User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4 HDİ Yazılım Öncesi Hazırlık ve Tavsiyeleriniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 HDİ Yazılım Öncesi Hazırlık ve Tavsiyeleriniz

Arkadaşlar merhaba ,3 yıldır bende olan 138 binde aldığım 1.4 hdi 200 bini yeni devirmiş olan c2 aracımı stock halinden çıkarmaya karar vermiştim. ilk uygulama olarak geçtiğimiz haftasonu kat'ın içini boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. (keşke aldığım gün yaptırsaydım) sırada yazılım işi var. titiz biri olmamdan mütevellit aracımın kondisyonu farklı ustalarında dediği üzere gayet yerinde. hatta kat iptalinden sonra duman yok denecek kadar az . şimdi yapılacakların başında yazılım var ancak;

Hard bir yazılım atıp gerisini kurcalamamak mı mantıklı, yoksa soft bir yazılım mı atmalıyım. beklentim çok uçlarda değil. ancak az da olsa şaka makinası yapmak adına bişeyler yapmak niyetindeyim. sıradan gidiyorum çünkü her yaptığım işin araca kattığı artıyı görmek istiyorum. şuan EGR iptali yok aracımda. yazılım esnasında yapılacak. Beyin Siemens olduğu için açılıp yazılım atılacak dolayısıyla nokta atışı yapıp beyni daha fazla kurcalatmak istemiyorum. İntercooler niyetim vardı ancak gerek olmadığı yönünde telkinlerde bulundular. hard bir yazılımın işimi göreceğini, ilerleyen dönemde turboda sıkıntı ortaya çıkarsa Hybrid Turbo yapılacağı da söylendi.

konu ile alakalı sizin katkılarınızı ve tavsiyelerinizi de bekliyorum . ayrı başlık açtım çünkü yapılacak işlemler kendi konumu takip ederek bişeyler yapacağım. bu arada özel bir bütçe ayırmadım olaya daha çok karar alarak bütçe ayırıp uygulama yapıyorum.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bolt on 1.6 hdi 110 luk turbosu tak 140 hp civarından bin cooler yapıpta.Mafı ayarlat çünkü sürekli arıza vericek.Emme manifoldunun oringlerini değiştirmeni öneririm.Yüksek basınçta atıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bolt on 1.6 hdi 110 luk turbosu tak 140 hp civarından bin cooler yapıpta.Mafı ayarlat çünkü sürekli arıza vericek.Emme manifoldunun oringlerini değiştirmeni öneririm.Yüksek basınçta atıyorlar.
    tahmini maliyetiniz nedir peki turbo için

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ,3 yıldır bende olan 138 binde aldığım 1.4 hdi 200 bini yeni devirmiş olan c2 aracımı stock halinden çıkarmaya karar vermiştim. ilk uygulama olarak geçtiğimiz haftasonu kat'ın içini boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. (keşke aldığım gün yaptırsaydım) sırada yazılım işi var. titiz biri olmamdan mütevellit aracımın kondisyonu farklı ustalarında dediği üzere gayet yerinde. hatta kat iptalinden sonra duman yok denecek kadar az . şimdi yapılacakların başında yazılım var ancak;

Hard bir yazılım atıp gerisini kurcalamamak mı mantıklı, yoksa soft bir yazılım mı atmalıyım. beklentim çok uçlarda değil. ancak az da olsa şaka makinası yapmak adına bişeyler yapmak niyetindeyim. sıradan gidiyorum çünkü her yaptığım işin araca kattığı artıyı görmek istiyorum. şuan EGR iptali yok aracımda. yazılım esnasında yapılacak. Beyin Siemens olduğu için açılıp yazılım atılacak dolayısıyla nokta atışı yapıp beyni daha fazla kurcalatmak istemiyorum. İntercooler niyetim vardı ancak gerek olmadığı yönünde telkinlerde bulundular. hard bir yazılımın işimi göreceğini, ilerleyen dönemde turboda sıkıntı ortaya çıkarsa Hybrid Turbo yapılacağı da söylendi.

konu ile alakalı sizin katkılarınızı ve tavsiyelerinizi de bekliyorum . ayrı başlık açtım çünkü yapılacak işlemler kendi konumu takip ederek bişeyler yapacağım. bu arada özel bir bütçe ayırmadım olaya daha çok karar alarak bütçe ayırıp uygulama yapıyorum.
    öncelikle egr iptal edip cooler montajı yapmanız gerekir, ondan sonra downpipe ve egzz (katı boşalmaktan bahsetmiyorum), en son yazılım ile destekleyerek farka varılacak güçler temin edersiniz. bu arada cooler olmadan hard yazılım da bence mantıklı gelmiyor zaten fındık kadar turbo, eğer biraz daha ilerlemek isterseniz de @sadıközyer dediği de mantıklı ama uğraşı çok sök tak olmadığı için 1.6 hdi turbosu, flanş falan uzayıp gider, turboyada el atacak olursanız hybrid turbo yapıp geçersiniz yazılımı güncelleyip .
    Konu by serçe tarafından (01-03-2017 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bu konu size yardımcı olacaktır bknz : http://www.techturkey.com/forum/otom...1-4-hdi-7.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle egr iptal edip cooler montajı yapmanız gerekir, ondan sonra downpipe ve egzz (katı boşalmaktan bahsetmiyorum), en son yazılım ile destekleyerek farka varılacak güçler temin edersiniz. bu arada cooler olmadan hard yazılım da bence mantıklı gelmiyor zaten fındık kadar turbo, eğer biraz daha ilerlemek isterseniz de @sadıközyer dediği de mantıklı ama uğraşı çok sök tak olmadığı için 1.6 hdi turbosu, flanş falan uzayıp gider, turboyada el atacak olursanız hybrid turbo yapıp geçersiniz yazılımı güncelleyip .
    Downpipe yapamadık kat çok iğrenç biyerde, katı boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. yani dp yapsak son susturucu kalacaktı fark olmadı aslında. şuan bile hissedilir bir rahatlama mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Downpipe yapamadık kat çok iğrenç biyerde, katı boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. yani dp yapsak son susturucu kalacaktı fark olmadı aslında. şuan bile hissedilir bir rahatlama mevcut
    evet kat zorlu bir yerde dediğiniz gibi, değişiklik te illaki olacak sonuçta gaz daha rahat çıkıyor, ama uygun olanı ve sağlıklı olanı dp, tecrübe ettiğim için biliyorum ve öneriyorum dp ve kat boşaltılan farkları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kat zorlu bir yerde dediğiniz gibi, değişiklik te illaki olacak sonuçta gaz daha rahat çıkıyor, ama uygun olanı ve sağlıklı olanı dp, tecrübe ettiğim için biliyorum ve öneriyorum dp ve kat boşaltılan farkları
    peki dp yaptırınca orjinal susturucuyu geri mi takmak lazım. katı boşuna mı boşalttık tühh son susturucuyu iptal edince içi boş olan kat'ın bir nevi susturucu görevi görmesi durumu olmuyor mu. teknik olarak yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi sizin egzz sisteminiz şu şekilde olması gerekiyor dp 61 lik, dp tan sonra da 51 lik sona kadar düz boru ile devam edip sona da custom son susturucu takıp işlemi bitirmek. sizin dediğiniz mantık tamamen yanlış yapılması gereken tek şey performansa yönelik dediğimdir

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kat.içini boşalttıysan içinden düz boruda geçirte bilirsin.

ben senin yerinde olsam 90-95hp ler yeterli gelicekse,şuanki haliyle yazılım yaptır devam et derim.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hedef 130 ise
    Hybrid hem emme hem egzoz pali
    Cooler
    Yazilim
    Downpipe
    Spor son susturucu

130 rahat rahat olursun.

90 105 ise araligin cooler ve geri kalan eklemelerle hybrid olmadansaglikli sekilde kullanirsin.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi kafama takılan olay şu, downpipe ile katın içinin boş halinin teknik olarak farkı nedir ? yani şöyle açıklayayım, 1. durum: tamam kat iptal son susturucu var, 2. durum: içi boş kat (susturucu gibi) ve sona kadar düz boru... yani bu ikisi arasında susturucunun konulduğu yer değişik sadece olaya bakıldığı zaman. teknik olarak bu nasıl etki yapıyor bunu anlayamıyorum. umarım anlatmak istediğimi anlatmışımdır.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Duz boru ile geriye dusersin,bilgin olsun ya stock son ya da spor son susturucu tavsiyem.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu yazılım işleri teknik işler çok acayip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki deneme yaptık katın içi boşaldıktan sonra stok susturucum ile denedik araç benzinli gibi çalışıyordu hiç ses yok bi iki sert kullanarak turladık. sonra geldik son susturucuyu iptal ettik. ses çok güzel veriyor. tekrar aynı güzergahta aynı tarzda kullandık araba daha bi açılmıştı. yani benim araçta problem var o zaman tavsiyelere ve ilgilenen arkadaşlara teşekkürler bu arada .

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hdi lerin son susturucusuz son hızda geriye düştügü söylenir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hdi lerin son susturucusuz son hızda geriye düştügü söylenir.
    bunu da uzun yola çıkınca deneyeceğim . fırsatım pek olmadı . yakında tekrar bir ordu seyahatim olursa deneme olacak. bu gidişimde yazılım işide hallolacak inşAllah.
    Konu orka tarafından (03-03-2017 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede şuan downpipe kat ve son iptali var memnunum yaza cooler ve yazılım yapmayı düşünüyorum benim için 90-95 bandı yeterli olur sanırsam.Fazlada zorlamanın bir anlamı yok bence

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emme manifoldu bizim 1.4 hdi lerde plastik galiba söküp temizleteceğim ben birde bu oringler yine üzerinden çıkanlarla değiştireceğiz dimi farklı olmayacak yani ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler