Ürünü Arexons Distribütörü yerine Dreamcar&Dreambike adlı bir firma (Evareks olması lazım) satıyor. Bende zaten onlardan satın almıştım. Ürün muhtemelen sıvı formda olan ve iki işi bir arada yapabilen ürünün mendile dökülmüş hali, zira o üründe ele temas ettiğinde eller yapış yapış oluyordu aynı bu üründe çıplak elle kullanıldığında elleri yapış yapış yapıyor.
Yüzeyde de kuruyana kadar yapış yapış bir hissiyat veriyor ama sonrasında geçiyor. Yüzey yumuşacık olmuyor, kaygan da olmuyor. Volvo'nun mendilleri de aynı hissiyatı vermişti. Soft99'un mendili ise yüzeyi bir nebze kaygan ve yumuşacık yapabiliyor. (bunun videosu var ama daha kapsamlısını da kanalıma yükleyeceğim )
ürün içeriğinde parafin ve hidrokarbon mumları varmış. Parafin biliyorsunuz petrol türevi bir mum. Hidrokarbon olan ise sentetik şekilde üretilen bir mum. Kömürden üretilince adı sentetik oluyormuş.
Silikon ve solvent yok. Zira, Arexons'un bildiğim kadarıyla hiçbir ürününde silikon yok.
pH değeri 6.9'muş. Ben ölçmedim, msds dökümanının yalancısıyım.
Bunun etkisi günlük kullanılan otomobilde 15 gün sürmüştü. Sürmüştü diyorum çünkü ürünü geçen yaz sonu alıp yine Duster'da kullanıp gözlemlemiştim. O zamanda video çekmiştim ama daha tazesini çekmek istedim ve bugün .ektiğimi yayınladım (o videoda böyle çıktılar almamıştım , bu daha kapsamlı ve bilgi dolu oldu diyebilirim )
Arexons Wizzy Deri Temizlik ve Koruma Mendilleri - YouTube