User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 2007 320i yağ sorunu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2007 320i yağ sorunu

bir abimde 2007 65bin km.otm 320i(150hp) var.

yağ eksiltme sorunu vardı.bunlarda kronikmiş keçeler değişmiş.fakat araç 6-7bin km.de 1lt yağ eksiltiyor.kaçak köçek yok.servisi ve bir kaç kullanıcıda bmw de normaldir diyorlar.servis 1lt ekleyin demiş???

bana bu durum pek normal gelmedi.tavsiyesi ve bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

not:serviste ne yağ konuyor bilmiyoruz

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan reis araç sahibi abimiz yağ ekleyip devam etsin

Biliyorsun E46, E39, güncel olarak F30 dahil bmw kullandım kullanıyorum, eksiltmeyenini görmedim diyebilirim

Borusanda bana aynını söylüyor

Hangi yağ konuyor, bi çıtır daha kalın yağ ile deneyip gözlemlenebilir neticede pek km'si olan araç değil

Abimiz çok kıl biri ise bi subap lastiklerini falan kontrol ettirsin içi rahat etsin
    Konu Birkan61 tarafından (30-10-2019 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir.
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökhan reis araç sahibi abimiz yağ ekleyip devam etsin

Biliyorsun E46, E39, güncel olarak F30 dahil bmw kullandım kullanıyorum, eksiltmeyenini görmedim diyebilirim

Borusanda bana aynını söylüyor

Hangi yağ konuyor, bi çıtır daha kalın yağ ile deneyip gözlemlenebilir neticede pek km'si olan araç değil

Abimiz çok kıl biri ise bi subap lastiklerini falan kontrol ettirsin içi rahat etsin
    eyvallah birkanım.

sübap lastikleri kronik diye ilk alındığında değişti.

ciddi kıldır.kime sorduysam normal dedi,birde sana sorayım dedi.banada pek mantıklı gelmediği için buraya yazadım.bu km.deki bir benzinli aracın 7binde 1lt yağ eksiltmesi pek mantıklı gelmedi.

ne marka,ne incelikte yağ koyuyorlar oda bilmiyor...bir dahakine motul koydurucam gibi(5w40)

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah birkanım.

sübap lastikleri kronik diye ilk alındığında değişti.

ciddi kıldır.kime sorduysam normal dedi,birde sana sorayım dedi.banada pek mantıklı gelmediği için buraya yazadım.bu km.deki bir benzinli aracın 7binde 1lt yağ eksiltmesi pek mantıklı gelmedi.

ne marka,ne incelikte yağ koyuyorlar oda bilmiyor...bir dahakine motul koydurucam gibi(5w40)
    Banada mantıklı gelmiyor aslında abi ama bmw varsa mantık yoktur

Askerde mantık aramak gibi yorumluyorum ben

En güzeli uygun kombinasyonda inceden farklı kalınlıkta yağları kullanıp deneyimlemek, ya da motoru sorunsuz olduğu halde komple açılıp bakılacak

Bende bi E39 vardı kız gibi kullanıyordum onu kompresyon testi falan çiçek gibi arabanın ama sıkıştırmadığım araba bile yağ yakıyordu anlattığın gibi

Bende saldım artık

Konuyu iyi hatırlattın abi yarın kendi arabamada yağ eklemem lazım )
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada mantıklı gelmiyor aslında abi ama bmw varsa mantık yoktur

Askerde mantık aramak gibi yorumluyorum ben

En güzeli uygun kombinasyonda inceden farklı kalınlıkta yağları kullanıp deneyimlemek, ya da motoru sorunsuz olduğu halde komple açılıp bakılacak

Bende bi E39 vardı kız gibi kullanıyordum onu kompresyon testi falan çiçek gibi arabanın ama sıkıştırmadığım araba bile yağ yakıyordu anlattığın gibi

Bende saldım artık

Konuyu iyi hatırlattın abi yarın kendi arabamada yağ eklemem lazım )
    115binde turbo dizelde gram eksiltme yok ))))

