User Tag List

Sayfa 12/21 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
392 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: tdci - hdi intercooler uygulamasi ?

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizzat kendi aracımda denenerek alındı önceki postlara bakabilirsiniz.düzeltme: yazılım hard değil bu araca 1.4 hdi ların hepsi soft yazılımla 90 küsür hep 210 civarı tork veriyor.
    teşekkür ederim peki stock bir motorda hard yazlım ne kadar sağlıklı oluyor? ve kaç hp ve tork alınıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

hayırlı olsun resim var mı ?
    1-2 tane çekmiştim takılırken fakat yukarda sizin aldığınız değerleri gördüm, benim aracın sonuçları o kadar iyi cıkmadı. sadece intercooler montajı ve downpipe ile 5 bg aldım susturucu takılı ama sesi sevmiyorum. normal yazılım var araçta benim, ki araç çok ufak olduğundan en ufak beygir artışı hissediliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan intercooler boruları takılı değil.yazılım-downpipe-komple düz boru 98 hp 218 tork.
    Merhaba aracin son halinin kadran videosu varmi acaba

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    valeo marka ıntercooler + 3 adet plastık takoz 260tl..

ıntercooler'ın plastığını kesmek paha bıçılemez..

matkap, dekubaj, el testeresı ve pense ıle ıntercooler'ın onunu açtım, olabıldığınce delığı buyuk tutmaya çalıştım fazla hava motor ıçınede gırsın ıstedm..

fotoğrafını çekmeyı unuttum ama sağ usttekı vıda yerını delıp ıntercooler'ı klıpsle (plastık kelepçe) sabıtledım..

buda sırıtması..

F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Ko®ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu açan benim ama nerdeyse bütün forum intercooler yaptırıyor ağlayacam lan
    Bi fırsatını bulamadık işten güçten

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selam, ben intercooler projemi iptal ettim.flanş tornacıda baştan yapıldı, kaçırma vs yok güzel oldu.hortumları da intercooler hortumu olarak geçen hortumlardan aldık fakat gene de titremeyi alamadık.rölantide anlam veremediğimiz bir titreme var.borulara ufak işlemler yapılarak düzeltilebilir fakat başka planlarım olduğundan iptal ettim.intercoolerı ve boruları satıyorum ilgilenen varsa.

1.4 92 lik c3 ün 2.8 lt intercoolerı - sıfır ayarında sadece araç üzerinde hortumlar takılmadan bekledi.silikon ayakları ile beraber 180 tl.
    c2 c3 1.4 hdi için intercooler boruları silikon bağlantı hortumları ile beraber.ufak tefek rötüşa ihtiyaçları var dediğim gibi titreşimi almak için.komple krom koç egzoz nevzat usta yapımı.200 tl istiyorum.
    ///MPower

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu tam okumadım da 1.6 hdi (veya 1.4) stock turbolu motora intercooler takıldıgında basınç düşüklüğü oluyormu veya gecikme ? Yazılım yapılsa dahi turbo ufak oldugu için zorlanma olmuyormu ? Yani interc. takalacagı zaman illa turbo değişimi gereklimi ? Birde intercoolersız yazılımlı araçla intercoolerlı yazılımlı araç arasında nasıl bir hp farkı oluyor ? Bu arada benimkisi 90hp lik... standart intercoolerı 110 luk larla aynımı ?

edit: birde suna cok sasırdım yurtdısında dizel c2 1.6 hdi vts ler varmış )

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kasayla o 110 luk motor adama şaka yapar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu tam okumadım da 1.6 hdi (veya 1.4) stock turbolu motora intercooler takıldıgında basınç düşüklüğü oluyormu veya gecikme ? Yazılım yapılsa dahi turbo ufak oldugu için zorlanma olmuyormu ? Yani interc. takalacagı zaman illa turbo değişimi gereklimi ? Birde intercoolersız yazılımlı araçla intercoolerlı yazılımlı araç arasında nasıl bir hp farkı oluyor ? Bu arada benimkisi 90hp lik... standart intercoolerı 110 luk larla aynımı ?

edit: birde suna cok sasırdım yurtdısında dizel c2 1.6 hdi vts ler varmış )

Hic birsey fark etmiyoe arabanin surus karakteristigi degismiyor kesinlikle. Ben stock araca taktm gaz tepkisi falanda ayni degisme yok

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı selimvarli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic birsey fark etmiyoe arabanin surus karakteristigi degismiyor kesinlikle. Ben stock araca taktm gaz tepkisi falanda ayni degisme yok
    hortumları ve ölçüsünü stock mu kullandın ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selam, ben intercooler projemi iptal ettim.flanş tornacıda baştan yapıldı, kaçırma vs yok güzel oldu.hortumları da intercooler hortumu olarak geçen hortumlardan aldık fakat gene de titremeyi alamadık.rölantide anlam veremediğimiz bir titreme var.borulara ufak işlemler yapılarak düzeltilebilir fakat başka planlarım olduğundan iptal ettim.intercoolerı ve boruları satıyorum ilgilenen varsa.

1.4 92 lik c3 ün 2.8 lt intercoolerı - sıfır ayarında sadece araç üzerinde hortumlar takılmadan bekledi.silikon ayakları ile beraber 180 tl.
    c2 c3 1.4 hdi için intercooler boruları silikon bağlantı hortumları ile beraber.ufak tefek rötüşa ihtiyaçları var dediğim gibi titreşimi almak için.komple krom koç egzoz nevzat usta yapımı.200 tl istiyorum.
    Senin adına üzüldüm, harcadığın paraya yazık oldu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin adına üzüldüm, harcadığın paraya yazık oldu..
    bende üzüldüm valla abi sorun silikon hortumlarda veya intercoolerın takılış biçiminde felan değilmiş tamamen boruların tasarımı ile alakalı sanırım..
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tdci için downpipe ve hard yazılım sonuç tahminen ne olur ? Ayrca ne kadar sağlıklı olur ? Turboyu alır mıyız elimize? Çünkü sanayiye bulaşmak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazilimi limit yapmayip onun yerine dp yaparsaniz daha saglikli olur turbo da kendi kendini sikintiya sokmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konuyu özenle takip ediyorum aklıma bir şey takıldı bu kırmızı yeri işaretlediğim parça iptal olmak zorunda mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortumları ve ölçüsünü stock mu kullandın ?
    borularım 48 lik alt devirlerde hafif toparlanma mevcut. esas sonuç chipden sonra belli olur tahminimce.

Alıntı reality59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu özenle takip ediyorum aklıma bir şey takıldı bu kırmızı yeri işaretlediğim parça iptal olmak zorunda mı ?

etmeden yaptım ben, bendede basınçtan patlatma sorunu vardı onuda orjinal hortumu kestim hdi yazan kısımdan çıkan hortumla bağladım. şu anda maşallah sıkıntısız biniyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı selimvarli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borularım 48 lik alt devirlerde hafif toparlanma mevcut. esas sonuç chipden sonra belli olur tahminimce.

etmeden yaptım ben, bendede basınçtan patlatma sorunu vardı onuda orjinal hortumu kestim hdi yazan kısımdan çıkan hortumla bağladım. şu anda maşallah sıkıntısız biniyorum.

ilgin için ayrı, resimler için ayrı teşekkür ederim. çok yardımcı oldun çok sağol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selam,

bildiğiniz gibi titreşim sorunundan dolayı intercooler projesini bir süre ertelemiştim.

bugün dayanamadım turbodan çıkan flanşlı boruyu iptal edip turbonun ucuna orjinal plastik parçayı bağladık.onun ucundanda orjinal 43 lik silikon hortum kullandık arada da 42 lik dirsek var resimlerde görebilirsiniz zaten.

coolerdan emmeye giden boru aynı şekilde kaldı.intercoolerda sökülüp düzgünce orjinalinde ki gibi 3 adet lastik vasıtasıyla panele bağlandı.coolera değen klima borusuda büküldü.

fakat titreşim az da olsa devam ediyor.araba soğukken çalıştırdığımızda hissedilir derece ısındıktan sonra azalarak devam ediyor.direksiyonda aşırı bir titreşim yok ama koltukta felan otururken bariz hissediliyor.ustamda şaşkın

ben coolerdan emmeye giden borunun düz olan kısmını kesip oraya da silikon koymayı düşündüm.başka bir önerisi olan var mı başka nerden yapıyor olabilir?

bu arada orjinal hortumu takıp coolerı iptal ettiğimde araç tamamen normale dönüyor.

bunlarda resimler;

///MPower

EEE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .................
    Boşunamı Şehit Oldu O Kadar Vatan Evladı
    Uyanmak Gerek Uykulardan Artık