User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 106 gti yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

106 gti yardım

evet abiler , arkadaşlar . 106 gti yolda egzantrik kasnağı parçalandı. motoru stock toplamak istiyorum .
    307 krank , kol , piston , temiz çıkma 106 gti egzantrik kullanılacak .
    bütçe kısıtlı . araç rol , drag , gazlama kullanilmayacak.

farklı tavsiyesi olan varmı ? ( forget piston , dereceli vs. hariç sadece stock )

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    farklı tavsiye derken? stok toplayacakmıssın zaten ? m52 piston ve ince contada stok kavramı dışında kalıyor bu durumda.
    SSD-S2k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_hayali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farklı tavsiye derken? stok toplayacakmıssın zaten ? m52 piston ve ince contada stok kavramı dışında kalıyor bu durumda.
    farklı tavsiyeden kastım mesela, "307 krank kol koyamazsın" yada "yerine cıkma parcalarda olur" gibisinden .
    parcaciyi aradim 307 krank olmaz dedi . " 307 krank olur ben yaptim" diyen tavsiye eden varmi ?
    yada 307 piston olurmu islemmi gerekli ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gta1994 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farklı tavsiyeden kastım mesela, "307 krank kol koyamazsın" yada "yerine cıkma parcalarda olur" gibisinden .
    parcaciyi aradim 307 krank olmaz dedi . " 307 krank olur ben yaptim" diyen tavsiye eden varmi ?
    yada 307 piston olurmu islemmi gerekli ?
    motor yapıyosun sonuçta 106 gti piston takımı kaç paraki çıkma parça alıp aynı sorunu yaşamaktansa 300-400 fazla verip sıfır şekilde toplamanı tavsiye ederim.
    SSD-S2k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_hayali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor yapıyosun sonuçta 106 gti piston takımı kaç paraki çıkma parça alıp aynı sorunu yaşamaktansa 300-400 fazla verip sıfır şekilde toplamanı tavsiye ederim.
    bende sıfır almak istiyorum ama parçacı sıfır krank mili yok dedi egzantrik yok dedi . neredeyse herşeye yok diyince mecbur foruma danışayım dedim.
    parça fiyatlarına hakim değilim . yada nerden bulunacağı hakkında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ikitelli sanayi sitesinde pejo çıkmacılarında komple motor oluyo biraz araştır istersen daha uyguna çözebilirsin o şekilde
    SSD-S2k

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gömlek hasar almadıysa ; orjinal ölçü ile 307 pistonu 106 bloğuna uyuyor , 307 conta , pt51 egzantrik. 13/59 yada 14/60 kısa şanzıman cadde kullanımı sorunsuz çok keyif alacağın bir makine olur.motor toplanırken birazda kapak işlendimi tamamdır
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gömlek hasar almadıysa ; orjinal ölçü ile 307 pistonu 106 bloğuna uyuyor , 307 conta , pt51 egzantrik. 13/59 yada 14/60 kısa şanzıman cadde kullanımı sorunsuz çok keyif alacağın bir makine olur.motor toplanırken birazda kapak işlendimi tamamdır
    tesekkur ederim . eger biliyorsaniz 307 nin hangi parcalari 106 gti ile ayni bilgi verebilirmisiniz ? ornegin 307 krank kol piston al tak seklindemi ? parcaci 2 tip var dedi benimki olmuyormus eger ayni bloksa nasil olmaz ?
    307 piston icin subap yarıkların ve segman kanalından bahsetmisler.
    henuz parca almadim ama 307 den hangileri uyumlu ? cikma parca kullanmak istemiyorum ama butce cok kisitli ve motoru kendim toplayacagim tum malzemeler var tork anahtari vs .

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook 106 gruplarında kadir ayrım ı bul kendisi ikitelli sanayide aradığın herşey onda var. Sana reçete yazar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 pistonunu 106 GTI kapağı ile ve 106 GTI silindir kapak contası ile kullandığın zaman sıkıştırma yüksek olur. Ayrıca pistonun sübap ceplerinin derinliği yeterli değil. Sıfır timing ile ucu ucuna kurtarır. Pistona cep açmak gerekir. Temiz çıkma orjinal piston yada yerli üretim piston koyabilirsin. Egzantrik kasnağı koptu ise kapağında kötü durumda olabilir. O zaman kapakta alman gerekecek ise o zaman 307 piston ve 307 kapak alırsın. Egzantrikleri 106 GTI koyarsın. Sıkıştırman normal olur. Ama gene piston ceplerine küçük bir el taşlaması operasyonu gerekebilir timing yapılacaksa. Birde kapağı takmadan önce 106 GTI emme manifoldu için 2 tane delik delinip diş çekilmesi lazım ama o zaten yarım saatlik iş.

Burada asıl sorun bu tarz motoru orjinal değilde farklı parçalar ile toplayacaksan araştırmayı senin değil motoru yapacak kişinin yapması gerekiyor. Bu motorlardan anlamayan birisine abi bu motora şunu takalım kapatalım dersen adam hiçbir sorumluluk almaz ve neyi niye yaptığını yada nasıl yapacağını bilmez. En ufak sıkıntıda aradan sıyrılmaya çalışır. Bence bu motordan anlayan garajlara git. Yada komple çıkma motor al.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook 106 gruplarında kadir ayrım ı bul kendisi ikitelli sanayide aradığın herşey onda var. Sana reçete yazar
    teşekkür ederim . bugün kendisine ulaşmaya çalışacağım . umarım yardımcı olur .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    307 pistonunu 106 GTI kapağı ile ve 106 GTI silindir kapak contası ile kullandığın zaman sıkıştırma yüksek olur. Ayrıca pistonun sübap ceplerinin derinliği yeterli değil. Sıfır timing ile ucu ucuna kurtarır. Pistona cep açmak gerekir. Temiz çıkma orjinal piston yada yerli üretim piston koyabilirsin. Egzantrik kasnağı koptu ise kapağında kötü durumda olabilir. O zaman kapakta alman gerekecek ise o zaman 307 piston ve 307 kapak alırsın. Egzantrikleri 106 GTI koyarsın. Sıkıştırman normal olur. Ama gene piston ceplerine küçük bir el taşlaması operasyonu gerekebilir timing yapılacaksa. Birde kapağı takmadan önce 106 GTI emme manifoldu için 2 tane delik delinip diş çekilmesi lazım ama o zaten yarım saatlik iş.

Burada asıl sorun bu tarz motoru orjinal değilde farklı parçalar ile toplayacaksan araştırmayı senin değil motoru yapacak kişinin yapması gerekiyor. Bu motorlardan anlamayan birisine abi bu motora şunu takalım kapatalım dersen adam hiçbir sorumluluk almaz ve neyi niye yaptığını yada nasıl yapacağını bilmez. En ufak sıkıntıda aradan sıyrılmaya çalışır. Bence bu motordan anlayan garajlara git. Yada komple çıkma motor al.
    yardım ve görüşleriniz için teşekkür ederim .
    motoru biliyorum , gönlüm orjinal parça kullanmaktan yana ama bütçe kısıtlı ve parçaları nereden bulurum herhangi bir fikrim yok. bildiğiniz bir çıkmacı veya parçacı fark etmez çok makbule geçer .
    o zaman mecbur orjinal parçaları çıkma temiz bulacağım gibi duruyor . bugün motoru sökmeye başlarım .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yardım ve görüşleriniz için teşekkür ederim .
    motoru biliyorum , gönlüm orjinal parça kullanmaktan yana ama bütçe kısıtlı ve parçaları nereden bulurum herhangi bir fikrim yok. bildiğiniz bir çıkmacı veya parçacı fark etmez çok makbule geçer .
    o zaman mecbur orjinal parçaları çıkma temiz bulacağım gibi duruyor . bugün motoru sökmeye başlarım .
    Bence önce sana tam olarak hangi parçalar lazım onu netleştirip burada paylaş.

Hangi parça lazım bilmiyorsun, yapacak usta ya al 307 kapağı tak dediğin zaman adam bu ne bu bunun kapağı değil diyecek muhtemelen.

Bu işi daha önce yapmış birisini bulman eminim sana çok ciddi zaman ve nakit tasarrufu sağlar.

Diğer taraftan bütçe yetersiz ise ne olduğu belli olmayan malzeme alıp taktırıp işçilik vereceğine, bütçeyi toplayana kadar bekle ve 1 kere işçilik verip düzgün topla.

çünkü sök tak işleri de güzel paralara maloluyor. Ben şahsen motor yapıyor olsam asla çıkma vs parça almam, bir şey olmuş ki bu parça çıkmış atıl durumda.

He şöyle olur eşim dostum başka setup'a geçmiştir, makinasında sorunsuz kullandığı pistonu kenara koymuştur o alınır.

Diğer taraftan çıkma parça ile toplattığın araç bir arıza yaparsa usta suçu "zaten parçalar çıkmaydı" diyerek arabaya atar aradan sıyrılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence önce sana tam olarak hangi parçalar lazım onu netleştirip burada paylaş.

Hangi parça lazım bilmiyorsun, yapacak usta ya al 307 kapağı tak dediğin zaman adam bu ne bu bunun kapağı değil diyecek muhtemelen.

Bu işi daha önce yapmış birisini bulman eminim sana çok ciddi zaman ve nakit tasarrufu sağlar.

Diğer taraftan bütçe yetersiz ise ne olduğu belli olmayan malzeme alıp taktırıp işçilik vereceğine, bütçeyi toplayana kadar bekle ve 1 kere işçilik verip düzgün topla.

çünkü sök tak işleri de güzel paralara maloluyor. Ben şahsen motor yapıyor olsam asla çıkma vs parça almam, bir şey olmuş ki bu parça çıkmış atıl durumda.

He şöyle olur eşim dostum başka setup'a geçmiştir, makinasında sorunsuz kullandığı pistonu kenara koymuştur o alınır.

Diğer taraftan çıkma parça ile toplattığın araç bir arıza yaparsa usta suçu "zaten parçalar çıkmaydı" diyerek arabaya atar aradan sıyrılır.
    teşekkür ederim . sıfır parça bulsam alacağım zaten . bu arada motoru yapacak olan benim . yani usta yok .
    usta 8 bin tl net alır ıvır zıvır 10 bin tl net gider hergangi bir garajda .
    bu konu ile alakalı ben motoru toplarken video ve resimler paylaşılacak . belki birilerine yardımcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim . sıfır parça bulsam alacağım zaten . bu arada motoru yapacak olan benim . yani usta yok .
    usta 8 bin tl net alır ıvır zıvır 10 bin tl net gider hergangi bir garajda .
    bu konu ile alakalı ben motoru toplarken video ve resimler paylaşılacak . belki birilerine yardımcı olur.
    Usta işçiliğe mi 8-10 bin alacak anlamadım ?

Motoru nasıl toplayacaksın daha önce böyle bir tecrüben var mı ? Mesela tork anahtarın var mı ? alet edevat.

Örneğin ben kendi külbütör kapak contamı değiştirirken fazla abandığım için üst kapağın 1 cıvatasını kırdım.

Bence profesyonel birine bırak bu işi, aldığın malzeme de çöp olmasın.

Yanlış anlama ama bu şekilde gidersen astarı yüzünü geçecek sana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta işçiliğe mi 8-10 bin alacak anlamadım ?

Motoru nasıl toplayacaksın daha önce böyle bir tecrüben var mı ? Mesela tork anahtarın var mı ? alet edevat.

Örneğin ben kendi külbütör kapak contamı değiştirirken fazla abandığım için üst kapağın 1 cıvatasını kırdım.

Bence profesyonel birine bırak bu işi, aldığın malzeme de çöp olmasın.

Yanlış anlama ama bu şekilde gidersen astarı yüzünü geçecek sana.
    motoru söktüm bugün , beklediğim kadar kötü çıkmadı . ben egzantrik kırılmasını bekliyordum . ust kapak halledilecek piston, sekman , iticiler , subablar ile kurtardık . yarında toplayacağım . tüm malzemeler var 2 çeşit izeltaş tork anahtarı , bosch kts 550 arıza tespit cihazım lokma takımı , diğer takımlar vs.
    evet , tecrübem var 3 yıl kadar . kendi fiorino dizel multijetin triger zincirini degistirebiliyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada over boost garage 8 binli rakamlara çıkabileceğini söyledi .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motoru söktüm bugün , beklediğim kadar kötü çıkmadı . ben egzantrik kırılmasını bekliyordum . ust kapak halledilecek piston, sekman , iticiler , subablar ile kurtardık . yarında toplayacağım . tüm malzemeler var 2 çeşit izeltaş tork anahtarı , bosch kts 550 arıza tespit cihazım lokma takımı , diğer takımlar vs.
    evet , tecrübem var 3 yıl kadar . kendi fiorino dizel multijetin triger zincirini degistirebiliyorum .
    ankarada over boost garage 8 binli rakamlara çıkabileceğini söyledi .
    O zaman süper, kendin yapabiliyorsan ne ala

8 bin hadi parçası tutsun yahu, o rakamlar neymiş öyle aman yarabbi.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun. konuyu takip etmek lazım. kendimiz yapamıyoruz bari kendisi yapan birini takip edelim. sökerken ve takarken fotograflama imkanınız olursa güzel olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler