PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1 deki son gelişmeler

Eriador
05-11-2007, 00:16
Beklenildiği gibi Alonso ile Mclaren in yolları ayrıldı ...
http://www.padokf1.com/images/haber/02112007160210-alonso_dennis.jpg
Vodafone McLaren Mercedes Takımından bugün yapılan resmi açıklamada, takımla 2 yıl daha sözleşmesi bulunan Fernando Alonso ile karşılıklı varılan anlaşma sonucu yolların ayrıldığı belirtildi.

Bu ayrılmanın her iki tarafın da çıkarlarına uygun olduğunun kaydedildiği McLaren'in basın açıklamasında daha fazla ayrıntı yer almadı. McLaren'in açıklamasından sonra görüşleri alınan Alonso, şimdi Formula 1'de yeni arayışlar içersinde olacağını söyledi. Herhangi bir takım ismi vermemesine karşın Alonso'nun Renault F1 Takımına dönmesinin beklendiği ileri sürülüyor. Alonso'nun konuya ilişkin açıklamasında yer verdiği görüşleri şöyle:
"Daha küçük çocukken ve karting yaparken, McLaren'de yarışmanın hayalini kurmuştum. Ancak gerçek yaşamda bazen herşey umduğunuz gibi olmuyor. McLaren'in çok büyük bir takım olduğuna ilişkin düşüncemde hiçbir değişiklik olmadı. Evet, geçtiğimiz szon içinde karşılıklı olarak inişli ve çıkışlı dönemlerimiz oldu ve bu olaylar maalesef bana ve takıma çok olumsuz yansıdı. Ayrıca, McLaren'de bir türlü kendimi evimde hissedemediğim de doğrudur. Takım içersinde ayrıcalık ve farklı muamele yapıldığı yönünde sadece ben değil, içeriden ve dışarıdan da bu paralelde görüşler ve değerledirmeler yapıldı. Bugün, karşılıklı anlaşmamız sonucu varılan ve açıklanan kararla, gerek ben ve gerekse McLaren şimdi 2008 sezonuna konsantre olacağız. Başta McLaren olmak üzere, Vodafone, Banca Santander, Mutua Madrilena ve bir sezon boyunca birikte çalıştığımız diğer ortaklara en iyi dileklerimi ve başarılı olmalarını iletiyorum."

---

Williams, Rosberg Konusunda McLaren'i Yine Uyardı
http://www.padokf1.com/images/haber/04112007214741-nico_rosberg_1.jpg
Williams Takımı, Nico Rosberg konusunda McLaren'i bir kez daha uyardı ve Alman Pilotun kontratının kendilerinde olduğunu, kesinlikle satılık olmadığını belirtti.

Fernando Alonso ile yollarını ayıran McLaren'in, 2008 sezonu için Lewis Hamilton'ın yanında kimin olacağı konusunundaki arayışını ve daha önce medyada yer alan spekülasyonları dikkate alan Williams, Hamilton'ın da ilk tercihinin, GP2 Serisinden eski arkadaşı Nico Rosberg'i belirtmesi üzerine dün bir açıklama yaparak, Rosberg'in kesinlikle satılık olmadığını bildirdi.

Williams F1 Takımı Direktörü Patrick Head, dün İngiliz Mail on Sunday Gazetesine yaptığı açıklamasında Rosberg ile kimsenin ilgilenmemesini kaydetti ve "Nico'nun 2008 sonuna kadar Williams ile kontratı bulunuyor. Ayrıca kontratında 2009 için de bir opsiyon maddesi var. Önümüzdeki sezona Nico ile başlayacağız ve anlaşabildiğimiz takdirde 2009'da da kendisini bırakmaya niyetli değiliz. Nico 2008'de birinci pilotumuzdur ve başta McLaren Takımı olmak üzere, hiçbir takımın kendisiyle ilgilenmemesini belirtiyoruz. McLaren pilotlarına çok yüksek maaşlar verebilen bir takım. Biz ise Williams'ı hızlı bir şekilde eski günlerine döndürmeyi, Formula 1'in lider takımı haline getirmeyi istiyoruz" dedi.
Head dünkü açıklamasında ilginç bir öneride de bulundu ve McLaren'in Hamilton'ın yanına eski bir Dünya Şampiyonunu almasının daha doğru olacağını kaydeti: "Mesela McLaren Michael Schumacher'i emekliliğinden alıp seneye yarıştırabilir. Michael hala çok formda bir pilot ve boş geçirdiği koskoca bir yılda sıkılmış olduğundan da eminim. Pit duvarlarında oturmak Michael gibi birisine hiç de cazip gelmemiştir" dedi.

Reis daha öncede açıklamıştı Ferrari ye gelmeden önce Mclaren le görüştüm ama Ron Dennis yüzünden gelmem demişti ... şimdi 5 defa dünya şampiyonu olduğu kralı olduğu bi ortam warken mclaren emi gelicek ? ( tabi gelirse ) Brezilya 2006 gösterdi erken bıraktı bi daha dönermi hiç zannetmiyorum açıkcası ....

bir sözümde meşur BALONSO'ya ... rakiplerinin motor arılzarının yanında sana sezon un en iyi araç ı verilmiş 2005-2006 sezonları öle çiftte dünya şampiyomu olmuş ... eşit şartlarda ise bi çaylağı yenememiş adam Michael in rekorlarını kırcaktın hea ? güldürme ...
büyük ihtimal kesn Reno ya dönücek ... Renault ciddi bi atak yapmassa orta sıralarda yarışmaya mahkum biri olcak ... 2 defa dünya şampiyonu olduğu talımda bile son yarışlar sorun yaşamış ertesi sene yeni takımında da sorun yaşamış uyumsuz biri bence kesinlikle Michael olamaz ... Liderlikte önemli bi nokta herkez olamaz ...
http://img223.imageshack.us/img223/2118/bmwthnksschumivp8.png
2006 brazil gp BMW
--
http://photos-c.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v48/139/68/504938990/n504938990_6566_2350.jpg

mustafa-u
05-11-2007, 00:23
hadi hayırlısı bakalım...

eğerki şumi geri dönerse ferro-kimi ikilisi ile merso-şumi ikilisini ters oranda yeniden karşılaştırmak mümkün olur..

ama neler olur onu kestirmek zor...

MUGENPOWE®
05-11-2007, 00:34
[COLOR="Red"]Reis daha öncede açıklamıştı Ferrari ye gelmeden önce Mclaren le görüştüm ama Ron Dennis yüzünden gelmem demişti ... şimdi 5 defa dünya şampiyonu olduğu kralı olduğu bi ortam warken mclaren emi gelicek ? ( tabi gelirse ) Brezilya 2006 gösterdi erken bıraktı bi daha dönermi hiç zannetmiyorum açıkcası ....

para her kapıyı acar kımler neerelere gıtmedı para aldıktan sora :heyoo:

AyB_Tv
05-11-2007, 00:35
-zannetmiyorum shuminin geri döneceğini.. en azından mclarene gitmez ;)

-alonso için flavio önerimizi sundum salı gününe kadar belli olur demiş ama alonsı zannediyorum gitmeyecek renaultya..

- heiki büyük ihtimalle mclarene gidicektir.. rosberg zor williamstan ayrılır bu şartlarda..

- bmw nici ile sözleşme yeniledi.. alonsoyu istiyolar ama kubicada nicide iyi pilotlar.. ama bana yinede bir kubica renault - alonso bmw işi olabilir gibi geliyo..

- williamsta wurz un yerine alonsoyu düşünüyo..

- toyota ralf shumi ile yollarını ayırdı alonso orayada gidebilir..

- ferrari bildiğiniz gibi..

- prodrive ın bu sene 12.ci takım olup olmayacağı tam belli değil..

- ferrari en rahat ekip :) allahaşükür :P

açıkçası tahminim
ferrari= kimi-massa
mclaren=hamilton-heiki
renault= jnr pique - ? ( dediğim gibi bmw alonsoyu almak istiyo çok olursa kubica olabilir buraya )
bmw = nici - alonso ?

diğerlerini yazamam orda baya bi gençleşme olabilir ve tüm takımlar karışık durumda..

Eriador
05-11-2007, 00:36
para her kapıyı acar kımler neerelere gıtmedı para aldıktan sora :heyoo:

orası öle tabi parayı veren düdüğü çalarda .. geçen cnnturk.com da f1 köşesinde yazıyordu Michael şuan devam eden sponsorluk anlaşmaları sayesinde şampiyon olan Kimi den sonra en fazla kazana pilot ... şaka gibi ... Mclaren in acayip uçuk bişi wermesi lazım :) tabi ilk başta cezalarını ödesinler ...

Berkan
05-11-2007, 19:32
nie geldi nie gtiin simdi sen :D
Hakinnen Geri gelcekmiş Mclaren a ahhah :p