlayamadım.seside sonuna kadar açmıyorum tabi zorlamak istemiyorum pek.30 cm de kutuyu büyütürsek sıkıntım çözülürmü?kabinin orjinal litresi olduğu söyledi tesisatçı ama kabin 45-50 litre gibi bişey ne yapmam lzm?aracım sedan 490 litre bagajın hacimi,kare portlu 30 cm mi,yoksa 30 luğa büyük kabinmi,yoksa direk 38 cm cvr mı?

B.Koçer
22-09-2011, 19:48
38 alırsanız dışarı doğru fazla bir ses çıkmaz anfiniz destekliycekmi acaba o bası birde öyle bir sorun var ben 38 cm kicker es kullanıyordum 307 mde şu an honda civic te kullanılıyor o bass benim aracımda vurduğu kadar çalmıyor mesela araçta önemli bu tip sistemlerde :)

izmirlicem
22-09-2011, 20:08
anfim 600 rms abicim 38 cm cvr 15 500 rms 1000 watt.birde aracın içindeki şiddet azalırmı 38 takınca 30 luğa göre?yani 30 olunca içerde şiddet çok,38 olunca şiddet az ama dışarımı gider ses?araç astra sedan h kasa 2009 sanırım araçta biraz yalıtım çok :)koltukları yatırsam dışarı gider mi ses?subwooferın bagaja konumuda önemlimi?şu an dışarı bakıyo subwoofer yani bagajı açtığımda bana bakıyo.

A.Cem
22-09-2011, 20:09
Sedan olduğu için dışarıdan çok duyulması zor arka camın altındaki pandizotu sökersen dışardan daha fazla duyulur...

B.Koçer
22-09-2011, 20:11
Bence fazla duyurmaya çalışmayın dışarıya rahatsız oluyorlar sonra camları açarsanız müzik sesi belli bir ölçü gider zaten önemli olan net ses almak araçta keyifli müzik dinlemek :)

izmirlicem
22-09-2011, 20:20
onda sıkıntı yok ztn:) arabanın içi yıkılıyo :)gerçi çoğu kişi duyduğunu söylüyo :)kanka geldiğini gene belli ettin diyolar :)

firat_07
22-09-2011, 22:07
kaç yıl bu işi yaptım dışa ses duyurmanın amacını çözemedim sesi dışarı vermek istiyorsan aracına güzel bi izalasyon yapman lazım dostum kaçarın yok aracın sedan oldugu için yüzde elli kayıbın olucak çünkü

Jem89
22-09-2011, 22:11
Sedan araçlarda zor oluyor..Pandizotu sökmen biraz fayda eder belki.. Ben 30 cm JBL woofer ve dandik bi tane edison amfi koymuştum c4'e.. Evin önünde açtığım zaman 5.katta salonda oturan ailem duyuyordu :)

Ama o kadar güm güm güm diye gezene apaçi diye bakıyorlar.. Arabanın içinde temiz ses alabiliyorsan yeterlidir bence.. :)

berkay_aydin
22-09-2011, 22:24
Aracın içinde dinleyip dışarı çıkınca tabi duyamazsınız :D siz dışarıdayken ansızın bir arkadaşınız açsın o zaman anlarsınız.. Bende duyulmuyor zannetmiştim ..

Tholl-ga
22-09-2011, 22:40
2 tane bass al arka koltuğa koy.güzel portlu bi kabin yaptır 4 cam ıda aç Ludacris move bitch i de çaldınmı herkes duyar

alfonso4474
22-09-2011, 22:48
aracın yanındaken duyamazsın basın sesini aç güzel bi müzik lil jon .pitbull.fln aracının yanından uzaklaş 20.30 metre git ozaman dinle sesi bak geliyomu gelmiyomu bizzat ilk acemiliğimde test ettim:)

samet_61
22-09-2011, 22:50
abiler 30 cm kicker cvr 12 aldım.ztn bu bölüme bakan abilerimizde beni tanıdı sayılır :)38 cm mi alsaydım acaba?sesi dışardan dinliyorum önden ve yandan pek kuvetli değil gibi ama arabanın içini baya sallıyo :)bassın dışarı çıkmasını nasıl sağlarız.insan istiyo hani azcık insanların bakmasını :)bunun için 38 likmi almalıydım?yoksa kutum ufak olduğu içinmi dışarı az ses çıkıyo?anlayamadım.seside sonuna kadar açmıyorum tabi zorlamak istemiyorum pek.30 cm de kutuyu büyütürsek sıkıntım çözülürmü?kabinin orjinal litresi olduğu söyledi tesisatçı ama kabin 45-50 litre gibi bişey ne yapmam lzm?aracım sedan 490 litre bagajın hacimi,kare portlu 30 cm mi,yoksa 30 luğa büyük kabinmi,yoksa direk 38 cm cvr mı?

dışarı cıksın ıstıosan portlu hacmı buyuk kabın ıyıdır aracın nedır? arac cok onemlı bu durumda hatchback aranbalar her zaman avantajlıdır ben 90 litre kapalı kutuda kicker L515 2 ohdma 1500 watt rmsle suruorum dısarda dınlenmıor sallıyor:)))

BRETE
22-09-2011, 22:56
arabayı dışardanmı sürüyorsun ki böyle birşeye gerek duydun bol bol küfür yicen başka bişey değil içerideki ses sana yetiyorsa bence yetiyordur boşver gereksiz hareket bunlar güzel kardeşim yanılmıyorsam sende teyp orjinladi git güzel bi teyp al müziğini kendin dinle yok herkes dinlesin diyorsan 2 tane 38 lik koy konser ver ha şunuda unutma o şekilde kız tavlaman zor olur :D

dark
22-09-2011, 22:58
L5 katliam çalıyor gereğinden fazla rms le besleyince . Birde bobin kokusu olmasa :)

Schumi
22-09-2011, 23:33
Bagaj kapağı açık dolaşabilirsin.

alex
22-09-2011, 23:38
Aslan nickli Arkds gibi yap arka koltukları :d 2 adet dev bas felan :)

I-HANN
23-09-2011, 02:15
kabinin litresi 65-70 lıtre yap portun frekansınıda 30 hz ye alıp amfıdende subsonıcı actınmı ses direk dışarda çalmaya başlar içerdede yumuşak çalıp rahatsız etmez seni.

ertanbabs
23-09-2011, 03:55
bende 30 cm kutulu hertz vardı onu çıkarıp 38 cm jbl taktım çok çok fark olmadı sendeki kicker da gayet iyi vuruyordur ama sen farkında değilsindir :)

onur_S
23-09-2011, 06:33
soundstream splx diye bi model kullanıyordum.biraz duyuluyordu dısarıdan :)
bütçen varsa onla ugrasacagına cadence zrs,soundstream t5-splx,yani dip calan yumusak bi bas tercih et,cadens in 700 rms gtx leride olur kendi kutuları da var turunclu L portlu

izmirlicem
23-09-2011, 19:57
L5 katliam çalıyor gereğinden fazla rms le besleyince . Birde bobin kokusu olmasa :)

bendede bi koku var sesi yarıyı geçirmememe rağmen anfi 600 subwoofer 400 rms,gain ayarıda son la ortanın ortasında :)

izmirlicem
23-09-2011, 19:58
soundstream splx diye bi model kullanıyordum.biraz duyuluyordu dısarıdan :)
bütçen varsa onla ugrasacagına cadence zrs,soundstream t5-splx,yani dip calan yumusak bi bas tercih et,cadens in 700 rms gtx leride olur kendi kutuları da var turunclu L portlu

abi cadence zrs 12 sw var 1500 rms 3000 peak 200 tl diolar 0 ına kutusuz 30 cm neden bu kadar ucuz?2 ohm miş

izmirlicem
23-09-2011, 20:03
kabinin litresi 65-70 lıtre yap portun frekansınıda 30 hz ye alıp amfıdende subsonıcı actınmı ses direk dışarda çalmaya başlar içerdede yumuşak çalıp rahatsız etmez seni.
bakayım bi abicim sağol :)

