User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: turbo revizyonu.....?

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bostancıdaki imamoğlu turbo nasıldır bilen varmı? iyi diye duydum ama, karşıdada bayileri varmış....
    Bende tavsiye etmiyorum, 2 defa hibrit yapildi ikiside ayni bir hafta 10 gunde patladi yag basinci falan dusuk ondan mil kesiyor dediler ama orjinali taktiklarindan beri 50-60k km oldu hicbir sorun cikmadi. Orjinal turboyu firma kendi temin etti. Islerle asagi yukari fitlesmis olduk. Tabi aradaki intercoolerdan yag ve yag filtresine kadar yaklasik 2x500tl direk bana kacmis oldu + cekici paralari.

Guney turboyuda 1 defa denedim, istediginiz verimi alamayinca ayni hafta hicbir zorluk cikarmadan iade alip parami geri odediler. 1-2 gun beklersem tekrar ayarlaybiliceklerini soylediler ama zamanim yoktu bekleyemedim. Esnafliklari cok iyi ve cok fazla memnunmusterileri var

Sonuc, ben olsam 3 e 5 e bakmam orjinal takma sansim varsa 0 veya az kullanilmis 2.el alir gecerim inanin yasanabilicek problemler daha cok yipratiyor. Yolda kalip cekici beklemekten tutun arabanin yatmasina kadar hep dert.

Not: balans yapilan makineler genelde gercek hayattaki rpm leri yakalayamiyorlar hele buyuk turbolarsa yanindan gecmiyor dogal olarak risk artiyor

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki yeri olmayabilir ama çin malı turbolara çok eleştiriler geldiğinden yazmak istedim Benim Honda Integra araçta Godspeed T2 flanşlı TB28 turbo var ve 0.9 barda çalışıyor ve 2012'den berri tıhhh demedi bende şaşırdım ve hatta bu yaz kesin gider dedim çünkü intercoolerdan biraz yağ verio ama bu yazda çıktı kış geldi artık seneye yaa kısmet diyecem demem o ki çin malı turbolar söylenenler kadar ya çok dandik değiller yada bende kinin maşallahı var

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bizim iş makinası ve kamyonlarımız var şimdiye kadar tamir ettirdiğim hiç bu turbıdan uzun dönemde randıman almadım. Üstelik bi sorunda sana çok büyük maliyetler açabilir. Ben olsam gider yenisini alırım kafam raht olur

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bizim iş makinası ve kamyonlarımız var şimdiye kadar tamir ettirdiğim hiç bu turbıdan uzun dönemde randıman almadım. Üstelik bi sorunda sana çok büyük maliyetler açabilir. Ben olsam gider yenisini alırım kafam raht olur
    bir turbocuda gördüğümü anlatıyorum büyük iş makinesi turbo su balansını yapıyordu makinede daha öncede gördüğüm normal turbolardaki sonuclar çıkmamıstı bildiğin balans yüksekti niye böyle dedim iş makinesi gerek yok hassaslığa vs diye laf yapmıştı uzaklaştım direk ordan yani malzeme büyük diye mi uğraşmadı yoksa nasılsa iş makinesi devir dönmüyor diye mi çözememiştim

Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmak istemedim. turbo revizyonu yaptırmam gerekiyor. araç fluence 1.5 dci. istanbul avrupa yakası işinin ehli bir turbocu tavsiye edecek olan var mıdır?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmak istemedim. turbo revizyonu yaptırmam gerekiyor. araç fluence 1.5 dci. istanbul avrupa yakası işinin ehli bir turbocu tavsiye edecek olan var mıdır?
    Maslak Turbo Servisi, Atatürk Oto Sanayi sitesinde. İşini gerçekten layıkıyla yapan, güzel esnaf.

Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak Turbo Servisi, Atatürk Oto Sanayi sitesinde. İşini gerçekten layıkıyla yapan, güzel esnaf.
    teşekkürler. İkitelli yada topkapı taraflarında tavsiye edebileceğiniz bir esnaf var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal turbo revizyonu için Topkapı dediğinizden dolayı sayfanın başında da ismi geçen güney turboyu tavsiye edebilirim.
    5-6 sene önce pendikte 2 kere revizyon yaptırıp cortlayan turboyu güney turboda yaptırmıştık ve sıkıntı yaşamamıştık.dükkana da gittim esnaf olarak çok iyiler,herhangi bir sıkıntıda iade vs hiç sıkıntı yapmadıklarını duydum.

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfır turbo takınca revizenin çok da işe yaramadığını anlıyorsunuz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)