User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
122 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: BMW Turbolamak artık çok kolay ve çok ucuz

TAHİR SARIBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar m50 stroker konusundan sonra baya uzak kalmıştım ama yenı bı makale tadında bilgilendirme yapmak istedim.

konumuz BMW turbolamak (e34-e36-e46-e39 ağarlıklı)

bir çoğunuzunda bildiği gibi tr de bu işi yapan çok firma var ve fiyatlar ucuk kaçık o yüzden size bu işi en ucuz yapabilmenizin yolunu kısaca özetliycem uzun yazmicam soru cevap olarak konusabiliriz.

KISACA STOCK MOTOR TURBOLAMA FİYAT LİSTESİ

turbo manifoldu 1000tl
    turbo 1000-2000tl
    egzos downipe 600tl
    intercooler 400tl
    enjektör 600tl
    cooler hortumları 300tl
    wasgate 400tl

ana parçalar bunlar evet şaşırtıcı ama aslında bu işin maliyeti bu bunlara extra olarak eğer aracınız m50 ise hiç bir ecu yardımı almadan kendi ecusu ile rahat rahat gazlayabilirsiniz yazılım sayesinde ( zamanında orj ecu ya olmaz dediler Dr.ecu özgün yazdı yolladı bakınız TENEKE30 )

eğer ecu yapmak istersekde megasquirt veya vems veri tabanlı spark EMS (kendi m3 turbomda gayet sağlıklı kullanıyorum ) 2000tl civarına cıkabilirsiniz...

yanı uzun lafın kısası bu işin maliyeti saatleri akı oku küsürü montajı fazla fazla harcayın 7 8 bin tl dir... ben buraya özet geçtim geniş olarak sormak istediklerinizi yazın cevapliyim sağda solda parçalanmayın

(yukarda yazdıgım parçaların teminini sağlmak içinde elimden geleni yaparım söylemeniz yeter )

Eray YÜMSEL
    turbo ne kamyon turbosu mu?
    wideband yok
    turbo yağ hortumları,yağ kütüğü,
    blowoff
    hava filtresi
    turbo yağ dönüşümü için karter söküp takma
    yağı,yağ filtresi
    karter contası
    6 adet soğuk buji
    methanol kit
    200 lira benzin ayar için(onu araç sahibi verir herhalde )
    dyno
    gösterge yazılmış gerçi ama ne var yok bilmiyorum(ilk postta yok)
    bunlar eksik yapılan listede

şimdi bu parçaları takmak için usta lazım,
    karter söküp takma,emme manifoldu sökülüp rolanti motorunun manifolda geçen plastik boru sabitlenmesi,eksoz manifold değişimi,yağ rekorları montajı

beyin olarakta orj beyin olmaz(olurda sürekli müdahale etme anlamında)
    yapılan listeyi topladım 7.300 tl yapıyo
    bu araç nasıl olacakta 8000 tl ye bitecek onu anlamadım ben,bir dünya eksik malzeme var listede

ismini kötülediğiniz firma sizin yaptığınız listeyi ve benim yazdıklarımı tamamen yapıyo diye biliyorum,doğru değil mi?
    SARIBAŞ PERFORMANCE ANTALYA
    MATADOR-M50 3.25 TURBO
    0-402 mt 11.069

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tuncay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşeden köşeden yallah gibi olmuş konu işin içine girildimi boyutu farklılaşıyor bu tarz yükleme işleri
    Çok haklısın detaylı bilgiyi tartışarak soru cevap niteliğinde olsun diye böyle bıraktım
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardonda kimin adını kötülemişiz burda ? isteyen istediği yerde yaptırsın cokta umrumda ben bu fiyata toplarım yürütürüm aksini iddia eden getirsin 8 lira 1 hafta sonra alsın arabasını...

Sana x firmayı imaa ettiğin için birsürü şey yazarım buraya ama yapmicam soğuk bujiymiş gülüyorum standart m3 bujisi 1000 +hp lerde kullanılıyo standart bobinle birlikte neyden bahsediyosunuz abi uzun yazamıyorum teldeyim kıbrıstayım ara ara girebiliyorum elimden geldiince cvp verrim
    Dr. Ecu

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cubra10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupada adamlar M52B28 turboluyo hiçbir sıkıntı olmuyo bizde neden M50B25 takıntısı var anlamadım? ?
    Blok sağlam diyemi bu kadar güvenilirlik
    M52B28 ler alüminyum blok turboya dayanıksız diye düşünüldüğü için türkiyede kimse yanaşmıyor biraz daha proff yaklaşılsa olaylara
    Konu faydalı gerçekten ben her ne kadar supercharger dan yana olsamda burada çoğu kişiye yardımcı olacak bir makale olmuş

ERAY YUMSEL bir savaş açtı hem drift soygununa, Hem projeye giden paralara bizde öğreniyoruz kimin ne yaptığını
    Tebrikler....
    Bana kalırsada m52 blok gayet güzel turbolanıp sorunsuz binilebilir ama ülkemizdeki ustaların iş yapma mantığı,kalite anlayışı (istisnalar var muhakkak) Avrupa nın yarısı bile olmadığı için,hataları daha fazla tolare edebildiği için m50 döküm blok zorunluluk gibi gözüküyor.Avrupa da elin adamı manifold civatasına bile tork vururken,burda motor toplayan adam 'ne gerek var bilek bu bilek' diyebiliyor,en basit örnek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TAHİR SARIBAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wideband yok
    blowoff
    hava filtresi
    yağı,yağ filtresi
    karter contası
    6 adet soğuk buji
    methanol kit
    dyno

karter söküp takma,emme manifoldu sökülüp rolanti motorunun manifolda geçen plastik boru sabitlenmesi,eksoz manifold değişimi,yağ rekorları montajı

bu araç nasıl olacakta 8000 tl ye bitecek onu anlamadım ben,bir dünya eksik malzeme var listede

ismini kötülediğiniz firma sizin yaptığınız listeyi ve benim yazdıklarımı tamamen yapıyo diye biliyorum,doğru değil mi?
    Detaya girilirse 250 tl ye alacagin safc ile cok guzel ayar yapilir basincta ucmadigin surece..

Total rakami asagida yukarida tasimak olasi. Fiyata takilmayalim detaya inelim biseyler yapmak isteyenler faydalansin.

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında pek yazıp bu adamın reklamınıda yapmak istemiyorum ama elimde değil

elimde bir E30 birde M50b20 ile swap peşinde koşuyorum.. aracın üstündeki motor sökülecek yenisi swaplanacak... pek bilgi sahibi değilim, olacak mı ? olursa da nasıl olacak ? kafam karmakarışık olmuşum.
    Tek isteğim düzgün bi yerde m50 yi aracın üstüne atıp yürüyebilmek, saga sola koşup duruyorum kimisi 1000 lira diyor kimisi 1500 kimiside bu iş 3 binden aşağı olmaz yaparım diyen varsada bu araba yürümez diyor. böyle karamsar bir halde dolaşırken bi anda şimşekler çaktı ve aklıma Eray geldi ya bismillah deyip motoru arabamın arkasına atıp bir umutla çıktım yola,

( bunu yaparken daha Erayla yeni yeni tanışmışım pek tanımıyorum. bu yüzden de böyle bagajda motorla gitmenin beni zorda bırakacağını, mecbur kalmış bir hale düşüreceğine ve açıkçası kazıklanabileceğimi düşüne düşüne gittim )

Kıssadan hisse erayla başladık aracın başında al aşağı ver yukarı sohbete nasıl yaparız kime yaptırırız vs. derken, anahtar teslim 1150 TL fiyata anlaştık gibiydi, Elimde tek olan komple motor. şanzıman ve beyin geri kalan ne varsa aklınıza gelecek hespini ayarlatacak ve çalışır yürür durumda aracımı teslim alacaktım

tabi insan oğlu yetinir mi ben başladım 150 tl nin pazarlığını yapmaya kavga ediyoruz resmen bunlar yaşanırken nasıl olduysa bir deponun içinde bulduk kendimizi ve asıl bomba burada patladı

150 TL pazarlık yaparken yerde bir kasanın içine toplanmış ve içinde M50 den sökme rekorlarından hortumlarına vidasından v.gatesine aklınıza ne geliyorsa ( bu arada turbo precison 54-56 ) montaj dahil toplam 3900 TL ye anlaştık bu arada nasıl oldu anlamadım ama 150 TL nin pazarlığını yaparken beni kazıkladı toplamda 1150 + 2700= 3850 tl yapıyordu ve ben farkına varmadan 50 tl mi gasp etti

NOT: tabiki turbo ve ekipmanlar ikinci el ama temiz malzemelerdi yürür bi ten çıkma setti hee hepsi bir yana ikinci el olmasına rağmen turbosuna kadar herşeyine garantisini bile kendi vermiştir.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TAHİR SARIBAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wideband yok
    blowoff
    hava filtresi
    yağı,yağ filtresi
    karter contası
    6 adet soğuk buji
    methanol kit
    dyno

turbo ne kamyon turbosu mu? ----------- umarım atego turbosu değildir.
    wideband yok -------------- Gerek varmı??? bir kere ayardan sonra gerekmeyecek.
    turbo yağ hortumları,yağ kütüğü, ----------- bunu hesaba ilave edecektir umarım yada cebinden gidecek..
    blowoff ----------- onsuzda olur. iş bittikten sonra keyfe keder takılır.
    hava filtresi ------ bir maliyet getirmez.
    turbo yağ dönüşümü için karter söküp takma ------------ yağ çubuğundan yapacaktı öyle söyledi.
    yağı,yağ filtresi -------- hesaba dahildir umarım. ama değişmesine gerek yok anlatılana göre
    karter contası --------- gerekmeyecek
    6 adet soğuk buji ----------- araba eğer çalışarak geldiyse gerekmeyecek
    methanol kit --------- bak işte bu tam bir para tuzağı.......
    200 lira benzin ayar için(onu araç sahibi verir herhalde ) --- ayar yapacak bir durum yok zaten tazzik az.
    dyno--------- o hep yalan söylüyor hepsi yanlış ölçüyor. ( yanlış ama yanlış hep eksik tarafa. hiç fazla gösteren yok )
    gösterge yazılmış gerçi ama ne var yok bilmiyorum(ilk postta yok) ----- zaten gerekmiyor.

şimdi bu parçaları takmak için usta lazım, ---------- deneyimli usta daha iyi olur.
    karter söküp takma,emme manifoldu sökülüp rolanti motorunun manifolda geçen plastik boru sabitlenmesi,eksoz manifold değişimi,yağ rekorları montajı-- egzosçu yetecektir.

beyin olarakta orj beyin olmaz(olurda sürekli müdahale etme anlamında) ----- oluyor. yıllarca bu kitleri getirip taktıranlar oldu ve kullandılar.

sonuçta 200 - 220 hp olsa 2lt lik bir motor. BMW de 320 veya 520 kamyon sınıfından çıkar. 328 ve 528 gibi gidecektir fena olmaz derim.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Mustafa Birsesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kamyon turbosuna olan önyargı nedir
    egetuning service & performance

DR.ECU CHIPTUNING İZMİR 05554042525

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu merakla takip ediyorum. Kamyon turbosu da olabilir. Fark etmez. Turbo turbodur

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mustafa Birsesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kamyon turbosuna olan önyargı nedir
    sakın benzinli otomobilde bir işe yaramadığından olmasın........
    tercih edilme sebebi sadece ucuz ve çıkması çok. Ayrıca turbocular zaten hep bu turbolardan yapıyorlar.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölçüsü hesabi tuttuktan sonra niye olmasın ben kamyon turbosu ile birçok araba yaptim sende yaparsin bence biraz daha incele uğraş bence

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmirde bmw turbolamak icin tek bir adres var 6. sanayide reno servisinin yaninda.. Lafta degil icraatte olan bir yer..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya kal geldi negüzel konusuyorduk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu saptırmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum... aksini iddia eden aracını getirsin bıraksın iş bitince dynolu şekilde görür biner gazlar ödemesini yapıp alır. aksinde 1 lira istemiyorum ben çok iyi biliyorum boost saati bile olmadan yıllarca gazlayan insanlar adama ne basıyosun diyorum bilmiyorum bişeyler basıyoruz diyo bu işi böyle yapıp efsane olan firmalar varsa bırakın bizde yapalım görün aradaki farkı bizde havadan hp ler yok real değerler var yanı aracını 350hp diye alırsın 286 hp bi m3 gelir geçer hevesin kaçar

teknik olarak sorularınıza şimdi göz geçirip elimden geldiğince cvp vericem işi bilen insanlar ztn görünce cvp veriyo
    Dr. Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eray abi bmw olmasada sana bi Citroen Xantia getirip vericem turbolatıcam sonunda ya

Takurworx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Eray abi fazla fazla yazmış zaten kalan paralarla listede olmayan parçalar alınır üstüne kebap ta yenir
    Merso turbolamak isteyen olursa aynı fiyatlar üzerinden ben turbolarım
    Drops upon Death . .

burakcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyle konular biz bmw yi satinca aciliyo
    ÜLKEMİN TOPRAĞINA GÖZ DİKENE KURŞUNDUR TEK SÖZÜM !!!

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sebring Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu nefis.
    Hangi şanzıman-diferansiyel dayanıklılık bakımından uygun olur? Standart şanzıman ne kadar bu güce dayanabilir?
    E36 M3'ten çıkan 3.15 oranlı kilitli diferansiyeli GT3586 ile 1.6 peak 1.35 cont yürüyen M50'de kullandım. ~420-450hp civarlarında olduğunu varsaydığımız şekilde en ufak bir terleme ötme balans bile olmadı. Kondisyonu güzel bir 3.15 diff sizi doğru kullanımda 500hplere kadar üzmez. Almanya da 830whp almış bir araçta da vardı ama Youtube'da bulamadım videosunu. Şanzumanımız da standarttı. Stage 3 Bronz takıldıktan sonra debriyaj bilyası 100km'de bir ötmeye başlıyordu 3 sefer değiştirdim. Onun dışında ne dişli mekanizmasında ne de senkromeçler de bir sorun olmadı.

250hplerdeki bir setup için gerekirmi derseniz bence hiç bir gerekliliği yok. 3.45 kilitlide olsa iş görür diye düşünüyorum.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu saptırmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum... aksini iddia eden aracını getirsin bıraksın iş bitince dynolu şekilde görür biner gazlar ödemesini yapıp alır. aksinde 1 lira istemiyorum ben çok iyi biliyorum boost saati bile olmadan yıllarca gazlayan insanlar adama ne basıyosun diyorum bilmiyorum bişeyler basıyoruz diyo bu işi böyle yapıp efsane olan firmalar varsa bırakın bizde yapalım görün aradaki farkı bizde havadan hp ler yok real değerler var yanı aracını 350hp diye alırsın 286 hp bi m3 gelir geçer hevesin kaçar

teknik olarak sorularınıza şimdi göz geçirip elimden geldiğince cvp vericem işi bilen insanlar ztn görünce cvp veriyo
    Ya Eray abii kingsinde bizim işi napıyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler