User Tag List

Sayfa 197/300 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
5687 sonuçtan 3.725 ile 3.743 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim sağolun.
    Peki Ouık Wax ile ıslak gibi parlaklık alabilir miyim?
    Eh işte ...

onurdestan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler arabanın derileri için meguiarstan jel olan temizleyici ve nemlendirici vs jel aldım uyguladım sabah arabaya bindiğimde derilerin bazı yerleri yağlı bazı yerleri kuru gibiydi sanki ıslak bezle silmişim kuruma aşamasındaymış gibi yani ben kullanım talimatındaki gibi uygulayıp hemen arkasından kuru bezle sildim meguiarstaki arkadaş 2 saat bekle demişti ben arkada yazanı uyguladım acaba bu sonucun sebebi hemen silmemmi ? yada deriler emmemiş olabilir sanırım anlam veremedim tekrar komple geçip 2-3 saat kadar bekleyip öylemi silsem ?

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh işte ...
    Biraz sorduk ama Meg. nxt den iyi performans alabilir miyim parlaklık konusunda ve aşındırıcı özelliği var mı??

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz sorduk ama Meg. nxt den iyi performans alabilir miyim parlaklık konusunda ve aşındırıcı özelliği var mı??
    sımdı kardesım mantık olarak sana bı kac bısey soylıcem sen artık durumu kendınce yorumla.
    nxt temızleyıcı ozellıklı parlaklık veren akıskan
    quık wax ıse sıvı temız araca uygulanan su gıbı kıvamı olan madde.

cızık kapatan dolgu yada asındırıcı ozellıgı olan maddeler genelde nxt gıbı akıskan olur ama daha yogundur mısal yan kapıya surdun mu 1 gun beklet 2 cm ya asagıya dogru akma egılımı gosterır ya gostermez

sımdı sen karar ver quık wax asındırıcı ozellıgı varmıdır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi anladım da kafam çok karıştı baya bi okudum bunlarla ilgili şey.
    Araba siyah hem parlaklık hem koruma istiyorum ama ne almalıyım kafa çok karıştı ??

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amator olarak kullanıcagın urunlerle super bısey bekleyemezsın profa gecmen lazım su halde prof kullanbılırmısın bılmem
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk defa yapıcam.. Amatör olarak hangi ürün alabilrim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ürün alabilceğemiz hızlı,güvenilir ve ucuz site var mı arkadaşlar ?
    Sultan SAKA

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsiburada v erdem boya var

plekumat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz geç okudum konuyu kusuruma bakma Halil abi

How To Use Meguiar's NEW 2010 Quik Interior Detailer vs Natural Shine vs Supreme Shine by MEGUIAR'S - YouTube

Bence supreme abi.Diğeri sürdüğün belli değil bu öyle her ışıkta parlamıyor sadece canlandırıyor.Eğer düşünürsen ag vrc'de(auto glym viny&lrubber care) tavsiye ederim.

Eyvallah Ufuk.
    Şimdi ag aldım da arkadaşın plak2'sini denemiştik çok memnun kaldım..
    Bakalım ag tad vermezse plak2 alacağım biryerden denemelik supreme bulabilirsem deneyeyim..

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dairesel çizikleri giderirken muhtemelen işlemi yalap şap yaptıklarından geride hareili bir yüzey kalmıştır.
    Hareleri gidermek için makinaya finish ped takın ve ince aşındırıcı ile düşük devirde çalışın, hareler gider.
    Aynen öyle hocam, özenilmemiş pek. Yer bulabilirsem ilk fırsatta deneyeceğim.
    Astra CDTi

Alıntı DrNoyan Nickli Üyeden Alıntı
    Your car is actually a kind of bumblebee my friend They'r both GM

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey sormak istiyorum illaki sorulmuştur ama 197 sayfa okuyamadım cevap verirseniz sevinirim.
    siyah araçların tozu nasıl belli ettiği aşikar... böyle ışığı kaportanın gözüne gözüne vurunca çizik çizik olduğunu görüyorum yuvarlak çizikler gibi hare deniyor sanırım buna..
    sorun şu bu küçük çizikleri amatör olarak öyle polisaj makinesine falan gerek bırakmadan geçirebilmemiz için bir ürün öneriniz var mı? birde yine siyah araç için uzun süreli tozdan ve çevre etkenlerinden koruyucu güzel parlaklık veren cila tavsiye edermisiniz? ilk defa uyguluyacağım nelere dikkat etmem lazım? ürünleri Türkiye den temin edilebilir olması önemli tabi.
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumak iyidir forumun asıl işlevide budur zaten yoksa geçmiş mesajların saklanmasının bir anlamı olmazdı.

Siyah araç çok zor hakkıyla temiz kullanmak, toz tutmaması için antistatik olan , yağlı olmayan boya koruma cila ürünleri kullanman lazım başka çözümü yok.

ışık kaportanın gözüne vurduğu zaman gözüken o çiziklere kılcal çizik denir, yuvarlak olarak görmenin sebebi çiziklerin yuvarlak olması değilde gelen ışığın yansımasıyla alakalı bir durum.

Çizikler polisaj makinesiyle giderilmediği sürece orada duracaktır ancak bir miktar gizleyebilirsin Autoglym srp veya Radiant wax en kolay şekilde bulabileceğin üründür, daha etkili ürünler var ancak yurtdışı siparişle getirebilirsin.

Ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuratCan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey sormak istiyorum illaki sorulmuştur ama 197 sayfa okuyamadım cevap verirseniz sevinirim.
    siyah araçların tozu nasıl belli ettiği aşikar... böyle ışığı kaportanın gözüne gözüne vurunca çizik çizik olduğunu görüyorum yuvarlak çizikler gibi hare deniyor sanırım buna..
    sorun şu bu küçük çizikleri amatör olarak öyle polisaj makinesine falan gerek bırakmadan geçirebilmemiz için bir ürün öneriniz var mı? birde yine siyah araç için uzun süreli tozdan ve çevre etkenlerinden koruyucu güzel parlaklık veren cila tavsiye edermisiniz? ilk defa uyguluyacağım nelere dikkat etmem lazım? ürünleri Türkiye den temin edilebilir olması önemli tabi.
    Siyah arabanin bakimi gercekten zor

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okumak iyidir forumun asıl işlevide budur zaten yoksa geçmiş mesajların saklanmasının bir anlamı olmazdı.

Siyah araç çok zor hakkıyla temiz kullanmak, toz tutmaması için antistatik olan , yağlı olmayan boya koruma cila ürünleri kullanman lazım başka çözümü yok.

ışık kaportanın gözüne vurduğu zaman gözüken o çiziklere kılcal çizik denir, yuvarlak olarak görmenin sebebi çiziklerin yuvarlak olması değilde gelen ışığın yansımasıyla alakalı bir durum.

Çizikler polisaj makinesiyle giderilmediği sürece orada duracaktır ancak bir miktar gizleyebilirsin Autoglym srp veya Radiant wax en kolay şekilde bulabileceğin üründür, daha etkili ürünler var ancak yurtdışı siparişle getirebilirsin.
    Hocam okudumda sen de 10 ben diyim 20 baktım biticek gibi değil
    Cevabın için teşekkür ederim. peki ne kadar dır bu polisaj makineleri? amatör birisi kullanailir mi?
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cümleten hayırlı aksamlar eger fırsatım olursa bi uygulama yapmak istiyorumda kendi başıma şu şekilde bi yol izliycem sizlerden ricam yanlış veya eksik olan yerleri söylemeniz.uygulamaların hepsi elle yapılıcak.

yıkama+ipa+yıkama+kil+srp+fk1000p mi? yoksa nxt 2.0 mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bskone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cümleten hayırlı aksamlar eger fırsatım olursa bi uygulama yapmak istiyorumda kendi başıma şu şekilde bi yol izliycem sizlerden ricam yanlış veya eksik olan yerleri söylemeniz.uygulamaların hepsi elle yapılıcak.

yıkama+ipa+yıkama+kil+srp+fk1000p mi? yoksa nxt 2.0 mı?

Yıkama + Kil + İPA + SRP + Fk1000p sıralama böyle olması gerekiyor.

İpa dan sonra yıkmaya gerek yok, zemini temizlemek için kulllanılır sürdükten kısa süre sonra uçar zaten, çabuk uçmaması ve boyaya zarar vermemesi için zaten yarı yarıya suyla karıştırılır.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detailerim bitti varmıdır önerisi olan ? silke nasıl ? yada atasın muadil ürünü hydrorep(emin değilim idrolakta olabilir) nasıldır? yoksa meg detailer devam mı ?
    Gökhan abi bu arada senden nanoyu aldım ama arabayı değiştirme durumu var ürünler bozulmaz dimi ?

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıkama + Kil + İPA + SRP + Fk1000p sıralama böyle olması gerekiyor.

İpa dan sonra yıkmaya gerek yok, zemini temizlemek için kulllanılır sürdükten kısa süre sonra uçar zaten, çabuk uçmaması ve boyaya zarar vermemesi için zaten yarı yarıya suyla karıştırılır.
    eyw tşk ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detailerim bitti varmıdır önerisi olan ? silke nasıl ? yada atasın muadil ürünü hydrorep(emin değilim idrolakta olabilir) nasıldır? yoksa meg detailer devam mı ?
    Gökhan abi bu arada senden nanoyu aldım ama arabayı değiştirme durumu var ürünler bozulmaz dimi ?
    silke detailer beğeniyorum ben ama meguiars QD daha kolay temin edildiği için oda iyidir.

Atas hydrorep temizleme özelliği çok yüksek olduğu için eğer araçta boya koruma için başka ürün varsa onu siler, eğer araçta herhangi bir şey yoksa onuda kullanabilirsin.

idrolak ıslak cila yıkmadan sonra araç ıslakken sıkılıp tekrar su tutup öyle kullanılıyor, pek sevilen bir ürün olmadı bende kullanmadım.

AQuartz ürünler serin kapalı bir yere koy kolay kolay bozulmaz ama ilkbahara kadar kullanmayacaksan isteyen birisine sat boşuna bekletme.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)