User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
170 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Folyo kaplama & Renk değişim artıları ve eksileri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de aracım kaplama uzun süredir kullanıyorum bir sıkıntı yok ancak yeteri kadar kullandım böyle o yüzden eski haline döndürmek istiyorum.Ben olaya farklı bir noktadan yaklaşmak istiyorum.Kaplama aracı satarken sıkıntı yaratabilir.Sonuçta aracı alacak kişi aracın kazalı olup olmadığını hadi bir şekilde ustasına gösterip anlayabilir.Ancak aracın boyalı olup olmadığını anlayamayacak.Sırf bu sebepten sizin aracınızdan uzak durabilir.Şöyle örnek vereyim benim aracım kaplama olmasına rağmen ben internette araç bakarken kaplama araçlardan uzak duruyorum.Kesin kazalıdır ya da boyalıdır diye.Tamam bu bir önyargı ve yanlış bir şey olabilir.Bu devirde herkes kaplamasının altındaki boyayı söyleyecek kadar güvenilir değil ki.Araç boyasızken boyalı ya da kazalı kazalı damgası yemekte var işin ucunda.Ama tekrar söylüyorum bu benim görüşüm yanlış anlaşılmasın derdim kimsenin arabasını itham etmek değil.Bu mesajı kaplamayı düşünenlere yardımcı olması amacıyla yazdım.

mob411
    Misafir
    bende aracımı kaplatmak istiyorum .Aracımın şuanki rengi fildişi beyazı biraz sarı renge kaçıyor , normal beyaza yada farklı bi renge kaplatmayı düşünüyorum . Tek takıldığım nokta bagaj kapağındaki yazılar . Sökme işlemini fön makinasıyla ısıtıp söküyorlarmış peki ya söktükten sonra nasıl geri yapıştırılacak ? Hadi yapıştırıldı diyelim fabrikadan çıktığı gibi olucak mı ? sadece yazıları değil farlar kapı kolları da sökülüyor.

Ayrıca tamponda 2-3cm kadar boya atması oldu yani bir yere sürtmeden boya kalktı.Rütuş olucak büyük ihtimalle.Sol çamurluk ile arka tamponun altında da rütuş olan yerden var .Bu kaplama rutuş olan yerlere zarar verir mi ?

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki çizilmeye karşı sağlamlığı nasıl ? Ben Jeepi kaplayım sadece belden aşşağısını istiyorum ama dala ağaca falan çok takıyoruz aracı
    boyaya 2000 tl diyorlar kaplamaya 500 tl ...
    Boyaya hazırlar gibi hazırlayıp 1 sene falan kaplamaylamı gezsem acaba ?

Onu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e90/92/93 arka tampon altindaki plastik difuzoru kaplatmak istiyorum piano black'e ancak bir takim tereddutlerim var.

Plastik kaplanir mi?
    Puruzsuz plastik ise kaplanir, puruzlu plastik ise zimparalandiktan sonra mi kaplanir?

"Puruzsuz ise kaplanir" derseniz, bazi yerlerinde surtmeden dolayi kalkiklar var, onlar icin yine en azindan oralarin zimparalanmasi gerekecek, ne yapsak ne etsek?

Sticker kaplama/Boyama/PlastiDip?
    Onur
    14' f30 316

poşetçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki çizilmeye karşı sağlamlığı nasıl ? Ben Jeepi kaplayım sadece belden aşşağısını istiyorum ama dala ağaca falan çok takıyoruz aracı
    boyaya 2000 tl diyorlar kaplamaya 500 tl ...
    Boyaya hazırlar gibi hazırlayıp 1 sene falan kaplamaylamı gezsem acaba ?
    500tl ye tabela folyası bile degildir yıkamada patlar gider aslada korumaz

poşetçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onu-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e90/92/93 arka tampon altindaki plastik difuzoru kaplatmak istiyorum piano black'e ancak bir takim tereddutlerim var.

Plastik kaplanir mi?
    Puruzsuz plastik ise kaplanir, puruzlu plastik ise zimparalandiktan sonra mi kaplanir?

"Puruzsuz ise kaplanir" derseniz, bazi yerlerinde surtmeden dolayi kalkiklar var, onlar icin yine en azindan oralarin zimparalanmasi gerekecek, ne yapsak ne etsek?

Sticker kaplama/Boyama/PlastiDip?
    çizik olan yerler astarlanıp kaplanıoyo benin öle yapıldı sonradan yapılan boya kalitesizse atar plastik parçalar kaplandı hobbycar var floryada oraya yaptırdım memnunum şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar herkese selamlar;

kaplama ile ilgili olarak iki farklı fikrim var. yer ve fiyat konusunda sizlerden fikir bekliyorum.

1) ön ızgarayı ya plastidip kaplayacağım ya da folyo kaplatacağım, folyo kaplama ile büyük ihtimalle tek parça yapamazlar diye düşünüyorum. istediğim görüntü şu ;

2) iki cam arası direği kendim dandik bir folyo ile denemiştim güzel durdu, düzgün bir folyo ile kaplatmak istiyorum.. bir yer ile görüştüm 80 lira fiyat verdi ancak bana biraz fazla geldi..

gselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 tl'ye aerosolüyle birlikte al plastidip'i keyfine bak derim.
    ''Kenji Kita'' Adamsın...!

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşlar aracımın kaputunu karbon folyo ile kaplamak istiyorum;

sizce bunu kendim yapabilir miyim? kolay mıdır zor mudur yoksa çok mu zordur?

bir sıkıntıda eğer kendim kaplarsam kaputtaki scoop kısmında çok zorlanır mıyım?

ya da hiç uğraşmayıp gidip bilen birine mi kaplatayım?

NOT: amacım işçilik parasından kaçmak vs. değil sadece kendim yaparken keyifli olacağını düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aracımın kaputunu karbon folyo ile kaplamak istiyorum;

sizce bunu kendim yapabilir miyim? kolay mıdır zor mudur yoksa çok mu zordur?

bir sıkıntıda eğer kendim kaplarsam kaputtaki scoop kısmında çok zorlanır mıyım?

ya da hiç uğraşmayıp gidip bilen birine mi kaplatayım?

NOT: amacım işçilik parasından kaçmak vs. değil sadece kendim yaparken keyifli olacağını düşünüyorum
    eliniz yatkınsa yapabilirsiniz cok problem degil ısıtıcın varsa scoop ta zorlanmazsın ama scoop ayrılabiliyorsa ayır onu ayrı olarak kapla

bana kalırsa hic kaplama şahinciler bile yapıyo aracın gayet hoş

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı YuSuFJaN_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eliniz yatkınsa yapabilirsiniz cok problem degil ısıtıcın varsa scoop ta zorlanmazsın ama scoop ayrılabiliyorsa ayır onu ayrı olarak kapla

bana kalırsa hic kaplama şahinciler bile yapıyo aracın gayet hoş
    doğru diyorsun da kaputta çok taş izi var boyatmak istemiyorum o yüzden karbon kaplamaya yöneldim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki ben size daha ilginç bir soru sorayım. Aracımı komple boyatma arefesindeyim. Yılların vermiş olduğu hatalar, park halinde saolsunlar 3-4 yerden sürtmeler göçükler derken aracı komple kaportaya soktum. Camlarıda komple söktürdüm araç komple boyanacak diye.

Cam altlarında hiçbir sorun çıkmadı. Sadece arka camda 2-3 cmlik bir yerde kazıma yaptık. Arabanın birçok yeri kaportada ince ince işlem gördü.

Aklımdan şöyle bir fikir geçiyor. Aracı komple takozunu yaptırdıktan sonra, astarlatıp (gerekirse sağlığı açısından astar üzerine başka bir mzleme kullanılması gerekiyorsa onuda yaptırırım, tavsiyelere açığım) kaplatmaya gidip renk değiştirmek sizce aracın sağlığı ve kullanımı açısından mantıklı mı? Sizce artıları eksileri ne olur? Aracım Vtec Yeşili (G82-P) 96 Civic Coupe. Yeşil rengi sevmiyorum ve normal şartlarda sökülmeyen kısım olan torpido ve motoruda söktürüp Spoon Sarı yapmak en büyük isteğimdi ancak bazı sebeplerden gerçekleştirmiyorum. Yani renk değiştirmekte en büyük isteğim aslında.

Maddi açıdan araç komple dıştan boyanacağını düşünürsek, maliyet olarak ya aynı maliyette yada biraz daha az maliyette çıkacağını düşünüyorum kaplamada. Buda bir artı olur tabi? Aracımın (titiz ve kıl olduğumuda hesaba katarisek) boyacı iyi bir usta bulma, boya işleminin yapıldıktan sonra yaşanacak sıkıntılardan da arınmış olacağım gibi geliyor. Gizli bir artı desek yeridir herhalde.

Yorumlarınız bekliyorum, teşekkür ederim..

bugra1945 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu işleme çok sağlıklı bakmıyorum en kaliteli folyolar bile pütür pütür atmalara neden olabiliyor.

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya en sağlıklısı olur, madem ki kıllık var serde, sizi tatmin edecek folio ve işçiliği boyadan daha pahalıya gelecektir. Boya her zaman daha sağlıklı olur.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

ANIL ERCAN
    Misafir
    Bende geçen sene Tavanıma parlak siyah folyo cektirdim 100 liraya, Yaklasık 1 sene kullandım bu 1 senede 40 derece sıcaklık olan yazıda yasadım tabiki, neyse Muayene geldi çattı söktük folyoyu herhangi bi problem olmadı sadece tavanda folyonun bazı yerlerde yapıskan izleri kaldı onlarıda tiner mazot vs. kullanarak hallettik, Muayeneden sonra gene çektirdim hexis marka Suan hala tavanımda yaklasık 6 7 ay oldu.

Yanlız sunu söyleyebilirim, Araç kaplama, cam filmi çeken arkadasım var, dükkanı sirinevler modifiyeciler sokagında, Oda aynısını dedi orjinal boyaysa bişey olmaz ama sonradan boyanmıssa vernigi, boyayı sokup alıyormus folyo.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plastidip sonradan boyanmış araç olsada almaz verniği ama
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    motor kapağını folyo kaplasak yüksek ısıdan dolayı bir harlama kalkma bir şey olurmu..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    folyolar 40 derece üzeri sıcaklığa dayanmaz.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sağol o zaman motor kapağına yapmaya değmez herhalde..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)