User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
114 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Civic 1.4is, turbo kit ile ?

DaRkNeSs- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maskaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya siz herşeyi biliyosunuz haa 1.4 stok motora 0.5 barla 140 150 hp çıkarma ne demek sanayiden çıkmadan testte kırılır o ayrıca alacağı max güç 125 130 hp
    Alıntı RS609 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankaradakı gri 1.4 is turbo ızmıre yakın bır arkadasım aldı getırdı sıtedende tanırsınız ft nıcklı ferhat arkadasımız.0.4 bara yakın basıodu tahmını 120-130 hp cıvarı bıseydı ve cok neselı bır arabaydı vteclerın 1 boy arkasından gıdıodu ayarsız halıyle.az cok bılgı vermıs olur umarım
    Alıntı RS609 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ızmırde ornegı vardı 1.4 is turbo.arac grıydı ızmırde ferhat arkadasımızındı cogu kısı bılır.vteclerın 2 boy arkasından gıdıodu dynoya hıc cıkmadı ama 120 cıvarı bı beygırdı cunku 0.4 barda yuruodu stock motora.1-2-3. vıteslerı cok neselıydı fakat 4 te falan araba bıtıodu.
    ferhat dynoya çıktı diye hatırlyorum ben? 0.4 barda 140 bg civarı bi güç almamış mıydı?
    Alıntı can_gnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapanları gorduk kol cıkaran yatak sarann burdan isim vermıyım
    bnde 1.4 kullanıyorum gazlancak bı araba deıl

limitini bilip uygun parça kullandıktan ve motoru da sağlam olduktan sonra her araba turbolanır stock makinayla ve sorunsuz kullanılır..
    1.4 lerde 0.5 barda sorunsuzca binen kişiler çok 150-160 arası güçler de daha hafif olduğu için bi vtec e (stock olanlarına) kafa tutmaya yetiyor
    ama 300 bg istersen tabi ki çok masraf etmen gerekir

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bladerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri şunları eğitsin yaa
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

TURBO CİVİC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 sedan otomatik vitese yaptık (bar honda) 4 yıl olmustur heralde...bildigim kadarıyla halen yuruyor patlamadan fln...ilk yapıldıgında 0.5 barda 170 hp almıstı...170 hp diyip gecme 200 hp lik araclara denk gibi dusun.illa 300 hp ye gerek oldugunu sanmıyorum...cevremde ve bildigim o kadar cok yapan varki (bilincli) standart say desen aklıma gelmez.bende 110 bin km. turbolu bindim aracıma prof. ayarı fln olmadan 0.5 barda 1 sene 2.5-3 sene 0.7 barda bindim.4-5 ay kadar 1 barda bindim(cok sıkıstırmadan)1-1.5 ayda 1.4 bar da bindimsuan aracım 260 bin kusurlerdesaat gibi calısıyor
    Fuck The System !!!

TURBO CİVİC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi aracımda bahsettigim 1.4 te tamamen stocktu...
    Fuck The System !!!

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock makina 1,6 crx motorla yan sanayi piston ,yan sanayi yatak, oem kolla gt30 la 1 sene 0,8 bar gazladım hiç bir şey olmadı olmazdıda ..artık aşın kendinizi adamlar asır olucak bunlarla uraşıp yapıolar sanayideki standartçı ustaları dinlemeyi bırakın bizi dinleyin Burda yapmış gazlamış adamlar var yaptık diolar gazladık diolar sanayiden çıkamazsınız diosunuz ...
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak ben cok arastryrum hemde fecı sekılde herseyı erkut abıyle paylaşıyrumherzaman adamalr ufak parcalarla neler yapıyor bı bılsenız ama yok bızde parca sıkıntısı cok onlar bakkaldan alır gıbı alıyorlar
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stock makina 1,6 crx motorla yan sanayi piston ,yan sanayi yatak, oem kolla gt30 la 1 sene 0,8 bar gazladım hiç bir şey olmadı olmazdıda ..artık aşın kendinizi adamlar asır olucak bunlarla uraşıp yapıolar sanayideki standartçı ustaları dinlemeyi bırakın bizi dinleyin Burda yapmış gazlamış adamlar var yaptık diolar gazladık diolar sanayiden çıkamazsınız diosunuz ...

honda her znm ayrı bi dünyadır.

RsErdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inş bende yapıcam 1.4is ime turbo ama motora bişey olursa diye korkuyorum yazdıklarınızı okudum az cok 0.4 0.5 barda bişey olmaz dıyorsunuz inş olmaz yaptıgımızda

Ermann
    Misafir
    Valla ben sizler kadar bilmiyorum ama, ben olsam o paraları harcayacağıma o para+ arabanın ederi = Aşırı beslemeli bir araç alıp üstünde çıtırından değişiklikler yaparım.
    çünkü bu işlemleri yapanlar aracını satarken aracının ederine çok cüzi bi rakam ekleyip satıyor piyasalar gereği ama bilgilerinize saygılıyım hatta telaffuz ettiğiniz bazı bilmediğim sözcüğün ne demek olduğunuda internet sitelerinde saatlerce araştırıp okuyan birisiyim yukarıda dediğim gibi ben olsam böyle yapardım. 1.4 bir aracı küçümsemiyorum amaona yapılacak bir masrafla yapılı bir araaya masraf edilse ortaya bazuka gibi bir araç çıkacağından eminim . saygılar

redzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu nerdeyse 2 yıl sonra fena hortlamıs

yalnız erman bu iş tamamen keyfi bir durum yani bu gün begenmediğin 1.4'e yaptıgın kaliteli ve proff bir turbo uygulamasıyla bahsettiğin o asırı beslemeli araclarla kafa burun gitmek belkide gecmek bu bambaska bir keyiftir sahsi fikrim ve bunun bir cok örnegi mevcut yani bu sadece 1.4 civiclede kalmıyor tabiki günümüzde görüyoruz d16a9 motora turbo uygulayıp subaru wrx sti gecenler var ben izlerken mest oluyorum kaldıki bahsettiim subaruların piyasa degerleri ortada d16a9larında fıyatları ve harcanan para asagı yukarı belli

sohc_vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 ler bu hp leri aldıktan sonra 1.6 ies ler ozaman 200 hp oluyo herhalde ..

y.güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maskaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vtec 160 hp [:
    gerçekten 160 hp mi
    34 S 5524 rocco
    61 KE 451 rocco
    34 ZNR 51 s2k
    34 NVG 46 s2k
    34 VB 8343 s2k
    34 JN 5261 s2k

YASİN GÜNER !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sohc_vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 ler bu hp leri aldıktan sonra 1.6 ies ler ozaman 200 hp oluyo herhalde ..
    ortalama 180-200 hp oluyor

react1ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fuatın turbo ıes vardı daha cok uzun sure olmadı satalı ve 200 hp uzerınde ıdı..hatta benım bıldıgım konustuklarımızdan hatırladıgım 230 hplere vuruyrdu 0.8 barda..yanlıssam duzeltır..
    Life is just a dream on the way of death!

maskaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GNR.family Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten 160 hp mi
    paket yap evde gülüym bende amele
    Direksiyonda eşek varsa, motor kaputunun içinde kaç beygir olduğunun hiç bir önemi yoktur. SÜRÜCÜ:

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde gerçekleştirmek istediğim bir proje aslında.aracım 98 1.4 is otm hb kasa.ilk sahibinden aldım yetkili servis bakımlı daha araç 80 bin km deyağ eksiltmesi yok.bu hafta sonu komprsyon testi yapacağım.1.4 is d14a4 un fabrika silindir kompresyon değerlerini bilen varsa lütfen paylaşsın.

projem şu şekilde olsun istiyorum

-d15b soch vtec komple conversiyon yapacağım üst kapağı(eksiksiz herşeyine kadar)
    -stok blok içi ile bolt-on turbo kit uygulamak
    -hondata s-300 beyin ile iyi bir setup tabikide dr.ecu yaptırmak amacım.
    -manuel şanzıman(1.6ies lerin şanımanı uyuyorsa lütfen bilgi verin)
    ve 0.6 barda kullanmak istiyorum.8000-10000 tl gibi bir bütçe ile 6-8 ayda oluşturmak istediğim bir proje bu.

yukarıdaki söylediklerim genel hatlarıyla detayları var tabi.acaba piyasada bolca bulunan bolt-on turbo kitler ve 0.6 bar basınçta 1.4 is soch vtec ten ne kadar güç alınabilir.ben uzun ömürlü olsun istiyorum.bu basınçtada sorun olacağını düşünmüyorum.bolca örnekleri var dünyada.evet şimdi cevap ve yorumları alabilirim

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzuman olarak 1.4-1.6 çok fark yok.. değiştirmeye değmez bence..
    Asıl sancı uyandığında..

sohc_vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum ilk basta aracın otomatik se hiç bulasma derim ben yapıcagın masraf satarken sana - olarak değerlendirilcek 25-30 arası turbo b16 war bebek 20-25 arası turbo 1,6 ies ler war allah nasip kısmet edese yarın baslanıyor benim projeye sohc vtec turbo yapıyorum bende motor içine girmeden dısardan basıcaz .. böyle projeler hesaplandıgı gibi gitmiyor

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sohc_vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ilk basta aracın otomatik se hiç bulasma derim ben yapıcagın masraf satarken sana - olarak değerlendirilcek 25-30 arası turbo b16 war bebek 20-25 arası turbo 1,6 ies ler war allah nasip kısmet edese yarın baslanıyor benim projeye sohc vtec turbo yapıyorum bende motor içine girmeden dısardan basıcaz .. böyle projeler hesaplandıgı gibi gitmiyor
    evet başlamadan iptal ettim zaten biraz araştırıncadeğmez.aklımda başka birşey var.yapılı bir aracı takibime aldım bakalım ne olacakyinede çok teşekkürler cavapların için..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)