User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tempra projemde bilir kişi yorumlarina ihtiyacim var

HardTemprax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 karbüratörlü motor hemde atmosferik motorlu tempra ile şaka makinası!
    en kısa zamanda dünyaya dönmen dileğiyle
    Ben dünyadayım sen aşırı bilgili bi arkadaşımızsın heralde? İnsan gibi sorulan sorulara insan gibi cevap verdiğin zaman dünyaya dönmüş olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka makinası demiyelim.
    kendi çapında tatminkar.
    en son estaş egzantrik koyalım dedik.
    sonradan vazgeçtik.sonuçta gitmesi kadar,duran,yol tutan,konforlu bir araçta istiyor insan.

yaza doğru satış
    Şaka makinasından kastım benimde tatminkar bi araç istemem zaten. Evet sonuçta ne olduğu belli şasisi frenleri vs. vs
    Ama içmde kalmasını kesinliklşe istemiyorum yapmadan rahat edemiyeceğim.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HardTemprax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dünyadayım sen aşırı bilgili bi arkadaşımızsın heralde? İnsan gibi sorulan sorulara insan gibi cevap verdiğin zaman dünyaya dönmüş olursun.
    ya güzelim boş boş işler, bu forum öyle bi yer değil
    senin gibi 1-2 ayda biri gelir böyle hayallerinden bahseder anlatır ve bizde ona doğruları gösteririz
    sende onlardan birisin işte kusura bakma ya

yeterince bilgim var ve diyorumki hayal alemindesin çık oradan çıık
    elle tutulur birşey yapmaya kalksan o 1.6 karbüratörlü atmosferik temprana en az 30bin lira harcaman lazım, varmı?

turbo yapman lazım diyorlar yok diyorsun
    o motordan güç alamazsın diyorlar azıcık şaka makinası olsun diyorsun
    2.0 16v tipo al diyorlar yok diyorsun
    dünyaya dön diyoruz olmaz diyorsun
    ohooo
    sana iyi hayaller hacı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya güzelim boş boş işler, bu forum öyle bi yer değil
    senin gibi 1-2 ayda biri gelir böyle hayallerinden bahseder anlatır ve bizde ona doğruları gösteririz
    sende onlardan birisin işte kusura bakma ya

yeterince bilgim var ve diyorumki hayal alemindesin çık oradan çıık
    elle tutulur birşey yapmaya kalksan o 1.6 karbüratörlü atmosferik temprana en az 30bin lira harcaman lazım, varmı?

turbo yapman lazım diyorlar yok diyorsun
    o motordan güç alamazsın diyorlar azıcık şaka makinası olsun diyorsun
    2.0 16v tipo al diyorlar yok diyorsun
    dünyaya dön diyoruz olmaz diyorsun
    ohooo
    sana iyi hayaller hacı

30 bin liraya m3 motoru mu koyuyosun ? Ben burdan aldığım tavsiyelerle yapabildiğimi yaparım, tatmin eder veya etmez bu kadar düşünme benim için. Tarzında hoş değil böyle yorumlar yapıcağına yapma daha iyi. Tatlı bi dille izah edebilirsin. Herkesin şartları ve yapabileceği şeyler farklı. İyi forumlar sanada.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim forum biraz yüksekten uçar, yenilerede böyle davranılıyor ama maalesef doğruları söylemiş. Senin şaka makinesi demen talihsizlik olmuş o kadar. Gidişini biraz daha iyileştireyim deseydin bu kadar hararete gerek kalmazdı Bu işler nakit ve vakit gerektirir. Ben sansa canlı örnek olayım. Pöjo 306 1.6 8v aracıma atmosferik olarak kimsenin yapmadıklarını yaptırdım. +50 hp aldım. Ama bir sor ne kadar harcadım yani akıl işi değil.

