User Tag List

Sonuçlar: Sizde Hangisi daha mantıklı?

Katılımcı sayısı
20. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tercih 1

15 75.00%
  • Tercih 2

5 25.00%
15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: audi a3 caxc motor stage 2+ yada stage 3 önerisi

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question audi a3 caxc motor stage 2+ yada stage 3 önerisi

2010 audi a3 aracım var 1.4tfsi stronic şuan stage 1 yazılımla kullanıyorum turbom son demlerini yaşıyor o yüzden bi tercih yapmam gerekiyor. 1.4 tsi/tfsi konusunda tecrübeli kardeşlerimiz abilerimizin önerilerini bekliyorum. 1. tercih daha ağır basıyor çünkü aftercoolerı ellememiş turbo borularına dokunmamış oluyorum. Ekstra şunları ilave etmeni isterim diye öneride bulunursanız sevinirim. Bunları izmir yada antalyada anahtar teslim yaptırabileceğim önereceğiniz kişiler var mı?

1. Tercih
    Hybrid Turbo
    Methanol Kit
    DP + Eksoz
    Custom yazılım
    R8 Bobin + iridyum buji
    KN kutu içi hava filtresi

2. Tercih
    K03 hybrid turbo
    Aftercooler iptali (7-8lt intercooler ile krom borular)
    Methanol kit
    DP + Eksoz
    Custom yazılım
    R8 Bobin + iridyum buji
    KN açık hava filtresi
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba 1. tercih daha güzel olur. Aftercooler iptali için takacağın coolerda giriş çıkış çapı boru çağı gibi ince hesaplar olmayacağı için arabanı günlük kullanımda geri düşürür. Yakıt tüketimi artar.

Zaten methanol kit ile ısınma sorununu halledip yakıt kaliteni arttırabiliyorsun. Vag 1.4 grubu için benim tavsiyem;

Filtre kiti (iyi bir marka soğuk hava çeksin)
    Dumpvalve son versiyon pistonlu tip tak (diyaframlı olan yırtılır)
    Komple egzoz sistemi (son susturucu ve orta susturucu olsun alt devirlerin cansızlaşmasın)
    Buji Bobin (buji gap aralığı 0,60 ayarlayın)
    Hibrit işi çok uzun ömürlü olmaz Mavi yaylı forge pistonlu tip wastagate takın yeterli olur.
    Methanol Kit Aem V3 orta boy nozzle 500CC uç iş görür.
    Yazılımı 11.7 afr 1.5 bar basınç 12-15 derece ateşleme avansı olarak ayarlayın. Buji takarken motor kompresyon testini unutmayın. Ayrıca şanzıman kavraması kontrolü iyi olur.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CAXC motorda aftercooler varmı ?

Bence intercooler da yok.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aftercooler var arkadaş söküp intercooler dönüşü mü yapayım mı diye soruyor kanka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cax ta su sogutma var , hybrid turbo ve methanolle denemek bakmak lazim. Orjinal dv i pistonlu zaten bosa para vermeye gerek yok s3 le birebir ayni.
    fayda maliyet olarak dusunulurse hybrid turbo kesinlikle yaptirin kendi turbosuyla 4000 devirden sonra basinc tutamiyor ve 6000 devirden sonra 0.3-0.4 bar anca basabiliyor. ben egzoza dokunmadan hybrid turbo,oem dv, forge wg, methanol ve yazilim yaparak bi bakardim.
    cok parca daha fazla guc verecek diye bisey yok, geri bile dusurebilir. hybrid turbo da 200 hp cikarabilecek hybrid ler yapiliyor, piyasada bilindik bi kac turbocu var sosyal medyada paylasiyorlar.. zamaninda cok ugrastim simdiki gibi guzel hybridler yoktu.
    kat iptali ile araba geri dusuyordu.. orjinal bujisi yerine de bkr7 takinca da bi miktar geri dusuyor, 3 hp gibi
    orjinal bujisini bi deneyin, missfire olursa gap kisarsiniz ezbere is yapmayin, tecrubesi olan bi yer bulun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cax ta su sogutma var , hybrid turbo ve methanolle denemek bakmak lazim. Orjinal dv i pistonlu zaten bosa para vermeye gerek yok s3 le birebir ayni.
    fayda maliyet olarak dusunulurse hybrid turbo kesinlikle yaptirin kendi turbosuyla 4000 devirden sonra basinc tutamiyor ve 6000 devirden sonra 0.3-0.4 bar anca basabiliyor. ben egzoza dokunmadan hybrid turbo,oem dv, forge wg, methanol ve yazilim yaparak bi bakardim.
    cok parca daha fazla guc verecek diye bisey yok, geri bile dusurebilir. hybrid turbo da 200 hp cikarabilecek hybrid ler yapiliyor, piyasada bilindik bi kac turbocu var sosyal medyada paylasiyorlar.. zamaninda cok ugrastim simdiki gibi guzel hybridler yoktu.
    kat iptali ile araba geri dusuyordu.. orjinal bujisi yerine de bkr7 takinca da bi miktar geri dusuyor, 3 hp gibi
    orjinal bujisini bi deneyin, missfire olursa gap kisarsiniz ezbere is yapmayin, tecrubesi olan bi yer bulun..

Dostum oraya diyaframlı tipse yırtılır yazmışım. Yazılımsız arabanın egzozuyla oynarsan geri düşer. Yapılan mekanik değişiklikleri yazılımla desteklemek şart.

Şimdiki gibi güzel hibritten kastın nedir? Sadece emme mi yapılıyordu senin zamanında pal kaç mm kaç kanat? Hibrit turbo ile kaç dk gazlayınca ısınıp egzoza yağ veriyor?

Gap ile missfire ilişkisini izah eder misin bizde aydınlanalım. Amacın arkadaşa yardımcı olmak mı? Yoksa yıllar önce deneyip başarısız olduğun şeyleri anlatmak mı?

Tecrübe istersen buyur gel yaptığım 1.4 Tsiler ile gezdireyim seni. Uzun zamandır yazmıyordum. Sabah bi kafamı dağıtayım birine yardımcı olayım dedim. Bi bitmediniz ben biliyorumcular.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 1. tercih daha güzel olur. Aftercooler iptali için takacağın coolerda giriş çıkış çapı boru çağı gibi ince hesaplar olmayacağı için arabanı günlük kullanımda geri düşürür. Yakıt tüketimi artar.

Zaten methanol kit ile ısınma sorununu halledip yakıt kaliteni arttırabiliyorsun. Vag 1.4 grubu için benim tavsiyem;

Filtre kiti (iyi bir marka soğuk hava çeksin)
    Dumpvalve son versiyon pistonlu tip tak (diyaframlı olan yırtılır)
    Komple egzoz sistemi (son susturucu ve orta susturucu olsun alt devirlerin cansızlaşmasın)
    Buji Bobin (buji gap aralığı 0,60 ayarlayın)
    Hibrit işi çok uzun ömürlü olmaz Mavi yaylı forge pistonlu tip wastagate takın yeterli olur.
    Methanol Kit Aem V3 orta boy nozzle 500CC uç iş görür.
    Yazılımı 11.7 afr 1.5 bar basınç 12-15 derece ateşleme avansı olarak ayarlayın. Buji takarken motor kompresyon testini unutmayın. Ayrıca şanzıman kavraması kontrolü iyi olur.
    Abi öncelikle bu kadar detaylı ve özenerek yazdığın için teşekkür ederim. egsoz sistemi olarak downpipe yapıp orta susturucu sona varex düşünüyorum. boru çapı olarakda 63mm düşünüyorum. hybrid kesinlikle şart çok küçük bi turbosu var yazılımla birlikte üst devirlerde tıkanıyor zaten turbomda arıza var basınç veremiyor yaptırmışken 6+6 billet yaptırmak istiyorum dediğiniz gibide mavi yaylı forge wg gene takarım. methanol kiti olarak bosphorus düşünüyorum ama hangi kit uygun olur tam bilmiyorum. araca wideband koymamada gerek var mı? gerek varsa afr ve turbo basınç gibi şeyleri gösteren bi ekran mı yoksa sadece wideband mı mantıklı olur? buji olarak tercihimi neyden yana kullanmamı önerirsiniz bobinleri ngk r8 bobin kullanmayı planlıyorum.
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

araçta aftercooler var iptal edip intercoolera geçmek için sormuştum ama çok fazla boru teferruatı ile kesip biçme gerekicek o yüzden vazgeçicem gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum oraya diyaframlı tipse yırtılır yazmışım. Yazılımsız arabanın egzozuyla oynarsan geri düşer. Yapılan mekanik değişiklikleri yazılımla desteklemek şart.

Şimdiki gibi güzel hibritten kastın nedir? Sadece emme mi yapılıyordu senin zamanında pal kaç mm kaç kanat? Hibrit turbo ile kaç dk gazlayınca ısınıp egzoza yağ veriyor?

Gap ile missfire ilişkisini izah eder misin bizde aydınlanalım. Amacın arkadaşa yardımcı olmak mı? Yoksa yıllar önce deneyip başarısız olduğun şeyleri anlatmak mı?

Tecrübe istersen buyur gel yaptığım 1.4 Tsiler ile gezdireyim seni. Uzun zamandır yazmıyordum. Sabah bi kafamı dağıtayım birine yardımcı olayım dedim. Bi bitmediniz ben biliyorumcular.
    Isim gucum var sagolasin

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isim gucum var sagolasin
    Hastayım bu triplere
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isim gucum var sagolasin
    bencede kendi işine odaklan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle bu kadar detaylı ve özenerek yazdığın için teşekkür ederim. egsoz sistemi olarak downpipe yapıp orta susturucu sona varex düşünüyorum. boru çapı olarakda 63mm düşünüyorum. hybrid kesinlikle şart çok küçük bi turbosu var yazılımla birlikte üst devirlerde tıkanıyor zaten turbomda arıza var basınç veremiyor yaptırmışken 6+6 billet yaptırmak istiyorum dediğiniz gibide mavi yaylı forge wg gene takarım. methanol kiti olarak bosphorus düşünüyorum ama hangi kit uygun olur tam bilmiyorum. araca wideband koymamada gerek var mı? gerek varsa afr ve turbo basınç gibi şeyleri gösteren bi ekran mı yoksa sadece wideband mı mantıklı olur? buji olarak tercihimi neyden yana kullanmamı önerirsiniz bobinleri ngk r8 bobin kullanmayı planlıyorum.
    Rica ederim. Harici AFR saatleri çok güzel çalışıyor ama sürekli sensörleri bozuluyor.
    Egzoz üzerindeki aracın 1. sensörü gayet güzel çalışıyor yine elm327 den takip edebilirsin.
    Orjinal NGK BKR7 buji alıp gap aralığını 0,60 yaparsın.
    Hibrit konusu tamamen sana kalmış..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Åžimdiki gibi güzel hibritten kastın nedir? Sadece emme mi yapılıyordu senin zamanında pal kaç mm kaç kanat? Hibrit turbo ile kaç dk gazlayınca ısınıp egzoza yaÄŸ veriyor?

Ben de foruma yazmiyorum normalde, baska islerimiz var yazdigim gibi, eski hevesim de yok, forumun da eski tadi yok ancak madem yazdik sonuca ulastiralim, yanlis anlasilmalar olmasin, olumlu dunya kalpler kirilmasin;
    Saygi cercevesinde herseyi tartisabilir, konusabiliriz. Herkes birilerinden biseyler ogrenebilir, kapabilir, herseyi ben biliyorum tavrinda birisi degilim. Kendime gore tecrubelerimi yazdim, forumda da bunu yazabilirim degil mi? Sizin gibi sektorden olmak zorundaligim yok diye biliyorum..
    Sen sanirim bu sektorden oldugun icin, bu isten ekmek yedigin icin, tecrubeli olan bi yere gotur yazimi ustune alindin ancak ben seni kastetmedim, tecruben coktur dogrudur, seni tanimam bilmem o yuzden orada seni kastetmem yanlis olur, kastetmedim de objektif bir yorum yaptim.
    Benim seni tanimadigim gibi sen de beni tanimiyorsun, ben 10-11 sene once kullandim bu cax motorlu araci, cok genctim, toydum, ne yaparsak ne olur diye merak ediyordum, o yuzden cax motorda baya bisey tecrube ettim. satali da 8 sene oldu yanlis hatirlamiyorsam 3 kere motoru acildi ve defalarca yazilim yapildi, abartisiz 50 den her sekilde fazladir, 5-6 tane de firma denedim. 2-3 kere de yanlis hatirlamiyorsam turbosu degisti. Her turlu egzozu da denedim, en son kat ustunde, 60 mm catback remus un tsi icin ozel egzozunu kullaniyordum. Orjinal veya sadece emmesi 3-4 mm buyuk turbo ile arac geri dusuyordu. Bunu ben degil bir kac arkadasim da tecrube etmisti o yillarda. Yazilim yap yapma farketmez, orjinal turbolu veya sadece emme tarafi buyutulmus turbo ile istedigin yazilimi yap bu arac 60 mm catless ile uzunda geri duserdi. Simdilerde o ufacik turboyu baya buyutuyolar sanirim 200-220 hp lerden bahsediyorlar.
    Vagcom um vardi, belki bin kere log almisimdir, bkr7 ile de 3 bg civari kaybim vardi , cav da guc oldugu icin bi soguguna denk geliyodur takarsin ancak caxtan konusuyoruz;
    500 cc nozzle da benim tecrubelerime gore buyuk mesela, cav da bile orjinal turbonun canini alsan profec le 1.9 bastirsan 500 cc de missfire yapiyordu arkadasimin araci, onu da ondan soyluyorum, ya da kendim daha hacimli ve daha guclu thp aracimda 500cc takinca aracim yarim gazda bogulma yapti, geri de dustu, 250 cc kullaniyorum. yanlis anlamayacaksan bunu da 250 tavsiye etmemde sakinca yok degil mi?
    Dv nin de pistonlu tip oldugunu zaten biliyorum, defalarca soktum, baktim, pul koydum, 5 kurus koydum, parca numarasinin da s3 le birebir ayni oldugu aklimda kalmis.
    Ben defalarca denedim, bosa konusmuyorum.
    Benim ugrastigim zamanlarda hybrid turbodan herkes verim alamazdi, simdilerde yapiliyor artik.. fayda maliyet olarak benim tavsiyem bilindik bi kac turbocu var, bunlar zaten guzelce yapiyordur, compressor ve turbin tarafi komple degismis, wastegate i de daha sert yayli olanla degismis hybrid takip, aftercooler a ellemeden, methanol kiti takip binmek olurdu. 2500 e kadar full boost gorur mis gibi de olur diye tahmin ediyorum..
    Missfire la da gap araliginin dogrudan iliskisi var, missfire sorunun varsa bobinin atesleme gucunu arttirmazsan belirli bi olcude gap kisman gerekir, kismadan cozeyim dersen daha guclu bobin takmalisin ki isi cozesin. R8 bobinli tsi da bile bi yerden sonra gap kismak zorundasin, missfire yapiyor, en azindan benim arkadasimin 300+ hp tsi i oyle yapiyordu..

Arkadasa da tavsiyem vagcom al, basittir, kullanmasini ogren, herseyi gorursun, gidip afr filan takma aracta zaten wideband sensoru var, lambda voltajini oku, carp naklen canli yayin, sadece afr de degil, o beyinde isine yarayacak herseyini gorursun. cooler takman lazim mi degil mi iat ye bakarsin, ignition timing, rail basinci, afr, turbo basinci vb..

Forum bu bilen de yazar bilmeyen de, kullanici olarak kendimce tecrubelerimi yazdim. Beni tanimadigin icin iskembeden sallayan biri gibi dusundun;
    Internet ortami ile gercek hayat farkli;
    Sektorden oldugun icin sen benden de daha iyi bilirsin ki bu isleri bilen de bilmeyen de cok yapiyor ve milletin arabalarinin icine edip, adamlari arabalarindan sogutuyorlar. Her Turk genci gibi az biraz bu islere meraki olan, para kazanmak isteyen, vergisiz algisiz is yapmak isteyen adamlar aliyor slave cihazi, orada burada en iyi biz biliriz diye kendi firmasini ovuyor. 1 sene sonra baska firmanin bayiligine geciyorlar, onu ovuyorlar. Birinin defalarca ugrasip yapamadigini oburu tek ya da 2 dosyada sifir sikinti teslim edebiliyor.. Bilindik firmalarin da ne sacma isleri oluyor. Burada da kimseyi kastetmiyorum, genel konusuyorum. Kullaniciyim, bu islerin icinde degilim ama piyasada nerde ne dondugunden, kimlerin kimlerden dosya istediginden, kimin neyi becerip beceremediginden bazen haberim oluyor. O yuzden de kendimce tavsiye isteyen arkadasa da cax motorda bu islemleri yapmis, sonuc almis bi firmayi tercih etmesini tavsiye ettim, 20 dk mi ayirdim bu yaziyi yazdim

Selametle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende diyorum ki satalı 8 sene oldu diyorsun.
    O zamandan bu zamana çok şey değişti
    Remus egzoz diyorsun markanın hiç bir önemi yok önemli olan freeflow egzoz olması.
    1.9 bastırmak için profec gerek yok. Map sensörünü Bosch 4 bar olanla değiştirip kalibre edersen evcsizde basarsın.
    Sana bilgisizsin demedim ama bilgilerin güncel değil.
    Arkadaşa setup bilgisi vermek yerine benim yazılarıma yorum yapınca böyle ilerledik.

Bu arada bende meraklı bir kullanıcıyım yazılımcı ya da bu işi ticaret için yapan biri değilim.
    Sende selametle….

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim. Harici AFR saatleri çok güzel çalışıyor ama sürekli sensörleri bozuluyor.
    Egzoz üzerindeki aracın 1. sensörü gayet güzel çalışıyor yine elm327 den takip edebilirsin.
    Orjinal NGK BKR7 buji alıp gap aralığını 0,60 yaparsın.
    Hibrit konusu tamamen sana kalmış..
    arkadaşım aem obd 11 satın al dedi direk beyinden alıyor değerleri çok kullanışlı afr boost herşeyi görebiliyorsun onu kullanıcam. hybrid kesin kararımız ayrıca dediğiniz gibi forge wasgate kullanıcak mavi yaylı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler