PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsata Renk Isletme - Yardim

Time-R
28-09-2011, 16:56
Tavanin siyah folyo kapli olmasindan dolayi aracim muayeneden kaldi, gecemedim.

EK-1 formu doldurmam gerektigini soylediler fakat kaportaci ile gorustugumde sana boyattigina dair faturada lazim dediler...

Tam olarak bu isin nasil isledigini bilen varsa yardimci olursa sevinirim.

gökan
28-09-2011, 16:56
soktur olum folyoyou:)

SekoLive
28-09-2011, 16:59
benden fatura istemediler muayeneye giderken ek1 doldurttum lpg taktırdıgım için ve siyah renk vardır yazıldı muayeneden geçtim sıkıntı olmadı. haziran sonunda yaptm bu işlemi.

oguzhan999
28-09-2011, 17:00
fatura alıcaksın miktar farketmez 50-100 liralık işcilik faturası , bide ek1 sonra tüvde isleticeksin

Time-R
28-09-2011, 17:07
soktur olum folyoyou:)

Abi zaten daha onceden folyoyu sokmusler tavan soluk gunes yanigi vernik atmasida vardi, folyo kalsa iyi olcak yani

Time-R
28-09-2011, 17:09
benden fatura istemediler muayeneye giderken ek1 doldurttum lpg taktırdıgım için ve siyah renk vardır yazıldı muayeneden geçtim sıkıntı olmadı. haziran sonunda yaptm bu işlemi.

Serkan tesekkurler abicim sagolasin, boya kodu falan islenmesi gerekiyor mu?

fatura alıcaksın miktar farketmez 50-100 liralık işcilik faturası , bide ek1 sonra tüvde isleticeksin

TUV'de extra ucret odeyecek miyiz oguzhan? Ardindan ruhsat degisimi icin falan para odemeyecek miyiz? Ruhsata direk yaziyor mu TUVTURK?

SekoLive
28-09-2011, 17:10
yok bende hiç biişi istemedler ne kod ne fatura
ek1 e lpg ile siyah renk mevcuttur yazıldı öyle girdim okeylediler cıktım standart muayene gibi.

ruhsatın değişicek gri siyah olarak yazıcaklar onada ücret odiceksn

oguzhan999
28-09-2011, 17:22
Serkan tesekkurler abicim sagolasin, boya kodu falan islenmesi gerekiyor mu?

TUV'de extra ucret odeyecek miyiz oguzhan? Ardindan ruhsat degisimi icin falan para odemeyecek miyiz? Ruhsata direk yaziyor mu TUVTURK?

ruhsatın 2 sayfası deişiyo onun parasını veriyosun sanırım 70 lira civarı bişy

Time-R
28-09-2011, 17:23
yok bende hiç biişi istemedler ne kod ne fatura
ek1 e lpg ile siyah renk mevcuttur yazıldı öyle girdim okeylediler cıktım standart muayene gibi.

ruhsatın değişicek gri siyah olarak yazıcaklar onada ücret odiceksn

Oda tahminen ne kadardir forumda gordum 62 TL gibi ama emin olayim birde ruhsat degisim icin zaman sinirlamasi var mi?

GokhanRS
28-09-2011, 17:24
kendim yaptım diyip faturasız işletebilmen lazım ek1 ile. boyacı arabasını boyasa kendinden paramı alcak

daredevil
28-09-2011, 17:33
bende işlettim baya oldu boyacıya fatura kestirdim kdv sini ödedim tabi faturanın daha sonra takipçiye ek-1 formu yazdırdım oraya siyah bordo olarak yazdı daha sonra muayneye gittim baktı onayladı tekrar takipçiye verdim ruhsatı aldım bu kadar o halleti zamanım olmadığı için hatta ruhsatta fazla yazmış memur 3 renk var nerdense kırmızıda yazmış siyah-bordo-kırmızı yazıyor :D

baretta
28-09-2011, 17:41
Forumda bu konuyla ilgili bir konu acmistim ben zamaninda fakat su an telden girdigim icin link ekleyemiyorum

ilkerrrrr
28-09-2011, 17:44
ben faturasız falan işletmiştim. sadece ek-1 e rengi mor olarak görülmüştür yazdılar. onunla ruhsat çıkarttırdım.

turbo&quattro
28-09-2011, 17:45
Forumda bu konuyla ilgili bir konu acmistim ben zamaninda fakat su an telden girdigim icin link ekleyemiyorum

http://www.techturkey.com/forum/genel/41331-ruhsatta-renk-degisimi-arac-kaplama.html

Time-R
28-09-2011, 17:56
http://www.techturkey.com/forum/genel/41331-ruhsatta-renk-degisimi-arac-kaplama.html

Onu okudum, fiyatlar ve sistem zamandan zamana degisebiliyor o yuzden suan nedir ne degildir ogrenmek amaciyla konu actim.

SekoLive
28-09-2011, 19:48
samet okadar net bilgiyi trafik subeyi ararsan verirler 60-70 civarıdır net fiyat bekleme burdaki insanlardan dün ne yaptıgımızı hatırlamıyorz yeri geliyor. hele bu al sat işlet işleri bayağa sıkıntı oluyo bittiği anda bişi hatırlamıyorsn :D

Frid
28-09-2011, 20:26
bende işlettim baya oldu boyacıya fatura kestirdim kdv sini ödedim tabi faturanın daha sonra takipçiye ek-1 formu yazdırdım oraya siyah bordo olarak yazdı daha sonra muayneye gittim baktı onayladı tekrar takipçiye verdim ruhsatı aldım bu kadar o halleti zamanım olmadığı için hatta ruhsatta fazla yazmış memur 3 renk var nerdense kırmızıda yazmış siyah-bordo-kırmızı yazıyor :D

kırmızı ana bir renk bordoda kırmızının ıcınde :icon_tup:

tüv faturada istemez ek ücrette istemez trafık şube fatura istiyor + iki ruhsat yapragı 120-130 tl tutuyordu sanırım emin degilim fiyat konusunda. 7 gün içinde o belgeler ile ikamet edilen yerin bağlı oldugu trafık şubeye gidilip işlem yapılacak ve ruhsatalar aynı gün verilirse alınır yoksa başka bir güne kendileri zaten çağırıyor. bu işlemler içinde trafık şubeden randevu almak gerekiyor.

Time-R
28-09-2011, 21:11
samet okadar net bilgiyi trafik subeyi ararsan verirler 60-70 civarıdır net fiyat bekleme burdaki insanlardan dün ne yaptıgımızı hatırlamıyorz yeri geliyor. hele bu al sat işlet işleri bayağa sıkıntı oluyo bittiği anda bişi hatırlamıyorsn :D

Abi gercekten dusundumde haklisin yordum seni kusura bakma :D

htec
28-09-2011, 21:25
Ek-1 formu ile muayene tekrarına gir fatura falan gerekmez uzman arkadaş .... rengi görülmüştür yazacak onaylayacak okadar. sende o evraklarla trafikten iki ruhsatını da değiştireceksin. Trafik ruhsatların değişim ücretini alacak sadece. Yok ben istemiyorum diyosan rengi değiştiren folyoyu sök öyle gir muayeneye.

merve
28-09-2011, 21:32
söktür bitsin olay =) sanki çok zor bişey,o kadar uğraşcana.çünkü bildiğim kadarıyla polis vs sorun yaratmaz. ki şu var zevk meselesidir tabi ama cam tavan yoksa araçta var gibi göstermenin hiç bir alemi yok. benim fikrim tabii, görünce direkt anti pati duyuyorum nedense :)