Yapmak istedikten sonra herşeyi yaparsın ama karşılığı için çok fazla beklentin olmasın.
    MagicPerformance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cat motor ciddi anlamda temizi kalmamış durumda hepsinin ekmeği yenmiş..
    Acele etmeyip araştırırsan çok güzel arabalar denk geliyor

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg sökülebilir dert değil, aracım lpg ile benzin arasında ortalama 20-25 krş yakıt farkı var sadece.
    istediğin gücü elde edebilirsen eğer o 25 kuruş farkı mumla arayacaksın.

sanayide tanıdık fiat grubu modlamış usta garaj vs varmı ?

bütçe nedir ?

yaş kaç ?

yukarıda aracının 86 hp olduğunu yazmışsın yılların vermiş olduğu kayıpları da göz önünde bulundurursak yapacağın modlarla ya fabrika verisine yada bir tık üstüne ulaşacaksın. Burada sana tavsiyede bulunanlar tecrübe ettiklerini paylaşıyor ciddiye alsan iyi olur. Üslubunu beğenmediğin @Maxi nin açtığı konuları bir oku istersen , adam 155 q4 ü yalamış yutmuş yani bahsi geçen cat motorun turbolusu diyeyim sen anla.... Kolay gele.

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel kardeşim forumla tartışmayı boşver bence. Biraz önyargılılar ama inan fazlasıyla haklılar. Madem kafaya koydun bu işi sen bütçeni söyle ona göre bir yol haritası çizelim sana.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim forum biraz yüksekten uçar, yenilerede böyle davranılıyor ama maalesef doğruları söylemiş. Senin şaka makinesi demen talihsizlik olmuş o kadar. Gidişini biraz daha iyileştireyim deseydin bu kadar hararete gerek kalmazdı Bu işler nakit ve vakit gerektirir. Ben sansa canlı örnek olayım. Pöjo 306 1.6 8v aracıma atmosferik olarak kimsenin yapmadıklarını yaptırdım. +50 hp aldım. Ama bir sor ne kadar harcadım yani akıl işi değil.

Yapmak istedikten sonra herşeyi yaparsın ama karşılığı için çok fazla beklentin olmasın.
    Evet doğrudur çokta iyi anlıyorum. Bütçemi 4.500₺ kadar zorluyabilirim zatem amacım aracımın gidişini toparlamak biraz serilik katmak, uçma taraftarı değilim.. yorumun için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin gücü elde edebilirsen eğer o 25 kuruş farkı mumla arayacaksın.

sanayide tanıdık fiat grubu modlamış usta garaj vs varmı ?

bütçe nedir ?

yaş kaç ?

yukarıda aracının 86 hp olduğunu yazmışsın yılların vermiş olduğu kayıpları da göz önünde bulundurursak yapacağın modlarla ya fabrika verisine yada bir tık üstüne ulaşacaksın. Burada sana tavsiyede bulunanlar tecrübe ettiklerini paylaşıyor ciddiye alsan iyi olur. Üslubunu beğenmediğin @Maxi nin açtığı konuları bir oku istersen , adam 155 q4 ü yalamış yutmuş yani bahsi geçen cat motorun turbolusu diyeyim sen anla.... Kolay gele.
    Şimdi şöyle söyleyeyim, parçacım var evet lakin tam anlamıyla bu işi yaparım diyen ustam yok. Bütçe 4500₺ civarı, yaş 20
    Burda bu konuyu açmamın sebebi tecrübeye dayalı insanların yorumlarını ve tavsiylerini alarak yola çıkmak zaten. Benim çok bilgim yok. Polish ile fabfika verisine dönüp üstüne bişeyler ekleyerek 10/15 hp alsam gayet tatmin edeceğini düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim forumla tartışmayı boşver bence. Biraz önyargılılar ama inan fazlasıyla haklılar. Madem kafaya koydun bu işi sen bütçeni söyle ona göre bir yol haritası çizelim sana.
    Yorumun için teşekkür ediyorum, bu işler için 3.500-4.500₺ arası bi rakam ayırmayı düşünüyorum. Birde yapılacak işlemlerden beni uçursun istemiyorum zaten. Rahat devir çevirsin, yukarıdada dediğim gibi polish ile fabrika verisinin üstüne ekstra bişeyler ekleyerek 10/15 alsam fazlasıyla tatmin eder diye düşünüyorum. Sadece yapılcak işlemlerin uzun dönemde stabil olması çok önemli, örneğin bi arkadaşım 95 şahinine 0.6 piston koymuştu sadece gayet toplamıştı aracın gidişini ama sürekli arıza çıkardığını söyleyerek geri sökmüştü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmit Merkez de Fatih Karakaş Usta var onunla bir görüş birşeyler yapabilirmi. 1.6 ile uğraşacağını pek sanmıyorum gerçi. Kendisi 2.0 16V ve 2.0 20V swaplıyor

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumun için teşekkür ediyorum, bu işler için 3.500-4.500₺ arası bi rakam ayırmayı düşünüyorum. Birde yapılacak işlemlerden beni uçursun istemiyorum zaten. Rahat devir çevirsin, yukarıdada dediğim gibi polish ile fabrika verisinin üstüne ekstra bişeyler ekleyerek 10/15 alsam fazlasıyla tatmin eder diye düşünüyorum. Sadece yapılcak işlemlerin uzun dönemde stabil olması çok önemli, örneğin bi arkadaşım 95 şahinine 0.6 piston koymuştu sadece gayet toplamıştı aracın gidişini ama sürekli arıza çıkardığını söyleyerek geri sökmüştü.
    Bütçeni sorma sebebim bazen foruma gelip 1000 liraya turbo yapmak istiyorum uçmak istiyorum kaçmak istiyorum diye konuşanlar oluyo. Senin bütçen yapmak istediklerin için aşağı yukarı yeterli görünüyor.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçeni sorma sebebim bazen foruma gelip 1000 liraya turbo yapmak istiyorum uçmak istiyorum kaçmak istiyorum diye konuşanlar oluyo. Senin bütçen yapmak istediklerin için aşağı yukarı yeterli görünüyor.

Araştırdım neticede azda olsa okudum forumlarda, tam olarak ne, ne kadar takılır veyahut hangisi takılmalıdır, ne taksak stabil yürür ve biraz heycan katar anlamında..
    Min 2.500₺ max 4.000-4.500₺ arası bi rakam ayırabilirim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atmosferik olarak yüklemek doğru olmaz. Ben de çok araştırdım 93 Model 1.6 Tempra SX-A'da ben de var. Turbolamayı düşündüm ama o kadar basit uygulama değil.
    En az 10.000 lira gerektiren işlemler, daha yolun başlangıcından bahsettim.
    O bahsettiğin eklemeler ile pek bir şey alabileceğini düşünmüyorum. Ha piston değiştirirsin yine de bir şeyler yoluna girer.
    Şaka makinesi demişsin, ben orayı tamamen kendini tatmin etmek istediğini ve birkaç arabayı paketlemek istediğini anladım.

Çünkü ben de düşünüyordum bunu zamanında, ha şu güne kadar 15-20 tane Tofaş ile kapışmışımdır (drag, roll) hiçbiri beni geçemedi. Bu bana yeter, bu arabadan daha fazla bir şey beklemiyorum.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı framoch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atmosferik olarak yüklemek doğru olmaz. Ben de çok araştırdım 93 Model 1.6 Tempra SX-A'da ben de var. Turbolamayı düşündüm ama o kadar basit uygulama değil.
    En az 10.000 lira gerektiren işlemler, daha yolun başlangıcından bahsettim.
    O bahsettiğin eklemeler ile pek bir şey alabileceğini düşünmüyorum. Ha piston değiştirirsin yine de bir şeyler yoluna girer.
    Şaka makinesi demişsin, ben orayı tamamen kendini tatmin etmek istediğini ve birkaç arabayı paketlemek istediğini anladım.

Çünkü ben de düşünüyordum bunu zamanında, ha şu güne kadar 15-20 tane Tofaş ile kapışmışımdır (drag, roll) hiçbiri beni geçemedi. Bu bana yeter, bu arabadan daha fazla bir şey beklemiyorum.
    istanbuldaysanız basarım 1.6 Slxle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldaysanız basarım 1.6 Slxle
    Araç stoksa deneyebiliriz hocam.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı framoch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç stoksa deneyebiliriz hocam.
    Stok araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stok araç
    O zaman her şekilde deneyelim, benim için fark etmez..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler