User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tofaş turbo piston önerisi?

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tofaş turbo piston önerisi?

Selamlar.
    Aracıma 2 hafta önce turbo uygulaması yaptım 400-500 km arası sürdüm bi anlık gaza gelme sonucu 5.vites 170-180 kmh hız aralıgında araç giderken birden kesildi kenara çektim kaputu actım yağ kapağının ordaki deliklerden gaz verince duman cıktı anladım sekman kırdı veya piston kırdı diye sanayiye geçtim dükkanı açtım motoru söktüm baktımki
    1.piston sekman sağlam cizik yok fakat gömleği çizmiş anlam veremedim.
    2.piston tertemiz gömlekte tertemiz.
    3.piston sekman erimiş eriyince pistonda gömlekte zarar görmüş.
    4.piston tertemiz gömlekte tertemiz.

Araçta orjinal goetze 0.6 piston ve sekman kullandım pistonlara 2mm derinlik verdirmiştim.
    10-40 yağ kullandım.
    Lovato major beyin - aramikser kullandım.

Fakat bu hızı kırmadan 1 gün önce 4.viteste yapmıstım fakat o zaman aracın lpg ayarı açıktı fazla yakıyodu motora yeterli yakıt gittiğinden kırmamıştı sanırım.O gün çok yakıyodu tüp ayarını kısmıstım sanırım yüksek devirde yeterli lpg gelmeyip fakire düşünce kırdı.
    Avans vakumunu kullanmamam gerekiyodu sanırım karbüratöre bağlıydı hortumu avans sorunundana olmus olabilir.

Şimdi bana şunu şunu yapsan şu parçayı kullansan kırmazsın şeklinde önerilerinizi istiyorum.
    Örnek Bmw m40 pistonu dayanırmı? Onada özel sekman yaptırman gerekiyo diyenler var fakat orjinal pistondan 2mm aldırıp sağlıklı sekılde 3 sene yürüten var 1 barda.
    Şimdiden her yorum için teşekkürler.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmaz umarım. Sorduklarınız hakkında bilgim yok ama bir şeyi merak ettim. 3 numaralı pistonun eridiğini yazmışsınız, diğer pistonlarda herhangi bir zarar söz konusu değil. Daha sonra da bu olaya fakir karışımın veya avansın sebep olabileceğini belirtmişsiniz. Yanlış biliyor olabilirim ama fakir değil de zengin karışımda piston erimez mi? Fakir karışım olsaydı veya motor avans vursaydı pistonun segman kanalından kırılması gerekmez miydi? Dediğim gibi emin olmadığım için soruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aslında pek bilgili değilim bu konuda fakat sanal ortamda araştırdığıma göre avans ayarı,yetersiz lpg ve kalitesiz lpg sonucu oluşan detonasyonlardan sekman eriten hatta piston eritenler var.Başka neden olabilir bilmiyorum neden 1.2.3.4 değilde 1 ve 3 onuda anlamış değilim 1.kanala çok şaşırdım sekman ve pistonda hiç birşey yokken gömlek çizildi.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evonun pistonlarını kullanabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evo ?

1.6 m40 pistonları önerirmisiniz? bunlar uyarmı dayanırmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ? Yokmu önerisi olan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bmw yedek parçacıya gittim tofaşın strok ölçüsü 28mm bana bmwnin strok ölçüsü 26mm piston çapı 84mm piston lazım yani blok yüzeyinden 2mm aşşağıda kalacak şekilde piston lazım dedim anlattım öyle piston yok bizde diyolar kafayı yedım heryeri dolandım sakaryadan bi usta ile konuştum antalyadan deli metin'i aradım orjinalinden 2mm kısa olacak dedi bulamadım bi türlü sakaryadaki usta çıkma buldum dedi 200 liraya sekmansız sekilde sekmanlarla 400'e kadar cıkar dedi sıfırını orda o sordurmuş 700 lira demişler acaba bana cıkma satmak içinmi öyle dedi bilmiyorum ben burda sıfırını bulamadım yani aradığım piston 84mm strok 25.5 26 mm olanlardan yardımcı olabilecek varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu yardımcı olacak olan?

halilakgunn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim toyota corona 2.0 pistonu kullan işini görür piston sekman takım 200 lira civarı olması gerekiyor.orjinal blok ve orjinal krank ile taktığından 1 mm aşağıda kalır.pistonun orta noktası orjinalden 4 mm çukur.pistonun aşağıda kalmasını ister kol burcu yaptır istersen bloğu 1 mm taşlat .avans veya fakir/zengin yaşamazssan güle güle kullanırsın 1.5 bara kadar bas

pistonun tam olarak üstten görünüşü

Yeniden Yonlendirme Bildirimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw 3.18 pistonu aldık kimseden ses çıkmayınca. 460 tl'ye orjinalden 2mm aşşağıda kalıyor kendinden yanma odası var.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 sene önce 131 turbom vardı l2200 mazda münübüs pistonu takmıştım 86 mm çap piston tepeden 7 mm almıştık eteklerinide almıştım 2 barda gündelik lpg ile kullandım sıkıntısız ne eritti ne kırdı aklında olsun bidaha kırıarsan son noktan bu pistonlar olsun.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz sanirim lpg ve avans ayarindan kaynakli erittik insallah bu seferde o sekilde olmaz avansi tabancaylami ayarlatalim ? Egzantrik orj

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200sx pistonu?
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piston önerileri için artık çok geç motoru topladık bronz balatayı bekliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ateşlemen slx tipi elektronik olması lazım bide lpg ayarı çok önemli ben çift çıkışlı bi beyin kullanıyordum ayarı kendim yapıyordum o zamanlar fakire düşerse sıkıntı olur vuruntu olduğunu pek anlıyamazsın içten içe yer sekman kanallarını falan şimdiki imkanım o zaman olsaydı ecu sistemine geçerdim dadından yinmezdi
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @turboman, abim bendeki ateşleme
    bu tipten vakumlu olandan turboda vakumu karbüratördeki yerine bağlarsan basınçta vakum kaybolur avans saçmalar dedi herkes ordada yanlıs yaptım sanırım.Vakumsuz distribitörmü kullanmalıyım yoksa bunun vakumunu kullanmazsam vakumsuz distribitör ile aynı işimi görür?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş gün tam hatırlamıyorum ama benimkinde hortum yeri boştaydı ve dstribitör şu beyaz kapaklı slx lerinkilerdendi bobinde sargılı tip olandandı hortum takılı olursa avans basınçtan dolayı gereksiz fazla açılır yani hortumu boşta bırak sen yeni tip ateşlemeye geçmen lazım

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakmayın ama bişey aklıma takıldı aracınıza turbo takıp performanslı kullanmak istemişsiniz ama arabanızda lpg var neden benzinde kullanmıyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turboman tesekkur ederim abi.
    cuneyyturkoglu, lpgdede neredeyse ayni performansi aliyorum benzinde 1 liradan fazla yakiyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler