PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serçe Kullanıcıları Yardım Edebilirmi ?

serkan6606
29-09-2011, 18:37
Mrb abiler . arkadaşlar öncelikle mahcup hissetdim kendimi onca araba sahibi kişiler var sitede pahalı otomobillere binen kişiler arasında kendimi ezik hissetmedim yo yo ama biraz çekimser oldum kusura bakmayın böyle bi başlık acmak istemezdim ama ne yapalım askerden geleli 7 ay oldu 22 yasındayım babamın arabasına binmiyorum allaha sukur kendim calısıp kendi arabamı aldım . 5.750 ye hiç degişmemiş lpg yüzü bile görmemiş süt beyaz bi 92 serçe buluncada hemen aldım tabiki :d neyse ozur dilerim soruma geçeyim

simdi soırun su ben bu serçenin vitesine alısamadım yav avuçluyorum vitesin basını anca öyle takıyorum :) magruis terk hissediyorum kendimi :hahaha: bir şeyini kırmışım arabanın vitesin mili sanırım babam yaptı sagolsun ama ben gene eline saglık yaptım gene kırdım :D yav 131 lerin vitesi gibi duz vites tutmaya alısmısım ben 2 ye atarken sorun yasıyorum ben :S avuclayıp atıyom 2 ye 4 e hep alısmamısım vitese yeni yeni alıssamda kesin gene ben bi gün o vitesi avuclayıp atacam gene kırcam vites milimi neyse artık sımdı baya bi tahribat verdik babma emanet yapıyorum gene bi dünya masrafı cıkacak gibi en iyisi buna dogan sanzumanı atalım 5 ileri sanzuman dedi ? uyarmı serçeye dogan sanzumanı ????? ben arabanın orjinalligini bozmak istemiyorum ama siz ne oneriyorsunuz
serçeye 5 ileri vites olurmu ?
yada short shifter gibi benzeriş bir uygulamayla vites topuzunu düzgün yapabilirmiyiz ? birde niye serçe kulanıcıları dedim onlar daha bilir vites konusunu alısmısdır onlar bi sekilde bende alısmayamı bakayım yoksa bu dediklerimimi uygulayım

Yanlıs bir şey söylemişsem özür dilerim simdiden

RIDVAN
29-09-2011, 18:48
Öncelikle aracın hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin bendede vardı hemen hemen yeni sattım sayılır ve çok uğraştım. vitesini hiç oynatmaya gerek yok zamanla alışırsın tabikide 5 ileri şahin şanzumanı takabilirsin ama yeterli zaten 1.300cc herşeyi zamana bırak aracının dışına yönel sana tavsiye aklında fikir oluşsun benimkinin resimlerini ekliyim :)

http://b1109.hizliresim.com/11/9/29/10903.jpg (http://goo.gl/mc9cY)
http://b1109.hizliresim.com/11/9/29/10915.jpg (http://goo.gl/mc9cY)
http://b1109.hizliresim.com/11/9/29/10925.jpg (http://goo.gl/mc9cY)
http://b1109.hizliresim.com/11/9/29/10928.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

:icon_tup::icon_tup:

serkan6606
29-09-2011, 18:52
Başkan satmasaydın keşke :) süper araba gerçekden ben satmam bunu baya binerim cok az yakıyor bassamda basmasamda 160 170 krs ben dibine kadar abanıyom :D o halde bile 170 in üstüne cıkmıyor ankaranın sıkısık trafiginde uzuna gitmedim hiç 150 nin altına düşer uzunda kesin 1300 cc arac ama cok ufak oldugu icin cabuk hızlanıyor ben sevdim valla gözede hos . dısına pek fazla oynamıycam oyle standart dursun teneke jant l var su an cms 40 alırım az borcumu odeyim. bi zenon . tamamdır yeter :D simdilik sadece mp3 player var baska bi şey yok araç orjinal saten bi tüp baglattım biniyorum ama bu vitese alısmak kolay olur inş cok kanırtıyorum 2 ye atmak icin bir şeyini kopartıyorum babam tam anlatmadı ya komple yapcak ya dogan sanzuman atcak bakalım bi kere daha kırmamı bekliyoz :D inş kırmam gene sagol rıdvan kardesim bilgi icin

Jem89
29-09-2011, 18:52
Hiç öyle şu arabam var bu arabam var muhabbeti düşünme sakın.. Çalışıp kendi aldığın bi araba o. Emeklerinin karşılığı..Sakın böyle birşey düşünme.. Benim arabam bile yok :)

Şanzıman takılabilir ama o kadar küçük hacimli bir motorda gereksiz olur.. Alışmaya bakın bence :)

_FrKn_
29-09-2011, 19:18
bence şanzıman işi mantıklı şahit olduğum kadarıyla araba 5 i istiyor yani :)

turbo16
29-09-2011, 19:24
dünya nın en iyi arabası sahip olduğun arabadır :)

ezilmeye gerek yok yani:icon_tup::icon_tup:

BRETE
29-09-2011, 20:46
ne güzel işte kendi paranla biniyorsun helal olsun ;) çalışıp almışın
vites olayına bişey diyemicem inşallah alışırsın :D

serkan6606
29-09-2011, 22:20
allah razı olsun iyi dilekleriniz için bu araba bence 170 krşdanda az yakıyo :D tüp yeni ondanda az yakıyo 150 krs yakanlar varmıs yav cok az yakıyor bea :D tam gezmelik araba 160 kadran var ama denemedim hiç 140 ı geçmedim hıza gerek yok ya serçe beyfendi arabası kibar kibar gitcen serçe 1 vosvos 2 hız mız gerek yok ya sag şeriten tın tın tın gitcen bi muzik seti yeter az taksitlerimi ödeyim hafif rahatlayım bi deri koltuk yaptırırım off mis kebap :D evladiyelik yaparım ben bu arabayı aldıgımda 128 bin km de idi :)) arabamdan utanmıyom ama buraya yazmaya cekindim onca modifiyeli araç arasında benim serçe sinek kalır :) allaha sukur inş calısır bunu satar üstüne koyar bi kaç kurus model yukseltiriz :ı ama bu vites olayı asabımı bozdu :D az evel babamı gayrane getirdim yaptırcam arabayı komple sanzumanı mile bi seyler yapıyo babam geri tutduruyo sanzuman inmesi gerekiyomus indircez komple 5. vites yapmıcaz tamam ama hala aklım orda tuhaf vites alısıcam zamanla inş :D

aga81
29-09-2011, 22:28
Bi ara bende aldım serce bı gun kaldı 1.6 doğan motoru swaplayıp turbolama nıyetım vardı ama aldımın kaportası hosuma gıtmeyınce verdım suan dırek doğanın kendısını aldım headers egzantırık subap vs. onları halledebıldım daha arabanın değerını bıl ;)

serkan6606
01-10-2011, 18:26
Sagol . hocam 2 gündür babamla konusuyoruz 5 ileri şanzumandan vaz geçdik komple sanzumanı indi arabanın şimdi adam gibi yapılıyo . orjinalligini bozmamak gerek sanzumanın mafsalını kırmısım ben :) fazla zorlamakdan

///KDrÖZER
19-12-2011, 10:36
hayırlı olsun serçeler kaç bg .? bende vos la serçe arasındaydım

serci
19-12-2011, 18:39
Hayırlı uğurlu olsun hiç kendını ezme
bende askerden geldım evden bir kurus almadan ef civic aldım o da benı ugrastırıyo ama olsun.sonucta kendı emeğinle aldıgın araç..

inşallah ileride daha iyilerinede sahip olursun

silvia_s15
19-12-2011, 18:50
Çok yakın arkadşım,bundan 1.5yıl önce orjınal ama bi okadarda dökük bi serçe almıştı.4 bin liraya 1.5 yıl içinde 5 bin tl harcamıştı.Kaportahane ve tamirhane olması ragmen.Hayatımda ilk defa o serçeyi kullandım.Vitesinde hiçbir zorluk çekmedim.

Arabanın yapım aşamasında bende vardım.Komple motor yapıldı,komple kaporta boya ve izalasyon yapıldı.Sıfır tüp takıldı.Sizin dediğiniz şekilde yakmasına anlam veremedim.220 kuruşdan aşağı düşüremedik.1300 motor çok zayıf(rampalarda) kalıyor,komple rektefiye edilmesine ragmen.Kullanıcıları tam serçe hastası olarak kalıyor,bence aracınızı küçümsemeyin.
4 binliralık araca 5 bin tl harcayanlar var.92 model pert şahin motoru bindirilecekti,1200 tl faha harcayacktı arabayı tuttu sattı arkadaş

106GTİ
19-12-2011, 18:59
Sizinki de çok güzel bir duygu kendi emeğinizle almışsınız ufak tefek sorunlar olur fazla dert etmeye gerek yok, Allah daha iyilerini nasip eder inşallah

Zorbey
19-12-2011, 19:34
Alınteri sonuçta allah kazasız belasız binmek nasip etsin
Bendeki Şahin'ler S motor olsun İ.e olsun 400 kr altına inmedi.Gidişide ona göreydi ama cep yakıyo şahinlerin yakıtları.Allah yakıtını artırmasın :)

