User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ses Yalıtımı Hakkında (Bitüself ve Firex Kauçuk Köpüğü)

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ses Yalıtımı Hakkında (Bitüself ve Firex Kauçuk Köpüğü)

Herkese merhabalar iyi forumlar, 98 corsa b gsi aracımın restorasyon işlerini 3 hafta önce başlatmış bulunuyorum
    Aracımın içini kendim komple söktüm kapı döşemeleri tavan koltuklar taban halısı hatta eskimiş ve zamanla salmış olan zemin yalıtımınıda temizledim döşemelerim şu anda yeniden farklı bir şekilde yapılıyor içi boş olarak boya kaportaya verdim arabayı yaklaşık 20 gün içinde boya kaportası biter diye düşünüyorum araç geldiğinde yalıtım yapacağım fakat kaç mt2 malzeme almam gerek ve önce tabana antipas boya atıp üstüne bagaj kısmı taban kapı içleri arka davlumbaz içleri 2 kat bitüself malzeme koyup üstüneyse 5mm kauçuk köpüğü denen kendinden yapışkanlı malzemeyle + ses yalıtımı yapmayı düşünüyorum kapı döşemelerinin iç kısımlarına'da 3 mm firex koyarak döşemeleri kapatmak niyetindeyim fakat bu malzemelerde ölçüler çeşitli ben 3 top 30x1000 bitüself alıp üstüne 4 top 50x100 5mm'lik malzeme alsam yeterli olur mu bu işlemlerde yapmam gereken ince püf noktalar nelerdir ve bu işlemle kayda değer bir sonuç alırmıyım? Herkese şimdiden vaktini ayırıp okuduğu için teşekkür ediyorum cevaplarını esirgememelerini umuyorum
    98'Corsa GSİ

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle kolay gelsin inşallah 20 güne çıkar. Genelde geç çıkar
    Bütüself yerine ctk marka 50x50 cm olan izolasyonlardan kullan yoksa araç içi asfalt zift gibi kokar sıcak havalarda birde araç için olmadığı için görevine düzgün yapmaz. Üstünede siyah yapışkanlı süngerler var ondan yaparsın. Splhifi diye birisi var google yaz çıkar ben ordan aldım standart modeli ucuz olan 3 ay önce tanesi 35 e gelmişti 106 gti a 10 adet iş gördü.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta kadar oldu arabayı vereli abi inşallah çıkar daha kaportadaki ezik göçük yerleri kazımışlar düzeltmek için yatıyor öylece evladım
    Dediğin malzemelere bir bakayım abi ben, bitüselfi düşünme sebebim titreşim için aslında 2 kat olarak yapayım diye üstünede firex çekerim seside keserim diye düşündüm, arabanın tüm kaporta iç kısımlarını yapmak niyetim gsi exlusive paket havası olsun gibi eğer senin tavsiye ettiğin ürünler bütçemi aşmazsa onları alacağım aşarsa artık biraz zift kokusu çekebilirim herhalde gerçi valide sultan benzin tiner zift kokularına bayılıyor onun için sorun olmaz yolcu koltuğunda mutlu mutlu gezeriz
    98'Corsa GSİ

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu firmanın ürünlerini bende kullandım forumdan başka arkadaşlarda kullandı. Araç için uygun malzemeleri var. Koku yok

Dbmat
    dBmat | Mysite
    Konu Kadyr tarafından (12-06-2021 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu firmanın ürünlerini bende kullandım forumdan başka arkadaşlarda kullandı. Araç için uygun malzemeleri var. Koku yok

Dbmat
    Evet daha önce duymuştum yine forumda dbmat'ı bu malzeme 1 m2 olarak geliyor abi ben araba geldiği zaman ölçü çıkarayım en olmadı toplam kaç m2 gidecek hesaplayıp ona göre alayım tam kestiremiyorum çünkü ne kadar almam gerektiğini
    98'Corsa GSİ

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astranın kapılara tek paket aldım 5 levha çıktı içinden. Eğer 7 levha olsaydı her yeri tam doldururdum. Belki firma ile görüşüp fazla alırsın artan açılmamış paketi iade edersin zaten 14gün süresi oluyor. Bu arada ctk 4 kapı için 650 tl demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astranın kapılara tek paket aldım 5 levha çıktı içinden. Eğer 7 levha olsaydı her yeri tam doldururdum. Belki firma ile görüşüp fazla alırsın artan açılmamış paketi iade edersin zaten 14gün süresi oluyor
    Sanırım benimde bagaj dahil taban ve kapı içlerine tam yetmesi için toplam 3 paket almam gerekecek diye düşünüyorum abi, Allah'ın izniyle temiz temiz bi gelsin araba içini ölçeyim zaten bir pakette toplam olarak 2.5 metreye 2 metre olarak çıkıyor o tabana ve bagaja anca yeter diğer ikiside kapı içlerine yeter toplamda 5x4mt olacak şekilde hem ürünün 3mm olmasıda avantajlı bu durumda
    98'Corsa GSİ

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitüself yapmadan önce ağırlığını da hesaba katın. Hele ki çift kat diyorsunuz, bitümlü malzeme olduğu için oldukça ağır olacaktır. 20-30 kilodan ne olur demeyin, fark ediyor.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitüself yapmadan önce ağırlığını da hesaba katın. Hele ki çift kat diyorsunuz, bitümlü malzeme olduğu için oldukça ağır olacaktır. 20-30 kilodan ne olur demeyin, fark ediyor.
    Kesinlikle doğru tabiri caizse şişman bir arkadaşım bindiği zaman ve ortalama kiloya sahip arkadaşım bindiği zaman bile fark ediyor, ağırlığın önemini aracın içi boşken sanayiye tabure üstünde giderken anladım sanki farklı bir setup kurulmuş gibi gidiyordu bu kadar fark edebileceğini hiç tahmin bile etmemiştim ama benim aracı koşturmak gibi derdim yok sadece ilerleyen zamanlarda beyin tesisat yazılım mantzel ve egzoz sisteminde bir takım işlere girerim kendimce eğlenirim sola çıktığımda fırlasın tork alabileyim derdindeyim ama ciddi işlere girersem şayet x16xe motordan kurtulup meksika usulü c20ne turbo setuplarım diye düşünüyorum abi benim kafa biraz kırık
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ctk tavsiye ederm kesinlikle, bitüself zaten otomobil için değil. Kendi aracımda komple ctk premium var çok memnunum sessizliğinden. Splhifi’den temin ettim bende, fiyatları gayet iyidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler