User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: '97 Impreza GT 2.0 Turbo Upgrade

DarkSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.İsmailim , mahmut abim bi ara görüşelim , derinleşelim mevzuda Amaç gıdıklamak tabiiki , max güç hedeflemiyorum.Aradığım şey biraz daha keyif

Alıntı fatiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben elimde parça bile olsa o şanzumanla gc8 i 300 hp yapmazdım
    şu an aracın üzerinde 2003 WRX şanzımanı mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orkun_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İntercooler ve turbo icin 1600 lira cok para kardesim ben sana o paraya vermem rahat ol garajda yilmaz abim var gel oturalim ne yapabiliriz diye konusalim elimde parca cok senin isine yarayan yeterki sen nasil bi guc istiyorsun bunun kararini ver pm attim konusalim
    saolasın kardeşim , şu aralar çok yoğunum iş mevzularında , bir ara mutlaka görüşelim.

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahadir senin alt yapi güçlendigi istediğini tak maceraya gerek yok hani orjinal turbanla yeter bir şekilde 0 oem motor bir sorun yasasan. Ne olacak cebinden çıkacak parçacıkları paraya vurup hesapla sade olarak neler yapılabilir onlara bak sti turbo taktiginda senin turbodan büyük ve geç dolacak basınç 0.7 başlıyorsun onun 0.7 si senin 1 bar gibi olacak afr ve egt göstergesi cart curt al ilk önce ama şu var intercooler al turboyu alsan 0.6 basarsin ama setup farkı geç doldurur yinede

UĞUR YUMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 40.000km de aldım oemle toplanmış gc8i, üzerine 20.000km yaptım. Sattım uğurda bi 10.000km yapmıştır. Peak 1.5 bar, count 1.2-1.1 barlarda kullandım aracımı Hala aynı kullanılıyor. TD04 istese bile oem motora birşey yapamaz.
    Aynen abi . senden aldigim gibi sorunsuz biniyorum. sadece yag yag filtrsi degisti. a mode 0,6 bar da, b mode ise senin ayarlwndigin gibi 1.1 bar. sonucta tdo4 sorunsuz yuruyor.
    eger ben guc artisi istesem kesinlikle sti setup yapardim. 1.1 de inanilmasz keyig alinir.

ayrica su sqnzuman kirma olayina da inanmayin . insan gibi kullanirsan hic bi sey olmaz.
    Eger sanzuman gecmisinde sikintili ise vf takmasanda kirilir. duzgun kullanmassak dog ta kiriliyor sti sanzumanda.
    Boxer in side

UĞUR YUMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ne ilursa olsun kesinlikle yag ve benxin pompasi sart.
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UĞUR YUMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ne ilursa olsun kesinlikle yag ve benxin pompasi sart.
    Ama işte bu dediklerin maalesef bahadırın arabada mevcut degil

1.1 yürür ama senin yag pompası cartır curttur cok fark var göstergelerinde vardır büyük ihtimal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sti intercooler 500 tl, sti turbo 800 tl, up pipe 150$, walbro pompa 100$, brk7 buji 30$ (ortalama fiyatları)
    headersin degismesine gerek yok ama bi up pipe al. ya da up pipe nin icindeki katelizor tarzı dalgayı iptal et mutlaka. alabiliysan 2,5" turbo inlet al ebaydan falan. filtreyi de sis kapagının oraya koy. perrinin falan 3" olanları bizimkilere uymuyor, direksiyon pompası sıkıştırdıgından. benim bu işlemlerle 1 bar da 285 hp dyno cıktım var.. evc takarsan 18 psi da falan 300+ kesin. ama kulağı kesin olan biri hortumla avansı dinlesin bu islemlerden sonra ona gore acarsınız ya da kısarsınız. ben bu islemlerin uzerine external wg ve 22 psi ile cılgın gibi avans vura vura 150-200 kere boost actım. en sonunda elımıze aldık. yani iyi dayanıyor ayriyetten istersen ankarada bi abinin arabasından cıkma apexi power fc var, sanırım harness ile birlikte guzel fiyata verebilir. ayarında yapılır. kafan rahat olur
    Arabacı Ağır japon..

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında daha büyük turbolar ile kırılmayan tonla wrx var. td05-16g, xt gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vf 37 ve sti coller tek geçerim twin scroll erken gelip uzun gidiyor bence çok güzel bir turbo düşünülen güçlerdeki en zevkli setup bu bence..

bektas-15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sana en güzel tavsiyem Vf 35 turbo ile external wastegate al. 1 barlık yay ile çoook çok keyif alır yaklaşıkta 260 270 hp civarı güç alırsın diye tahmin ediyorum bahadırcım. motorunda forget miş stock muş kafan ağrımamış olur. Şanzuman kırma korkun bu haldede olmalı. Ben 0.6 bar da TD04 ile 3. vitesi kırdım hemde kesinlikle kullanım hatası değil. Yani kırılıcaanda kırılıyo. Sen relax ol Evc vb ürünlerede bence paranı harcama. Fcd de yoksa zaten gc8 de max. 1.2 bar açabilirsin. Gerisi Beyin ister. sabit 1 barda bin derim. Benim düzen. benim turbo 18 G. 18 G bulursan da çok zevk alırsın ama enjektör olmadan fakire düşebilir. Umarım aydınlatmışımdır. Ya tam gir Forgetle beyin tak adamakıllı yap yada dediğimi yap fazla parmaklama. Kolay gelsin ehbap
    GTX3582 R PROJECT 06TOT07 BUGEYE FULL RACE....................!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar..
    Cahilce bir soru olacak ama.. 99 model stock gc8 için yazdığım extralarla ne kadar güç artışı olmuştur. Turbo basıncı 1,1 peak 0,95 bar cont yürüyor. Normalde 0,8 bar olması gereken bu basınç artışı egsoz siztemindeki modifiyeden kaynaklanıyor sanıyorum. Tahmini güç ne kadardır. Turbo timer la.0-96 km 5,5 sn ölçüm sonucu var. Zenginde mi gidiyorum bilmiyorum. DYno ya çıksam sonuç ne olur acaba bu haliyle.
    Tşk ler
    70 lık komple egsoz
    Katalitik iptali
    wrx ıntercooler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frequency_48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar..
    Cahilce bir soru olacak ama.. 99 model stock gc8 için yazdığım extralarla ne kadar güç artışı olmuştur. Turbo basıncı 1,1 peak 0,95 bar cont yürüyor. Normalde 0,8 bar olması gereken bu basınç artışı egsoz siztemindeki modifiyeden kaynaklanıyor sanıyorum. Tahmini güç ne kadardır. Turbo timer la.0-96 km 5,5 sn ölçüm sonucu var. Zenginde mi gidiyorum bilmiyorum. DYno ya çıksam sonuç ne olur acaba bu haliyle.
    Tşk ler
    70 lık komple egsoz
    Katalitik iptali
    wrx ıntercooler
    zaten orjinal gucu 214hp, bu islemlerle 225 den yukarısını bekleme
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklentim yok zaten. sadece sonuç olarak nedir merak ettim. yapılan işlemler zaten arabanın üzerinde olan extralardı. Muğlada olduğumdan dolayı 4x4 dynoya çıkaramadım. bilenlerden öğrenmek istedim.
    tşk ederim cevabın için..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkilemler kafamı karıştırıyor sadece.. Mantık yürütmeye çalışıyorum.
    GC8 GT arkadaşım yazdıklarından anladığım kadarıyla senın setup yapıp 1 barda dynoda 285 bg aldığın arabada artıları yazdım. benım arabada 0,95. kışın da 1 bar da yürüyor. Sonuçta bu arabalar elektronik işletim sistemiyle yönetiliyor. Yani yanma odasına giren hava basıncı 1 bar ise beyin hava yakıt oranını otomatik ayarlayıp ona göre benzin vermiyormu zaten. 1 bar basınçın karşılığı gelen bir evrensel sabit güç olmalı. Hava yakıt karışım oranını araba ayarlamıyormu? STİ turbo da olsa sonuçta arabanın yanma odasına giren basınç öyle veya böyle her ikimizin arabasında 1 bar..aradaki fark 60 bg.

STI intercoller ( bendeki wrx intercoller)

STI turbo (orjinal turbo fakat sonuçta senınde benım arabam yaklaşık 1 barda yürüyor)

Katalizör iptali, ( up pipe swap)

Benzin pompası (benzin regulatörü revizyonu veya yazılımsal bir değişiklik yapılmazsa regulatör basıncı sabit tutacaktır.

İridyum buji ( orjinal bujiler zaten platinyum buji. iridyum 100000 km platin buji 80000 km ömrü var. buji ile performans artışının olmayacağı kesindir.

Açık hava filtresi bendeki standart filtre. fakat açık hava filtresinde %3 gibi performans artışı olduğu biliniyor.

Yazıklarım tattışmaya yönelik bir yazı değildir. yanlış anlamaya neden olmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frequency_48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkilemler kafamı karıştırıyor sadece.. Mantık yürütmeye çalışıyorum.
    GC8 GT arkadaşım yazdıklarından anladığım kadarıyla senın setup yapıp 1 barda dynoda 285 bg aldığın arabada artıları yazdım. benım arabada 0,95. kışın da 1 bar da yürüyor. Sonuçta bu arabalar elektronik işletim sistemiyle yönetiliyor. Yani yanma odasına giren hava basıncı 1 bar ise beyin hava yakıt oranını otomatik ayarlayıp ona göre benzin vermiyormu zaten. 1 bar basınçın karşılığı gelen bir evrensel sabit güç olmalı. Hava yakıt karışım oranını araba ayarlamıyormu? STİ turbo da olsa sonuçta arabanın yanma odasına giren basınç öyle veya böyle her ikimizin arabasında 1 bar..aradaki fark 60 bg.

STI intercoller ( bendeki wrx intercoller)

STI turbo (orjinal turbo fakat sonuçta senınde benım arabam yaklaşık 1 barda yürüyor)

Katalizör iptali, ( up pipe swap)

Benzin pompası (benzin regulatörü revizyonu veya yazılımsal bir değişiklik yapılmazsa regulatör basıncı sabit tutacaktır.

İridyum buji ( orjinal bujiler zaten platinyum buji. iridyum 100000 km platin buji 80000 km ömrü var. buji ile performans artışının olmayacağı kesindir.

Açık hava filtresi bendeki standart filtre. fakat açık hava filtresinde %3 gibi performans artışı olduğu biliniyor.

Yazıklarım tattışmaya yönelik bir yazı değildir. yanlış anlamaya neden olmasın.

abi sıkıntı yok yazdıklarında. zamanında çok tartışıldı düşündügün şeyler ama. senin orjinal turbon td04, sti turbosundan bayağı kücük, 2 farklı boyuttaki turboların aynı basınçta verdiği gucler farklıdır. td04, 3 bin devirde gelip 5 binde biten bi turbo. bizim beyinler her ne kadar yazılım atılamıyo da olsa, belli bi guce kadar avansı otomatik ayarlıyor dıye dusunuyorum ve avans vurdugunda geri cekiyor. en buyuk ornegi, 18g turbo, 99 oem beyin, oem enjektör gc8, 10.8 drag süresi yapan orhan usta
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://img705.imageshack.us/img705/9427/05102011647.jpg
    imgur: the simple image sharer

Tekrar specleri yazayım,

cp piston 8.5 cr (oem sıkıştırma)
    1mm cosworth conta (orjinali 0.78mm)
    cosworth yataklar ( buraya kadar olanlarda zaten guce katkı yok denilebilir)

walbro pompa
    hks buji
    hks blow of
    sti intercooler
    sti vf 43 turbo (2,5 sti turbosu)
    50 liralık çakma hks filtre
    oem up pipe (katelizor iptalli)
    76mm down pipe
    borla catback (76mm ara boru, 60mm son susturucu)

bu degerlerle dynoya girince evc de gordugum deger 1 bar idi. umarım bu yazdıklarımdan subaru sahipleri kendilerine gore tahmin yapabilir. daha sonra external wastegate taktım. ve 1.4 bar'a açtım. acayip farketti.
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevabın için tşk ederim.
    TD04 3 binde gelip 5 binde tükenen bir turbo olması en önemli nokta olsa gerek, aramızdaki güç farkı için..Turbo farkı hariç hemen hemen aynı sayılabiliriz.Bende biraz canlandırmak istiyorum arabamı. Tabiri caize gıdıklamak istiyorum. Orjinalini çok bozmadan. zaten arabayı %5 performanslı ancak kullanıyorum.

Turbodan sonra 76 lık up pipe komple 76 lık eksoz
    HKS blow off
    WRX intercooler
    K&N kutu içi filtre
    Exedy stage 1 baskı balata

tşk ler.. cevabın için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bektas-15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana en güzel tavsiyem Vf 35 turbo ile external wastegate al. 1 barlık yay ile çoook çok keyif alır yaklaşıkta 260 270 hp civarı güç alırsın diye tahmin ediyorum bahadırcım. motorunda forget miş stock muş kafan ağrımamış olur. Şanzuman kırma korkun bu haldede olmalı. Ben 0.6 bar da TD04 ile 3. vitesi kırdım hemde kesinlikle kullanım hatası değil. Yani kırılıcaanda kırılıyo. Sen relax ol Evc vb ürünlerede bence paranı harcama. Fcd de yoksa zaten gc8 de max. 1.2 bar açabilirsin. Gerisi Beyin ister. sabit 1 barda bin derim. Benim düzen. benim turbo 18 G. 18 G bulursan da çok zevk alırsın ama enjektör olmadan fakire düşebilir. Umarım aydınlatmışımdır. Ya tam gir Forgetle beyin tak adamakıllı yap yada dediğimi yap fazla parmaklama. Kolay gelsin ehbap
    bektaşım saolasın yorum için, fcd var ama 1 bar üzerini düşünmediğim için takmadım, sökük halde duruyor.Bir süre ufak tefek kozmetik eksiklerimi tamamlayıp motora öyle girişicem, ismaille mahmut abi kulağımdan çektiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DarkSky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bektaşım saolasın yorum için, fcd var ama 1 bar üzerini düşünmediğim için takmadım, sökük halde duruyor.Bir süre ufak tefek kozmetik eksiklerimi tamamlayıp motora öyle girişicem, ismaille mahmut abi kulağımdan çektiler
    birak yaw kozmetik i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)