User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Turtle Wax Headlight Cleaner and Sealant Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Turtle Wax Headlight Cleaner and Sealant Incelemesi

Web sitesinde ve ürünün üzerinde yazılana göre ürün sararmış farları temizliyor ve yüzeyde cilalı/koruyucu bir tabaka oluşturuyor. Yani, adamların fardaki çizikler gider gibi bir iddiası, vaadi yok.
    Ben, ürünü elle uyguladım ama herkesin evinde olan imkan ile yani mf bez ile uyguladım. Aynı şekilde acaba fardaki dairesel çizikleri de elle ve mf bez ile giderbilir mi diye de uygulama yaptım ve onu da videonun sonuna ekledim.
    Ürün elle uygulamaya göre bence hızlı çalışıyor ve sararmış farı eski haline getirebiliyor ama dairesel çizikleri mf bez ile ve elle uygulama ile gideremiyor. Ben iyi bir temizlik için birkaç kez uyguladım ve açıkçası istediğim sonuca da kısa sürede ulaşabildim
    Yazı kısmını çok uzatmak istemiyorum, sizleri biraz rüzgar gürültüsü olan (pek yakında harici mikrofon alacağım ) video ile baş başa bırakıyorum
    Turtle Wax Headlight Cleaner & Sealant (Elle Uygulama) - YouTube

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi merhaba.

ellerine sağlık testlerin için. bu ve benzer testler ile işe yarayan ürünlere yönelip kaynağımızı boşa harcamıyoruz. ben genelde makine ile girilmeyince sarartıyı almaz diye düşünenlerdendim.
    ürün cidden işe yarıyor valla Sealant özelliği de cabası.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi merhaba.

ellerine sağlık testlerin için. bu ve benzer testler ile işe yarayan ürünlere yönelip kaynağımızı boşa harcamıyoruz. ben genelde makine ile girilmeyince sarartıyı almaz diye düşünenlerdendim.
    ürün cidden işe yarıyor valla Sealant özelliği de cabası.
    Desteğin ve güzel yorumun için teşekkür ederim. Açıkçası bende o sarartıyı temizleyemez diye düşünüyordum ters köşe etti. Sealant özelliği çok uzun süre etki etmiyor ama açıkçası hiç olmamasından iyidir

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esnaf bunu beğendi
    peki bir soru, gerçekten şeffaflık anlamında bitik farlara mı uygulamak doğru yoksa henüz belirgin sararma olmamış farlara da koruma amacı ile ara ara uygulanabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esnaf bunu beğendi
    peki bir soru, gerçekten şeffaflık anlamında bitik farlara mı uygulamak doğru yoksa henüz belirgin sararma olmamış farlara da koruma amacı ile ara ara uygulanabilir mi?
    İşin açıkçası bu tip ürünleri ihtiyaç halinde kullanılması taraftarıyım. Aynı mantık boya içinde geçerli. Her fırsatta all in one tarzı ürün kullanılırsa vernikten, boyadan azar azar traşlayabilirsin.
    Düzenli olarak yani etkisi azaldığından tazelemek veya uygulamak üzere , boyada kullandığın wax, sealant, hızlı cila'yı farlarda kullanabilirsin. Ha biraz daha kafam rahat etsin dersen coating sınıfındaki ürünlere yönelmek gerekebilir. Herkesin uygulayabileceği tarzda ürünlerde mevcut. Profesyonel uygulama gerektiren ürünlerde mevcut. Bütçeye göre değerlendirmek lazım.

Turtle wax'ın bu ürünün etkisi uzun değil. Koruma özelliği fena değil ama sürekli açık alanda kalan ve sürekli de güneşe maruz kalan farlarda sararmanın tekrarlaması kaçınılmaz.
    Zaten bir kere bu bozulma oldu mu istediğin kadar düzelt, yine tekrarlayacaktır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürün sadece elle uygulamaya rağmen çok iyi sonuç vermiş bence.

Zımpara üzerine uygulansa onunda üzerine sararmayan vernik ile bitirilse sanırım uzun süre kalıcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürün sadece elle uygulamaya rağmen çok iyi sonuç vermiş bence.

Zımpara üzerine uygulansa onunda üzerine sararmayan vernik ile bitirilse sanırım uzun süre kalıcı olur.
    Tolga, bunun zımapra izlerini düzeltebileceğini sanmıyorum. Çok kremsi ve yumuşak bir ürün. Ben başka otomobilde çizikler üzerinde denedim hiçbir değişiklik olmadı. Makina ile de deneme yapacağım ama ümitsizim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga, bunun zımapra izlerini düzeltebileceğini sanmıyorum. Çok kremsi ve yumuşak bir ürün. Ben başka otomobilde çizikler üzerinde denedim hiçbir değişiklik olmadı. Makina ile de deneme yapacağım ama ümitsizim.
    Benim de kloroform makinası bozuldu pad ile yapıyorum. pasta ile ama bu daha kolaymış. Çizik kısmı dediğin gibi ise önce zımpara pasta sonra 2 ayda 1 bunu uygulamak lazım.

1 paket ürün kaç far yapar tahminen ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de kloroform makinası bozuldu pad ile yapıyorum. pasta ile ama bu daha kolaymış. Çizik kısmı dediğin gibi ise önce zımpara pasta sonra 2 ayda 1 bunu uygulamak lazım.

1 paket ürün kaç far yapar tahminen ?
    Kloroform bana çok sağlığa zararlı geliyor. Denemedim, almadım, kullanmadım
    Yakın oturuyor olsak al dene derdim
    Açıkçası 1 şişe ürün ile kaç fara uygulama yapılır bir tahminim yok Farın durumuna da bağlı, ben iyi bir sonuç olsun diye birkaç nohut tanesini feda ettim. Belki daha az ile de sonuç değişmeyecekti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kloroform'u açık havada denedim ben 2-3 araca kendimce hiç solumadım diyebilirim ama tabi kimyadan anlayan insan daha net bilir.
    Biz solumadık desekte belki de soluduk bilmiyorum açıkçası.

Evde pasta ve cila var farecla nın onlarla çözüyorum işimi ama hem senin videodan hem de izlediğim farklı videolardan ürün iyi duruyor.

Bende alıp bir deneyeyim, 300 ml ürün baya baya iş görür. Şimdi yurt dışı fiyatlarına baktım da cidden komik rakamlar 9 usd

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bu uygulamayı yaptıktan sonra aracın üzerinde ki dayanıklılık süresi nedir? eski haline çabuk dönmez umarım

videoda bahsettiniz mi bilemedim ,hemen sonuca atladım
    Konu SpeedlinE™ tarafından (25-03-2021 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir.
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bu uygulamayı yaptıktan sonra aracın üzerinde ki dayanıklılık süresi nedir? eski haline çabuk dönmez umarım

videoda bahsettiniz mi bilemedim ,hemen sonuca atladım
    Ya açıkçası hemen öyle 1-2 yada eski haline dönmüyor. 6 ay sonra ufak ufak eski halinde dönmeye başlayabilir. Bu tabi, farların kaderine terk edilip edilmeyeceğine de bağlı olarak değişiyor. Bunu sürüp arkanı dönüp gitmemek lazım. Yıkama sonrasında boyaya sürdüğün bir cilayı, wax'ı, sealant'ı farlara da sürmek lazım.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya açıkçası hemen öyle 1-2 yada eski haline dönmüyor. 6 ay sonra ufak ufak eski halinde dönmeye başlayabilir. Bu tabi, farların kaderine terk edilip edilmeyeceğine de bağlı olarak değişiyor. Bunu sürüp arkanı dönüp gitmemek lazım. Yıkama sonrasında boyaya sürdüğün bir cilayı, wax'ı, sealant'ı farlara da sürmek lazım.

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum abi,ürünü alıp en kısa sürede deneyeceğim.
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum abi,ürünü alıp en kısa sürede deneyeceğim.
    Rica ederim

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi selamlar, ürün elle uygulamada bile temizlik ve sararmayı almak açısından çok iyi iş çıkarmış. Acaba makine ve ara kesim sünger ile girilse sonuç ne olur ? Sonrasında m700 ile geçip bir de çinli seramik sürsek fena mı ?
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi selamlar, ürün elle uygulamada bile temizlik ve sararmayı almak açısından çok iyi iş çıkarmış. Acaba makine ve ara kesim sünger ile girilse sonuç ne olur ? Sonrasında m700 ile geçip bir de çinli seramik sürsek fena mı ?
    Denemekten zarar gelmez ama ürün bu işten hiç anlamayan birisinin de kullanabileceği şekilde tasarlanmış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler