User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Auto Finesse Glisten Spray Wax - Islak Yuzeye Uygulama

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Auto Finesse Glisten Spray Wax - Islak Yuzeye Uygulama

Elimdeki ürün birkaç senedir kullandığım bir ürün. Bu ürün için çoğu web sayfasında carnauba içerir yazıyor amma velakin kendisi polimer bazlı bir ürün(müş) Nereden bunu biliyorsun derseniz, vaktiyle auto finesse web sayfasında (sayfalarını yenilediler) faq yani sıkça sorulan sorular kısmında ürün için polimer bazlı olduğunu belirtmişler. Ayrıca, kurulamaya yardımcı olmak adına da ıslak yüzeye de uygulanabildiğini de belirtmişler.
    Islak yüzeye uygulama şekli şöyle, ıslak yüzeye sıkıp birkaç saniye bekledikten sonra (yüzeyde aktif hale geldiğini gördüğünüzde) su tutmanız yeterli oluyor. Eğer, ıslak yüzeye sıkıp silmeye kalkışırsanız vay halinize derim. O gün bitmez, çekilir gibi uygulama olmaz. İş işten çıkar işkenceye döner o kadar diyeyim.
    Firmanın bu ürün için herhangi bir vaadi bulunmuyor ama birkaç web sitesinde (tabiki yabancı web siteleri) en fazla 4 hafta etkisi devam eder diye belirtmişler. Koruma etkisi oldukça kısa süren bir ürün. Ben hiçbir şekilde 2 haftayı geçemedim.

Bu arada, elinde bu ambalajda olan versiyon olanlar ürünü boyasız dış plastiklerde, camda, farda, kromda, jantta, mat yüzeyde (mat yüzeyli bir boyada demedim, adamların yalancısıyım) ve folyo ve ppf kaplamada kullanabilirsiniz. (folyolu otomobil olmadığı için deneme şansım olmadı, yine adamların yalancısıyım diyeyim )

Islak yüzeye uygulama videosunu sakince ve yavaşça aşağıya bırakıyorum izlerseniz sevinirim, yok izlemezseniz de canınız sağolsun.

Auto Finesse Glisten Spray Wax Islak Yuzey Uygulaması / Wet Surface Application - YouTube

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ürünü 1 yıl kadar kullandım, yıkama sonrası kuru yüzeye uyguluyordum. açıkçası çok etkili gelmedi bana, kokusu çok güzel tek artısı o

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gespenster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ürünü 1 yıl kadar kullandım, yıkama sonrası kuru yüzeye uyguluyordum. açıkçası çok etkili gelmedi bana, kokusu çok güzel tek artısı o
    Firma içeriği konusunda eski web sitesinde polimer bazlı demiş. Ki su ile aktive de olabildiğine göre bu doğru bilgi diyebiliriz. Firmanın da ürün ile ilgili uçuk kaçık bir vaadi yok, beklentisi yok. Bu ürün sanırım her yıkama sonrasında kullanılmak üzere tasarlanmış. Kuru yüzeye sıkıp sildiğinde de, ıslak yüzeye sıkıp duruladığında da etkisi en fazla 2 hafta sürüyor. Ben defalarca kullandım 2 haftayı bir türlü geçemedim.
    Dediğin gibi kokusu cezbediyor ama bundan daha güzel kokan ürünler var Turtlewax'ın hibrid serisindeki quick detailer ve wet wax bundan daha güzel kokuyor. Fraber markasında da cezbedici kokuları olan ürünler var.
    Fraber'de crema pelle black orchid diye bir deri bakım ürünü var, 1 ay boyunca her otomobile binişte inceden inceden koku sana merhaba diyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler