Bu ürünü daha öncede kullanmıştım hatta önceki kullanımlara ait videolarda mevcut ama o zaman elimde pH indikatörü yoktu. Bu sefer ölçüm yaptım ve ürünün asidik hatta aşırı asidik olduğunu öğrendim ve şok oldum. Ben bu kadar asidik ürün olduğunu bilmiyordum.
Gelelim özelliklerine,
- Aşırı asidik
- Çok az kokusu var.
- Ürünün yanında sapı kısa ama güzel temizlik yapabilen bir süngeri var.
- Renk değiştirmiyor
- Demir tozu temizliği yapar diye yazılmış ama web sitesinde böyle bir bilgi ve iddia yok.
- Çok yoğun kirli jantta fırçasız, süngersiz temizlik yapması zor. Fırça veya beraberinde gelen sünger ile de ne var ne yok temizliyor. O kadar asidik ürün bir zahmet temizlesin artık.
- Asidik olması nedeniyle kullanırken dikkatli olmakta fayda var, yüzeyde bekletmeye gelmez, kaş yapayım derken göz çıkarma durumu söz konusu olabilir.
- Sıcak havalarda yüzeyde hemen kuruma eğilimi gösterebilir.

Videoya gelirsek, ilk kısımda ürünü sıkıp biraz bekleyip basınçlı su tuttum. Aslında o kadar yoğun kirli jantta kısa süre bekleyip basınçlı su tutma neticesinde yüzeyde az kir kalması da sevindirici. Videonun ikinci kısmında bilerek kabasını almadan temizlik yaptım. Kovaya çok kir birikti ama kovanın dibinde grit guard vardı.

Satın alma linki
SOFT99 Brake Dust Cleaner Balata Temizleyici 500 Ml. Fiyatları ve Ozellikleri

İzlemek isteyenleri şöyle videoya doğru alayım.
Soft99 New Brake Dust Cleaner 400 / Jant Temizleyicisi - YouTube