Bu arada Ön takımlarına kesinlikle baktırın.Düzeltilemiyecek sorunlar çıkarmasın başınıza.

enginetune
19-12-2011, 20:11
serçe candır :) allah kaza bela vermesin kardeşim ne güzel kendi emeğinle almışın arabanı :) benimde arkadaşım aldı serçe planları var :) ankara da toplanalım tanışalım uygun olursa sana da

serkan6606
20-12-2011, 00:08
hayırlı olsun serçeler kaç bg .? bende vos la serçe arasındaydım

2side mukemmel kardesim ikisinide sürdüm 73 1303's imiz vardı ama vosa bineceksen Benzini göz ardı et tüpsüz 500 600 felan yakar herhal taaa sene 2008 de felan 40 kurus yakıyodu :D bu arada serçe 950 kg

Hayırlı uğurlu olsun hiç kendını ezme
bende askerden geldım evden bir kurus almadan ef civic aldım o da benı ugrastırıyo ama olsun.sonucta kendı emeğinle aldıgın araç..

inşallah ileride daha iyilerinede sahip olursun

tskler kardesim. iyi dileklerin için. borc bitince üste bi 5 bin daha cekip 316 dusunuyordum gerek yok . aracımı herkez begeniyor tam beyfendi arabası diyolar sahin dogan gibi çakal arabası degil diyolar ömürlük binerim vallaha ben. hiç üzmüyom zorlamıyom gerek yok yani nihayetinde tofaş serçe.

Çok yakın arkadşım,bundan 1.5yıl önce orjınal ama bi okadarda dökük bi serçe almıştı.4 bin liraya 1.5 yıl içinde 5 bin tl harcamıştı.Kaportahane ve tamirhane olması ragmen.Hayatımda ilk defa o serçeyi kullandım.Vitesinde hiçbir zorluk çekmedim.

Arabanın yapım aşamasında bende vardım.Komple motor yapıldı,komple kaporta boya ve izalasyon yapıldı.Sıfır tüp takıldı.Sizin dediğiniz şekilde yakmasına anlam veremedim.220 kuruşdan aşağı düşüremedik.1300 motor çok zayıf(rampalarda) kalıyor,komple rektefiye edilmesine ragmen.Kullanıcıları tam serçe hastası olarak kalıyor,bence aracınızı küçümsemeyin.
4 binliralık araca 5 bin tl harcayanlar var.92 model pert şahin motoru bindirilecekti,1200 tl faha harcayacktı arabayı tuttu sattı arkadaş

var oyle bagımlılar bi serçeci var ivedikde tamirci 92 dogan l motoru atmıs kıcı bası ayrı gidiyor 950 kglık arabaya gerek yok fazla o benim olayım suydu ben 125 kiloyum 184 boyundayım arabaya saten sıgmıyom vitesi yamuk bu arabanın gogusden direk geliyo ben kanırtarak atıyordum alısmamısım hep düz vitese alısdımdan neyseki yapıldı mavsalı kırdım 2 kere :D alısdım artık iyi dileklerin için sagol

Sizinki de çok güzel bir duygu kendi emeğinizle almışsınız ufak tefek sorunlar olur fazla dert etmeye gerek yok, Allah daha iyilerini nasip eder inşallah

amin cümlemize. çokda gözümüz yok allaha sukur alın teriyle olsunda ne olursa olsun. tospa bile olur .

Alınteri sonuçta allah kazasız belasız binmek nasip etsin
Bendeki Şahin'ler S motor olsun İ.e olsun 400 kr altına inmedi.Gidişide ona göreydi ama cep yakıyo şahinlerin yakıtları.Allah yakıtını artırmasın :)

Bu arada Ön takımlarına kesinlikle baktırın.Düzeltilemiyecek sorunlar çıkarmasın başınıza.

Tsk ederim. arabam su an ok gibi bu arada kıskanma 15 kurus yakıyo :D tam tasarruf arabası

serçe candır :) allah kaza bela vermesin kardeşim ne güzel kendi emeğinle almışın arabanı :) benimde arkadaşım aldı serçe planları var :) ankara da toplanalım tanışalım uygun olursa sana da

amin. sagolasın kardesim olabilir tabi . hafta ici yogun calısıyom eve zor atıyom kendimi hafta sonu olabilir tabi . serçe vaz geçilebilcek bi arac degil gercekden cok ekonomik bir arac. parcası cok ucuz . bu sahine dogana binen herifler ne arıyo onlarda . 15 kurus yakıyor araba .

bizim ilk arabamız serçe idi :)

Allah Daha iyilerini Nasip Etsin. bırakılmayacak bi . arac bilmiyorum kendi arabam diye duygusal bag oldu ondanmı diyom acaba ama :D