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saçma gelecek ama 2007 e93 cabrio almıştım duman vardı beyaz duman ankaradan tokata kadar 1.5lt yağ eksiltti (430km) bilerek satın aldık 4.000 tl masraf dediler geldik neyse bir kardeşimizin saçma bir tavsiyesini yaptık araç düzeldi denemenizi öneririm başta banada saçma geldi ama ön aracı park ediyoruz soğuyor sonra 15 dk rolantide çalışıyor stop ediyoruz motora 1 kutu bor atıyoruz geçmiş azaman45 tl ye almıştım daha sonra tekrar çalıştırıyoruz 15 dk rolanti sonra 30 dk hafif rolantide dolaşıyoruz ve kesiliyor dedi ve kesildi daha sonra araçla yaklaşık 10.000 km yol yaptım gram eksiltmedi
    - 34 YEY 34 -

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi yağ kullanıldığı çok önemli BMW de... bizim F30 da bir bakım periyodu süreci 2 kere 1 er litre tamamlama yapıyoruz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama yağ eksiltme sonrası her ilave yağ koyduğunuzda eksiltme daha da çok oluyormuş.

Böyle bir kulaktan dolma bilgi edinmiştim.

Benim aracımda da yağ eksiltme var. Castrol 5/30 kullanırken çok eksiltiyordu.

Engine flush kullandım yağ değişimi sırasında akabinde mobil 1 super 3000 5/40'a geçtim ve ceratec kullandım.

Şuan eksiltme hatrı sayılır miktarda azaldı.

2500 km oldu normalde 1 litreye yakın eksiltmesi gerekirken şuan çubukta eksik gözlemleyemedim.

Kullandığınız yağın markasını değiştirin birde öyle deneyin. Kendi aracım mini kesinlikle castrol'ü sevmiyor.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım 311.xxx km'de 5-30w yağ kullanıyorum LPG'de mevcut ancak yağ eksiltme yok varsa bile maks. 1.000km 50gr falan..

Ancak 7-8.000km de 1Litre yağ eksiltmesi gayet normal sıkıntı yok..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama yağ eksiltme sonrası her ilave yağ koyduğunuzda eksiltme daha da çok oluyormuş.

Böyle bir kulaktan dolma bilgi edinmiştim.

Benim aracımda da yağ eksiltme var. Castrol 5/30 kullanırken çok eksiltiyordu.

Engine flush kullandım yağ değişimi sırasında akabinde mobil 1 super 3000 5/40'a geçtim ve ceratec kullandım.

Şuan eksiltme hatrı sayılır miktarda azaldı.

2500 km oldu normalde 1 litreye yakın eksiltmesi gerekirken şuan çubukta eksik gözlemleyemedim.

Kullandığınız yağın markasını değiştirin birde öyle deneyin. Kendi aracım mini kesinlikle castrol'ü sevmiyor.
    zaten araç sahibi bu sıkıntıyı ilk söylediğinde castrol 5w30 mu koyuyorlar dedim.servisi aradı sordu aynen 5w30 castrol.

dün ustası 1lt eklemiş eski yağın üzerine 3bin km sonra yine eksiltir komple yenileriz yağı demiş.bence sizin kulaktan dolma bilginin gerçeklik payı var.

bir dahaki yağ değişim x-cess 5w40 olucak

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW de normal yag eksiltmesi diye duydum bende. Özellikle F kasalarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1) Borusan Oto Shell Helix Ultra 5w30 kullanıyor. Çünkü BMW Shell ile anlaşmalı, önceden Castrol ile anlaşmalıydı.
    2) Motul eksilmeye meyilli bir yağdır.
    3) 7000 kilometrede 1 litre eksiltme gayet normal. Bloktan eksantrikli, bally yapıştırıcı kıvamında yağ kullanılan yıllardan kalma, sorunlu motor yağ eksiltir mantığından kurtulmak gerek.
    4) 5w30 yada 5w40 Mobil tavsiye ederim, daha az eksilir, Mobil 1 5w30 olarak piyasada sadece Mobil 1 ESP 5w30 var, bu yağ C3 yani low SAPS yağ, DPF li dizel motorlar için geliştirilmiştir. 320i'de bu yağı kullanırsanız 7500 - 8000 km gibi erken değişim yapmanız gerekir. Bir diğer Mobil marka 5w30 ise Mobil Super 3000 5w30 FE dir. Fuel Economy yağ olup aşırı incedir, kullanılması durumunda daha fazla eksilme yapar.
    Konu mbulur tarafından (06-11-2019 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler