User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Hibrit turbo hakkında

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @emre2blue 16v abi astradaki motor da. 150 hp orj hali ile seninkinin aynısı yani özetle
    @hakan308 opcom yada launch ile basınca bakın, elm türevleri ile tam protokol alamadığınız sürece 1.55 üstünü göstermez.
    @hasqar

1.9 jtd olarak çok örnek var, ilk etapta intercooler ve turbo şart ama 8v olduğu için enjektör biraz dert olur sonrasına.

ben gündelik kullanım için 1756 ebatı öneririm şahsen, 190-200 hp bandına kadar üfleyebilir rahatça intercooler ve dp ile desteklendiğinde.

zaten standart 115 hp lik versiyon ise , 156 1.9 jtd sw yaptığımızda 140-145 hp aralığında güç almıştık fakat rail sensörü hatası sonrası limp e düşüyordu araç. rail basıncı oem olduğu halde, sorunu aşamadık o dönemde arkadaşında araca harcıcak maddi gücü yoktu orj e çevirdik tekrardan. yakın arkadaşımdaydı araba
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

hasqar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geldim.. @hasqar arkadaşım merhaba. @rain man zaten soracaklarımdan birçoğunu sormuş. onları yazabilirsen her türlü tavsiyeyi veririm. 300HP ve sonrasına kadar yolun var. Tabiki bu değeri alacağın motoru bilmek lazım 1.9 JTD olarak 8V mi? yoksa 16V bir aracın mı var. Her türlüsüne de yazılım yapmak yüklemek mümkün. 8V tabiki biraz eski ve enjektör bulmak zor. Fakat 16V 1.9 JTDM için artık çok şey var bilgimizde. Fakat şunu unutma, bir TDI yüklemiyorsun. Ve asla ucuza çıkmayacak TDI gibi. Ben şu anda yapılabilecek, takılabilecek parçaların sonuna doğru geldim 159 1.9 16V aracımda 300HP zorluyorum günlük. Senin araban benimkinden az daha kolay olur 16V ise. En azından vites kutusu problemi yaşamazsın. Ve senin aracının hafifliği çok daha hızlı hissettirir. Kısacası sen hedelerini yaz. Biz burdayız... Yazılım işini de konuşuruz. Tavsiye edeceğim yerler elbet olacak. Türkiye içi veya Yurtdışı olarak.

2260 tabiki takılabilir. Fakat gerekli değil hedef 300HP ise. boşuna LAG olacak. Drag/Roll yapmayacaksa şehir içi berbat olur kullanımda. Üst devir basacağım. Hız ibresini çevirmeyi günlük bir iş bilirim derseniz. EGT'den kurtulmak için 2260 takılabilir. Ama ben tavsiye etmem.
    Merhaba, aracım 16V 140lık 2004 156 alt devir ve kalkışlarda çok hantal kalıyor araç. Başta bu canımı sıkıyordu yazılımla çözülür falan dediler, sonra turboyu hibritle, downpipe yap gibi şeyler de işitince bu araçlarla ilgili tecrübe edenlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim. Çünkü bunları söyleyenler hep vagcılar olduğu için araç hakkında bilgi sahibi değildiler ve Alfa Romeo'yu fazla hafife aldıkları için harcanan paranın boşa gideceğini düşünüyorlardı.
    Neyse esasında belli bir hedefim yok, yönlendirmeye açığım. Şunu şunu yaparsan şu avantajı olur ortalama şu maliyeti olur gibi tavsiyelerinizi bekliyorum açıkçası. Çok çok abartılı deli dehşet bir güce ihtiyacım yok. Yeni turbonun avantajı ne hibritle turbonun avantajı ne. Downpipe nasıl olmalı, yazılım nerde nasıl yapılmalı. Maliyetler ne olur ortalama gibi konularda bilgi sahibi olup ufak ufak başlamak istiyorum. Bu konulara biraz uzağım ve yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Frenleme olarak 166nın 310mmlik disk ve kaliperlerini araştıracağım. Veya korona muhabbeti sonrası yurtdışından gtanın 330mmliklerine bakacağım

Bu gece Alfa olarak swap, turbolama vs birçok proje yürütmüş biri ile de fikir alışverişi yapıp genel olarak @levent ve @rain man arkadaşların da dediği gibi bir fikir oluştu kafamda. Mevcut turboyu hibritleyip, downpipe ve yazılımla beraber 200 240 HP arası bir güç elde edilebilir zaten mevcut turbo kapasitesi ile maksimum 240 HP elde edilebilecekken mevcut enjektörler de maks. 250 HP güç destekliyor bilgisini aldım. Hal böyle olunca mevcut kurlarla şuan turboya bu kadar para harcamaya gerek yok diye düşündüm. Bir süre bu şekilde kullanıp yetmediği zaman büyük turbo + enjektör yaparım diye düşünüyorum ama muhtemelen buna ihtiyaç duymam bile. Tabi tavsiyelerinize açığım. Bu işlemler nerde nasıl yaptırılmalı? Motor ömrüne ne kadar etkisi olur. Enjektör ömrü kısalır mı? Ayrıca dikkat etmem gereken noktalar oluşur mu? Mevcut intercooler yeter mi? Hor kullanılmadığı sürekli sıkıştırılmadığı sürece sorun yaşatır mı?
    Konu hasqar tarafından (19-05-2020 Saat 02:53 ) değiştirilmiştir.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hasqar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, aracım 16V 140lık 2004 156 alt devir ve kalkışlarda çok hantal kalıyor araç. Başta bu canımı sıkıyordu yazılımla çözülür falan dediler, sonra turboyu hibritle, downpipe yap gibi şeyler de işitince bu araçlarla ilgili tecrübe edenlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim. Çünkü bunları söyleyenler hep vagcılar olduğu için araç hakkında bilgi sahibi değildiler ve Alfa Romeo'yu fazla hafife aldıkları için harcanan paranın boşa gideceğini düşünüyorlardı.
    Neyse esasında belli bir hedefim yok, yönlendirmeye açığım. Şunu şunu yaparsan şu avantajı olur ortalama şu maliyeti olur gibi tavsiyelerinizi bekliyorum açıkçası. Çok çok abartılı deli dehşet bir güce ihtiyacım yok. Yeni turbonun avantajı ne hibritle turbonun avantajı ne. Downpipe nasıl olmalı, yazılım nerde nasıl yapılmalı. Maliyetler ne olur ortalama gibi konularda bilgi sahibi olup ufak ufak başlamak istiyorum. Bu konulara biraz uzağım ve yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Frenleme olarak 166nın 310mmlik disk ve kaliperlerini araştıracağım. Veya korona muhabbeti sonrası yurtdışından gtanın 330mmliklerine bakacağım

Bu gece Alfa olarak swap, turbolama vs birçok proje yürütmüş biri ile de fikir alışverişi yapıp genel olarak @levent ve @rain man arkadaşların da dediği gibi bir fikir oluştu kafamda. Mevcut turboyu hibritleyip, downpipe ve yazılımla beraber 200 240 HP arası bir güç elde edilebilir zaten mevcut turbo kapasitesi ile maksimum 240 HP elde edilebilecekken mevcut enjektörler de maks. 250 HP güç destekliyor bilgisini aldım. Hal böyle olunca mevcut kurlarla şuan turboya bu kadar para harcamaya gerek yok diye düşündüm. Bir süre bu şekilde kullanıp yetmediği zaman büyük turbo + enjektör yaparım diye düşünüyorum ama muhtemelen buna ihtiyaç duymam bile. Tabi tavsiyelerinize açığım. Bu işlemler nerde nasıl yaptırılmalı? Motor ömrüne ne kadar etkisi olur. Enjektör ömrü kısalır mı? Ayrıca dikkat etmem gereken noktalar oluşur mu? Mevcut intercooler yeter mi? Hor kullanılmadığı sürekli sıkıştırılmadığı sürece sorun yaşatır mı?

Elimden geldiğince cevaplayayım. Üstündeki turbonun stok haliyle 240 bg'e çıkması imkansıza yakın. Eğer hedeflenen arabanın biraz daha hareketlenmesi ise, leventin de önerdiği benim de yazmış olduğum gibi 1756 senin kalemin. Hem lag sorunu oluşmayacak hem de 200 üstü gücü çok rahat alacaksın. Beyin ve sensörler olarak birebir 147 ile aynı olmayacağını tahmin ediyorum. O yüzden direk turbo intercooler filtre yazılım ile işin içinden çıkamayabilirsin. Bu konuda daha bilgili olarak usta ve yazılımcılardan kesinlikle teknik destek almalısın. İstanbul'da kendisine kefil olduğum Sportivo Yılmaz Usta'yı önerebilirim. Tabi öncesinde kendisi ile görüşmende de fayda var. Ben işlemlerimi Ankara'da Alfin Serviste yaptırmıştım. Siz İstanbulda olduğunuz için orayı önerdim.

147'deki intercooler 3 litre kadardı ve hiç bir işe yaramıyordu. en az 5 6 litrelik oraya montaj yapacak ustanın da olur dediği iyi bir intercooler senin işine HER TÜRLÜ yarayacaktır. Zira amaç sadece güç almak değil. Verimli
    ve sürekli olmasını da sağlamak. Ama şart mı? Değil.

Filtre vs şart değil. Çok düşünürsen kutu içi filtre alabilirsin.

Komple egzoz yapmasan da downpipe EGT'yi düşürmek açısından bence olmalı. Ben Ankara'da Koç Egzoz'da yaptırmıştım.

Bana 210 220 bg seviyesi yeterli geldiğinden her şeyi yaptım ama gücü sınırladım. Ki ciddi araçlar hariç hem şaka makinesiydi hem de benim keyfimi yerine getirdi günlükte. Şehir içi kullanımda 4 piston brembolara gerek pek de yok.

Bu arada levent ve emre abiye teşekkürler.

Hibrit turbo + Yazılım + Downpipe , varsa egr iptali vs senin işine fazlasıyla yarayacak olup tahmini maliyeti sadce bunların 4 veya 5 bin olur en az. Ek herhangi bir sorun çıkmadığını farz ediyorum tabi.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    240HP bence hayal. Enjektörleri görmek lazım. Duman dumana giden bir 240HP olur. EGT tavan yapacaktır. değmez. 180-200 bandında hiçbirşeye ellemeden birşey yapılabilir. 140HP için hangi turbo kullanıyor ona bakmak lazım. Ama önce Enjektörleri görmek lazım. Vites kutusu sağlamdır. Baskıyı da değiştirmeye gerek kalmaz hemde.

Intercooler kesinlikle gerekli. 6LT falan alır takarsınız. Downpipe gerekir. EGR kesinlikle iptal olmalı bence. DPF varsa iptal edilmeli. Uğraştırmasın. Ömür olarak Motor içinde hiçbirşey olmayacaktır. Fakat Turbonun ömrüne birşey diyemem. Enjektörleri de düzgün bir yere götürürsün tekrardan kalibre ederler IMA kodu yarattırırsın. İşletirsin beyine o kodları, pırıl pırıl olur.

Turbo için değişim yapabilirsin tabiki. Ama para meselesi. Çünkü Onu uydurmak lazım. Egzoz manifoldu lazım olabilir belki. VKLR turbonun yenileri çıktı sanırım. 2060'tan küçük versiyonları olması lazım. Onlardan kullanabilirsin. Ama harcadığına değecek bir güç vermeyecek. Fakat uzun ömürlü olur. Düzgün yerde yapılırsa.

Sen ne yaparsan yap paran hep yanında olsun. 3-4 ile başlar bakarsın 10 olmuş. Alfa bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rain man @emre2blue çok teşekkür ederim. 240 zaten mevcut turboyu hibritleyerek maks. maks. görülebilir olarak yorumlamıştı tabi canını çıkarıp bu gücü almak değil amaç. Min maliyet ile max. verimliliği elde etmek. Şuan turbo fiyatlarına bakınca onu uydurması falan derken 15 20bin liradan aşağı çıkacak gibi durmuyor.
    Hibrit + downpipe + yazılım ve intercooler diyoruz o zaman herkesin ortak düşüncesi olarak.
    1756dan bahsettiniz, bu hibrit yaparken bir ölçü falan mıdır yoksa yeni turbo için model kodu mudur?
    Hibrit turbolar ömür olarak sakıncalı mıdır?
    İntercooler uydurması zor mudur? Bunlarda universal olarak markalar mı var farklı araçlarınkini mi uyduruyoruz?
    Downpipe, egr dpf iptali gibi işlemleri muayene zamanı orjinale çevirmek gerekir mi?
    Downpipe yapılırken egzoz sisteminde başka değişiklikler yapmaya gerek var mı?
    Enjektör kodlamalarını dizel servisleri mi yapıyor ve farklı işlem yaptırmaya gerek var mı? Mazot pompası revizyonunu orjinal kit ile yeni yaptırmıştım, onda farklı bir şeye ihtiyacım var mı?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1756 ölçülerinde hibrit.

Her custom işte olduğu gibi ustası ve montajı önemli. İlk hibrit turbomu yaptığım esnada takılan hava filtresi hortumunun bükümünü yere doğru veren bir başka usta yüzünden çok kısa sürede toz toprak çektiği için turbo pervaneleri zarar görmüştü. Tekrar gitti geldi turbo. Fakat onu gören bulan usta bu sefer turboyu kendisi yanlış takmıştı tekrar revizyon görmek zorunda kaldı. O yüzden net bir şey söylemem zor. Ama şu anki hali çok rahat 20 bin km'dir var ve sorun yok.

İntercooler işi mesele. 147'de radyatör önündeki boşluk baya darmış (halbuki motor havuzu geniş). Kalınlığına bakmadan almıştım. Tamponu içerden traşlamamıza rağmen zar zor monte ettik ve ona rağmen kastırıyor mesela. Can sıkabilir. Aklınızda olsun. Ben HG motorsports kullandım, bir başka arkadaşım Mishimoto kullandı. İntercooler deyip geçmemek lazım ama senin yapacağın projede markaya veya hangi tip intercooler olduğuna takılmaktan çok hacmi ve boyutları ayarla gerisi usta işi. Komple krom borularla montaj oluyor. İyi tarafı hortum delindi sorunu bitiyor.

Downpipe'ı tek yapman normalde yeterli. Ama egzoz manifoldu seçeceğin turboya göre gerekebilir.

Enjektörleri pompacılar yapıyor. Ama kodlama kısmını bilmiyorum. Sadece şunu söyleyeyim sana. Ben enjektörleri kontrol ettirmek için götürdüğüm bir pompacı benden habersiz beyinden bir şeyleri resetlemişti. Sonra arabadaki overboost sorununu bulmak için aradık aradık durduk. Aklında olsun. Tüm işleri yap, en sona yazılımı bırak ve sonra dokundurma kimseye.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler @rain man
    Turbo hibritlenirken giriş çıkış genişliğinde değişiklik oluyor mu? Turboyu yaptırıp öyle bi downpipe yaptırmak gerekiyor?
    İntercooler için krom boruları hazır mı bulmam gerekiyor yoksa özel mi yaptırıyorum?
    Konu hasqar tarafından (20-05-2020 Saat 01:44 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    turbo büyüyecekse oem gtb1756 bulmak daha mantıklı olur, orj manifolda flanş vb yöntemlerle montajlanır.

kendi turbosu gt1749v, max olarak 185 hp (iyimser) üfleyebilir ancak. Araç zaten 140 hp lik versiyonmuş, sadece yazılım sonrası bile limite gelir.. 175 hp ztn yazılımla alınıyor bu üniteden.

işin en temiz ve sorunsuz kısmı, turbo değişmeden.

750-1250 tl yazılım
    bence 7-8 lt hacimli cooler 2000 tl
    750 downpipe

dersek max 3 bin tl ye bu iş hallolabilir.

turbo değişirsen de ortalama 2500-3000 tl de ona harcarsın, hybrid de yapsan 2500 tl bandında. düzgün 1756 bulsan o da o rakamlardan aşağı pek olmaz. yani 6-7 bin tl bandına yükselir iş, tabi yazılım fiyatı da değişecektir işin içinde hybrid yada büyük turbo olunca. kalibrasyonu pid leri vs derken.

ama duman olması yada olmaması tamamen yazılım değil , aracın durumu ile de alakalı.

sonuçta 16 yaşında araba, enjektörler sensörler pompa kondisyonu nasıl biraz soru işareti mevcut. enjektördeki en ufak işeme bile dumana sebebiyet vericektir. en iyimser şekilde de bunlar sorunsuz dersek spoolup yani turbo basınç oluştururken alttan (3. vites 1300 devir gibi) basıldığında bir miktar duman bırakıp, sonrası dumansız olabilir veya biraz daha turbo yükünü azaltarak tamamen dumansız ama 1300-2000 devir arasında tork %85 potansiyelde sağlanarak yürütülebilir.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler @levent
    Aracın motoru 300binde anahtar değmemiş fakat benzinli gibi sessiz saat gibi çalışıyor. Diğer dizelerin yanında sesi çıkmıyor desem yeri. Ekspertiz (ne kadar doğru bilmem ama) yüzde 94 dedi. Sadece motora baktırdım, motor iyi sadece turbodan dolayı çok az duman atabiliyor gaza yüklenince. Hibrit yapsam onun revizyonu da aradan çıkmış olur diye düşünüyorum. Pompayı yeni revize ettirdim.
    Hibrit yaptırmak mı temiz bulmak mı daha mantıklı tabi nereden temin edilir onu da bilmiyorum İnternete yazdığımda veya sahibinden de falan aradığımda pek isteğimi karşılayacak sonuçlar gördüğümü sanmıyorum.
    Yarın intercooler ve downpipe için fiyat alacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent @emre2blue @rain man
    Bir de methanol ile ilgili fikrinizi alabilir miyim? Gerekli midir? Maliyeti aşağı yukarı nedir? İlk etapta intercooler yerine böyle birşey yapsam daha verimli olabilir mi?

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meth burada gerekli olmayabilir. IAT'a bakmak lazım, güzel bir intercooler olabilir. METH kit satanların parasından etmek istemem. Ama en küçük nozzle alıp takabilirsin de. Onu yazılımdan sonra bakmanı tavsiye ederim. EGT ne olacak? IAT ne olacak. METH kiti bence güzel bir icat. Yüklü arabaların olmazsa olmazı bence.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel bilgiler paylaşmışsınız beyler @levent @rain man @emre2blue tebrikler.insanın 1.9jtdi alası geliyor

bu ortamda bende leo gibi düşünüyorum.

ilk etapta stock turbosu(gta1749v galiba)+cooler+dp+iptaller yapılır.turbo dayandığı kadar gidilir,bittiği yerde hibride geçilir.hem bu süre zarfında 16 senelik motor kondisyonuda test edilmiş olur.belki eldende geçirilir.

@hasqar bu üçlüyü dinle sırtın yere gelmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı hasqar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @levent @emre2blue @rain man
    Bir de methanol ile ilgili fikrinizi alabilir miyim? Gerekli midir? Maliyeti aşağı yukarı nedir? İlk etapta intercooler yerine böyle birşey yapsam daha verimli olabilir mi?
    meth ilk etapta gereksiz olur, iat için cooler gerekeni sağlayacaktır zaten. Emre abinin dediği gibi ilk aşama sonrası loglar alınıp duruma göre bakılır meth e
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır konuyu bulmuşken bende yazayım

konusunu açmıştım ama pek bilgi sahibi arakadaş çıkmamıştı. 2001 model Discovery 2 aldım bütün ağır bakımlarını bütün alt takımı değiştirdik sıra geldı turboya
    önce EGR yi iptal edip sonrasında turboyu hibritlemek istiyoruz sonrasında tabikide yazılım! yazılım için özgüne gidicem fakat turboyu nerde yaptıracağımı bulamadım
    tavsıye edebilceğiniz bir yer varmıdır istanbulda ?
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozgu_Akcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

konusunu açmıştım ama pek bilgi sahibi arakadaş çıkmamıştı. 2001 model Discovery 2 aldım bütün ağır bakımlarını bütün alt takımı değiştirdik sıra geldı turboya
    önce EGR yi iptal edip sonrasında turboyu hibritlemek istiyoruz sonrasında tabikide yazılım! yazılım için özgüne gidicem fakat turboyu nerde yaptıracağımı bulamadım

F30 aracımda FT turbo Ferhat'ın yaptığı hybrid turbo kullanıyorum. Çok memnunum tavsiye ederim.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 HDI aracımda Maslak Turbo' nun hibritli turbosunu kullandım 10K km kadar. Bir sıkıntı yaşamadım, tavsiye ederim.

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kesinlikle FT Turbo (Ferhat Toker)
    Ankara'dan bile söküp yolluyorum, çok memnun kaldım.

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F30 aracımda FT turbo Ferhat'ın yaptığı hybrid turbo kullanıyorum. Çok memnunum tavsiye ederim.
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 HDI aracımda Maslak Turbo' nun hibritli turbosunu kullandım 10K km kadar. Bir sıkıntı yaşamadım, tavsiye ederim.
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle FT Turbo (Ferhat Toker)
    Ankara'dan bile söküp yolluyorum, çok memnun kaldım.

FE-KA turboyu cok duyuyordum son zamanlarda biraz yaptığı işleri bozduğunu duydum. maslakta yanlış hatırlamıyorsam kadir diye bi arkadaş varmış ona bi uğricam
    FT turbo ya da uğricam mutlaka teşekkür ederim arkadaşlar. yarın muayne var cumartesi turboyu söktürüp gideceğim inşallah
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FE-KA turboyu cok duyuyordum son zamanlarda biraz yaptığı işleri bozduğunu duydum. maslakta yanlış hatırlamıyorsam kadir diye bi arkadaş varmış ona bi uğricam
    FT turbo ya da uğricam mutlaka teşekkür ederim arkadaşlar. yarın muayne var cumartesi turboyu söktürüp gideceğim inşallah
    FE-KA bozmadı ayrıldılar.

Ferhat ve Kadir ortaktı, şimdi ikisi de dükkan açtı. Ferhat; FT-Turbo. Kadir; Maslak Turbo olarak yollarına devam ediyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler