User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pasta cila önerileri

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pasta cila önerileri

Fazla kafa karıştırmadan bi kac soru sorup öneri almak isterim
    Öncelikle yok 105 kullan yok 9563 kullan diye yazılar yazılıyor nette araştırdığım kadarı ile bunlarda pek fazla bi şey anlamıyorum kendi boyacimla yapacagım için elimizde normal bir makine ve sünger bir ped var

Elimde olanları listelersem
    1-g3 Sari sise pasta
    2- colonite 915
    3-black hole
    4-nxt
    5- normal bir makine ve sünger bir ped

Simdi sorum su bunların yanına ne eklersem daha guzel bir parlaklık elde ederim
    Ve sıralamayı nasıl yapmalıyım arac siyah renk
    Birde ince zimpara kullanıp aracı matlastirip yapmayı ama duzeltemem diye korkuyorum
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu ara kullandıklarım sölyim en memnun kaldığım auto glym in cilası on numara geldi bana
    bide çbs nin teflonlu cilası
    auto glym bana nxt i den bi gömlek üstün geldi

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçta çok çizik yoksa zımparalama bence çünkü üstüne pastayla geçmen gerekicek.onun üzerine hare almak için pastacila geçmen gerekicek.ki bu işler çok sabır gerektiriyor.arabanın boyası orjinalse ve sabırlı biriysen pastayla çizik almaya giriş zımparayı boşver.benim sıram 85 meg pasta-205 meg pasta cila-meg 7 glaze-son olarakta wax.
    extra parlaklık için glaze kullan.

mj105
    Misafir
    G3 den kastınız Farecla G3 sanırım. Bildiğim kadarı ile ağır bir aşındırıcı. Eğer boya çok sert değilse (Mini nasıldır bilemiyorum, alman araçlarının boyaları serttir mesela). G3 çok abartı olur.

Ayrıca Sünger deyip geçmemek gerekiyor. O süngerlerin o kadar çok çeşidi var ki.

Benim sana tavsiyem (eğer boyacın pasta konusunda iyi ise) Meguiars 105 sonrası Meguiars 205 uygula. Sonrasında Finish pad ile black hole uygula. Black hole hem parlatır hem dolgu yapar. Üstüne Collinite fıstık gibi olur.

Detailing işi buradaki proje işlerinden aşağı değildir. Bilgi beceri ve malzeme gerektirir. Birde elinde Quick Detailer ürün bulundur. Aracını yıkadıktan sonra bununlar waxın ömrünü uzatırsın. Ama aracınıda ne idüğü belirsiz kimyasallarla yıkatma waxı söker atar. Peşinden de Black Hole gidebilir. Kaliteli şampuanlar çokda pahalı değiller

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce bir kil alıp aracı bir kille temizle
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

mj105
    Misafir
    Bu arada zımparayı görmemişim. Aman zımparadan uzak dur. Zımpara kullanıcam diyorsan 2500/3000 grit zımpara kullan. Komple araca zımpara çooook yazık olur.

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah arabaya megy 7 glaze ve collinite süper gider.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımın boyası zaten iyi tamamı orjinal boyası cok derin çiziklerim yok zaten amac yaz temizliği ve guzel bi parlaklık her Yikama sonrası hızlı cila zaten atılıyor 1 yer haricinde yıkanmıyor kendim dahi yıkasam yikamadaki sampuani kullanıyorum su an cok memnunum herseyinden acikcasi ben biraz daha parlaklık olmasından yana daha kaliteli bi seyler var mı diye soruyorum elimdeki malzemelerden sadece g3 pastayı degistitrebilirim gerisi sürekli lazım zaten
    C R M performance

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler bence bu işi daha önce yapmadıysanız zımpara işine hiç girişmeyin ya da bilen birine yaptırın, eski aracımda kaputu sadece 2-3 sürtmeyle açmıştım, o derece acemiydim yani (aracım boyanırken denedim komple boyamadan önce, antrenman maksatlı )...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zımpara en son çare, Elindeki ürünlere göre sıralama yaparcak olursam
    Kil olmadan olmaz
    G3 pasta
    Black hole
    Colli 915 atıp korumaya alabilirsin, daha sonra parlaklığı ve korumanın ömrünü dahada uzatmak için ataş hydrorep yada meg quik detailer spray i her yıkamadan sonra araca sıkıp silebilirsin
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    g3 pasta compound sa arkasından hareleri almak için finish yada polish pasta gerekir.. Glaze'i yedirmesi de marifet tabi biraz uğraştırır gibi.. Kil olmadan da tam temizlik ne kadar yapılabilir tartışılır..

bence liste şöyle olmalı

1-Yıkama, kil
    2-Compound pasta - yün ped ile (Yalnız köşelerde dikkat edilmesi gerek)
    3-Polish/Finish pasta
    4-Glaze
    5-915

Birde en önemli işlerden biri ışık olayı.. Işık yoksa ne yaptığınızı göremezsiniz. Kesinlikle bir projektör edinin uygun fiyata castoramalarda evkurlarda koçtaşlarda bulunur.

mj105
    Misafir
    Aslında bu işin sabit bir reçetesi yok. Şöyle düşünün aracınızın boyasını zaten vernik koruyor. Siz boyayı koruyan katmanı koruma altına alacaksınız.

Pasta ve Pad de aslında zımpara etkisi yapar. Ama zımparaya kıyasla çok çok azdır. Eğer ki boyanın durumu iyi ve hafif aşındırıcılarla çözülecek gibi ise ağır aşındırıcı pastaları kullanmak verniği inceltmekten başka hiç bir fayda sağlamaz. Ayrıca aracın her bölgesi aynı oranda çizikli değildir. Bununda anlamı şudur. Her bölgeye ayrı reçete gerekebilir. Tırnak ile hissedilen çizik yoksa zımparayı bir kenara bırakabilirsiniz.

Bir kere Farecla G3ü bir kenara bırakıcaksınız. Bu ürün genelde yeniden boyanmış yada derin çizikler için kullanılır. Hare yapması kaçınılmazdır. Yün Pad kullanıcısı usta bile olsa hare bırakabilir. Aracınıza iyi bakımışsanız hafif aşındırıcılarla işi çözebilirsiniz.

Pasta, Pad, Devir, Baskı ve uygulama süresi sonucu etkileyen faktörlerdir. Eğer ki çizikleri gösteren fotolar olursa daha net cevaplar verilebilir.

B.Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş biraz riskli daha iyi parlasın derken arabayı hare içinde bırakabilirsiniz. Profesyönel destek almakta fayda var yada hiç pastaya girmeden blackhole üstüne 915 le devam edebilirsin. Yalnız glaze üzerine 915 çok fazla tutunmayabilir ömrü kısa olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya kimse yanlış anlmasin sakın İllaki çoğunuz daha bilgilidir ama daha onceden g3 yapıp ustune blackhole ve colonite 915 yaptım

Eski listem su şekildeydi
    G3
    Hare giderici
    Blackhole
    Colonite 915
    ti çizik derken aracımda çizik Zaten sadece kılcal ufak çizikler var yani ben normalde bunları daha onceden yaptım o zaman fazla asindrici olan g3 U eleyip 105 yada 205 kullanicam
    C R M performance

cerkez_kral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turtle wax diye bi cila var denemeni tavsiye ederim abi her aracıma uyguluyorum gerçekten çok kaliteli
    Dilinin İddiasını Yüreğin İspatlamıyorsa Sükût Et..

akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum selam. Bütün taktikleri denedim. Hemen hemen tüm markaları denendim. Farecla g3 çok çok güzel bir pasta. Diğer markalar gibi yağı v.s v.s. kalmaz. Sonra onları cıkarıcam diye uğrasır durursunuz. G3 ve sonlandırcı atarsınız. Üstünede elle cila yaparsınız. Bence zımpara işini boyanın üzerine yapışmış cimento yada onun gibi maddeler ve ufat tefek sürtme izleri çizikleri varsa onları 2000 zımpara yapman yeterli. Diğer markalar çok fazla devir istiyor. Farecla daha az devir ve su sayesinde ne pedin kirlenir nede boyayı yakma şansın azalır.

sametozt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya kimse yanlış anlmasin sakın İllaki çoğunuz daha bilgilidir ama daha onceden g3 yapıp ustune blackhole ve colonite 915 yaptım

Eski listem su şekildeydi
    G3
    Hare giderici
    Blackhole
    Colonite 915
    ti çizik derken aracımda çizik Zaten sadece kılcal ufak çizikler var yani ben normalde bunları daha onceden yaptım o zaman fazla asindrici olan g3 U eleyip 105 yada 205 kullanicam
    Abi çiziklerinin durumu kılcalsa ilk önce polishing pedle m205 dene. Daha sonra yüksek aşındırıcıya geç. Spot test yaparsan daha iyi olur. Boyayı fazla fazla aşındırmamış olursun.

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÇBS'den başkasını tanımam... ÇBS'nin cilası olarakta mavi olan en ideali ve en iyisi bence...
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çbs silikonlu çok kullandım. bi defa uygulaması çok zor. sağlığa çok zararlı. ve en önemlisi üreten firma şerefsizin önde gideni.

illa çbs kullanacaksan teflonlu olanını kullan. hem uygulaması daha kolay hem daha kalıcı. bu tip amatör ürünler içinde turtle wax ın bi cilası var üzerine tanımam. arabayı yıkadıktan sonra üzerine döküyorum biraz. kurularken biraz bulaşıyor. komple siliyorum deli gibi parlıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)