User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: C2 1.4 HDI Yükleme Hakkında Birkaç Soru

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

C2 1.4 HDI Yükleme Hakkında Birkaç Soru

Merhabalar, bu konu hakkında başka konular da vardı ama güncelliğini kaybetmiş olabilir bir de ek olarak birkaç sorum daha olacak o yüzden tekrar konu açtım.

1-1.4 HDI motorda hibrit turbo önüne kaç mm downpipe ve devamında kaç mm düz boru kullanmalı? Şuanda yazılım yok ancak DP sonrası turboya biraz rodaj yaptırdıktan sonra cooler+soft bir yazılım düşünmekteyim. (DP 54 devamı 51 yapsak çok mu sıkışır, daha büyüğünde de alt devirler çok mu biter?)
    2-Düz boru sonunda stock son susturucu mu bırakılmalı, kumandalı/vanalı yapılsa performansı etkiler mi? Son kısımda yapılması doğru olan hamle nedir?
    3-Bu işi İstanbul'da ya da Sakarya'da yapan bildiğiniz ve önerebileceğiniz fiyat açısından makul olabilecek bir yer var mı? (Engin ustayı önerdiler bana nasıl bilirsiniz?)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir soru daha ekleyeyim ;
    Böyle bir setupta Motul X-Clean 5.40 kullanmayı düşünüyorum, bir öneriniz var mı?

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60-63mm downpipe ve sonrasında aynı ölçüde olucak şekilde düz boru
    hybrit turbo yerine direk big turbo gir kaldırıyor turboyu seçeriz
    yazılım işi en basit yanı yani benim için bebek oyuncağı
    enjektör belli nozzlelar var
    cooler 5 6 litre yeterli motor içi krom borularını yaptırmalısın
    böyle güzel güçler çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hybrit yapıldı hocam big turbo ileriki dönemde belki olabilir ama şuan maddi açıdan da mümkün değil Yine de hibrit turbolu haliyle de 60-63mm mi yapılmalı hem dp hem düz borusu?

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hybrit yapıldı hocam big turbo ileriki dönemde belki olabilir ama şuan maddi açıdan da mümkün değil Yine de hibrit turbolu haliyle de 60-63mm mi yapılmalı hem dp hem düz borusu?
    evet .................................10krkter

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yaptım daha önce 1.4 hdi 207
    Hybrid
    60 mm dp sona kadar 51mm son susturucu dursun önüne vana koy yada direk warex yaptır farketmez
    1.6 hdi cooler direk al tak şeklinde uyar
    enjektörlerine nozzle önermem açtırmanıda önermem
    bu şekilde 1.5 bar kadar açabilirsin üzeri korumaya alır, 1.5 bar basıp yakıtı da açarsan en fazla 120 hp verir
    1.5 bar üstünü istiyorsan korumaya almaması için maxi emilatör gerekiyor (maxigauge) forumda hakan abi var onunla iletişime geçersin, orj baskı da kurtarmayacak onu bronz alaşımlı olandan çaktırman gerekir.

Bence en güzel setup big turboya enjektöre falan girme hdi biraz narin motor verdiğin paranın karşılığını alamıyorsun. Hybrid cooler dp düz boru 1.5 barda bin. Dünyanın parasını harcayacaksın bi polo yazılım eksoz gelecek yanından geçecek stobunu bile göremessn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaptım daha önce 1.4 hdi 207
    Hybrid
    60 mm dp sona kadar 51mm son susturucu dursun önüne vana koy yada direk warex yaptır farketmez
    1.6 hdi cooler direk al tak şeklinde uyar
    enjektörlerine nozzle önermem açtırmanıda önermem
    bu şekilde 1.5 bar kadar açabilirsin üzeri korumaya alır, 1.5 bar basıp yakıtı da açarsan en fazla 120 hp verir
    1.5 bar üstünü istiyorsan korumaya almaması için maxi emilatör gerekiyor (maxigauge) forumda hakan abi var onunla iletişime geçersin, orj baskı da kurtarmayacak onu bronz alaşımlı olandan çaktırman gerekir.

Bence en güzel setup big turboya enjektöre falan girme hdi biraz narin motor verdiğin paranın karşılığını alamıyorsun. Hybrid cooler dp düz boru 1.5 barda bin. Dünyanın parasını harcayacaksın bi polo yazılım eksoz gelecek yanından geçecek stobunu bile göremessn

teşekkür ederim cevap için açıkçası zaten çok harcama yapmayı düşünmüyorum ben de
    bence şuan araç yetersiz, yeterli hale gelmesi çabam ki 120hp artar bile, 1.5 bar üstünü gerekli görmüyorum açıkçası böyle bir araç ve motor için
    enjektörleri açtırmadım sadece temizlettim bakım ve ayar yaptırdım
    öneriler için tekrardan teşekkür ederim

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılacaklar ile getirisi kağıt üzerinde bile tatmin etmeyen bir motor 1.4 HDI, 2006 da sıfır aldık, stock olarak binmek ekonomik olarak çok keyifli..
    group b ___

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler