User Tag List

Sayfa 231/300 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281 ... SonSon
5682 sonuçtan 4.371 ile 4.389 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bol surersen zor silersin, en az 7-8 uygulama cikarabilmen lazim.

Incecik ama incecik sureceksin, aydinlik bir yerde sur, yoksa anlamazsin surdugunu

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nacizane bir sorum olucak. 3 hafta önce sıfır leon fr aldım kırmızı renk. Aracı aldığımda spotların altında dikkatli baktığımda hareler vardı. Tahminim bezden kayanaklanan hareler. Satış danışmanıma durumu söylediğimde tamam hallettiricem pastayla çıkarırız felan dedi ve servisin içinde bulunan anlaşmalı oldukları williams firmasına durumu izah etti. Çiziklerin giderileceğini söylediler ve randevu verdiler ama ne yalan söyleyim pek güvenemedim sıfır arabaya pasta mı atılır allah aşkına . Bu sebepten hiç gitmek istemedim.Ve ayrıca Seramik kaplama için 1100 lira fiyat teklifi aldım. Şimdi sorum bu harelerin giderilerek seramik mi yoksa boya koruma mı yaptırmalıyım . Ve maliyeti ortalama ne olur ?. Ya da nasıl bir yol izlemeliyim
    The Best or Nothing

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    collinite 845 nereden bulabilirim?
    Daha yeni , daha iyi , daha uygun fiyatlı ve daha erişilebilir ürünler çıktı. Ben size örnek sunayım ;

Link :
    mad wax

Boncuklanma seviyorsanız yaptığı işi aşağıda görebilirsiniz ..

Instagram

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni , daha iyi , daha uygun fiyatlı ve daha erişilebilir ürünler çıktı. Ben size örnek sunayım ;

Link :
    mad wax

Instagram
    deneme amaçlı miktar mantıklı şu ara iş güç yıkatmaya bile götüremiyorum ama sırf denemek için bir tane alacağım ilk fırsatta. boncuklanma sonax bsd ile fazlasıyla yeterli geliyor bana. bulunduğum şehirdeki kasaplara işlem yaptırmaktansa rahatsız eden harelenme ve kılcalları bir nebze olsa maskeleyecek ürün arıyorum. fotoğraftaki 845 uygulama sonrası derinlik hoşuma gitti. bir zamanlar cg cherry wet wax vardı yada ag srp gibi dolgunun dibine vurmuş bir ürüne ihtiyacım var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meguiars headlight protectant nasıldır ?

Aracın farlarını sıfırladım da periyodik olarak farlara sürünce özellikle uv ışınlarına karşı koruyucu bir etkisi var mı ?

Yabancı forumlarda farlar için cg jet seal 109 kullanan var tavsiyeniz varmıdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    collinite yada mad wax ag drp yada cherry wet kadar dolgu yapmaz.

Idare eden yuzeylere ise super parlaklik verir. yalniz mad wax linyit/komur ozu iceriyormus, bilmiyorum nedir ne degildir. Karnuba hap/ilaclarin yuzeylerinde kullanilan malzeme, gayet yenebilir, ele surulebilir vb...
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ranthor
    sanırım bu işi amatör profesyonel yapıyorsunuz. Her arabaya 1-2 bin harcamak yerine. Arabanın pasta cila tarzı işlerini dışarıda yaptırsam sonra uygun fiyatlı seramik tarzı bir uygulama yapmak istiyorum. Bunu açık havada bir otoparkta toz pek olmayan bölgede yapabilir miyim? Hangi marka önerirsiniz?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ranthor
    sanırım bu işi amatör profesyonel yapıyorsunuz. Her arabaya 1-2 bin harcamak yerine. Arabanın pasta cila tarzı işlerini dışarıda yaptırsam sonra uygun fiyatlı seramik tarzı bir uygulama yapmak istiyorum. Bunu açık havada bir otoparkta toz pek olmayan bölgede yapabilir miyim? Hangi marka önerirsiniz?
    O iş açık havada yaş unut o işi. Kapalı garajın olacak ve kürleşme için en 2 gün su deymeyecek bla bla bla. Dışarıda bırakırsın, toz yapışır, sabah bakarsın üzerinde nemli bir tabaka vardır o zaman gitti bütün emek ve para.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @Ranthor
    Ilk başta ben seramik diye bir isimlendirmeye karşıyım, uzun süreli boya koruma diyelim. İçindeki madde ile işimiz yok bizim, önemli olan iyi dayanması..

"Seramik" ürününün uygulamasında farklı birşey yok, önemli olan çizik alma kısmı. Ha silikonlu cila sürmüşsün ha bu ürünlerden.
    Zaman alan, emek isteyen "pasta" uygulaması.. Adamlar biraz da kazıklamak için seramik diyip 1500 TL istiyorlar. Normal deyince 700 TL oluyor, gerçekte yapacakları iş aynı.

Sen aracın çiziklerini bir yerde aldır, orda da git bir tane bölünmüş fusso 99 al, sür bekle sil. 6 ayda bir de tekrarla. Canavar

İlla "seramik" yapacaksan, kapalı otoparkta yapmakta fayda var. Rahat bir AVM in araba olmayan en katına in mesela
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F/P odaklı car care ürünleri arıyorum.Aracın kaputunda hareler var bu hareleri giderebilecek sağlam bir ürün arıyorum kafamdaki ürün Meguiars Ultimate Compound, iç konsol için f/p odaklı temizlik ve bakım ürününe ihtiyacım var ve lastik ve jantlar için de f/p odaklı bir ürün arıyorum tavsiyeleriniz neler?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpha MR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F/P odaklı car care ürünleri arıyorum.Aracın kaputunda hareler var bu hareleri giderebilecek sağlam bir ürün arıyorum kafamdaki ürün Meguiars Ultimate Compound, iç konsol için f/p odaklı temizlik ve bakım ürününe ihtiyacım var ve lastik ve jantlar için de f/p odaklı bir ürün arıyorum tavsiyeleriniz neler?
    Dış yüzeydeki harelenmeden kastınız kılcal çiziklerse makinasız bir nebze sonuç alabilirsiniz. El ile uygulayabileceğiniz en iyi ürünlerden biri ;

Elle Uygulanan Cizik Giderici Koruyucu Cila - TRIPPLE 250ml

İç alanda her yerde güvenle kullanabileceğiniz genel temizleyici ;

Genel Temizleyici - CLASSIC ALL PURPOSE CLEANER

Lastik ve jant temizliğinden kastınız varsa ;

Jant Temizleyici - BILBERRY WHEEL CLEANER

Valet Pro, hakkında fikriniz yok ise ingiliz menşeli dünyanın neredeyse en ünlü car care firmalarından biridir.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Link :
    mad wax

Instagram
    Aracım beyaz, pasta cila yapıldı uygulamadan sonra hiç yıkanmadı. Bu ürün ile yeterli koruma sağlayabilir miyim ? Polish sonrası yüzeyi bez ve yıkama çiziklerinden korur mu ? Aracımı yıkamalara vermek zorunda kalıyorum her zmaan kendim yıkayamıyorum. Onların hışmından korusun yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    yikama ciziklerine karsi en delikanli, pahali koruma bile garanti veremez.

elle cizik pek alinmaz ama boyadaki yikama ile cikmayacak pislikleri oksitlenmeyi alirsiniz.

uygun fiyatli pastalar, virtus ve ag du en son... Bence iyi pastalar menzerna ve scholl...
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım beyaz, pasta cila yapıldı uygulamadan sonra hiç yıkanmadı. Bu ürün ile yeterli koruma sağlayabilir miyim ? Polish sonrası yüzeyi bez ve yıkama çiziklerinden korur mu ? Aracımı yıkamalara vermek zorunda kalıyorum her zmaan kendim yıkayamıyorum. Onların hışmından korusun yeter.
    Aracınızı yıkamacılara vermeniz tabiki bir dezavantaj ama burada oluşan hasarları minimuma indirmenin bir kaç yolu var.

Örneğin kendinize ait şampuan eldiven ve kurulama havlusu setinizin olması. Tabi doğru yıkama yöntemi bilmeyen bir yıkamacı bu setle de harikalar yaratacaktır fakat olabildiğince erken saatlerde işlem yaptırırsanız bazı şeyler dilediğiniz gibi gidebilir.

Tripple içeriğinde glaze ve carnauba barındıran zengin bir ürün. Katı bir cila kadar olmasa da hızlı ve kolay kullanımıyla pratik olacaktır ve parlaklık, su iticiliği hep destekleyecektir.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızı yıkamacılara vermeniz tabiki bir dezavantaj ama burada oluşan hasarları minimuma indirmenin bir kaç yolu var.

Örneğin kendinize ait şampuan eldiven ve kurulama havlusu setinizin olması. Tabi doğru yıkama yöntemi bilmeyen bir yıkamacı bu setle de harikalar yaratacaktır fakat olabildiğince erken saatlerde işlem yaptırırsanız bazı şeyler dilediğiniz gibi gidebilir.

Tripple içeriğinde glaze ve carnauba barındıran zengin bir ürün. Katı bir cila kadar olmasa da hızlı ve kolay kullanımıyla pratik olacaktır ve parlaklık, su iticiliği hep destekleyecektir.
    Şuanda zaten idare edeceğini düşündüğüm şekilde çift kova(evde yaptığım grit guard ile), meg washmitt,meg sarı şampuan ile yıkıyor ve cg wolly mamooth bez ile kuruluyorum.
    Trafik filmini indirmek için pre wash amaçlı ilaçlama pompası ile(valet pro citrus) aracın etrafında bir tur dönüyorum sonra su tutup kirleri indiriyorum. Ardından çift kova ile üstten başlayarak alta doğru yıkıyorum.Ancak bu ürünleri yıkamacılara emanet etmek istemiyorum zira aşırılıyor. Şampuanın yarısını tek yıkamada kullandığını iddaa eden oldu. Uber bezimi kaybettiler.

Yazın yine idare ediyorum ama kışın bu düzenim bozuluyor ister istemez. Amacım, yıkamaya verdiğimde bez çizikleri ve yıkama çiziklerinin önüne geçebilmek. Bu ürün bir nebzede olsa işe yarar mı bu konuda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meguiars headlight protectant nasıldır ?

Aracın farlarını sıfırladım da periyodik olarak farlara sürünce özellikle uv ışınlarına karşı koruyucu bir etkisi var mı ?

Yabancı forumlarda farlar için cg jet seal 109 kullanan var tavsiyeniz varmıdır
    Yokmu tecrubesi olan

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en parlak ve dayanımı en yüksek lastik parlatıcı olarak ne önerebilrsiniz meg endurance haricinde. onun parlaklığı pek hoşuma gitmiyor hafif mat bi finish bırakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk başta ben seramik diye bir isimlendirmeye karşıyım, uzun süreli boya koruma diyelim. İçindeki madde ile işimiz yok bizim, önemli olan iyi dayanması..

"Seramik" ürününün uygulamasında farklı birşey yok, önemli olan çizik alma kısmı. Ha silikonlu cila sürmüşsün ha bu ürünlerden.
    Zaman alan, emek isteyen "pasta" uygulaması.. Adamlar biraz da kazıklamak için seramik diyip 1500 TL istiyorlar. Normal deyince 700 TL oluyor, gerçekte yapacakları iş aynı.

Sen aracın çiziklerini bir yerde aldır, orda da git bir tane bölünmüş fusso 99 al, sür bekle sil. 6 ayda bir de tekrarla. Canavar

İlla "seramik" yapacaksan, kapalı otoparkta yapmakta fayda var. Rahat bir AVM in araba olmayan en katına in mesela
    Bende aynı düşüncedeyim pasta kısmını dışarıda yaptırıcam fusso 99 deneyeyim bakalım nası olucak. Teşekkürler.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende aynı düşüncedeyim pasta kısmını dışarıda yaptırıcam fusso 99 deneyeyim bakalım nası olucak. Teşekkürler.
    @Ranthor Fusso 99 Soft99'un yeni ürünü mü. Olm bir tarafından ürün yaratmasaydın bari

Fusso 12 , Fusso 9 ve Fusso 7 var. Fusso 12'nin az da olsa dairesel çizik maskeleme özelliği de var. Dairesel çizikler çok yok ise crystal concept deep clean ve kil ile temizlik ardından fusso 12 uygulanabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)