User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Autokit Lastik Parlatici Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Autokit Lastik Parlatici Incelemesi

Cuma günü Subaru'ya, Pazar günü de Duster'a Autokit markasının sıvı formundaki lastik parlatıcısını kullandım. Subaru'da bir lastiğe sıkıp sünger ile yaydım, diğer lastiklere sıkıp kurumasını bekledim ama malesef kurumadı. Bende, mikrofiber bez kirletmemek için havlu kağıt ile sildim.
    Duster'da ise tüm lastiklere uygulama yapmak için önce süngere ürünü sıktım ve süngerdeki ürünü lastik yanaklarına sürdüm. Bu şekilde silmeye gerek kalmadı ancak bununda şöyle bir ufak sorunu oldu, bazı yerlere eşit şekilde ürünü yayamamışım, o kısımlara tekrar uygulama yapmak zorunda kaldım. Birde, bu şekilde uygulama yaparsanız da elinize eldiven giymeniz gerekiyor.
    Şişenin arkasına bakınca su tutmaz bir yapı oluşturduğunu düşünüyorsunuz ama malesef hidrofobik bir yüzey oluşturmuyor. Duster için çektiğim videoları birleştirip yayınlayacağım. (kısaltmam da gerekebilir).
    Bu hafta birkaç gün için hava yağışlıymış. Bakalım, lastikler üzerine kir toplayacak mı, toplamayacak mı? Belki, enteresan bir sonuç da ortaya çıkabilir.
    Autokit Lastik Parlatıcı-1 - YouTube

18 Nisan Pazar günü yaptığım uygulamanın etkisi malesef 1 gün sürdü. Bugün yağışlı havada kısa bir sürüş sonrası lastik parlatıcı sizlere ömür oldu.
    Duster'a uygulamayı şöyle yapmıştım. Ürünü süngere sıkıp lastiklere sürmüştüm.
    Autokit Lastik Parlatıcı-2 - YouTube

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 TL ye carnauba içerikli wax ürünü olan firma şaşırmadık.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 TL ye carnauba içerikli wax ürünü olan firma şaşırmadık.
    Carnauba değildir o Carnauba esansı vardır

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Carnauba değildir o Carnauba esansı vardır
    Carnauba yı lastik parlatıcıya anlatmışlar sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Carnauba yı lastik parlatıcıya anlatmışlar sadece
    Ya işin kötüsü yağışsız havada da 3 günde lastik yanağından buharlaştı gitti. Dayanımı yok. Boşuna zaman ve para harcamaktan öteye götürmez. Soft99 Black Black 2 ay dayanım sağlayabilmişti. Onun süresini yakalamak için her gün autokit'i lastiklere sürmek lazım

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ya işin kötüsü yağışsız havada da 3 günde lastik yanağından buharlaştı gitti. Dayanımı yok. Boşuna zaman ve para harcamaktan öteye götürmez. Soft99 Black Black 2 ay dayanım sağlayabilmişti. Onun süresini yakalamak için her gün autokit'i lastiklere sürmek lazım
    Tahmin edebiliyorum ben de kullandım çünkü benzinlikte araç yıkarken yandaki amcalara ikram ediyordum bitsin diye

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markalı değilde Şu tarz bir ürünlerde denesene abi. Eskiden sarp vardı uçtu gitti fiyatları.Deneme için şu ürünü fısfıs parasına aldım.jel kıvamlı yaldır yaldır duruyor bir haftadır .tabi suyu görene kadar 1 haftadır güzel durdu.
    Hepsiburada.com | Guvenlik

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Markalı değilde Şu tarz bir ürünlerde denesene abi. Eskiden sarp vardı uçtu gitti fiyatları.Deneme için şu ürünü fısfıs parasına aldım.jel kıvamlı yaldır yaldır duruyor bir haftadır .tabi suyu görene kadar 1 haftadır güzel durdu.
    Hepsiburada' dan bundan bi tık pahalı bir ürün aldım. Su görmeye görsün, hemen gidiyor. Fazla fazla sıkıyorum ki bitsin diye Bunun ondan daha iyi olacağını düşünmüyorum.

Babamın yakın arkadaşında galeri var, oraya bi süt geliyor no name ömrü aşırı uzun. Ona geçeceğim ben.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogrudur.Ama 5 lt 26 lira çok beklentim yok ama 2 3 gün tertemiz kalıyor.sonra yavaştan gitsede sorun yok.Galeride çalışırken bir abimiz sadece süt satardı. Dışardaki arabalara bir kere sürerdik.1 hafta dursada bişey olmazdı.1 kere kendime 5 lt bidon almıştım.2 3 sene kullandım.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogrudur.Ama 5 lt 26 lira çok beklentim yok ama 2 3 gün tertemiz kalıyor.sonra yavaştan gitsede sorun yok.Galeride çalışırken bir abimiz sadece süt satardı. Dışardaki arabalara bir kere sürerdik.1 hafta dursada bişey olmazdı.1 kere kendime 5 lt bidon almıştım.2 3 sene kullandım.
    Markasını unutmuştum da baktım şimdi Luxor almışım, yağmur görmese de max ömrü 3 gün. İlk parlaklığı iyi fakat yapısı da Sarp vari. Sürerken vs eldiven olmadımı eller tamirci çırağı oluyor

Bulgurlu' ya yakınlardaysan, kutunda varsa gel doldurayım bi dene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şişenin üzerinde yaldır yaldır serisi yazmışlar, koşarak uzaklaşasım geldi
    Ya açıkçası 5lt ürün almak istemiyorum. 10 sene önce Atas'ı ballandıra ballandıra anlatıyorlardı. Proteo diye sözde cilalı şampuanı vardı. Bende gidip 5lt almıştım. Hiçbir yeri cilalamadığını görünce bitirmek için artık her fırsatta foam lance içine koyup otomobili yıkamıştım. En sonunda dibinde 1lt kalmıştı, sinirlenip çöpe atmıştım.
    Bu da böyle çıkarsa kullanmam kenara koyarım sonra ilk hatırladığımda da kaldırıp çöpe atarım.
    İşin özeti seni de kırmak istemem ama tavsiyemdir, bildik ürünlerden şaşmamak lazım. Bu ürün veya benzerini alıp 2-3 günde 1 lastiklere ürün sürmek yerine bir sefer sürer minimum 15 gün aklından çıkarırsın en güzeli o.
    Mesela, Simoni Racing'in lastik parlatıcısı kullanmıştım. 1 ay ve 2000 km etkisi sürmüştü. Ha parlaklık aşama aşama azalmıştı ama hidrofobik etkisi 1 ay ve 2000 km sürmüştü. Üstelik kaç defa yağışlı havada ve otobanda bile kullanmıştım.
    Autokit'in de arkasında su itici etkisi var diye yazılmış ama hangi iticilik? Al işte yağışlı havada 15dk kullandım lastik yanağında hiçbirşey kalmadı.
    Oysa, boya üzerinde cila vardı ve lastiklerin o kadar kirlenmesine rağmen kapıların alt kısımlarında belli belirsiz çamur oldu.
    Çok para vermeyeyim dediğinde de zaten aslında çok para ödemiş oluyorsun. 1 sefer paraya kıyıp iyi ürün almak daha iyi olur Mesela, pahalı mahalı ama Soft99 Black Black etkisi 2 ay sürmüştü. Vernik gibi katman yapıyor, janta bulaşırsa anca zift sökücü ile çıkarabiliyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Markasını unutmuştum da baktım şimdi Luxor almışım, yağmur görmese de max ömrü 3 gün. İlk parlaklığı iyi fakat yapısı da Sarp vari. Sürerken vs eldiven olmadımı eller tamirci çırağı oluyor

Teşekkürler.LUXOR hızlı cila kullanıyorum.gri araçta memnunum.Çamlıca cami altındayım bende Teşekkür ederim teklifine.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Luxor' un formu Sarp'ın sıvı hali gibi ama dayanımı baya iyi fiyatına göre. Bende 1 lt deneme almıştım, baktım iş yapıyor 5 lt alacağım şimdi

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuz ürünlerden fiyatına göre en çok performans sağlayan marka hangisi acaba ? zamanında newmix denedim,etkisi en fazla 2-3 gün sürüyor..
    şöyle en azından durduğu yerde 1 hafta yetecek bir lastik parlatıcı var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucuz ürünlerden fiyatına göre en çok performans sağlayan marka hangisi acaba ? zamanında newmix denedim,etkisi en fazla 2-3 gün sürüyor..
    şöyle en azından durduğu yerde 1 hafta yetecek bir lastik parlatıcı var mıdır?
    Carpex'in sprey şişede satılan lastik parlatıcısının hidrofobik etkisi var. En azından ilk su temasında etkisini yitirmiyordu.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carpex'in sprey şişede satılan lastik parlatıcısının hidrofobik etkisi var. En azından ilk su temasında etkisini yitirmiyordu.
    teşekkürler,deneyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler,deneyeceğim.
    Rica ederim

Bahsi geçen ürünün linki
    Lastik & Jant BakımCarpex3120200018693699001025Lastik Parlatıcı ve Koruyucu 500 ml.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler