Set halinde aldığım ürünler arasında jant temizleyicisi de vardı. Gerçi ben bugün başka ürün kullansam mı diye düşünürken, yahu şu ürünü bir deneyeyim dedim ve depodan bunu kaptım çıktım
Kemetyl firmasının sayfasında msds dökümanlarına erişim için linkler var ama malesef linkler uzun süredir çalışmıyor. Bende google'a ürünü yazdım ve karşıma silo.tips şeklinde başlayan bir web sitesi çıktı. Döküman orada pdf halinde mevcut. Oradaki bilgiler ışığında ürünün içeriğini dilim döndüğünce videoda anlattım. Özet olarak o dökümana göre ürün su ağırlıklı bir ürün olup eser miktarda sodyum hidroksit var. Yanlız, o dökümana göre pH değeri 9 yazılmış ama ben 2 haneli bir rakam ile karşılaştım. Orada renkli bir sıvı olduğundan bahsedilmiş oysa şişedeki ürün su gibi çıktı.
Ürünün kokusu yok, pH değeri yüksek ama aşağı yukarı aynı değerdeki ürünler ile kıyasladığımda temizlik kabiliyetini beğenmedim diyebilirim. Bir aksilik de fıs fıs kafa ile yaşadım. Malesef fısfıs kafa 2-3 atım sonrasında görevinden istifa etti. Bende videoda göreceğiniz üzere ürünü olduğu gibi başka şişeye boca ettim.
Netice, malesef üründen bir daha almayı düşünmüyorum. Olurda denk gelen olursa, nedir ne değildir öğrenmek isteyenleri videoyu izlemeye davet ediyorum
Carix Jant Temizleyicisi - YouTube