Bende 30luk kicker comp12 ve duvar portlu kutusu var. Rockford Fosgate 900w amfiye baglı.
Gayet de dısardan duyuluyor, kücük ve hb araba olması da etkiliyordur tabi :D aynen abicim :)

arabayı dışardanmı sürüyorsun ki böyle birşeye gerek duydun bol bol küfür yicen başka bişey değil içerideki ses sana yetiyorsa bence yetiyordur boşver gereksiz hareket bunlar güzel kardeşim yanılmıyorsam sende teyp orjinladi git güzel bi teyp al müziğini kendin dinle yok herkes dinlesin diyorsan 2 tane 38 lik koy konser ver ha şunuda unutma o şekilde kız tavlaman zor olur :D
kız tavlamak için koymadım abicim ztn :)güzel önerin için teşekkürler :)

dışarı cıksın ıstıosan portlu hacmı buyuk kabın ıyıdır aracın nedır? arac cok onemlı bu durumda hatchback aranbalar her zaman avantajlıdır ben 90 litre kapalı kutuda kicker L515 2 ohdma 1500 watt rmsle suruorum dısarda dınlenmıor sallıyor:)))
astra h sedan

Sedan araçlarda zor oluyor..Pandizotu sökmen biraz fayda eder belki.. Ben 30 cm JBL woofer ve dandik bi tane edison amfi koymuştum c4'e.. Evin önünde açtığım zaman 5.katta salonda oturan ailem duyuyordu :)
Ama o kadar güm güm güm diye gezene apaçi diye bakıyorlar.. Arabanın içinde temiz ses alabiliyorsan yeterlidir bence.. :)

ses temiz bassta çok içerde herkes dışarı bayada çıktığını söylüyorlar neyse böyle kalsın artık :)

eser
23-09-2011, 20:41
Ben disari ses gitmesin die gerekirse cam acmiyorum,onemli olan iceride kaliteli calmasi,kicker zaten sert calan bir bastir cliomda kullanmistim bir arkadas solemis arabadan indiginde sesin sana gelmemesi gayet normal kulagin alisio cunku

onur_S
24-09-2011, 09:20
abi cadence zrs 12 sw var 1500 rms 3000 peak 200 tl diolar 0 ına kutusuz 30 cm neden bu kadar ucuz?2 ohm miş

sıkıntılıdır yanıktır vs.bulasma derim o kadar ucuza gitmez.dediğim gibi büyük kabinde yapsan onada masraf edeceksin,onu yapana kadar baska bi bass tak derim.hatta sierra srp15 ler var siyah sarı farketmez,kesinlikle temiz olsun ,o da tatmin eder derin calar

huseyinnn
24-09-2011, 22:50
sedan araçta güç almak ve dışardada çalmasını istiyorsan 2x30 cm bas seçeneği ve altları okuyabilen bir cihaz seçimi ile 30-33 hz port tune edersen dışardada insanların sana bakmaya başladığını çok rahat hissedeceksin

Met
25-09-2011, 00:06

+1

Ayrıca konuyla alakasız bişi söylemek istiyorum. Yanlış anlamazsan sevinirim. Herkese abicim demesen çok daha iyi olur. Ben sevmem birinin bana abicim demesini o yüzden bende kimseye demem. Tek sevmeyen ben değilimdir heralde :) Sen de benden yaş olarak büyüksün ben mesela sana abi demeyi uygun görürüm. Abicim demek karsındakini kendinden daha kücük yaşta görüyormuşsun hissi uyandırabilir. Yazdıklarımı lütfen yanlış anlama. İyi akşamlar, Saygılar.

burak35-
25-09-2011, 00:25
Bende kicker es 38 cm bass var geçen bayramda 20.ci seviyede falan dinliyordum müziği yanda bakkal vardı ve bana dedi ki biraz müziğin sesini kısarmısın içeriye vuruyor dedi bende tamam dedim kısarım,içten dikiz aynasını ve yan aynaları şiddetli bir şekilde titretiyor.dikkat çekmek istiyorsan 38 cm almayı tercih ederim sana , fazla dikkat çekmekte yararlı değil bir ton şikayet geliyor ama yapcak birşey yok hastalık olmuş :D

Ses sisteminide 307xsi isimli üyemizden aldım gayet memnunum :)

Enes 54
25-09-2011, 00:39
Bende 38 cm CVR var aracım berlingo bass aracımda rahat rahat nefes alabiliyo 60 litre kabini var bende senin gibi istiyodum ve isteğimden fazlası oldu ama gerçekten insanlar rahatsız oluyo çok tepki çekiyosun üzerine bazı zamanlarda hoş durumlarla karşılaşamayabiliyosun :D

BRETE
25-09-2011, 00:53
+1

Ayrıca konuyla alakasız bişi söylemek istiyorum. Yanlış anlamazsan sevinirim. Herkese abicim demesen çok daha iyi olur. Ben sevmem birinin bana abicim demesini o yüzden bende kimseye demem. Tek sevmeyen ben değilimdir heralde :) Sen de benden yaş olarak büyüksün ben mesela sana abi demeyi uygun görürüm. Abicim demek karsındakini kendinden daha kücük yaşta görüyormuşsun hissi uyandırabilir. Yazdıklarımı lütfen yanlış anlama. İyi akşamlar, Saygılar.

ya konuyu nerden nereye getirdin, zaten ben yakın gördüğüm kişilere böyle hitap ederim onların iyiliği için yardımcı olmaya çalışırım arkadaşıda tanımam etmem ama onun geçtiği zamanlardan bizde geçtik ve zamanla yaptığımız yanlışları şimdi daha iyi görüyoruz neyse yaş ve bu tarz takıntıların varsa sana demem;) şu an aracımda tesisatım var ama otoban harici kesinlikle ses açmam :icon_tup:

Met
25-09-2011, 01:43
Hayır takıntı meselesi değil. Kimisinin hoşuna gider kimisinin gitmez. Abicim kelimesini belkide saygıdan söylüyordur bilemeyiz içini ancak karşı tarafın yanlış anlama olasılığı var.

izmirlicem
26-09-2011, 18:01
+1

yaşınız gözükse demem bende,yaşınız gözükmüyo ve benim yaşımda yazıyo ayrıca kendimden küçük birine abi desemde sorun etmem.forumda ztn yazdığım çoğu kişi büyük benden abi derim tabi illa tanımak mı lzm?sen rahatsız olduysan yaşını profilinde gösterirsin.

106GTİ
26-09-2011, 18:31
bende de var bu heves :)

Met
26-09-2011, 19:13
yaşınız gözükse demem bende,yaşınız gözükmüyo ve benim yaşımda yazıyo ayrıca kendimden küçük birine abi desemde sorun etmem.forumda ztn yazdığım çoğu kişi büyük benden abi derim tabi illa tanımak mı lzm?sen rahatsız olduysan yaşını profilinde gösterirsin.

''Abicim demek karsındakini kendinden daha kücük yaşta görüyormuşsun hissi uyandırabilir.'' diye ben söyledim.

''Abicim kelimesini belkide saygıdan söylüyordur bilemeyiz içini ancak karşı tarafın yanlış anlama olasılığı var.''

Dikkat ederseniz benden büyük olduğunuzu da yazmıştım alıntı yaptığınız postta. Yaşımı merak ettiysenizde yaşım 18.

GokhanRS
26-09-2011, 19:19
benimde anlayamadığım şu oldu. millet ses dışarı çıkmasın diye milyarlarca para harcayıp izolasyon sistem v.s yapıyorlar. içerde gümbür gümbür olsun cam kapandığı an çıt çıkmasınlar diye çaba gösteriyorlar.

bence para harcamak istersen dışarı çıkmasın diye harca. ciddi ciddi bakanların çoğu kötü cümleler kullanıyorlar aslında olumlu değil tamamen olumsuz dikkat çekeceksin.

emrah-58
27-09-2011, 02:36
arka pandizotu büyük çapta delmek gerekir.. ortaya büyük bir yarık yani.. sonra bass arka koltuga sıkıca yaslandırılır (yani kabin) kabin içi izole süngeri ile kaplanır.. Vw bora'da JBL 1502 bass ile böyle ses alabiliyordum çünkü ses izalasyonu çok iyi olan bir araç.

E0041
27-09-2011, 12:44
valla şahine doğana 2 tane hoparlör tak bırak bass koymayı sanki dışarda çalıyor gibi oluyor :D

atarktan
27-09-2011, 14:47

Ahh ahh ben dedim sana 15 kullan diye :D sen 15 e geçişini yap kabin litresini arttır, orjinal pandizotunu çıkar yerine hava portlu pandizot yaptır tatmin eder seni :icon_tup:

I-HANN
28-09-2011, 22:44
sedan araçta güç almak ve dışardada çalmasını istiyorsan 2x30 cm bas seçeneği ve altları okuyabilen bir cihaz seçimi ile 30-33 hz port tune edersen dışardada insanların sana bakmaya başladığını çok rahat hissedeceksin

niye tek 38 le kımse bakmazmı ?

dirk
29-09-2011, 13:30
Tek 38 RE Audio MT Tak bakmayan ya sağırdır ya sığırdır :D

Bass Test parçalarla dolaş benim araçın orjinaline bile bakıyorlar

Schumi
29-09-2011, 23:51
Bakınca millet ne oluyor ben çok cahilim bu konuda ?

I-HANN
07-10-2011, 13:25
Bakınca millet ne oluyor ben çok cahilim bu konuda ?

nasıl e5 de yada sehır ıcı trafıkde fılıtre egzost takmıs bır araba gazlıyor yada cuflatıyorsa sa buda onun gıbı bısey kimisi performansdan zıyade ses ıcın egzost takar kımısı yoltutusdan zıyade gorsellık ıcın arac basıp offset jant takanlara bakınca ne oluyorsa tesısat ıcın bakılıncada o oluyo sadece renkler degısık ;)

Schumi
07-10-2011, 22:02
Aynı şey mi ?

I-HANN
08-10-2011, 04:34
bence aynı değilse farkını sen söyle bende öğrenmiş olıyım !

tolgasena
10-10-2011, 16:43
aracın sedan olduğu için zaten böyle birşey çok zor..
imkansız değil ama zor..
sesin tamamı bagajın içinde sıkışıp kalıyor.. dışarıya sadece bagaj ve çamurluk zıngırdaması kalıyor..

Schumi
10-10-2011, 22:44
nasıl e5 de yada sehır ıcı trafıkde fılıtre egzost takmıs bır araba gazlıyor yada cuflatıyorsa sa buda onun gıbı bısey kimisi performansdan zıyade ses ıcın egzost takar kımısı yoltutusdan zıyade gorsellık ıcın arac basıp offset jant takanlara bakınca ne oluyorsa tesısat ıcın bakılıncada o oluyo sadece renkler degısık ;)

Eksoz filtre olayını performans için yapıyorlar genellikle başkası baksın diye yapan varmı bilmiyorum. Yay jant ofset gibi şeyleri yaparsın ama bunlar insanlara herhangi bir rahatsızlık vermez. Bakan varsa bakar bakmayana artısı veya eksisi yoktur. Ama eksoz filtre ve dışarı duyrulan bas aynı şey mi ? Zorla insanlara bir noktaya baktırmak için etrafı rahatsız etmek hoş birşey değil.

bLackModeL
12-10-2011, 19:53
satılıklar bolumundekı tesısatımı ıncele baya bı baktırırsın :D

erdem325
12-10-2011, 20:01
en onemli unsurlar arac ve kabin..
bence bu ikisi..
aracin sedan olmasi dezavantaj ama dogru tune edilmis kabin ile duyurursun sesini disari..
38cm bass ben tavsiye etmiyorum, siddet artiyor ama bass lar cok gecikiyor, muzigin tadi kaciyor..
ben iki adet dd 512 ve portlu net 3.5 ft kup kabin ile dahi ciddi ses aliyorum ki benim bass larim dd nin en alt seri bass lari..
kabin cok onemli..

I-HANN
12-10-2011, 23:21
Eksoz filtre olayını performans için yapıyorlar genellikle başkası baksın diye yapan varmı bilmiyorum. Yay jant ofset gibi şeyleri yaparsın ama bunlar insanlara herhangi bir rahatsızlık vermez. Bakan varsa bakar bakmayana artısı veya eksisi yoktur. Ama eksoz filtre ve dışarı duyrulan bas aynı şey mi ? Zorla insanlara bir noktaya baktırmak için etrafı rahatsız etmek hoş birşey değil.

muzık systemınıde performans için yaparsın parcadakı butun enstrumanları duymak ve kulak saglı ıcın .renk değişik yazdım anlamadın sanırım :D egece yarısı fılıtresı sokuk bır aracın mahalle ortasında gazlamasından yada egzostu acık bır arabadan farkı ney tesisatın ?

Street
25-10-2011, 15:45
bu güzeldi :)

valla şahine doğana 2 tane hoparlör tak bırak bass koymayı sanki dışarda çalıyor gibi oluyor :D

VtecDream
01-11-2011, 17:03
ne gerek var 38lige al bitane daha 30luk bak nasıl oluyo :)