User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Fırçayla yıkama sonucu oluşan çizikler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fırçayla yıkama sonucu oluşan çizikler

Selamun aleyküm aracım 2007 siyah punto aracı aldığımızdada vardı bu sorun ve giderek dahada göze battı ve sanaideboya kalıntilari olustu boya kalıntıları için pasta atıcaktım ama çizikleride almak istiyorum turtle wax ve farecle g3 pastalar dikkatimi çektiler farecleye güvenirim ama pahalı geliyor suanlik tw yari fiyati ve 2side 1 litre polish makinesi var sunger kece var cizikleri nasil alabilirim ? Hangi pastayi kullanmaliyim cila olarak hem super guclu sonax ayriyetten siyaha ozel nano koruyuculu sonaxim var

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle makina olmadan çizik alamazsın kardeşim,

g3 yerine meg101 veya scholl s3 alabilirsin,

ya da güvenilir bi uygulama merkezine bırak

elinde hiç malzeme olmadığını düşünerek söylüyorum, min makina 150 tl, alacağın pasta 100 tl, cila 70 tl, hare giderici 70 lira,

mf bez, harcadığın elektrik, 2 gün boyunca yorulmanı hesaba katarsak profosyonellere teslim etmek daha mantıklı.

Ha benim gibi detailinge gönül verdiysen giriş olarak Farecla kullanma, ben kalın buluyorum, onun yerine dediğim gibi makine tecrüben varsa

meg101,205,21 serisini alarak başla.

kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makina var abi ama suan icin g3 e verecegim 50 lira bile fazla geliyor ciziklerin yariaini bile alsam yeter zaten mecbur pasta aticam arabaya uzerine yapisan biyayi almak icin ama girmisken ciziklerede el atmak istiyorum

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    pastayla cıkmaması muhtemel; gyeon iron + üstüne kil ondan sonra pastaya baslaman lazım o demir tozları boya vs için
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu şekilde hiç başlamayın derim işe, sadece makina ile olacak iş değil ki, ayrıca boya üzerindeki yabancı maddeleri(boya tozu, demir tozu, reçine, vs) pasta ile almak ya da almaya çalışmak son derece yanlış bir tercih olacak. Hem boş yere boyayı aşındırmış, hem de gereken temizliği yapmamış olacaksınız. Bence ya yeterli bütçeyi oluşturup gereken malzemeleri edindikten sonra girişin böyle bir işe ya da hiç bulaşmayın, sanayi kasabı olmayan bir uygulamacıya teslim edin aracınızı...

R32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünler için yapcağınız masrafın üstüne 3-5 lira daha koyup bu işin pro. olarak yapan yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.Aracınız koyu renkli olduğu için yanlış uygulamalar sonucunda can sıkan durumlar meydana gelebilir.Dediğiniz gibi çok yıpranmış bir yüzeydeki çizikleri iyi düzeyde alabilmek için önce keçe ile uygulama yapıp ardından sünger ile pasta atmanız gerekir Son olarakda hare ve cila atarak işleminizi bitirirsiniz.Ben yıllardır meguiars yada 3D'nin pastasını , 3D-HD hare giderici + 3m'in cilasını kullanıyorum.Açıkcası kullandığımız okadar marka ürüne göre her işlemde en iyi bunlar sonuç verdi.Ayrıca G3 ürününüde sulu şekilde kullanılarak gayet güzel sonuçlar çıkabiliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler