User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
130 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: dizel motorların kış aylarındaki yakıt sarfiyatları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni motor 1.5 vgt getz 25-27krs daha 32-33 kismet olmadi

deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla Dodge nitro vardı yazın 12.8 yakıyordu . yine grand cherokee aldım 2.7.crd su an sehir içi 14.4 yakıyor : ) 5 sene evvelde vardı crd o zaman 11 fılan dı : )

dj ugurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni motor 1.5 vgt getz 25-27krs daha 32-33 kismet olmadi
    gaz pedallarımız bizim elektronik. eskiden pedala dokunmamla etki ederdi gidişe. şimdi gitmesi için fazla basıyorum. işin açıkçası bunu bir türlü açıklayamıyorum

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 75 hp 2012 grande punto
    Genelde 8.2 8.6 arasında dolanıyor
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizelde yaz ile kış arasında fark oluyor ama bu bulunduğunuz yerdeki sıcaklık fakına göre çok değişiyor. Örneğin ben erzurumda iken kış aylarında (-35 ler görülür) yakıtta 1lt rahat farkederdi. Şimdi ankaradayım aracım 1.5 dci megane 2 üzerinde 4 adet kışlık lastik var. Yazın ortalama 4.5 iken şimdi 4.9 oldu karışık kullanımda.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben depoyu fulleyip yakıt bilgisayarını da sıfırladım, 30 km şehir içi gezdim yakıt ortalaması 8.3 lt ve asla gazlama devirli kullanma yok. sadece şehir içi dur kalk bolca, ara sokaklarda park yeri ara, park et, geri çık yine ara sokaklarda yürüt arabayı tekrar dur kalklar gibiydi tempo. ama bana aşırı geliyor açıkcası.
    diğer bir sorun da şu, her seferinde depo biterken yol bilgisayarında ortalama 6.2 gözüküyor pompada 6.8 lt çıkıyor. Bana aşırı yakıyor gibi geliyor bilmiyorum. 8.3 diyorsa 9 yakmıştır bu araba, 9 lt stock 1.6 dizelde nedir yahu?
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakımı geçti diyemidir bilmiyorum ilk defa normalden çok yaktım dun fulledim 100tl ile 427km yapmışım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.7 crd cherokee;
    %55 şehirdışı
    %45 şehiriçi

Kışın 10.5
    Yazın 9.5 yakıyor.

Seviyorum bu huyunu..

Alper DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondeo 2.0 TDCİ manuel
    60 lt. İle 650 km s.içi karma kullanım.. Yol pc yok takriben 10 lt.den cok fazla..Perişan etti bizi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben depoyu fulleyip yakıt bilgisayarını da sıfırladım, 30 km şehir içi gezdim yakıt ortalaması 8.3 lt ve asla gazlama devirli kullanma yok. sadece şehir içi dur kalk bolca, ara sokaklarda park yeri ara, park et, geri çık yine ara sokaklarda yürüt arabayı tekrar dur kalklar gibiydi tempo. ama bana aşırı geliyor açıkcası.
    diğer bir sorun da şu, her seferinde depo biterken yol bilgisayarında ortalama 6.2 gözüküyor pompada 6.8 lt çıkıyor. Bana aşırı yakıyor gibi geliyor bilmiyorum. 8.3 diyorsa 9 yakmıştır bu araba, 9 lt stock 1.6 dizelde nedir yahu?
    9 lt degilde 7 falan büyük şehirlerde normal.mesela olumsuzluklarımı örnek vererek söylüyorum 1500 kilo arabam + 19 jant var +debriyaj yerle bir kavramıyor neredeyse+ hiç tek kişi gezmem hep 3 kişi toplam agırlıgımız 300 kilo ve 3850 km ortalamam 7 litre şehir içi dışı karışık.milletin yazdığı değerlere sen bakma sanki herkes yumurta spec dizele lpg takmışçasına geziyor benzinliyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 lt degilde 7 falan büyük şehirlerde normal.mesela olumsuzluklarımı örnek vererek söylüyorum 1500 kilo arabam + 19 jant var +debriyaj yerle bir kavramıyor neredeyse+ hiç tek kişi gezmem hep 3 kişi toplam agırlıgımız 300 kilo ve 3850 km ortalamam 7 litre şehir içi dışı karışık.milletin yazdığı değerlere sen bakma sanki herkes yumurta spec dizele lpg takmışçasına geziyor benzinliyle
    valla işte çözemedim abi millet şehir içi 4.5 5 litre yakıyoruz diyolar evde dacia lodgy var babam kullanıyor 1.5 dci, 6 lt ortalamalarda geziyor, arkadaşımda golf 7 tdi var dsg o da yaklaşık 6 lt civarı. Ben onlara göre daha çok sıkışık trafiğe giriyorum, şehir içi 6.8 yakıyorum aslında bakınca mantıklı ama burada okuyunca insan yok artık diyor. ama hakkaten azcık gazlasam imansız yakacak gibime geliyor (hiç gazlamadığımdan dpf kurum bağlamış olabilir, çok rahat akıcı gitmiyor sanki araba, bu sebepten de fazla yakıyor olabilirim aslında azcık gazlasam belki düşecek ortalamam dpfyi temizledikten sonra)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Sayaç sıfırlandıktan sonra direk dur-kalk duruma girdiysen öyle göstermesi normal bence. Tamamen kullanım şartı ve şekli ile alakalı tüketim.
    Devirli kullanma olmasa da gaza ne kadar sert davranırsan o kadar yükseliyor tüketim dizelde. Gaza bastığın kadar yakıt basıyor içeriye, vakum mantığı. Devirli ama yumuşak pedal hareketleri ile, devirsiz ama sert pedal hareketleri yaparak kullandığından daha az yaktırabilirsin.

Ama babanın falan tüketime bakınca normal bence, dur kalk 1-2. viteste kullanılan araba için.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Alper DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondeo 2.0 TDCİ manuel
    60 lt. İle 650 km s.içi karma kullanım.. Yol pc yok takriben 10 lt.den cok fazla..Perişan etti bizi..
    Aynı araçtan Babamda var yol bilgisayarında 6,5 okudum daha dün.

Sizin araçta bir sıkıntı var sanırım. Kontrol ettirin

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayaç sıfırlandıktan sonra direk dur-kalk duruma girdiysen öyle göstermesi normal bence. Tamamen kullanım şartı ve şekli ile alakalı tüketim.
    Devirli kullanma olmasa da gaza ne kadar sert davranırsan o kadar yükseliyor tüketim dizelde. Gaza bastığın kadar yakıt basıyor içeriye, vakum mantığı. Devirli ama yumuşak pedal hareketleri ile, devirsiz ama sert pedal hareketleri yaparak kullandığından daha az yaktırabilirsin.

Ama babanın falan tüketime bakınca normal bence, dur kalk 1-2. viteste kullanılan araba için.
    valla abi işin aslına bakarsan gayet smooth davranıyorum, hem pedallara hem direksiyona. Zaten çukura falan girmek zulüm, 5 cm basık civicle daha kolay geziyodum şehir içinde
    neyse sıkıntı yok şükür, yakıyosa da yaksın napalım, dpfyi biraz temizleyeyim de bi ara, ondan sonra hem tepkisi iyileşir hem yakıtı azalır diye düşünüyorum.

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 punto 95hp multijet.
    Yaz:5-5,2lt şehir içi
    Kış:5,7lt şehir içi

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Alper DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondeo 2.0 TDCİ manuel
    1.6tdci manuel gitmemesine ragmen sürekli hayvani kullanımla 8.5lardaydı 850 900 kmden asagı gitmiyordu bir gosterin aracı biyere bencede
    1881 - 193

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 punto 95hp multijet.
    Yaz:5-5,2lt şehir içi
    Kış:5,7lt şehir içi

Bu arada aracım her bir depoluk zaman diliminde mutlaka dpf demizliği yapıyor. inanılmaz yakıyor anlık tüketim gaza dokunduğumda 15lt+ geziyor hep. yaptığım bütün ekonomiyi alt üst ediyor.
    Dpf temizlik sıklığı normal mi ? Her depodu min 1 kere yapıyor yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aracım her bir depoluk zaman diliminde mutlaka dpf demizliği yapıyor. inanılmaz yakıyor anlık tüketim gaza dokunduğumda 15lt+ geziyor hep. yaptığım bütün ekonomiyi alt üst ediyor.
    Dpf temizlik sıklığı normal mi ? Her depodu min 1 kere yapıyor yani.
    dpf temizliği yaptığını nasıl anlıyorsunuz? aslında direk iptal etsek en güzeli benzer bir durum bende de var.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    dpf temizliği yaptığını nasıl anlıyorsunuz? aslında direk iptal etsek en güzeli benzer bir durum bende de var.
    Sabit devir / gaz giderken anlık tüketimden anlaşılıyor, pc aracılığı ile de yapılıyor serviste.

regeneration DPF diye aratıp youtube da bakabilirsin biraz

Mert, bence çok sık yapıyor.. Çok mu baygın kullanıyorsun arabayı? Veya kısa mesafe / trafikte misin?
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)